Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tlim-er by cromcruach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
Bolstery przed hartowaniem ? , nie polecam , po zakonczeniu bedziesz mial szczeliny.
Jak zamocowales bolster ? , jak na piny to dobra robota.

PS
Taki ksztalt glowni , w kasiazkach z branzy nazywaja leaf shape blade
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
Seiken, założyłem bolstery przed hartowaniem bo mysle ze wytrzymają, mocowane na 4 nity z duzym stozkiem tak ze nie ma mowy o wyskoczeniu sworznia. a na szparki jest sposób.

ps. najwyzej spieprze.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
Mam nadzieje ze przyzja nienaruszone .Jezeli jednak balde , bolster i piny sa innej stali , to klopoty moga byc ,prosze pana.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
Kurcze kto to pisal , jedno zdanie a tyle bledow....., ma byc
"Mam nadzieje ze przezyja nienaruszone .Jezeli jednak blade , bolster i piny sa z innej stali , to klopoty moga byc ,prosze pana."

PS
Jaki masz sposob na szpary? , czesto sie zdaza ze nawet przy koncowej obrobce , po malym podgrzaniu , cos sie tam porobi.
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
wszystko jedt z tej samej stali. a co do szpar to pokazywał mi jeden gosc taki knif.

kiedy masz juz wypolerowane, poskładane i została mała szparka to podgrzewasz miejsce szparki palniczkiem ale tylko tyle zeby rostopiło cyne. po prostu zalewasz tą szpare syną, jak ostrze i bolster są gorące to ona sobie tam wpłynie. potem trzeba ostroznie max naostrzonym dłutem usunąć nadmiar cyny, ale uwazaj zeby nie porysowac ostrza. potem polerka. sladu po szparze nie ma.
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
no, na dzis koniec z pilnikami. duzo nie zrobiłem ale zawsze cos.
nastepny etap:

Dołączona grafika

jutro polerka, przekładki z blachy miedzianej i drewniane okładziny, /tylko z grubsza dopasowac oczywiscie/ i czeka na hartowanie... az sie zbierze ze trzy minimum.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
...to znam uzywam tylko zamiast cyny , "bialego drutu niklowo -srebrnego" , nie bardzo to jednak sie sprawdza przy bolsterach.
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
teraz pomyslałem o czyms innym. bolster od strony która przylega do ostrza poktywamy cienką warstwa cyny albo tego drutu. tak samo ostrze w miejscu gdzie styka sie z bolsterem. potem nitujemy ale tuz przed oststecznym sklepaniem podgrzewamy całosc.... moze to by był sposób? nadmiar wypłynie, wyrówna wszelkie nierównosci na całej powierzchni bolstera, i dodatkowo zespoli...

co o tym sądzisz?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
Tu nie ma co specjalnie kombinowac , po prostu lepiej pasowac bolstery i garde przed hartowaniem a nitowac pozniej.Dobrze zrobiony bolster nie potrzebuje lutowania , jezeli cos tam mu wlozysz w pomiedzy zawsze bedzie szparsko z ktorym bedziesz musial walczyc.Jezeli juz lutujemy to polecam zaopatrzyc sie w jak najcienszy drut , pociac go na kawalki opowiadajace naszych szparkom , wcisnac jak najmocniej , kilka kropel pasty lub fluxu i dopiero lutowac.

PS
Nie zapomnij dziur wywiercic przed hartowaniem , bo na wiertla nie zarobisz :wink:
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
dzieki za rade, przyda sie... ale kiedys jak bede znowu robił jakis bolster to jednak spróbóje z ta warstwą cyny. ale bedzie max cienka.

co do wiercenia- dzis wierciłem w dobrej stali. ręczna nie dało rady, dopiero stołowa poszło ale i tak musiałem zastosowac max wolne obroty, 120 na minute wiertło 4 zwykłe, naostrzone na prawie "płasko" potem poprawiłem 4,8.
tylko trzeba podczas wiercenia równomiernie dociskac wiertło, jak poluznisz docisk albo przestaniesz w połowie - dupa, tak sie utwardzi ze juz niczym nie chwycisz. mozna w takim wypadku jeszcze próbowac uratować dziure. pumktak cienszy niz wiercony otwór i pare razy walnąc młotem. potem wiercic od nowa pamietając o docisku.
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
drut srebrowy sie na kwas lutuje przede wszystkim
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
Flux to kwas , mistrzu.
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
no to sie mi przyda ta wiadomosc

dalsze postepy, dzisiaj zrobiłem tylko okładziny, na rzaie oczywiscie nie nitowane ale chciałem nadac im juz prawie skonczony kształt przed hartowaniem zeby potem nie było problemu z polerowaniem metalu. na razie wiec przykleiłem tasmą dwustronną i tak je dopracowywałem. nity bedą schowane. przewiduje tylko jeden ozdobny pin. miedzy metalem a drewnem będą miedziane przekładki w celu zniwelowania szparek. drewno to kawałek dębu z ponad stuletniego fotela. suchy i twardy. jesli macie jakis pomysł jak go zabezpieczyc to bede wdzieczny, czy gotowanie w terpentynie na łazni wodnej ma sens?

Dołączona grafika

a tak wygląda przekrój rekojesci z góry/ jescze była niedopracowana/
nozyk lezy w łapie fajnie.

Dołączona grafika
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
fajnie wyglada.
nie widzialem czagos takiego jeszcze.
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
Coraz ładnieszy :)
  • 0

budo_miś
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
Tylko wosk pszczeli rozpuszczony w terpentynie balsamicznej (lub gotowe mieszamki wosków do mebli z litego drewna dostępne np. w OBI (sam tam kupiłem z przeznaczeniem na kolbę do karabinka, zastosowałem i od prawie roku działa OK- a jak wygląda... 8) ) Daje przyjemną półmatową powierzchnię, zabezpiecza przed wilgocią a co najważniejsze- delikatnie podkreśla rysunek słojów
  • 0

budo_-simon-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
fiu fiu fiu...nie, normalnie kompleksow sie na tym forum nabawie :evil:
  • 0

budo_lukasp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
to chyab mamy następnego wielkiego MOS-a w rodzinie :) a teraz szczerze ten kawałeczek stali wywarł na mnie już na poczatku piuorunujace wrażenie ten kształt to coś co mały łukaszek lubi brarzdo :twisted: , potem jak zaczołeś dokałdać te bajery to już przestraszony zaczynałó być zajeb......ty ateraz z tymi okładzinami nawewt nie dokonczony bez pinów i tak dalej moge oddać tylko pokłon poklon a tak na marginesie planujesz pochwe jak tak to napisz też coś o niej bo ta kosa zasługuje na nią :P pozdro @ll
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
dzieki za mile slowa. planuje pochwe ze stali. wykładana skórą od wewnątrz. akurat zanim fachowiec zahartuje mi co trzeba bede miał czas na pochwe.
jeszcze nie wiem dokładnie jak sie za to zabrac, ale wstępny pomysł jest. przy okazji bede robił turtorial z moich prób zrobienia pochwy stalowej.

no to do roboty.
  • 0

budo_-simon-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Tlim-er by cromcruach
Mam nadzieje ze na tutorial z drewninych tez sie doczekamy.Stalowe...hmm to musi byc interesujace!
Jestem ciekaw jak to bedzie wygladało!
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024