Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobre zestawienie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_serafin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dobre zestawienie?
Witam, właśnie zastanawiam się czy dobrym zestawieniem dla 17 letniego dzieciaka o wadze 63 kg i wzroście 170 będzie Jeet Kune Do (MMA) i Teakwondo (ITF). Co sądzicie? da tyo jakieś wymierne efekty?
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre zestawienie?
Dlaczego mi sie wydaje ze ów siedemnastoletni dzieciak ma nicka zwiazanego z aniolem... :roll: temat do cross budo bardziej niz tutaj...
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre zestawienie?

Witam, właśnie zastanawiam się czy dobrym zestawieniem dla 17 letniego dzieciaka o wadze 63 kg i wzroście 170 będzie Jeet Kune Do (MMA) i Teakwondo (ITF). Co sądzicie? da tyo jakieś wymierne efekty?


To zalezy od podejscia tego dzieciaka do treningow :roll:

Pozdro
J.
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre zestawienie?

Witam, właśnie zastanawiam się czy dobrym zestawieniem dla 17 letniego dzieciaka o wadze 63 kg i wzroście 170 będzie Jeet Kune Do (MMA) i Teakwondo (ITF). Co sądzicie? da tyo jakieś wymierne efekty?

A zestawienie: bjj+boks ?
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre zestawienie?

A zestawienie: bjj+boks ?

Prosze nie mieszaj chlopakowi w glowie widac ma juz wybrane 2 style kture by chcial cwiczyc i prosi nas tylko o rade ale nie o taka rade jakie 2 style byly by najlepsze w polaczeniu pozdr
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre zestawienie?
a po co uzupelniac czyms JKD? lepiej robic jak najwiecej treningow tego w tygodniu czy cos, w koncu mma po to jest, zeby go nie uzupelniac. ew jakims systemem na ulice.
  • 0

budo_serafin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre zestawienie?
Dzieciak nie chce uzupełniać MMA, chce zacząć nowy spotr a że treningów ma tylko 3 w tygodniu to chce swoją wiedzę z innej dziedziny rozszerzyć i się właśnie zastanawia czy rozszerzanie TKD o JKD będzie dobre bo oczywiście i tak głównym sportem pozostanie JKD PZDR.
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre zestawienie?

TKD o JKD będzie dobre bo oczywiście i tak głównym sportem pozostanie JKD PZDR.

chyba TKD :?
Nie wiem czy jest sen cwiczyc cos uderzanego i uzupelniacto MMA.Lepiej niech "dzieciak" oprocz TKD wezmiie sie za BJJ...boze ile skrotow :)
  • 0

budo_serafin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre zestawienie?
BJJ ma 1,5 h na treningach mma ( w kazdym razie parter ) . Poza tym dzieciak nie czuje sie zbyt pewnie w stójce i chciałby jakoś się wzmocnić w tej dzidzinie dlatego sport uderzany. Tymczasowo jednka chciałby coś w miare lekkiego jak TKD żeby wzmocnić ten jego najsłabszy dystans.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre zestawienie?
A gdzie trenuje to JKD? U kogo? Dziwne ze chce wzmacniac stojke...Albo za slabo trenuje albo treningi nie sa tak prowadzone jak trzeba (moze te treningi sa u mnie
:) ?
Do wzmocnienia stojki proponowalbym raczej boks...
  • 0

budo_ksiq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre zestawienie?

A zestawienie: bjj+boks ?

oj slabe.. jeden lokas i po walce
  • 0

budo_serafin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre zestawienie?
Kenjiro, właśnie u CIebie... zresztą sam mówiłeś, żebym popracował nad stójką, a TKD poniekąd z ciekawości chciałem zacząć a trening, owszem słabo to wychodziło. Ten rok da mi więcej jednak czasu na treningi
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre zestawienie?
A kto Ty jestes, bo nie kojarze?
  • 0

budo_serafin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre zestawienie?
Ten taki mały, długowłosy, zazwyczaj z maciasem cwiczył, ogółem rzecz biorąc przyłączony niedawno, ten co treningów trochę w życiu opuścił i straty powinine nadrabiać. Kojażysz już?
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre zestawienie?
A no tak juz tak...
No to Twoim problemem jest wlasnie opuszczanie treningow i chodzenie w kratke. Nie musisz szukac "wzmocnienia" w innych MA jesli chcesz poprawic stojke. Po prostu solidniej trenuj!
A jesli juz bardzo chcesz to w nie Taekwondo tylko jak napisalem wyzej boks i tylko boks.
Pozdrawiam i do zobaczenia na treningach....
  • 0

budo_serafin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre zestawienie?
Boks Boks Boks... mam jakas awersje do tego sportu, jkos mnie od niego odpycha... wolałbym TKD ale też z ciekawości, taki ładny sport. Poza tym samo JKD jest poniekąd wystarczające, więc TKD i tak byłoby poboczne. Tym razem będę trenował regularnie...
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre zestawienie?
TKD moze u Ciebie powodowac pewne odruchy nie porzadane w MMA. Dlatego lepiej zacznij solidniej trenowac a efekty beda. Wez przyklad z Piotrka, gabarytami taki jak Ty w stojce jeden z lepszych w sekcji....
  • 0

budo_serafin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre zestawienie?
Piotrek chyba za sobą miał coś wcześniej jak pamiętam, hm zresztą nieważne, więc TKD wyklucza się ze względu na nabycie nieporządanych odruchów? to widać będę musiał sobie darować, jeśli ma trening zaowocować błędami, nie taka idea. Swą drogą zastanawia mnie gdzie w Gdyni jest boks... hm a tak na marginesie można znać jakąś argumentacje przeciw TKD? bo się troche zapaliłem na ten sport chwilowo
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre zestawienie?
Inne poruszanie, inne ustawienie ciala, inna defensywa, inna mechanika technik - mam pisac dalej?

Nie boj nic - jak wszystko sie pouklada po mojej mysli to trening bedzie u nas 5 razy w tygodniu...
  • 0

budo_serafin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre zestawienie?
Jeśli trening będzie 5 razy w tygodniu to ja z wielką chęcią zrezygnuje z TKD, będę trzymać kciuki za takie rozłożenie treningów! Wracając do tematu, TKD byłoby raczej osłabieniem niż wzmocnieniem dla mnie... dzięki za objaśnienie, przemyślę sprawę w zależności od ilości treningów w tygodniu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024