Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tani folder


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_speedy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Tani folder
Witam mam do Was prosbe o pomoc...

Nie mam za wiele kasy (i widokow na nia tez) a chcialbym kupic jakiegos folderka do codziennego noszenia. Noze ze stala klinga raczej srednio sie nosza tak na codzien po miescie a zrobienie folderka raczej odpada na razie. Wiec doradzcie mi plis jakis nie za drogi a w miare dobry (w miare bo cena to tak mniej wiecej do 150zl (wiem wiem ale nie smiejcie sie)). Patrzylem na ostatni "hit" militaria.pl czyli Master Cutlery no ale nie wiem jakos mam obawy... stal niby 440 ale kto to wie... wiadomo za taka kase perfekcji nie oczekuje ale fajnie by bylo jakby sie nie rozpadl od razu... Chodzi mi o ostrze tak do 10cm.
Czekam na sugestie...
Z gory dzieki za wszelka pomoc tymbardziej ze mam swiadomosc ze zadanie chyba nie za latwe...
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani folder
master cutlery sobie daruj
mam takiego - w prezencie dostalem
ta niby 440 jest miekka jak psie gówno, ram mi upadł na beton i mialem klinge ząbkowaną, liners zaskakuje do samego konca klingi po tygodniu.
albo pika albo nowy gerber paraframe - wersja z 3 calowym ostrzem 89 pln a z 3,5 calowym 99 pln w świecie noży - 420 - ale zapewniam ze 420 gerbera bedzie duzo lepsza niz 440 master cutlery.
Najtanszy chyba firmowy folder na ryknu i calkiem ladny. Oglądałem go i jakosc wykonanai jest bardzo dobra - pieknie wszystko wyszlifowane wygładzone, żadnych niedoróbek itp.
http://www.forum-kul...showtopic=68282
obejrzyj sobie.
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani folder
To ja zaproponuje cos zamiast piki, może nie ma nazwy Benchmade, za to jest o wiele ładniejszy ;)
Kershaw Storm II

Dołączona grafika

Wojtek
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani folder
ładniutki - a ile to to i jaka wielkosc i gdzie kupic ?? podobuje i mnie sie - napisz cos wiecej
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani folder
Na bazarze ktoś wystawia Spyderco Dragonfly za jakieś 140 zeta...
http://www.fabrykasi...pic.php?t=24360
Warto ponegocjować
-wój-
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani folder
War, fajne są te nowe Onionki, co? Też mi się podoba ten design :)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani folder
Gerber Ez-out, 140 zł. Mam i polecam...
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani folder
No nie da się ukryć, że pasuja mi do ręki jak cholera :) i wygodne są, i dobrze działają ... recenzja wkrótce :)
Wojtek
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani folder
A Świat Noży ostanio pokazywał cosik ze stajni Gerbera - za chyba 80PLN ale to trzeba sobie poszukac w Galerii :)
  • 0

budo_speedy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani folder
ehh... no Pika mi sie podoba... nawet bardzo... ale cena... no zastanowie sie... Gerber z wygladu jak dla mnie rewelacja nie jest (taki staromodny) aczkolwiek jesli jest konkretny to na razie jest na 1szym miejscu, wszak nie wyglad sie liczy i nie do patrzenia go chce kupic...
Mam jeszcze prosbe... napiszcie cos wiecej o tym Kershaw'ie... gdzie mozna kupic, jaka cena no i wymiary np...
WAR kiedy mozna sie spodziewac recenzji?
Thx
  • 0

budo_speedy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani folder
Sid... musze przyznac ze ciekawa propozycja i bardziej w mojej granicy cenowej :) musze go tylko dorwac gdzies... gdzie go masz za 140?
  • 0

budo_teston
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani folder
To nie Sid go ma, tylko ja :wink:
Jesli chcesz to moge Ci podeslac zdjecia.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani folder
Sid ma EZ-Outa, też za 140PLN :)
  • 0

budo_teston
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani folder
aaa, faktycznie :roll:
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani folder

Sid... musze przyznac ze ciekawa propozycja i bardziej w mojej granicy cenowej :) musze go tylko dorwac gdzies... gdzie go masz za 140?

Ja swojego kupiłem na Military.pl. Można go też kupić w Pentagonie, w Katowicach (chyba tylko wersja combo, choć możesz zamówić plain).
  • 0

budo_speedy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani folder
oooo widzisz to jest dobra informacja... jednak nie ma jak pomacac przed zakupem a Katowice to mam blisko :)

Teston bylbym bardzo wdzieczny za fotki :)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani folder
Fotka Gerbera jest w galerii... poszukaj.
  • 0

budo_toy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani folder
Korzystajac z okazji i ja chcialbym sie poradzic. Poszukuje wzglednie przyzwoitego noza do samoobrony (co nie znaczy ze ma sie rozpasc przy krojeniu kartonow...) w granicach, hmm, 200zl. Dotychczas myslalem nad Smith and Wesson ExtremeOps ( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ), aczkolwiek po przewertowaniu kilkunastu stron forum zaczynam miec watpliwosci (o zgrozo :) ), sklaniajac sie co rusz ku Benchmade Pika. Jakie jest wasze zdanie? Ze BM ma lepsza stal, wiem, wypracowana marke, rowniez, ale wyglad noza nie budzi mojego zaufania, z blokada backlock na czele.

Pozdrawiam zapalencow :wink:
tOy
[/url]
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani folder
do samoobrony to byle gówno mozesz kupic bo i tak nigdy nie uzyjesz więc jakei znaczenie ma dla Ciebie stal czy firma ?? kup kuchenniaka - w razie czegos ozenisz i spierdolsiz albo wyrzucisz i nie będzie żal - bo do tego sie zamoobrona sprowadza.
Zaraz Cie wszyscy pojada stary, lepiej powiedz ze chcesz nóż do uzywanai na codzien tak po prostu zeby miec, bo do samoobrony to pieprzenie - ile razy pociołeś kogoś nożem ?? zamierzasz ?? do tego nadaje sie każdy nóż.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani folder
Popełniłem jakiś czas temu taką oto recenzję pisząc PW o mojej wyprawie do świata noży. Myślę, że komuś może się to przyda :) :



Już wcześniej się nieco rozejrzałem w świecie mini EDC i to kilka tańszych typów, spośród których przyszło mi wybrać:

Gerber Ez-out, czy jakoś tak - tani(<150 zł), ale niczego sobie, otwory w ostrzu zamiast kołka - praktyczne w kuchni, za to osłabienie ostrza nie ma znaczenia przy takim noży - nie będzie służył do podważania, czy rąbania...Rękojeść z kratonu - nieźle się trzyma. Blokada Back-lock

Kershaw Vapor - taka sama stal co Ez-out i to nie tylko na klindze - jest cały zrobiony z 420, zarówno okładziny (dziurowane w kształcie elips - lżejszy i ładniej wygląda) jak i ostrze. niczego sobie, cena tak samo niska.

Gerberki - nie znam nazwy, 2 maluchy (tzn. dwie kolorystyczne wersje okładzin - czarna i szaro-czarna) o ostrzu skalpela (sprawdzone, pociąłem się przy zamykaniu :oops: :D ). Ostrze koło 2 cali, więc to raczej miniaturki. Cena też miniaturowa - 139 zł. Blokada back-lock - raczej nie da się złożyć jedną ręką. Ale wszystkie te noże miały chyba taką samą blokadę, więc tutaj remis :)

Zostało jeszcze dwóch zawodników - Benchmade Pika, o niewiarygodnie jak na Benchmade cenie ( koło 200). plusy - jakość, okładziny z kratonu, dziurka w ostrzu zamiast kołka nie preszkadza w pracy. Minusy? dziurka zamiast kołka :) Ma wygładzone krawędzie, co może ładnie wygląda, ale nie zapewnia chwytu i sprawia, że otwieranie tego noża dla osób nie wprawionych (jak ja :) ) to męka....

No i ostatni zawodnik, którego w ręce niestety nie miałem w ręku - w świecie noży go nie ma, można go kupić na allegro, adres na Bazarze - Kershaw Chieve. Mały ( 2 cale) ale bardzo przemyślany i zaawansowany technicznie. Speed safe (wspomaganie kołka) działa jak automat, szczególnie przy użyciu flipera.Jedyny minus, to jak powiedzaił Jarek (ten ze Swiata) - "Tylko pamiętaj, każda sprężynka ma swój kres i kiedyś....." :) Stal na okładzinach, dobra stal ostrza (440), no i najważniejsze ostrze recurwe- idealne do długich, płynnych cięć, szczególnie, że to mały skalpel - w sumie ideał jako małe EDC. Tylko ta cena... W sumie poniżej 300 zł. może być akceptowalna przez normalnych nożomaniaków, o tyle ja "zarabiam" 60 zł. miesięcznie i dla mnie to sumka spora, szczególnie, że właśnie wydałem wszystkie prawie oszczędności na discmana... Dlatego też w grę wchodzi właściwie jedynie używany Chieve :(

Kilka noży musiałem odrzucić. Najbardziej boli mnie Dragonfly Spyderco. Czytałem o jego ostrości i innych zaletach, ale Jarek znowu wylał na moją głowę kubeł zimnej wody - "Wiesz, że Dragonfly ma okładziny z plastiku, jak nóż z bazaru..." :) On niszczy i depcze moje marzenia :( :wink:

Kolejny przegrany to K.I.S.S. CRKT, zrobiony z jednego rodzaju stali z jedną okładziną. Chciałem zaszpanować w sklepie i rzekłem, że ma blokadę frame-lock, to chyba jedna z mocniejszych blokad, ma taką sebenza. Jarek krótko podsumował - "Owszem, ale jeśli są dwie okładziny. Ten nóż został pomyślany np. jako spinacz do banknotów".

Musiałe odrzucić Paraframe Gerbera (89 zł) i Kershaw Storm II.
Pierwszy z nich jest nieobecny w Świecie Noży, drugiego nie ma jeszcze prawdopodobnie w polsce (wysłałem pw do ŚN w tej sprawie, nie było jeszcze odpowiedzi)


Przy okazji wizyty pomacałem jeszcze Amphibiana (ciężka klinga, ostrze recurve i prosta budowa - IDEALNE połączenie do nóż roboczego. No i ta blokada mono...) i pośliniłem się nad OTF'ami(nożyki, w których ostrze otwiera się do przodu, chociaż ty pewnie już to wiesz :) )...

Ogólnie zabawa przednia.



PZDR
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024