Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niesmiale pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Niesmiale pytanie
Chcialbym zaczac trenowac kickboxing lub muay thai, tyle ze nie jako rasowy fighter dla sparingow i glorii zwyciestwa, ale dla siebie - glownie kondycja i rzezba, a reszta nauki ma sluzyc do ewentualnej samoobrony przed menelami. Problem w tym, ze ostatnie 10-12 lat to pasmo kontuzji, operacji i gorszego zdrowia, ktoro zaawocowalo slabienkim organizmem obecnie. Pytanie - czy jestem w stanie rozpoczac treningi bez sparingow (nie mam bladego pojecie jak wygladaja treningi KB lub MT - znam tylko forme treningowa karate i aikido) i jakie mam szanse, ze nie zgine :lol: ?
Moze mi ktos napisac w skrocie (lub podac link) jak wyglada taki trening?
Bede wdzieczny za odpowiedzi pozbawione ironii (typu: idz na fitness lub do szkolki niedzielnej :) )
pzdr
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niesmiale pytanie
Czesc.

Jesli dalej jestes tam, gdzie masz napisane, to po prostu idz do najblizszego klubu w okolicy i spytaj trenera, czy jest mozliwosc pocwiczenia "dla fitness". A jak nie bedzie, to idz do nastepnego.

Ja tak zaczalem swego czasu judo i nie bylo problemow, ze jestem dobrze po trzydziestce, ani, ze przedtem mialem krotko kontakt z judo tylko przez wspolna sale treningowa.

Z tego, co wiem, podobnie jest tez z rzeczami, o ktore pytasz - a sa i kluby, ktore oferuja taka wlasnie nauke "dla zdrowia".

Twoja "miejscowa" ksiazka telefoniczna Ci moze bardziej pomoc, niz pytanie tutaj ;)

Pozdrawiam
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niesmiale pytanie
Jak niechcesz springów to ich nie rób, nie znam klubu w którym by do tego zmuszali.... .

Ale czemu niechcesz sparnigów?




P.S
Twoje pytania w cale nie są głupie czy niewąłsciwe, jedyny osoby z forum ,które mogłby potraktowac to ironicznie to rybak i Jumbo, Rybak był miły 8O , teraz czekamy na Jumbo :)
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Niesmiale pytanie

Jesli dalej jestes tam, gdzie masz napisane, to po prostu idz do najblizszego klubu w okolicy

Twoja "miejscowa" ksiazka telefoniczna Ci moze bardziej pomoc, niz pytanie tutaj

Rybak - ja nie szprecham ani slowa!!!! wiec ksiazka mi odpada :) , a co do klubow - grzebalem po necie (moze i malo skutecznie) ale nic nie znalazlem i w koncu jedna techniczka 8O z labu pomogla mi i znalazla dla mnie jedna szkolke KB. Szukalem tu MT i kravki, ale wszyscy krecili tylko glowami w lewo i prawo, a jeden nawet sie postukal :? , ktos posunal sie do stwierdzenia, ze to o co pytam jest tu nielegalne :!: 8O , a i ktos zaczal do mnie cos szybko mowic w arabskim, wiec spauzowalem. Poza tym nie dogadam sie o szczegoly z klientami po angielsku, bo tu malo kto chce w tym jezyku gadac, a ja na serio nie wiem jak wygladaja takie treningi (nauka technik, szybkosci, sily, itp), a nie chce siedziec w salce tygodniami, zeby zakumac baze, lub stwierdzic, ze tego nie przezyje.

Ale czemu niechcesz sparnigów?

Wole przez pierwszy rok-dwa powalczyc z cieniem lub workiem. Ja na serio mam duze zaleglosci w temacie sparingow, a mimo brzydoty jednak lubie swoj nos :) :)
  • 0

budo_scarcita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Niesmiale pytanie
mysle, ze spokojnie mozesz sobie "lajtowo" potrenowac kick boxing. tam, gdzie ja chodze, przez pierwsze pol roku nie bylo mowy o sparingach w poczatkujacej grupie. duzo cwiczen w ogole bylo pojedynczo i wygladaly jak taniec synchroniczny ;) ale w rytm sapania ;)
jako panienka, w dodatku kompletnie bez kondycji wtedy, jakos sie w tym odnalazlam i nie zginelam. wiec nie martw sie, KB jest ok. zycze ci, zebys podzielil moje zdanie, jak juz zaczniesz gdzies tam trenowac ;)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niesmiale pytanie
Wiesz co bym zrobił na Twoim miejscu? zaczął bym od siłowni i biegania by wyrobić siłe i kondycje. Tez zaczynałem trenować po długiej przerwie z 20 kilowa nadwagą i zacząłem od powrotu do kondycji. Trening techniczny jesli wysiadasz kondycyjnie nic nie daje wiec trzeba zacząc od podstaw. Jesli chodzi o sparingi to mysle ze nie masz sie czego bać jak opanujesz podstawy. Przeciez nikt nie mowi ze musisz walczyc na smierć i zycie. Jesli Ty nie bedziesz sie za bardzo wczuwał i walczył agresywnie to Twoi przeciwnicy powinni uszanować to że dopiero zaczynasz. A nawet jak pare razy wezmiesz po masce to jak to mówią: "ryj nie szklanka" ale podstawa to kask. Doswiadczony faiter napewno bedzie w stanie walczyć z Toba na Twoim poziomie i za mocno lał Cie nie bedzie. Sparingi to podstawa treningu sportów walki dlatego Cie do nich zachecam. Bardzo dobrze wpływaja na kondycje psychiczną faitera. Mowie oczywiście o rozsadnych sparingach a nie o popisywaniu sie
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niesmiale pytanie

Rybak - ja nie szprecham ani slowa!!!! wiec ksiazka mi odpada :) , a co do klubow - grzebalem po necie (moze i malo skutecznie) ale nic nie znalazlem i w koncu jedna techniczka 8O z labu pomogla mi i znalazla dla mnie jedna szkolke KB.

Aaaa... To Ty jestes zapewne mloda przyszlosc nauki polskiej na goscinnych wystepach.

Jak nie szprechasz, to dupa. Pewnie Cie zaskocze, ale duzo tracisz ;)
Szprechanie jest w RFN bardzo wskazane i istotnie ulatwia zycie.

Macie tam jakies Uni w tym Münster? Pewnie macie. Nie ma tam jakiego kickboxu "na WF-ie"? Sprawdzales od tej strony?
  • 0

budo_dazzz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Niesmiale pytanie
w kazdym normalnym klubie ( np. do takiego co ja chodze) to trener nie pozwoli ci sparowac przynajmiej przez 6-8 miesiecy musisz sie nauczyc podstaw , a potem sparingi to twoj wybor nikt cie do tego nie zmusi
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024