Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nastula w mma.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.
Czy wygrana walka z BJJ jest wyznacznikiem jakim ktoś jest parterowcem ? Mówicie o BJJ jak o jakimś bóstwie... ale lepiej nie będę zaczynał.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.
Oczywiscie.
Pawel Nastula moze wygrywac w parterze z polskimi bjj-owcami, bo to sa amatorzy i dlugo jeszcze nimi beda.
Natomiast nie sadze, zeby mu sie to udalo tak latwo z kims ze swiatowej czolowki, z kims, kto dysponuje po prostu wieksza specjalizacja w parterze (robi to tyle lat, ile Pawel Nastula swoje judo), jest rownie profesjonalnie przygotowany motorycznie i kondycyjnie, a dysponuje zdecydowanie szerszym asortymentem technik (np. dzwignie na nogi etc).

Jakis czas temu Soca mowil, ze chetnie zawalczylby z Pawlem Nastula nawet w kimonach, ktore bylyby bardziej korzystne dla polskiego zawodnika - i jak twierdza fachowcy nie bylby w takiej walce bez szans, mimo, ze jego waga to 70 kg, a Nastuli 100 kg.

Naprawde parter w judo w obecnej postaci jest bardzo ubogi w stosunku do bjj. Nawet moi koledzy cwiczacy bjj po dwa lata, daja sobie niezle rade, mimo roznic wagi na ich niekorzysc po 20 kg i wiecej z zawodnikami, ktorzy uczestniczyli w wielu zawodach rangi krajowej i sa na poziomie czarnego psa. (Ja niestety ze wzgledu na trwala kontuzje szyji juz walki z ludzmi ciezszymi i swietnie silowo przygotowanymi z judo sobie odpuscilem. Bardzo mi z tego powodu zal).

Tydzien temu cwiczylismy z W.Ribeiro, trzykrotnym mistrzem swiata w bjj (jakies 65 kg, do 70 kg) i dziela nas od niego na nasza niekorzysc lata swietlne).

Trzeba miec tez swiadomosc, ze zawodnik takiej klasy jak Pawel Nastula, moze takie braki nadrobic piec razy szybciej niz ludzie zaczynajacy przygode z tym sportem.

Zawsze mnie zdumiewa kiedy ucze technik mojego kolege z judo (nadal spory talent, startowal z powodzeniem rowniez w mistrzostwach Polski judo, ktory jednak musi skoncentrowac sie na prozie zycia i zarabianiu pieniedzy) - jak przyswaja je natychmiast i natychmiast umie je zastosowac! A, ze silowo i kondycyjnie jest niedzwiedziem, to... Jest szalenie wymagajacym przeciwnikiem. Po prostu, tak procentuja lata spedzone na macie.
On jest juz wysleekcjonowany! Gdy tymczasem wielu z nas, po prostu na wyzszym poziomie - nie nadaje sie do tego sportu, czy w szerezj w ogole do spotu wyczynowego z powodow cech wrodzonych.
K_P
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.
Ja powiem tyle :

Nastula królem Pride




:)


Pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.
Szczerze? A mnie wszystko jedno, kto wgrywa, byleby walki byly na wsysokim poziomie.
K_P
PS. A polskich sportowcow mi szkoda - kiedys wygrywaja, sa na ustach wszystkich, kiedy koncza kariere, system nie stwarza im warunkow na godne wybitnej postaci zwykle zycie.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.
Pozostaje trzymac kciuki za kolejnego zlotego medaliste Judo na Gali Pride. :)
Szkoda tylko ze raczej niewielu uda sie byc na miejscu i dopingowac Nastule....
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.
Kubuś ja tak mam,że wolę jak wygrywa Polak :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.
Druss dla mnie nie ma to znaczenia. Ja i tak sie z nikim nie identyfikuje. Choc po glebszym namysle, niech i wygrywaja Polacy takze, zarobia jakies pieniadze i moze czesc z nich wydadza w Polsce, a pieniadze sa kolem napedowym gospodarki.
Moze kiedys wyjdziemy z dolka? Tylko wowczas bedziemy mieli inne problemy - przestaniemy byc krajem tranzytowym i zobaczymy np. co to islam.
K_P
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.
teraz czeka go pewnie trening, ciekaw jestem jak ustawi sobie przygotowania!
inna interesujaca sprawa jest jakich przeciwnikow dostanie!
jako pionier, polak w MMA,sporo ludz poklada w nim nadzieje, ze przetrze szlak dla polskich zawodnikow!

ja poprostu trzymam kciuki! :twisted:

POWODZENIA
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.
Hehe jestem wieszczem, może czytał ten topic?? :)
Niesamowicie się cieszę, normalnie wypas na maxa i życzę Nastuli powodzenia!
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.

Hehe jestem wieszczem


trudno zaprzeczyć ;)
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.
Kubuś Puchatek, to co pisałeś o przyswajaniu sobie nowych technik to fakt. gdy sie ma już wyćwiczony do prefekcji styl bazowy, można bardzo szybko przyswajac sobie każda nowa techniką, która do niego pasuje.a tym przypadku - techniki parteru.

Z wypowiedzi Nastuli wynika jasno - skusiła go kasiora a nie takie czy inne mniemanie o judo . I nic a tym dziwnego. w jakim kraju żyjemy każdy sam wie, a pieniądze nie śmierdzą.
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.
Hehe, wiadomość o kontrakcie podpisanym przez Pawłą Nastulę i gościami od Pride'a bardzo szybko rozeszła się w świecie judoków, zarówno w Polsce jak i za granicami kraju. Podczas kampu w Hamburgu sporo osób się dopytwało czy to prawda i w ogóle byli ciekawi szczegółów całej sprawy.
Sam nie ukrywam zaskoczenia ale uważam, że jeśli "Nastek" chce się sprawdzić i przy okazji łyknąć trochę kaski, to ma do tego pełne prawo. Poza tym nie jest byle jarząbkiem!! :twisted:
Powodzenia w MMA, Ziooom! :)
  • 0

budo_kaamiil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.
kręciel, ten temat powstał sporo czasu przed podpisaniem tego kontraktu, heh wykrakali.
  • 0

budo_kaamiil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.
a sorry myślałem, że ty nie wiesz, że ten temat już istnieje, a ty jeszcze na początku sie wpisywałeś teraz zauważyłem.
  • 0

budo_iwan44
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.
O Nastku w MMA będe pisał tylko tutaj, bo według Mnie to jest jedyny temat z takim prawem, ponieważ został załorzony jeszcze przed jego decyzją. (Pewnie Paweł go sobie przeczytał i postanowił spróbować sił w Pridzie :P )
Co do samych walk, miłoby było obejrzec je na żywo...z polskim komentarzem. Zastanawiam sie, jaka stacja będzie miała na to kase, i się na to zgodzi. Dobrzeby było, aby była dostępna ogólnie, a nie tylko za pośrednictwem dekodera. Oglądając walke Pawła ludzie zmieniliby pogląd o Pridzie, jako o "krwawych walkach" i może zwiekszyło popularność tej formy rywalizacji. Ja proponuje TVN (wiem, że TRWAM i Dj. Rydzyk mają floty wbrut, ale z nimi sie nie dogadasz). TVN ma kase, i powinno byc otwarte na nowe programy. Trzeba tylko do nich napisac jakąś zbiorową petycje, czy coś. Onet i TVN nalerzą do jednej grupy (bodajże) ITI, wiec w onecie można bez problemu zrobić sąde "Czy chcesz obejrzeć występ Pawła Nastuli w "krwawym pojedynku"". Pozytywny wynik sądarzy powinien przekonać TVN...tylko jak dotrzeć to władz tych medialnych kolosów...morze któryś z nich to przeczywał :?: :?: :-)
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.
Uważam, że masz niezły pomysł ale wątpię czy TVN zdecydowałby się na płacenie grubych milionów za prawa do transmisji. Chyba że wykupiliby najpierw tylko prawa do walk Nastuli a jakby się przyjęło to zaczęliby transmisje na szerszą skalę...
Pewnie na jakimś C+ sport będzie można trafić na relacje ale nie każdy ma dekoder. No i to o czym powiedziałeś: profesjonalne komentarze a nie takie w stylu Marka Troniny w Atenach!!! :X
Swoją drogą walki napewno będą możliwe do ściągnięcia z jakichś stronek w internecie a potem ^Hast^ wrzuci je na serwer... :roll:
  • 0

budo_naku
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.
Przedzierając się przez gąszcz postów na onecie trafiłem na kilka postów (wyciągnąłem z nich to co esencję) :
- w Pride większość walk wygrywają bokserzy, kick -bokserzy
- żeby wykorzystać „przewagę”(uważam że to rzecz względna) stylu chwytanego nad uderzanym chwytacz musi mieć opanowaną stójkę żeby nie zostać znokautowanym.

Temat jest opisany pod kątem parteru, grab -lingu (taka dyscyplina, wiadomo).
A jak wygląda ta druga strona u Nastuli ? Zawodnik tej klasy na pewno musi mieć pojęcie i doświadczenie w tego rodzaju walkach, ale jak duże?

Super by było gdyby POLAK wygrał w Pride
Pozdrawiam
Naku
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.

Przedzierając się przez gąszcz postów na onecie trafiłem na kilka postów (wyciągnąłem z nich to co esencję)


Szukaj wiedzy na budo a nie na onecie

:
- w Pride większość walk wygrywają bokserzy, kick -bokserzy


Bzdura. Bjjowcy i zapaśnicy. Wogóle style chwytane

- żeby wykorzystać „przewagę”(uważam że to rzecz względna) stylu chwytanego nad uderzanym chwytacz musi mieć opanowaną stójkę żeby nie zostać znokautowanym.


Konieczne są podstawy.

Temat jest opisany pod kątem parteru, grab -lingu (taka dyscyplina, wiadomo).


grapplingu :-)

A jak wygląda ta druga strona u Nastuli ? Zawodnik tej klasy na pewno musi mieć pojęcie i doświadczenie w tego rodzaju walkach, ale jak duże?


W chwytach ma ogromne doświadczenie z tym że raczej napewno dostanie jakiegoś przeciwnika bez szmat (bez gi/kimona/judogi)

To tak na szybko bo sie śpiesze

W dziale mixed-ma masz więcej wiadomości
  • 0

budo_kwazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z AZS AWF Wrocław Judo Team :P
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A to wiadomość o Nastuli na oflicjalnej stronie pride :twisted:
  • 0

budo_iwan44
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula w mma.
W "Męskim Świecie" na TVN Turo mówili coś, że od 11 marca wchodzi nowy program "Wasady walki" będzie w nim o różnych sztukach walki, klatkach itd (czyli to, co misie lubią najbardziej :D ). To może światczyć o tym, że TVN jednak zauważa wzrost zainteresowania MMA...może jednak jest nadzieje...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024