Skocz do zawartości


Zdjęcie

Długość teleskopu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
wszyscy sprzedają bez pozwolenia batony , a skad ma ktoś wiedzieć że jest on nielegalny .
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu

wszyscy sprzedają bez pozwolenia batony , a skad ma ktoś wiedzieć że jest on nielegalny .


pozwole sobie zacytowac Lorda: Nieznajomosc prawa nie zwalnia Cie od jego przestrzegania.
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
WBR
Mam 16"ASP. Mniejsza z tym, czy kupiłem ją legalnie czy nie. Jeżeli mam dołożyć swoje zdanie, to powiem tak: wybierz taki baton, który ZAWSZE będzisz mógł mieć przy sobie. Co ci przyjdzie z 25" teleskopa skoro bedze zbyt duży na noszenie inne niż przy kamizelce policyjnego operatora? Ja jestem nieduży- wybrałem 16". Mieści się spokojnie w tylnej kieszeni dżinsów lub kieszeni kurtki. Zawsze jest pod ręką i jest aż nadto skuteczny w swojej długości. Jest to wersja stalowa, czyli "cięższa"- i ją polecam. Wersja z duralu lotniczego z pewnoscią jest wytrzymała, nie koroduje i jest faktycznie lżejsza- i przez to jeszcze wygodniejsza w noszeniu, ale nadaje się bardziej na lato(mniej ciuchów na potencjalnym przeciwniku). Z drugiej strony stalowa 16 jest, moim zdaniem, zupełnie bezkonfliktowa w noszeniu dla szczupłego gościa o wzroście 173cm- co, przyznasz sam, nie jest imponującą wysokością :D Jeżeli stwierdzisz, że pomieścisz przy sobie 21"baton- to OK! Jeżeli zaś sprawi on kłopoty w codziennym noszeniu(nie używaniu :wink: )- to wydasz pieniądze na rzecz, która będzie zupełnie bezużytecznie leżeć w szufladzie. I nigdy się nie przyda.
Pozdrawiam
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu

Mam 16"ASP. Mniejsza z tym, czy kupiłem ją legalnie czy nie.


Hehehe, mniejsza, nie mniejsza, ale państwo polskie pozwoleń na batony nie wydaje, więc MUSISZ ją posiadać nielegalnie :)
  • 0

budo_wbr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
drengir - dzięki za odpowiedź. Na pewno mi ona pomoże, choć decyzję i tak będę musiał podjąć sam i niestety nadal mam dylemat...

Co do tych sklepów i sprzedaży... Ja tutaj czegoś nie rozumiem. Jak mają koncesję na handel bronią, to mogą ją sprzedawać komu chcą? Jakiś absurd...

Jeżeli sklep może mi sprzedać pałkę teleskopową i nikt go za to nie ukarze, mimo że nie mam na taką broń pozwolenia, to dlaczego nie może mi sprzedać ostrej broni? Czy tylko dlatego, że za nielegalną sprzedaż pałek teleskopowych nikomu się nie chce ścigać? Nie wierzę...

Poza tym w tych koncesjach chyba są określone rodzaje broni... A nie tylko "pozwolenie na handel bronią" - od pistoletu do czołgu czy haubicy. W tej sytuacji sądzę, że teleskopów z takich koncesji są wyłączone, bo ich posiadanie w Polsce jest nielegalne bez względu na okoliczności.

A jednak nimi handlują... Frapuje mnie to niesamowicie.

I jeszcze jedno... Wydaje mi się, że pogląd o strasznych kłopotach z prawem gdy na komisariacie zakończy się moja obrona teleskopem, nie jest do końca uzasadniony. Słyszałem gdzieś, że w obronie koniecznej można użyć środków nawet takich, na które nie ma się pozwolenia. Potem najwyżej można zostać oskarżonym o nielegalne posiadanie broni, ale nie o skutki jej użycia. Możecie taki pogląd potwierdzić lub mu zaprzeczyć?
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
W kwestii teleskopów mamy po prostu martwe prawo...
A co do długości - ja bym jednak polecał pałkę dłuższą niż 16 cali. Dla mnie optimum to 21. Zresztą teraz noszę taką 26, bo innej nie mam...
To jest dopiero bydlę. Owszem, nosi się ją niewygodnie, ale dla mnie głównym problemem jest jej ciężar a nie długość. Noszę ją albo w futerale pod ubraniem albo w wewnętrznej kieszeni kurtki. No i latem - zapomnij. Ale po rozłożeniu ma się naprawdę solidny argument w ręce. Jest wprwadzie wolniejsza od krótszych, ale pozwala trzymać przeciwnika na duży dystans, a uderzenia są mocarne.... No i łatwiej sięgnąć nóg oponenta, a to skuteczne uderzenia.
Sprawa prosta - coś za coś...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
Tez kiedys mialem dylemat krotsza 16, czy dluzsza 21, o dlugosci 26 w ogole nie rozpatrywalem. W koncu nabylem obydwie. I... "21" poszla spac. Nigdy jej nie nosze. Za duza, za ciezka, wymaga specjalnego etui, raczej do munduru niz dla cywila.
Mala natomiast mozna wrzucic do jakiejkolwiek kieszeni, na pasek w poziomie i co jeszcze jest wazne - po przypadkowym jej ujawnieniu nie budzi zadnej sensacji. Moja na dokladke jeszcze nie jest stalowa tylko znacznie lzejsza jakis stop zdaje sie chromowo-molibdenowy. (drengir bedzie wiedzial lepiej, bo on jest znawca metali i nie tylko). O jej skutecznosci przekonalem sie jak sam siebie stuknalem w lape tym malenstwem, po rozczarowaniu jakiego doznalem po wyjeciu z pudelka -"pomyslalem wowczas, k... malenstwo! Jak zabawka".

Co do zasiegu... Iluzja jest to, ze czym dluzsza pala tym bardziej jestemy w stanie kontrolowac dystans - to raczej sprawa jego wyczucia i timingu, a nie tylko dlugosci sprzetu. (Tak wiec, troche lekcji boksu, czy szermierki, z ktorej w gruncie rzeczy boks ma swoje korzenie, wydaje mi sie nieodzowne). Zakup sprzetu niczego sam z siebie nie zalatwia, a przeciwnik - nie worek, w miejscu nie stoi). Drugi fakt - dluzsze naturalnie odrobine lepiej "chodza". Chodz krotsza, mozna zadac szybki cios, bez zmachu z "nadgarstka".
Jeszcze nigdy nie uzylem. A jak by mi sie mialo cos takiego przydarzyc, to i tak wolalbym miec w rece moj kastet niz jakakolwiek palke, bo mimo ich posiadania jakos nadal nie ejstem ich fanem. Choc kastetu nie nosze, bo ostatnio w ogole rozpetuje sie jakas histeria dotyczaca nozy, palek, a w naszym kraju, to juz lepiej miec piec nozy przy sobie niz jeden kastet. Bo ktos uznal dawno temu, ze to bron bandyty (i tak rzeczywiscie bywalo) i tak juz zostalo.
K_P
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
Piszcie, piszcie :)
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu

Piszcie, piszcie :)


policja juz tworzy odpowiednie kartoteki :D
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
Pozdrow policje ode mnie.
K_P
  • 0

budo_sicc-lc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
od dluzszego czasu rozniez nosze sie z zamiarem kupna batonika ...i chyba wezme ten krotki! prosilbym o kontakt na pw osoby ktora podjela by sie sprowadzenia takiego sprzetu badz tez ma jakis konkretny adres .....
Ewentualnie jakies adresy polskich sklepow gdzie mozna uiscic sprzet typu ASP ..... bo wychodze z zalozenia ze jak cos kupic to kupic dobrze i dlatego tajwany mnie nie interesuja...
pozdro
sicc
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
W "tjawny" sie nie baw. szkoda na to kasy. Kup od razu ASP, ja mam taki i bardzo sobie go chwale.
K_P
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
ad. Lord von Banan
Małe sprostowanie- swój teleskop nabyłem zupełnie legalnie, kupując go po prostu w sklepie. I nikt nie wymagał ode mnie żadnych pozwoleń i innych takich. Jestem dorosłym chłopcem :twisted: i widać sprzedawca(bardzo skrupulatny w innych sprawach) uznał że nie musi żądać ode mnie żadnego papierka. I skoro wolno legalnie sprzedawać- to wolno posiadać.
ps. Kubusiu Puchatku- miło mi będzie w Twoim towarzystwie(tak razem w jednej kartotece 8) . Poza tym: podpisuję się pod tym co powiedział Kubuś: dłuższa pała to raczej złudzenie większego zasięgu. Teleskop i tak pozostanie bronią na mały dystans, bezpośredni wręcz. A wtedy zawsze lepiej mieć przy sobie krótszy i poręczny baton niż długaśną lagę w szufladzie :D I jeszcze jedno : wolę 16" ASP niż 21" jakiejś tajwańskiej czy czeskiej podróby. Od znajomego słyszałem, jak znakomita ponoć "czeszka" po jednym trafieniu rozłożyła się samoistnie na trzy części! Znajomy, dawniej ochroniarz, powiedział że nigdy więcej nie weźmie tego g.... do ręki. Dla porównania- moją 16stką wyrżnął kilka razy w(to na priv :) ) i wszystko było w jednym kawałku. Casco i ASP to dobry wybór i dobrze ulokowane pieniądze.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu

Małe sprostowanie- swój teleskop nabyłem zupełnie legalnie, kupując go po prostu w sklepie. I nikt nie wymagał ode mnie żadnych pozwoleń i innych takich. Jestem dorosłym chłopcem :twisted: i widać sprzedawca(bardzo skrupulatny w innych sprawach) uznał że nie musi żądać ode mnie żadnego papierka. I skoro wolno legalnie sprzedawać- to wolno posiadać.


Mylisz się. Broń palną też wolno sprzedawać (wystarczy mieć koncesję). A możesz ją posiadać?
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
Ad. Lord
Tak, tylko do zakupu palnej w sklepie wymagane jest zezwolenie. A do zakupu pały nikt tego nie wymaga. A teleskop kupiłem u koncesjonowanego sprzedawcy, a nie pokątnie na bazarze.
OK, gadka o legalności nie ma sensu. Ktoś już powiedział, że gdzie zaczyna się Polska tam kończy się logika.
  • 0

budo_wbr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu

Tez kiedys mialem dylemat...


Dzięki za rzeczową odpowiedź.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu

Ad. Lord
Tak, tylko do zakupu palnej w sklepie wymagane jest zezwolenie. A do zakupu pały nikt tego nie wymaga.


Nieznajomość sprawa nie zwalnia od odpowiedzialności, znajomość często.
  • 0

budo_cygan
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
CHCAILEM ZAPYTAC KOLEGOW, CZY WIEDZA GDZIE MOZNA NABYC W PL ASP 16.
Mam Asp 21 electrolessa jest super, ale mam problem z codziennym noszeniem jest za duzy wyciaga spodnie w marynarze i nie miesci sie w wkieszaniach dzinsow(tylych kieszeniach) w pzrednich natomista przykuwa uwage pan co bywa zabawne ale nie zawsze.

Jezeli ktos ma parcie na wymiane 16 na 21 to moge podyskutowac.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu
Proszę kolegów - skoro wolno teleskopy legalnie sprzedawać i nie potrza na nie żadnego zewolenia, aby zakupić, to nie potrza i zewolenia, aby posiadać. Gdzie w ustawie jest napisane, że teleskopów nie wolno posiadać??? Czy teleskop jest pałką z rdzeniem twardym? Na takie samej zasadzie - gazrurka włożona do rączki od kierownicy rowerowej, byłaby bronią na którą trzeba mieć pozwolenie. A co do użycia, to kłopoty zaczną się nawet, gdy użyjemy cegły w samoobronie. Ważny tu jest nie przedmiot, którym się bronimy, tylko jego "adekwatność użycia" do zaistniałej sytuacji, czyli po prostu przekroczenie (bądź nie) granic obrony koniecznej. I tyle. W Polsce rzeczy, których nie wolno posiadać - nie wolno sprzedawać bez konkretnych pozwoleń. I nie gadajcie tu o przykładzie z antyradarami, bo to inna bajka. Wolno je posiadać, tylko nie wolno ich używać. A co do posiadania i użycia teleskopu, to czytajcie to co napisałem wyżej o obronie koniecznej.
  • 0

budo_wbr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość teleskopu

Czy teleskop jest pałką z rdzeniem twardym?


Teoretycznie można go podciągnąć pod pałkę z twardym zakończeniem (również broń), choć osobiście uważam, że to nadinterpretacja przepisów ustawy o broni i amunicji. Moim zdaniem ustawodawca miał co innego na myśli i przydałaby się tutaj jakaś konktretna interpretacja MSWiA lub wyrok SN.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024