Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co trenować?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_xartax
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co trenować?
Witam moze ktos mi doradzi.Mam takie pytanie pewnie dosc oklepane mianowicie chcialbym zaczac cwiczyc sztuki walki jednak nie wiem za co sie wziasc mam 20 lat waze 75kg mam 180 wrostu, chcialbym cwiczyc cos czemu moglbym sie poswiecic i trenowac zawsze, ciagle doskonalic i co bylo by skuteczne, co nie spowoduje ze od samego treningu na starosc zostane kaleka :) jednak nie mam pojecia ktora sztuka walki byla by dobrym wyborem .(NIe wiedzialem w ktorym dziale to zamiescic) :)
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować?
mysle ,ze najlepszym rozwiazanie byloby przejsc sie na kilka treningow do roznych szkol. sztuki walki roznia sie ogromnie od siebie i to ze widzisz np. jak steven rzuca kolesiami to wcala nie oznacza ze ty bedziesz chcial byc w sytuacji tego lecacego , odwrotnie (o bjj) fajne bo skuteczne ale pytanie brzmi czy bedzie ci przeszkadzac spocona pacha kolesia z ktorym cwiczysz na twojej twarzy. co do skutecznosci to nie wiem o co ci chodzi . gdzie skutecznosci? na ulicy? czy na macie ? jak na macie to polecam bjj. jak na ulicy to pistolet-bo tam zapomnij o walce 1 na 1. lub tez kup sobie 5 kg odzywki idz na silownie zaloz dres ogol leb i nikt ci na ulicy nie zaczepi
  • 0

budo_placek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować?
Trenuj to, co Ci sprawia największą frajdę i daję najwięcej przyjemności. I tyle.
  • 0

budo_slimcz-wa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować?
ja trenuje boks, kilka niezawodnych podstawowych kopniec i jj oraz judo z ojcem. taka kombinajca pozwala na duzo. napewno nie probuj odrzywek i pakerni to daje tylko wyglad! """"Trenuj to, co Ci sprawia największą frajdę i daję najwięcej przyjemności. I tyle.""" podpisuje sie pod tym jesli cos ma nie dawa ci frajdy to jest to bez sensu bo nie bedsies zie przykladal i kupaz tego wyjdzie. :)
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować?
A sypne propaganda :)

"Boks sport dla prawdziwych mężczyzn"

und

"Kształtowanie charakteru poprzez ring"


Banlne hasła, ale jakie chwytliwe... 8)

A tak serio to :boks.
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować?

co nie spowoduje ze od samego treningu na starosc zostane kaleka :) :)


Każdy sport, który ćwiczy się z oddaniem przez długi czas zostawia swoje skutki na starość!
  • 0

budo_--siwy--
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować?
Ale pozytywne czy negatywne
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować?
Owsyem, ale w kategorii MA mieszczą się też aktywności ruchowe których pod hasło "sport" nie da się chyba podpasować. Tai Chi na ten przykład, czy Yiquan.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować?

Ale pozytywne czy negatywne

To zależy, o czym mówisz :) , jesli mówisz o sportach fullcontact to negatywne, natomiast jesli mówisz o karate, kung-fu itp. to pozytywne...
  • 0

budo_doggystyle
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować?
Spojrzcie na Helio,tu jest odpowiedz co do ;zdrowia na starosc;. Nie ma lepszego,wszechstronnego treningu dla ciala jak sztuki walki(moze poza boksem,szkoda glowy)Ja osobiscie cwicze BJJ i wszystkim polecam.
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować?
Ja proponuje pasywne lezenie na lozku, najlepiej wodnym... to jest dopiero 'COS'!
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować?

Ja proponuje pasywne lezenie na lozku, najlepiej wodnym... to jest dopiero 'COS'!

"pływanie na sucho" ?
:lol:
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować?
Wy jeszcze nie wiecie, ale to naprawde ZABIJA! :P
  • 0

budo_yoda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować?

napewno nie probuj odrzywek i pakerni to daje tylko wyglad


jesteś w błędzie.
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować?

napewno nie probuj odrzywek i pakerni to daje tylko wyglad


jesteś w błędzie.

No fakt i jeszcze impotencje, zawały serca, niedowracalne zmiany w psychice i...... Puchar Polski STRONG MEN :P
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować?
spoko sama pakernia nie zaszkodzi :) ale różnego rodzaju odrzywki już tak, taka fajna historyjkagościu coś koło 17 lat dwa miechy wakacji przypakował (z wspomagaczami) efekt. musiał sie leczyć bo miał bardzo fajne ciśnienie, oczywiście na róznych ludzi róznie to działa ale to jak rosyjska ruletka. Co do skuteczności może shidokan karate (jest tam i stójka i parter sporo ćwiczeń z partnerem i nie ma kata) lub cokolwiek innego bjj, box, kick, MT, Karate xxxxx etc. ale to skuteczność w walce 1 vs. 1 bez broni ew. jak jesteś miszczu to po iluś tam latach 1 vs. paru leszczy bez broni, najlepiej kup sobie "klamkę", gaz cokolwiek na co cię stać (bo z kasą róznie bywa).

PS. Jest też jeszcze jedna bardzo fajna metoda, jedna z najskuteczniejszych, poprostu unikaj niebezpiecznych sytuacji i miejsc, niezaleznie czy coś ćwiczysz czy nie.
  • 0

budo_bartek1980
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:from hell

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować?
Ja to mam taką zasade jak jest przeciwnik jeden to walcze jak jest ich więcej to uciekam i nie wstydze się tego, to nie bohaterstwo dostać łomot od kilku napastników i później miesiąc leżeć w szpitalu.
Pozdrawiam
  • 0

budo_yoda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować?

napewno nie probuj odrzywek i pakerni to daje tylko wyglad


jesteś w błędzie.

No fakt i jeszcze impotencje, zawały serca, niedowracalne zmiany w psychice i...... Puchar Polski STRONG MEN :P


jak wolisz, wszystko rozbija się o cele...
ja zostanę przy swoich - przyrost suchej masy mięśniowej, wzrost siły, wzmocnienie układu krążenia, mięsnia sercowego i charakteru... :P

a tak btw - radzę poczytać troche na ten temat miast kierować się ścieżką utartych schematów, można dowiedzieć się np. jaka jest różnica między odżywką a koksem...
pzdrv.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować?
No mi chodziło akurat o "koksy" na udrzywkach się nie znam ale zapewne i tu należy znać umiar :wink:
  • 0

budo_yoda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować?

No mi chodziło akurat o "koksy" na udrzywkach się nie znam ale zapewne i tu należy znać umiar :wink:


jak ze wszystkim bracie, jak ze wszystkim... ;)
pzdrv.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024