Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co trenowac w Poznaniu???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_xartax
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co trenowac w Poznaniu???
Chcialbym zaczac trenowac sztuki walki, wiecie moze jakie dobre sekcje sztuk walki znajduja sie w Poznaniu?
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenowac w Poznaniu???
W Poznaniu można trenować chyba wszystko. Zapraszam na reymonta do AZS Poznanń, sekcja taekwondo WTF [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. To zależy czym się interesujesz, jaki styl byś preferował itd.
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenowac w Poznaniu???
...........aha porozglądaj się wokoło, pełno jest plakatów na słupach ogłoszeniowych (np. za EMPIKiem od strony 3 Maja) no i google :)
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenowac w Poznaniu???
A wiesz co byś mniej więcej chciał trenować?
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenowac w Poznaniu???
Jakbyś może chciał jakieś kung-fu to odezwij się do mnie(mail/gg). W wielu miejscach w Poznaniu trochę ćwiczyłem i mógłbym przedstawić Ci moją subiektywną opinię co, gdzie i jak jest... :)
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenowac w Poznaniu???
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

najlepszy sposób do jest naturalnie przyjść na trening wszyskiego co Cię interesuje w Poznaniu i na podstawie treningu ocenić

no i teraz tak? zależy dlaczego chcesz ćwiczyć? jezeli skutecznosc - ok mozesz przyjsc na wingtsun, jezeli chcesz akrobatyki to niestety nie... jezeli chcesz byc duzy i napakowany to tez nie do nas, jezeli interesują Cię zawody czysto-sportowe to tez nie bardzo (choć w przyszlym roku maja byc zawody w chisao w Chinach)

jezeli masz jakies pytania szczególowe to na forum/priva/maila

musisz sprecyzować pytanie poprostu

pozdrawiam serdecznie i powodzenia!
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenowac w Poznaniu???
poszukaj też w linkowni,
jesli interesuje cie karate to poelcam szkołe Nogalskiego
może shorin-ryu?
są też kluiby Kyokushin i Oyama, Jest BJJ sa zapasy judo, Ju Jitsu, luta livre
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenowac w Poznaniu???
no no ile ludzi z poznania a na spotkanie to tylko 4 chetnych bylo wstydzcie sie
  • 0

budo_xartax
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenowac w Poznaniu???
Co trenować :?: caly czas sie zastanawiam, moja wiedza na temat sztuk walki jest raczej raczkujaca :) . Wiem ze nie interesuja mnie zawody, chce cwiczyc cos dla siebie coś w czym ciagle mozna sie rozwijać, doskonalic samemu w wolne dni, rozwijac sie przy tym mam zarowno fizycznie jak i psychicznie... Nie wiem ale chyba nie nad kazda sztuka walki da sie pracowac samemu np te w ktorych duza role odgrywaja dzwignie i przechwyty jak np doskonalic umiejetnosci i technike poza terningami w tym wypadku? Jestem przecietnym czlowieczkiem zadnym osilkiem... mam 20 lat 182 cm wzrostu 73 kg gdziesz czytalem ze to ma znaczenie w tym co sie wybiera jednak nie wiem do czego sie nadaje :)
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenowac w Poznaniu???
wiesz, chodzi o to żeby sobie uświadomić czego się dokładnie chce

na razie wiesz mgliści że chcesz trenować sztuki walki i żeby to się wiązało z rozwojem

najlepiej poświęc np miesiąc i pochodź na treningi róznych sztuk walki... popatrz jak co wygląda i co Ci się podoba...

patrz na instruktora - jak prowadzi treningi
patrz na zaawansowanych uczniów - to co oni umieją jest bardziej miarodajne od tego co umie instruktor - bo to wzorzec do tego co Ty będziesz umiał w przyszłości

musisz sobie odpowiedzieć na pytanie o jakiej filozofii sztukę wolisz...
mozna podzielić sztuki walki na:
a) kopaczy
B) uderzaczy
c) chwytaczy
d) mieszane

oczywiście większość sztuk walki zawiera rózny procent róznych elementów
musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy wolisz system tradycyjny, czy sportowy (choć z teg o co piszesz to wolisz tradycyjny chyba)

jaką metodykę trenera? sportową, tradycyjną czy nowoczesną - kazda ma zalety i wady

jak przychodzisz to pytaj intruktora o to co Ci przychodzi do głowy - o podział sztuk walki, o to co on by Ci polecił - jeżeli masz warażenie że on się w tym orientuje tak jak Ty, tzn. ze jest kiepskim instruktorem ;)

ważne jest też dla adepta, jaka atmosfera panuje na treningach, czy jest to skupienie + praca, czy też po trening uwszyscy idą na piwo - oczywiście nie ma nic w tym złego, a w czasie trwa ycie towarzyskie - oczywiscie nie am nic w tym złego - ale wtedy lepiej pójść do sekcji origami, haiku, albo pubu...

zwróc też uwagę o podejście metodologiczne na treningu - powinien on być widoczną całością, mieć wydzielone części i do czegoś służyć, nie powinien być 'bezmyslny, zresztą dobrze jest jezeli instruktor wtrakcie treningu tłumaczy podejście metodologiczne - duzo lepiej sie wtedy cwiczy

koniec koncow - cena - szczerze mowiac sztuki wlaki wahaja od kilkudziesieciu do 200 zlotych, czasem wiecej (jezeli uczysz sie indywidualnie) - ale w graincach od 50 do 170-200 zł nie sugeruj się ceną, bo nie warto

wybierz cos co będzie Ci odpowiadać - i pisz o swoich wrażeniach podczas wyboru na forum!

pozdrawiam serdecznie
i życzę powodzenia :-)
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenowac w Poznaniu???
polecam dla ciebie karate shotokan ale w wykonaniu Nogalskiego, masz itradycje (kata) i bitki :-)
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenowac w Poznaniu???
nie polecam karate... ale muszę przyznać że Pan Nogalski jest ponoć całkiem niezły- chódź po sekcjach i coś wybierz
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenowac w Poznaniu???

nie polecam karate... ale muszę przyznać że Pan Nogalski jest ponoć całkiem niezły- chódź po sekcjach i coś wybierz

co to ma znaczyc - "nie polecam karate" ? :)
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenowac w Poznaniu???

nie interesuja mnie zawody, chce cwiczyc cos dla siebie coś w czym ciagle mozna sie rozwijać, doskonalic samemu w wolne dni, rozwijac sie przy tym mam zarowno fizycznie jak i psychicznie...

tak wiec ja ze swojej strony moge zaproponowac Aikido...
osobiscie cwicze w Shin Dojo([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])-atmosfera super,na treningi mozna przychodzic nawet 7 razy w tygodniu,dojo niedaleko centrum(ul. Cicha-blisko al. Niepodleglosci), cena przystepna...
zapraszam od poczatku wrzesnia na treningi
  • 0

budo_suaveg
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenowac w Poznaniu???
cwicz itf taekwondo-info na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
yo! 8)
suaweq
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenowac w Poznaniu???

no no ile ludzi z poznania a na spotkanie to tylko 4 chetnych bylo wstydzcie sie

no właśnie kurta balans
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenowac w Poznaniu???
Ja już poprawę postanowiłem :) Postaram się ile sił w nogach aby znaleźć się na następnym. Tylko trzeba jeszcze innych też pościągać, bo chyba nie wszyscy wiedzą, że wogóle taka inicjatywa powstała.
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenowac w Poznaniu???
A kpobiet z Poznania na budo nie ma ?
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenowac w Poznaniu???
proponuje tez wybrac sie do Samuraja na pl. Kolegiacki- oni tam maja informacje o prawie wszystkich sekcjach w Poznaniu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024