Skocz do zawartości


Zdjęcie

garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_tob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?
luzno zacisniete piesci-mozna sobie palucha wybic... z tym zapalarami to nienajgorszy patent i wyprobowany... :)
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?
W dystansie - garda "koszykarska", w krótszym dystansie "crazy monkey". W obu wypadkach dłonie otwarte.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?
Sorki ale nienawidzę kosza co to jest garda koszykarska??
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?
Jak na mój chłopski rozum to Krvavemu chodzi o to, że łapy ma niżej w większym dystansie.

K.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?

Jak na mój chłopski rozum to Krvavemu chodzi o to, że łapy ma niżej w większym dystansie.

K.


tak jak sotisz kiedy bronisz dojscia do kosza, tak jak masz lapy kiedy robisz pivoty.
tylko na pewno nie w tej postawie jaka masz w koszu:)
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?

Ja do pewnego czasu preferowalem gardę z wyprostowanymi palcami (łatwiej chwycić, rzucić itp.) ale po sparingu z aikidoką, w którym w przeciągu paru sekund znalazłem się na kolanach kwicząc z bólu, zweryfikowałem poglądy i teraz raczej mam pięści półzaciśnięte.

Zartujesz? :)
I co ci zrobił? :)
  • 0

budo_uruk-hai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?

Zartujesz?
I co ci zrobił?


Złapał za paluchy i zaczął wyginać mi je do góry :-) A wszystko zrobił tak szybko i sprawnie że nawet nie zdążyłem zareagować i znalazłem się na klęczkach :-)
  • 0

budo_tob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?

shaft - serio kawałek metalu to duża rużnica. wiem ze trzymając w dłoni metalową zapalarkę czy jawarę ma się mocniejsze uderzenie, ale czy myślisz ze naprawdę warto nosić zapalarkę? pytam bo sam nosze się z zamiarem kupna takiej.



a co z atakiem na oczy w takim razie? albo przejsciem do chwytu? wypuszczasz zapalare a na drugi dzien kupujesz nowa w kiosku? jesli masz cos w reku to spoko, ale wtedy ograniczasz sie troszeczke do nieuzywania chwytow i atakow na oczy... oczywiscie latwo powiedziec "wypuszczam zapalare i(...)" ale dziala podswiadomosc: "zapalara to narzedzie, ktore mi pomaga... po co wypuszczac?!" tak wiec o dwa niwwybite palce mniej, kosztem nieatakowanie oczu(?) -jest to jeden z glownych zmyslow czlowieka, nawet nacpany kles posra sie, jak wsadzisz mu gleboko paluchy w oczodoly...
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?
Udało ci się to kiedyś, czy tylko o tym czytałeś? Mówiliśmy o gardzie, a nie o walce w zwarciu.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?
Widzę 2 możliwości

1) Zaciśnięte pięści, oczywiście nie na full - bo to napięcie mięśni - mniejsza siła i dynamika.

2) Tak jak w pancrase -> Bas Rutten -> uderzanie nasadą dłoni -skuteczne i bezpieczne (także "z plaskacza")

Preferuję 2gi sposób.

Uruk-hai - nie wierzę. Albo kompletnie nie umiesz uderzać albo to była zabawa.
  • 0

budo_yoda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?

Udało ci się to kiedyś, czy tylko o tym czytałeś? Mówiliśmy o gardzie, a nie o walce w zwarciu.


z tego co widzę temat traktuje o gardzie w kontekście walki ulicznej. a jest wielce prawdopodobne że w trakcie takiej walki dojdzie do zwarcia, no chyba że również trafisz na miłośnika sportów uderzanych i sie umówicie "że chwytania nie ma"... :lol:

w bliskim kontakcie z zaciśniętymi kurczowo pięściami (z konieczności trzymania w nich czegokolwiek) jest się prawie bezbronnym - możesz tylko uderzać, a na to nie zawsze w zwarciu jest miejsce. i nie mowie tu, że przeciwnik musi zaraz z racji swojej przewagi celować w oczy - wystarczy chwycić (bo może!) za ryj i sprowadzić do ziemi szybciej niż zdążysz sobie zdać sprawę, że te zapalary nie były tego warte (wypróbowane - ubiegając ironiczne pytania).
pzdrv.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?
ja mam dlonie otwarte. nie uderzam piesciami zacisnietymi od poprzednich wakacji. mialem po pewnym "incydencie" kostki od zebow pociete i kciuki powybijane. nir moglem normalnie egzystowac przez 3 tyg. nie nosze zapalniczek, bo rzucilem palenie ( a sa b.dobre do reki, mozna fajne kokosy ladowac ).
  • 0

budo_tob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?

Udało ci się to kiedyś, czy tylko o tym czytałeś? Mówiliśmy o gardzie, a nie o walce w zwarciu.



tak, udalo mi sie to nie raz... to jest forum ULICA... rozumiem, ze jak podbiega do ciebie koles i mowi "dawaj komore albo w pierdol!" to ty odpowiadzas"ok... zaraz ci napie*dole, dobrze? tylko bez kopow w jaja, bicia lezacego, i trzymania..."
  • 0

budo_tob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?

ja mam dlonie otwarte. nie uderzam piesciami zacisnietymi od poprzednich wakacji. mialem po pewnym "incydencie" kostki od zebow pociete i kciuki powybijane. nir moglem normalnie egzystowac przez 3 tyg. nie nosze zapalniczek, bo rzucilem palenie ( a sa b.dobre do reki, mozna fajne kokosy ladowac ).


mialem dokladnie taki sam przypadek... wylozylem kolesiowi haka na szczene ale trafilem na zebista i blizna kolo kostki srodkowego palca do dzisiaj... :?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?
mam prosty styl. :) luźne ręce, które zaciskam dopiero w momencie uderzenia w pięść, palce rzecz jasna razem, reszta szczegółów nieistotna, i tak na ogół wygrywa ten kto pierwszy trafia. płaska ręka jest dobra do wypłacania lepów w gębę, piącha do nokautowania a najlepszy w tego wszystkiego jest kant dłoni, polecam :) :-) :)
  • 0

budo_tob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?

atak na oczy przestraszony . Ja preferuje strzał w ryja. Garda przestaje istnieć w omiawanej formie, gdy dochodzi do zwarcia. Póki jesteśmy w stójce wolę liczyć na pięści.



przewaznie daze do zwarcia... ale to juz kazdy ma indywidualne techniki ktorymi operuje
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?
Chyba nie powiem nic nowego: Ja preferuje piesci lekko zacisniete - zaciskam do konca na chwile przed uderzeniem. Zapalniczki (lub cos z podobnym ksztaltem np moj scyzoryk calkiem dobrze lezy w rece) to calkiem dobry patent. W ostatecznosci zawsze mozna ten przedmiot puscic. Zapalniczka kosztuje mniej niz 2 zlote.
  • 0

budo_uruk-hai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?

Uruk-hai - nie wierzę. Albo kompletnie nie umiesz uderzać albo to była zabawa.


Wierz mi. Uderzać umiem. Poza tym jak pisałem wcześniej - nie zdążyłem uderzyć. Po prostu źle trzymałem gardę. Poza tym powalcz sobie z aikidoką z 1 danem z otwartą gardą, sam sie przekonasz.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?
Mimo ze cwiczylem kiedys twarde style typu kyokushin preferuje garde polotwarta ktora jak dla mnie jest szybsza i skuteczniejsza od piesci zacisnietych. Uderzenia raczej tez teisho i plaskacz ewentualnie hiraken pod zeberka czy brzuch jesli juz piesci to raczej typu uraken. Dluzszy dystans to garda wydluzona no a krotszy..... staram sie nie dopuszczac ;)
  • 0

budo_shodan-andrychów
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Andrychów

Napisano Ponad rok temu

Re: garda-piesci zacisniete czy wyprostowane w palcach?

Uruk-hai - nie wierzę. Albo kompletnie nie umiesz uderzać albo to była zabawa.


Wierz mi. Uderzać umiem. Poza tym jak pisałem wcześniej - nie zdążyłem uderzyć. Po prostu źle trzymałem gardę. Poza tym powalcz sobie z aikidoką z 1 danem z otwartą gardą, sam sie przekonasz.



Wiesz co ja ćwiczyłem z aikidoką 1 danem,a nawet drugim danem.
pierwszemu wystarczyło wejść w przepone i ładnie wykończyc,a drugiego kilka razy przydusiłem i już ze mną nie walczy... :)


pozdrawiam 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024