Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania ogólne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_grillu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Pytania ogólne
Zacząłem się rozpisywać na forum bo już od dłuższego czasu mam zamiar zacząć coś trenować. Że tak powiem zmusilo mnie do tego życie :D Jak to rymuje Molesta "na ulicach jest coraz niebezpieczniej". W tym roku miałem dwa przypały włąsnie na osiedlu i uważam, że o dwa przypały za dużo. I szukam jakiegoś stylu odpowiedniego dla siebi. 8) Kumpel mysli o capoeira no ale to nie jest dla mnie. Fajne, efekciarskie ale wg mnie na kofrontacje na ulicy sie nie nadaje. Potrzebuje czegoś co zrobi mnie twardym :) :D Dlategop wpadłem tutaj. I tutaj zadam kilka pytań do tych co trenują Muai Thai.
1. Na starcie walne może banalne pytanie ale ... czy trza mieć do tego jakieś predyspozycje? Nie jestem kafarem :wink: Chłopaczek raczej ze mnie szczuply (nawet bardzo szczupły), doświadczenia w MA nie mam, wiec... Czy taki kontaktowy sport to dla mnie? Ja sam osobiście myśle, że mnie by odpowiadał, bo nie mam pietra przed sparowaniem czy coś. Wiec jeśli chodzi o jego kontaktowosć - nie przeszkadza mi. Tylko własnie - budowa itp.
2. Ogólnie opiszcie jak to u Was wygląda w sekcjach (czy jakoś). Krótki opis tego co robicie itp itd
3. Efekty treningów - oczywiście to zależy od pracy no ale... czy czujecie sie silniejsi, pewniejsi siebie (takie pytanie... troche dziwne ale pisze na swierzo :) )
4. Są jakieś sekcje Sosnowiec/Dąbrowa Górnicza bo tylko te miasta m,i odpowiadają.

Pozdrówa i prosze o konkretne odpowiedzi.
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania ogólne
Konkretne powiadasz :)
Na wszystkie to nie odpowiem ale...
Predyspozycje ? hehe...mam 182 cm wzrostu i waże w porywach 68 kg - zatem można powiedzieć że jestem szkieletem i raczej nadaje się na eksponat do nauki budowy kostnej człowieka.
Ale sportem tym się bawie. Wcześniej było SanDa. I też się dało choć z powodu rzutów to cienko czasem było... teraz nikt mnie nie próbuje za dwie nóżki i o ziemie (kolana RULZ !! ) zatem jest ok
Ogólnie to nie ma znaczenia jak jesteś zbudowany - ważne czy się przyłożysz. A dodam że nie trzeba kafara zeby kogoś 'usadzić'. Trzeba tylko czysto trafić :) A to już wykładnia techniki, ilości powtórzeń i tak dalej...
Zatem nie przejmuj się tylko bierz za treningi.
Co do reszty to może inny coś od siebie dorzuci
Pozo
  • 0

budo_grillu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania ogólne
spoko. pierwsza jakaś odpowiedź 8) oczywiście czekam na inne 8) ja tez jestem szkielet i podejrzewam, ze do sportów walki, w ktorych wiecej sie rzuca to sie nie nadaje :D ale własnie jest sie wysokim (186 cm - juz wiecej nie urosne :D ) to mam długi zasięg ramion. tylko waga. prosze nie komentowac ja waze (w porywach 63kg :D ). ale pisac dalej
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania ogólne
Grillu jak zaczynalem trenowac mialem takie same warnuki jak ty...moze bylem troche nizszy. A ile masz lat? Waga ci napewno skoczy ale ja bym znowu z tym przybywaniem na masie jakos strasznie nie przesadzal. ja Waze teraz 70 kg i jestem z siebie prawie ze dumny z tego powodu :) :) (mam tez 186cm wzr)
Najbardziej liczy sie kondycja,wytrzymalosc i szybkosc. JAk bedziesz poprawnie technicznie uderzal i wszystko zgrasz to i z taka waga bedziesz w stanie usadzic bez problemu. pozdro :wink:
  • 0

budo_grillu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania ogólne
ile lat mam?? nieskonczone 18 8) chodzi o to ze ja bardzo poszedłem na wzrost a nie w mase. teraz przestałem rosnąc i musze czekac az wagowo zaczne sie podnosic :wink: jedni idą z wagą i ze wzrostem równo a inni niestety nie. ale prosiłbym jakbys ktoś napisał o Muay Thai w Sosnowcy czy Dąbrowei Górniczej. pozdrówa
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024