Skocz do zawartości


Zdjęcie

Długość teleskopu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_wbr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Długość teleskopu
Wiem, że jest to już n-ty temat o tym samym... Ale mój problem nie podlegał głębszej dyskusji w żadnym z poprzednich.

Chciałbym kupić pałkę teleskopową. Rozważam sprowadzenie z zagranicy ASP i nie wiem, jaką długość wybrać. 16/40 cm czy 20/50 cm? Różnica zaledwie czterech centymetrów w pozycji złożonej daje aż dziesięć więcej po rozwinięciu. To sporo. Ale z drugiej strony dużo wygodniej i łatwiej będzie się nosiło batona krótszego. Co za tym idzie, zdecydowanie mniej będę miał sytuacji, w których nie będę mógł go zabrać. Krótsza pałka jest też bardziej uniwersalna, bo łatwiej nią walczyć w zamkniętych pomieszczeniach...

Ja niestety jakoś dziwnie przyciągam agresywnie nastawionych ludzi. Co chwilę ktoś chce sobie pożyczyć moją komórkę, pieniądze... :) Jak do tej pory udawało mi się z tych opresji wychodzić bez uszczerbku na zdrowiu i mieniu, głównie dzięki odpowiedziom bez strachu w głosie, odmowom i olewaniu papudraków oraz ich obawom przed otwartą konfrontacją (krótko mówiąc - sam nigdy nic nie oddałem, a siłą tego zabrać to oni jakoś nigdy nie mieli ochoty...), ale kiedyś może to się nie skończyć tak różowo.

O potrzebie posiadania "czegoś" przekonałem się ostatecznie ze dwa tygodnie temu gdy byłem wczesnym popołudniem z dziewczyną na spacerze na molu w Gdyni Orłowie. Na końcu mola siedziało trzech wytatuowanych kolesi, zapewne na przepustce prosto z jakiegoś zakładu odosobnienia. Gdy przechodziliśmy obok nich, zaczęli głośno komentować urodę mojej towarzyszki. Na ich i moje szczęście stosunkowo grzecznie, więc jedynie odpowiedziałem w kilku słowach, tak by nie być agresywnym, ale nie okazać się też "miętką bułą" (bo to najgorsze, co może być moim zdaniem - pozwolić takim imbecylom wyczuć przewagę).

Niestety, na tym się nie skończyło, bo jeden z nich wstał i chciał ode mnie "pożyczyć" dwa złote na papierosy. Niby to nie pieniądz, ale ja nie zwykłem oddawać za darmo nawet takich kwot, więc odpowiedziałem standardowo: "A kiedy oddasz?" Ten się zaczął zarzekać, że jutro i inne takie pierdoły, w międzyczasie przybrał ton nie znoszący sprzeciwu i w końcu byłem zmuszony mu powiedzieć wprost, że nie dostanie żadnej kasy. Kumple z ławki krzyczą do niego "nie dziesięć, tylko piętnaście", atmosfera się zagęszcza. Koleś chuchro straszne, pół głowy ode mnie niższy, ale na pewno w swoim wytatuowanym życiu stoczył dziesiątki bójek więcej ode mnie. Szanse tak mniej więcej 45/55 z jego przewagą, nawet nie biorąc pod uwagę dwóch jego znajomków. Ale trzeba było ratować sytuację, więc robię do niego pół kroku, patrzę mu w oczy i mówię, że nie będzie kasy. On do mnie, żebym tak na niego nie patrzył, bo mnie wrzuci do morza, ale sam też oczkami błądził po deskach mola i wcale nie był taki twardziel. W tym momencie upewniłem się, że żadnej kasy nie stracę, wziąłem dziewczę pod ramię i sobie poszedłem. Gadał coś za mną, że chce iść na solo, ale nie dałem się sprowokować, bo i po co. Tym bardziej, że w to "solo" nie za bardzo chciało mi się wierzyć, a jeśli nawet, to i tak szanse miałem za małe, by warto było ryzykować.

W tej sytuacji baton by mi nic nie pomógł, poradziłem sobie bez niczego. Mógłbym jedynie z jego pomocą odwrócić sytuację i z atakowanego stać się atakującym. Tylko czy warto? Spacer co prawda zrąbany... Ale dla chwili lepszego samopoczucia nie ma chyba sensu wszyczynać awantur. Natomiast co by się stało, gdyby wytatuowany rzeczywiście chciał mnie przerzucić przez te barierki? Utopić bym się nie utopił, skakać do wody się nie boję... Ale uderzyłbym głową o podporę mola i finito. Nie mówiąc już o szwajcarskim zegarku, telefonie czy skórzanym portfelu, które zapewne uległyby nieodwracalnemu zniszczeniu, czy wreszcie mojej dziewczynie, która zostałaby na górze sam na sam z ekipą typów spod ciemnej gwiazdy. Bo nie muszę chyba dodawać, że gdy tylko koleś do mnie podszedł i stało się jasne, że coś do mnie ma, koniec mola momentalnie opustoszał z ludzi...

Gdy zszedłem z promenady, zadzwoniłem na policję (ale o mojej współpracy ze stróżami porządku piszę więcej na forum "Ulica").

Koniec końców przypominam pytanie: jaki baton? 16/40 cm czy 20/50 cm? Z tego co czytałem, ktoś z Was chyba ma oba modele (albo takie o zbliżonych wymiarach) i mógłby porównać. Co o tych długościach sądzicie?
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
Nie znam się, ale cały czas SB Snickerss ma u mnie dobrą opinię, w kwesti batonów.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
Ok, a na poważnie.

Nie prościej chwycić w dłoń kawał kija i samemu się przymierzyć. Twój wzrost, długość ramion mogą być chyba inne niż jakiegoś posiadacza batona. Sam musisz dobrać taki, który Twoim zdaniem będzie leżał Ci najlepiej.

Pozdrawiam

Jumbo
  • 0

budo_wbr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
Kombinuję z rozwijaną miarką, ale ciężko się nią zadaje ciosy :)
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
Sporo odnośnie tematu poczytasz tutaj.

Jeśli chodzi o ASP to ciekawy może być model Airweight - z aluminium lotniczego, podobno o połowę lżejszy niż standardowa pałka. Chętnie bym się z czymś takim zapoznał (od strony użytkownika, nie ofiary ;) ). Bo zwykła jednak przyciężkawa jest do noszenia na codzień.
  • 0

budo_wbr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
O tej właśnie myślę... Zgodnie z informacjami firmy ASP - o 40% lżejsza przy zachowaniu 98% wytrzymałości.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
zobacz jak ci lezy w kieszeni... czy na pasku
  • 0

budo_wbr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
Jedyny mankament jest taki, że jednocześnie o 40% zmniejsza się pomocna przy części uderzeń pałką siła grawitacji i trzeba to rekompensować większą siłą ciosu :)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
WBR, przejdz sie do mnie kiedys na trening FFS. Przyniose atrapy ktorymi sie posluguje na treningu. Okolo 50-60 cm. Przymierzysz sie, pomachasz. Moze nawet trening Ci sie spodoba. A jak bedziesz chcial zamowic to ja zamowie z Toba - przesylka wyjdzie na pol :)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
wez normalną wagę...wcale nie taka znowu ciezka a kregosłup psu złamie ;) jakby co....nawet opatentowałem system jej noszenia (zerzniety nieco z amerykańskiego;) jakby co to na emalie..
  • 0

budo_wbr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
Widzę, że Trójmiasto rządzi :) Dzięki za wsparcie, jak się nadarzy okazja to skorzystam.

Tak sobie popatrzyłem jeszcze raz na tę miarkę, na długości 40 i 50 cm. Doszedłem do wniosku, że argumentacja Jumbo...

Twój wzrost, długość ramion mogą być chyba inne niż jakiegoś posiadacza batona. Sam musisz dobrać taki, który Twoim zdaniem będzie leżał Ci najlepiej.


...w tym wypadku nie jest trafiona. Obie długości są zbyt krótkie, by wzost czy ramiona mogły mieć jakieś znaczenie. Musiałbym być metrowym karzełkiem.

Natomiast mój problem jest inny. Dla mnie jest oczywiste, że do walki lepsza jest pałka 50 cm, ale skoro mam jej używać raz na bardzo długi czas, za to non stop cierpieć niewygody jej noszenia, to może pójść na swoisty kompromis i kupić najkrótszą?
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
Sporo piszesz o współpracy z policją(w oddzielnym wątku).Wobec tego weź pod uwagę,że posiadanie 'batona' jest nielegalne.(Argumenty za i przeciw były na tym forum wielokrotnie podnoszone,więc polecam zapoznanie się z archiwalnymi postami dotyczącymi w/w materii.)
Pozdrawiam
  • 0

budo_wbr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
Biorę to pod uwagę. Cały czas staram się dotrzeć do jakiejś szerszej interpretacji "Ustawy o broni i amunicji", która być może wytłumaczy mi, jakim cudem takie pałki sprzedają sklepy wirtualne i realne, łącznie ze znajdującymi się naprzeciwko miejskich komend policji (jak wspominany już "Desant" w Gdyni). Bo przecież w rozumieniu ustawy moździerz do rozbijania produktów spożywczych też jest bronią (jak sama nazwa wskazuje :) ). Ja osobiście mam wrażenie, że w tekście czegoś brakuje, a pałka typu "expandable baton" po prostu ustawodawcę przerosła. Moje wrażenie nie ma tutaj jednakże większego znaczenia, dlatego cały czas to sprawdzam.

A zanim cokolwiek o teleskopach napisałem, przeczytałem wszystkie wcześniejsze posty ich dotyczące, jakie udało mi się na tym forum znaleźć.

Chciałbym też przy okazji nadmienić, że moderator przeniósł temat o policji na forum, do którego nie mam dostępu (i na którym chciałem go zresztą umieścić, ale... nie miałem dostępu). Na dzień dzisiejszy nie mogę poznać Waszego zdania ani odpisywać.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
Ileż można powtarzać? :evil:

WOLNO w pełni legalnie sprzedawać pałki teleskopowe (tak jak tzw. antyradary, nunchako - np. zakamuflowane pod nazwą "pałki do ćwiczeń", klasyczne bejsbole itp. itd.), NIE WOLNO posiadać (czyt. używać). Bo w praktyce masz problem dopiero jakby Cię złapali po użyciu. Tyle. Dlatego sprzedaż kwitnie. Sam mam m.in. nunchako - czasem macham nim -ale żadnych problemów... (kupiłem dawno temu w pewnym sklepie).
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
Jesteś pewien?
Nie można nawet sprzedawać. A dlaczego? Bo jest to w ustawie wymienione jako broń, a na handel bronią potrzebna jest koncesja.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
Prawo nie egzekwowane to ... martwe prawo. Czyli może faktycznie przesadziłem ze słowem "legalnie" - raczej powinienem napisać "spokojnie". Koncesja tak oczywiście - racja - ale policja ma większe problemy. I stąd mamy taką sytuację. Nikt się tym nie interesuje i nikt nie ma żadnych problemów.
  • 0

budo_ciurlas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sława/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
WBR, Kenjiro - gdybyście FAKTYCZNIE zamawiali - myślę, że koszty przesyłki możnaby podzielić na trzech (chociaż Sława to nie Gdynia, lecz też Polska 8) ), tylko prosiłbym o link do sklepu na który byście się zdecydowali.

Z poważaniem :D
JA
  • 0

budo_wbr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
Ja będę raczej szukał prywatnego dojścia... Te, które biorę pod uwagę, wykluczają ilości "hurtowe"... :(
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
Lordzie załważ że sklep bron.pl sprzedaje pałki teleskopowe [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] a koncesje to oni mają napewno bo maja też broń gazową na pozwolenie a przy pałkach nic nie pisze . Żeby Tylko jeden sprzedawał militaria.pl sprzedaje też military.pl ma siedzibe w sopocie na ul niepodległości numeru nieznam .
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
No i co? Jak mają koncesję, to sprzedają.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024