Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sporty walki w Polityce.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Sporty walki w Polityce.
Tygodnik Polityka zamieścil w swym najnowszym numerze artykuł poświecony sportom walki.

Pogoda na pięści



Fragmenty artykułu

Sporty walki znów stały się w Polsce bardzo modne. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kursy stylów i systemów zabójczo efektywnych: tajskiego boksu, brazylijskiego ju-jitsu, izraelskiej Krav Magi, rosyjskiego sambo.


IGOR T. MIECIK




Marcin Fabiański, właściciel komisu samochodowego, mężczyzna dobijający czterdziestki, rozwodnik, typ kanapowo-piwny, wybrał się na Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Sztuk Walki z myślą o prezencie na czternaste urodziny swojego syna Jacka – fana filmów, w których Van Dam i Jet Le bez wytchnienia kopią po twarzach tłumy czarnych charakterów. Prezentem miał być kurs, który zapewni małemu i raczej kruchemu Jackowi dostęp do tego typu wiedzy. Na festiwal, który odbył się we wrocławskiej hali sportowej Orbita, przyszły tłumy. Można było obejrzeć prezentacje kilkudziesięciu rodzajów sportów walki. Skończyło się na tym, że obaj – syn i ojciec – zaczęli ćwiczyć.

Takiego finału Marcin się nie spodziewał. Syn został uczniem szkoły capoeiry – niezwykle widowiskowego brazylijskiego sportu, który łączy bicie z tańcem (podobno wymyślili go w XIX w. niewolnicy pracujący na plantacjach kawy; nie wolno było im uczyć się walczyć, więc przy akompaniamencie bębnów ćwiczyli ciosy udając, że to taneczne figury). Ojca urzekła prezentacja izraelskiego systemu Krav Maga – bezpretensjonalna prostota ciosów w jądra, a przede wszystkim zainteresowanie, jakim tego typu szkolenie cieszyło się wśród kobiet. Spodziewał się spotkać niektóre z nich na treningach i nie zawiódł się.

Zmierzch sztuki

– Takiej mody na sporty walki nie było w Polsce od czasu kinowej premiery „Wejścia Smoka” z Brucem Lee – mówi trener karate shotokan Kamil Małkowski z Łodzi. W Polsce, która tak naprawdę znała wówczas jedynie judo, jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać szkoły wschodnich sztuk walki – najróżniejszych odmian kung-fu i karate. Szyby i drzwi klatek schodowych nosiły ślady szlifowania przez rzesze małoletnich adeptów tajemnej umiejętności ciosów wibrującej pięści. A tysiące mam musiało godzić się na wykorzystanie szczotek i mioteł do produkcji chińskich włóczni i ulubionej broni mistrza Lee – cepów nun-chaku.

Po z górą ćwierć wieku kung-fu i karate zakorzeniło się w Polsce niemal tak mocno jak siatkówka, a w każdym większym mieście można też przebierać w ofercie kursów taekwondo, kickboksingu, aikido, a oprócz tego, co stworzyli Chińczycy i Japończycy, uczyć się sztuk walki Filipin, Wietnamu, Korei, Mongolii.

Źródło[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wiecej w wersji papierowej.
BTW:wiecie co to jest sabat?? Odp. boks francuski :twisted: wg. autora tegoż artykułu
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Polityce.

Na festiwal, który odbył się we wrocławskiej hali sportowej Orbita, przyszły tłumy.

:rofl: Kto był ten wie o co chodzi
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Polityce.

Na festiwal, który odbył się we wrocławskiej hali sportowej Orbita, przyszły tłumy.

:rofl: Kto był ten wie o co chodzi


To samo chcialem napisac :lol:
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Polityce.
Ta i ciołki zamieściły zdjęcia z Mirkiem Oknińskim i podpisali że to Mrad - Mateusz Radliński - pierdoły.
a najlepszy jest boks francuski : SABAT !!!! :lol:
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Polityce.
Może im chodziło o SABATE :rofl:
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Polityce.

Może im chodziło o SABATE :rofl:

chyab chodzi Ci o savate :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Polityce.
szabas...? to juz dzis? aj waj... 8O
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Polityce.

Może im chodziło o SABATE :rofl:

chyab chodzi Ci o savate :)

no co ty...
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Polityce.
Sorry za podwójny post i za ton poprzedniego. WIem,że jest sztuka walki Savate(bo sam się ostatnio o nią dowiadywałem) i tak myślałem,że taki post może nie oddać ironii.(trzeba ją tu zaznaczać małym drukiem)...

Podr,

Hellfire
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Polityce.
spox, hellfire :) poklon
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Polityce.
Juz wyslalem sprostowanie do Polityki w tej sprawie, pozostaje czekac na odzew...
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Polityce.
ale tak to już jest prawie z każdą rzeczą za którą biorą się ludzie którzy mają o tym nikłe pojęcie.............
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Polityce.
Oni w sumie nie opisywali nic szczegolowo ale podali ogolnie informacje o stylach i w sumie poza kilkoma literowkami raczej niewiele sie z prawda mineli.
  • 0

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Polityce.
artykuł generalnie nędzny i gruntownie świadczący o nieznajomości tematu przez piszącego ( i taki koleś pisze w bądź co bądź renomowanej " Polityce " - obciach )

cytaty : " brazylijskie ju-jitsu gdzie ciosy odgrywają równie ważną rolę co chwyty " - Dżizas , kto widział w czystym bjj ciosy ??? Skąd ten kolo się urwał . Ciosy są w Vale Tudo ...

Ale z tym Radlińskim to przyjeb*ł nieźle - przecież on nawet w Wawie nie mieszka tylko w Katowicach !!! I tak dowiadujemy się ,że to pan Radliński organizuje turnieje walk bez reguł , "ważąc 90 kg po dwóch latach w 30 sek ... udusił Luto " i prowadzi zajęcia na Gwardii ( zdjęcia robiono w sali zapaśniczej Gwardii - to fakt ,łatwo poznać ,kto był ). Plus duże zdjęcie Mirka z podpisem Mariusz Radliński ... Poprostu pełna zlewka jak rzadko...
  • 0

budo_tyszk0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żory

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Polityce.
wlasnie dzis wrocilem z wakacji i wracajac czytalemten artykul wlasnie w polityce... po przeczytaniu go a w zasadzie w trakcie czytania wiedzialem ze topic na boardzie juz jest :D i ze wytkniete sa wszystkie bledy, ktore nawet ja zauwazylem ;) ... szkoda bo nawet lubialem "Polityke" hehe
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Polityce.

Na festiwal, który odbył się we wrocławskiej hali sportowej Orbita, przyszły tłumy.

:rofl: Kto był ten wie o co chodzi


no wiesz, tam byla duza *rotacja widzow* :wink:
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Polityce.

Juz wyslalem sprostowanie do Polityki w tej sprawie, pozostaje czekac na odzew...


uprzejmie informuję że odzew nastąpił :)

w dzisiejszej polityce jest mały akapit ze zdjecie Mirka Oknińskiego i sprostowaniem autora artykułu że popełnił błąd myląc Mirka z Mateuszem Radlińskim i przeprosiny!!!!!

jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony !!!
  • 0

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Polityce.
a co mieli iść w zaparte i twierdzić ,że Okniński to Radliński ??? :lol: w każdym razie plus za to ,że chciało Ci się wysłać sprostowanie ...
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Polityce.
plus dla Kolegi Brat Pit - bo to nie ja wysłałem sprostowanie... 8)

a zdziwiłem się bo pismacy najczęściej olewają jak zrobią błąd,a prostują tylko czyste złośliwości...
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Polityce.
Ale Polityka ma klasę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024