Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze stopnie i style :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
724 odpowiedzi w tym temacie

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

No dobra, ale jest jakiś sens zdawać na stopnie według kolejności i płacic za każdy egzamin 80zł skoro wiem, że mogę odrazu z powodzeniem na brąz?!


Przepisy nie pozwalaja przeskakiwac stopni - to po pierwsze!!!! :!:

Po drugie- 80zl kosztuja tylko brazowe pasy, pasy kolore sa polowe tansze :!:
  • 0

budo_bobby_de
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek/Prudnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Zagwarantuje jeśli koleś nie wyciągnie gnata i jężeli jestes zaawansowanym zawodnikiem. No a jak wyskoczy np. 5 kolesi to zawsze można uciec :wink: :P
  • 0

budo_bobby_de
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek/Prudnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Znowu się pomyliłem... nie ten temat... hmmm ale jeśli już tu jestem to...

W formule Budokai można przeskakiwać!!!
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

Zagwarantuje jeśli koleś nie wyciągnie gnata i jężeli jestes zaawansowanym zawodnikiem. No a jak wyskoczy np. 5 kolesi to zawsze można uciec :wink: :P


A jakby babcia chodzila na rekach...

A na ulice to najlepiej cwiczyc wlasnie bieganie.
  • 0

budo_aniutex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

No dobra, ale jest jakiś sens zdawać na stopnie według kolejności i płacic za każdy egzamin 80zł skoro wiem, że mogę odrazu z powodzeniem na brąz?!


Jezeli uwazasz, ze najwazniejsze są stopnie to prosze bardzo... Dla przysięga dojo mówi: Przez cale zycie, poprez karate, dazyc bedziemy do poznania drogi, ktora obralismy.
Nie chodzi tylko o umiejetnosci! ja tez potrafię techniki tobi ushiro, mimo, ze sa na 1dan... CHodzi o poznanie karate... Nie tylko jako techniki, ale trzeba sie utwierdzać, miec doswiadczenie...
Nie bde sie sprzeczac. Ale to troszkę dziwne co mowisz... ale dobrze :) pozdrawiam
osu
  • 0

budo_cybul
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bełchatów - Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Wracajac do temau:

3 KYU w Shotokan.
Aktualnie trenuje Shorin-Ryu.
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

Kyokushin Budokai Karate: 8 Kyu - niebieski pas.

Jak będę chciał na jakiś zdawać to odrazu na brązowy... w tej sztuce nie trzeba według kolejności :wink:

Pozdrawiam.

Skąd ty się urwałeś człowieku??? O czym ty mówisz? Z niebieskiego , na brazowy chcesz skoczyć?(w kyokushinie)??? Ty myślisz, że zdanie na następny egzamin to jest tylko poznanie techniki w jakims tam zakrezie byle jakim i o wszystko?????!!!!, a gdzie kondycja, sparwność, koordynacja, zwinność i inne czynniki... nie pisz tu głupot ludziom, bo jeśli jakieś takie skakanie jest u was, to jest to jeden WIELKI HUJ, A nie klub. .. bez oss
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

Siema.

Kyokushin Budokai, to odmienny rodzaj Kyokushin. Dyscyplina dość nowa i zarazem jeszcze bardzo mało znana w kraju. Jak komuś mówię co trenuję to nie ma pojęcia co to jest za rodzaj. Ostatnio były międzynarodowe zawody w Kędzierzynie. W tej dyscyplinie jest full kontakt z przeciwnikiem. Konkretnie stosowane techniki to duszenia, kopnięcia, uderzenia, walki w parkiecie, dźwignie. Czasami mówi się, że Budokai to inaczej uliczne sztuki walki. Naprawdę wysoka skuteczność. Znając dobrze tą dyscyplinę nie ma się czego bać na ulicy :)

To jest oficjalna strona: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Cześć.

Polecałbym poczytać nieco to forum zanim zaczniesz tego typu buńczuczne wypowiedzi (zwłaszcza, jak ta ze zdawaniem od razu na brąz). Z tego co widzę, to Kyokushin Budokai to odłam Bluminga, co gwarantuje, że przynajmniej centrala jakiś tam poziom reprezentuje :> No ale jak z polską sekcją jest, to nie wiem. Wymagania egzaminacyjne nie prezentują się zbyt ciekawie - są bardzo podobne do tych z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tylko... okresy między kolejnymi egzaminami jakieś 3x krótsze. Trochę mnie to niepokoi, zwłaszcza w kontekście wypowiedzi o zdawaniu "od razu na brązowy".

A teraz co do "nie ma się czego bać na ulicy". Sorry, ale nie lubię czegoś takiego. To jest marketingowy bełkot. Swojego czasu słyszałem (nie wiem, prawdziwą czy nie, ale chyba jednak) historię o mistrzu polski bodajże w kickboxingu, którego na klatce schodowej zadźgało dwóch kolesi. Właśnie dlatego, że był przekonany, że nie ma się czego bać. Na ulicy nie masz się czego bać jak unikasz podejrzanych uliczek i zgrupowań nieciekawej młodzieży. Inaczej - karate karatem, a ciupaga ciupagom jak mawiau poueta. Swoją drogą nasz shihan ongiś podał nam klasyfikację, którą uważam za bardzo słuszną. Jeden przeciwnik, bez broni - można coś próbować. Dwóch, jak wyżej - też, ale już robi się ciężko jak są dobrze zgrani. Z bronią albo od 3 wzwyż - lepiej nie ryzykować. Jak trzech się na ciebie naraz rzuci, to uwierz mi, ŻADNA sztuka walki (no, może poza iaido/kendo i mieczem pod ręką) cię nie uratuje :/
  • 0

budo_bobby_de
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek/Prudnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Powinienem napisac to odrazu, bo nie kazdy rozumie. Nie moza przyjsc na egzamin i poprostu zrobic brazowy pas! Chodzilo mi o to, ze mozna miec odrazu brazowy, ale warunkiem jest odpowiedni staz treningowy !!! W Budokai jest tak: Zeby zrobic bialy 10 Kyu trzeba trenowac minimalnie 3 miesiace itd. na poszczegolne stopnie!!!
  • 0

budo_ewa
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
i znowu wracając do tematu ;)

Gosoku-Ryu 5 Kyu (czyli pierwszy niebieski pas) :)

Wiesz co Pwl( i nie tylko ;) : Nam tez shihan ta klasyfikacje podal kiedyś, ale pamietam jeszcze jedno z bodajże pierwszego albo drugiego treningu. Mowil, że jeśli mamy wybor pomiedzy cimna niebezpieczna uliczka a inna droga to lepiej nie kusic losu. A poza tym uciekac!!! Bo po co sie narażac?
POzdrawiam!!!
Oss! ;)
  • 0

budo_meikyoan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Nic tak nie deprymuje przeciwnika, jak dobry czas na 100m. Dłuższy dystans też się przydaje - koleżkę mojego goniła kiedyś grupka 5-6 żuli od dworca Wileńskiego do mostu. Marnie się to dla nich skończyło bo byli zbyt ambitni - zabiegali się aż upadli. A on, wredny z natury maratończyk, nakopał ostatniemu i poszedł spokojnie do domu. :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
A ja głupi cholera zacząłem ćwiczyć Karate bo biegać nie lubiłem....
  • 0

budo_meikyoan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Ja tam lubię icałkiem nieźle mi idzie do dzisiaj, ale jednak wolę karate.
A koleżka był z tych co to wolą uciec, a nie ustąpić.
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

Nam tez shihan ta klasyfikacje podal kiedyś, ale pamietam jeszcze jedno z bodajże pierwszego albo drugiego treningu. Mowil, że jeśli mamy wybor pomiedzy cimna niebezpieczna uliczka a inna droga to lepiej nie kusic losu. A poza tym uciekac!!! Bo po co sie narażac?


Ależ ja się w pełni zgadzam ;) Dyskusja dotyczyła możliwości nakopania N przeciwnikom (N > 2) w ogóle, a nie unikania bądź nie unikania konfrontacji. Zawsze w takich sytuacjach przypomina mi się pewna maksyma dotycząca akurat wojny: "War doesn't determine who's right... only who's left" :>
  • 0

budo_ewa
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Tak, wiem ze sie zgadzasz :D Sam mi kiedys o tym mowiles jesli dobrze pamietam :wink: . Ja tam na szczescie nigdy nie musialam walczyc z nikim na ulicy, bo jak najbardziej staram sie tego unikac. Nie sadze zebym potrafila jeszcze dobrze kogos skopac jesli by bylo ludu wiecej i wole nie probowac :)
  • 0

budo_mika'
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

6 kyu karate tradycyjne-shotokan

Właśnie parę godzin temu zdałam na 5 kyu :-) Było straszliwie, fizycznie byłam dobrze przygotowana ale egzaminator tak mnie psychicznie wymęczył że jak usłyszałam, że zdałam to nawet nie miałam ochoty się cieszyć
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Gratuluje :wink:
  • 0

budo_ewa
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Ja rowniez GRATULUJE :)
  • 0

budo_reed_88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
9 kyu w Karate Kyokushinkai
Niedługo egzamin i może założe niebieski pasek już wkrótce :)
  • 0

budo_fortitudo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Jestem posiadaczką stopnia 6 kyu w Kyokushin Karate ( żólty pas). Trenuję w organizacji Interntional Kyokushin Karate Academy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024