Skocz do zawartości


Zdjęcie

IGRZYSKA - SZERMIERKA - kilka pytan i mysli !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

IGRZYSKA - SZERMIERKA - kilka pytan i mysli !!!
oglada ktos szermierke? poza igrzyskami to w tv tylko jakies krotkie wzmianki sa..

ZASADY:
szpada - pchniecia w cale cialo
floret - pchniecia w tulow
szabla - ciecia na tulow i ramiona (bez pchniec?)

dobrze rozumiem?

o co chodzi z tym ugieciem ramienia przy natarciu? a z cofnieciem ramienia w natarciu? - jakos tego nie zauwazam... no i nie wiem z czym to sie je.

dlaczego szermierze maja rozstawione stopy tak, ze gdyby je zsuneli to powstalaby literka "T"? tj. u praworecznego prawa stopa w przod, a lewa pod katem prostym (daszek "T").
moze chodzi o to, zeby maksymalnie odsunac/schowac biodro tylnej nogi? ustawic sie bokiem do przeciwnika i tym zmniejszyc pole trafienia?

czytalem kiedys "szermierke na szpady" Czajkowskiego. takze cos kojarze, ale niewiele pamietam.. no i ksiazka to co innego niz zawody widziane w tv...

jak nie ma replay'ow to masakra... slepy jestem ;)
no i ten nieszczesny komentator...

ktos cos ma do powiedzenia?
  • 0

budo__samuel_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: IGRZYSKA - SZERMIERKA - kilka pytan i mysli !!!
Mam do powiedzenia ze Sylwia rzadzi i za 4 lata na pewno zdobedzie zloto :]
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: IGRZYSKA - SZERMIERKA - kilka pytan i mysli !!!
co do ramion to nie jestem w stanie udzielić ci jasnej odpowiedzi; prawdopodobnie chodzi o to, że atak musi być pewny, czyli jeżeli jesteś inicjatorem ataku i w ostatniej chwili wycofasz rękę , poniekąd chroniąc się, a przeciwnik wejdzie i trafi to jest punkt na korzyść przeciwnika

dlaczego taki układ nóg? - w tej pozycji jest najmniejsza powierzchnia trafienia, zawodnik stoi profilem przez co przeciwnik ma bardzo ograniczony cel. Ponadto noga z tyłu działa jak napęd (przy poruszaniu sie do przodu) bez sygnalizowania ruchu. Jak stoisz frontalnie to ciężko jest wykonać szybkie przemieszczenie w przód lub w tył ,jeżeli obie nogi są równolegle - spróbuj zrobić szybki wypad w tych dwóch pozycjach.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: IGRZYSKA - SZERMIERKA - kilka pytan i mysli !!!
Hmmmm zdaje się że we florecie i szabli nie decyduje kto pierwszy trafił, ale jak trafił,zawodnik, lub zawodniczka musi wykonać przewidzianą przepisami akcję by zaliczono mu punkt. Natomiast we szpadzie liczy się kto pierwszy, z minimalnym odchyleniem, na obopólne trafienie. Właśnie dlatego cofanie ręki, utrata tempa ataki itd. są tak ważne w dwóch pierwszych konkurencjach.
  • 0

budo_agnieszka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: IGRZYSKA - SZERMIERKA - kilka pytan i mysli !!!
co do układu to wydaje mi sie ze taka postawa ma też wpływać na równowagę i stabilność w poruszaniu sie :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024