Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomysł na matę ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_abcde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Pomysł na matę ??
czesc

Macie może jakiś dobry pomysł na matę??
Nie proszę jednak o adresy sklepów :D . Chciałbym dokonać tego cudu własnymi rękoma oszczędzając trochę kaski.

Pobiegałęm już trochę po vortalu i dawniej znalazłem jakiś temat z gotowym rozwiązaniem. Teraz zmęczony walką przed monitorem proszę o pomoc :oops: .

Jeśli znacie adres podobnego postu lub macie doświadczenia rękodzielnicze w tej materii ... pomóżcie.

"-Pomożecie??"
"-Pomożemy"
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na matę ??
Na upartego mozesz zrobic tak-na podlodze ( lespzy jest trawnik) kladziesz kilka dywanow ( ale takich bardziej wykladzino podobnych,niz "puszystych misiow") i masz juz pseudo mate.ale to raczej desperacja i "macgayveryzm" widziany gdzies dawno temu u nzjaomego kumpla
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na matę ??
Oblozyc powierzchnie wata izolacyjna stosowana w budownictwie, i przykryc to 2cm powierzchnia styropianu :)
  • 0

budo_bartek1980
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:from hell

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na matę ??
kupić gąbki najlepiej u tapicera tylko grupszą lub pare warstw i plandeke, można je tanio kupić nawet w internecie. Obłożyć ją pod spód żeby się nie ściągała i już masz mate.
POzdrawiam.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na matę ??

Macie może jakiś dobry pomysł na matę??


Kiedyś jeden człowiek doradził żeby kupić kilkanaście metrów kwadratowych filcu i naciągnąć na to brezent. Taka mata będzie odpowiednio sprężysta. Nigdy nie zrealizowałem tego pomysłu i trudno mi się pod tym podpisywać. Może jednak Ci się przyda.
Silvio
  • 0

budo_abcde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na matę ??
Dzięki chlopaki, wiedziałem gdzie się zwrócić :P .

Na takie pomysły czekałem, bez moralizatorstwa a krótkie i rzeczowe ... filc ... gąbka ... wata ... zaraz sobie posprawdzam jak to wygląda cenowo i co lepsze jakościowo. A moze dokonam jakiejś kombinacji ... bynajmniej nie alpejskiej.

Pozdrawiam serdecznie.

  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na matę ??

Dzięki chlopaki, wiedziałem gdzie się zwrócić :P .

Na takie pomysły czekałem, bez moralizatorstwa a krótkie i rzeczowe ... filc ... gąbka ... wata ... zaraz sobie posprawdzam jak to wygląda cenowo i co lepsze jakościowo. A moze dokonam jakiejś kombinacji ... bynajmniej nie alpejskiej.

Pozdrawiam serdecznie.

to jak sprawdzisz ceny, zamiesc taka orientacyjna cene maty domowej roboty na forum :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na matę ??

Dzięki chlopaki, wiedziałem gdzie się zwrócić :P .

Na takie pomysły czekałem, bez moralizatorstwa a krótkie i rzeczowe ... filc ... gąbka ... wata ... zaraz sobie posprawdzam jak to wygląda cenowo i co lepsze jakościowo. A moze dokonam jakiejś kombinacji ... bynajmniej nie alpejskiej.

Pozdrawiam serdecznie.


A może otworzysz sklep z super tanimi matami??
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na matę ??

A może otworzysz sklep z super tanimi matami??


Jedyny problem to transport, który podraża całą inwestycję. W 2000 roku przewoziliśmy 56 metrów kwadratowych maty z Piły do Warszawy. Akurat tyle się zmieściło do vana. Przewóz kosztował około 700 zł i trwało to 10 godzin. Więc tanie maty muszą być produkowane w miejscu docelowym, w przeciwnym razie nie będą już takie tanie.
Silvio
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na matę ??
ja bym polaczyl chyba filc z wata :) na dole i na gorze filc dac a w srodek wate. obszywasz to jakims materialem jaki ci pasuje i tadam jest mata ;) Filc dalbym coby usztywnic troche i utwardzic mate, mozna tez zrobic przekladanca filc wata filc wata filc ;) NO ale to powieksza koszty dosc znacznie chyba.

hehe kiedys widzialem tez karimaty za jakies tam grosze. Bierzesz takich kilka i po obszyciu masz mate jak znalazl. Byle by byly to te grubsze piankowe.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na matę ??


A może otworzysz sklep z super tanimi matami??


Jedyny problem to transport, który podraża całą inwestycję. W 2000 roku przewoziliśmy 56 metrów kwadratowych maty z Piły do Warszawy. Akurat tyle się zmieściło do vana. Przewóz kosztował około 700 zł i trwało to 10 godzin. Więc tanie maty muszą być produkowane w miejscu docelowym, w przeciwnym razie nie będą już takie tanie.
Silvio


Niestety tak jest, że w większości klubach największym problemem jest tatami, a raczej jej brak, bądz zapotrzebowanie na jej większą ilość, nie wspominając już o cenach.
  • 0

budo_abcde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na matę ??

to jak sprawdzisz ceny, zamiesc taka orientacyjna cene maty domowej roboty na forum




Jak tylko sie zorientuje w roznych wariantach, dam znac by nie pisac byle czego :) . Na razie tylko moge rzec, ze gąbke (120x200x5) mozna zakupic za 40 zl. Tutaj mozna sie jednak zwrocic do znajomego tapicera 8) Mam kilka pomyslow jak obnizyc koszty, ale na ten temat zrobie wypracowanie 8) oparte na praktyce.


A może otworzysz sklep z super tanimi matami??


Słówko "super" nieszczególnie mi się podoba, ale sklep ... czemu nie:)
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na matę ??

Na upartego mozesz zrobic tak-na podlodze ( lespzy jest trawnik) kladziesz kilka dywanow ( ale takich bardziej wykladzino podobnych,niz "puszystych misiow") i masz juz pseudo mate.ale to raczej desperacja i "macgayveryzm" widziany gdzies dawno temu u nzjaomego kumpla

Kilka razy się tarmosiłem na "wykladzino podobnym dywaniku" i niepolecam! Strasznie mozna sobie pozdzierac łokcie, kolana...
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na matę ??

"-Pomożecie??"
"-Pomożemy"


jako wielbciel historii prl musze sprostowac, tak naprawde to brzmialo tak

"-POMOZECIE?!

(kilku robotnikow krzyczy, reszta milczy)
-pomozemy...

-POMOZECIE?!!!!

(wieksza grupa robotnikow krzyczy, reszta milczy)
-pomozemy!

(wkur**wiony i zdesperowany gierek krzyczy)
-POMOZECIE????!!!!!!!!!!!!!!

(robotnicy odpowiadaja z entuzjazmem zeby sie odpie**olil)
-POMOZEMY!
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na matę ??
PRL PRL-em ale pamietac trzeba ze to ma byc w miare czesto urzywane. No po prostu zeby sie po miesiacu nie roz....ilo. My mamy 4 materacy posklejane tasma klejaca dookola i od kilku lat nic im sie nie stalo a sa urzywane intensywnie. Kolega robil taki eksperymenty i tam gdzie czesto ktos upadal albo sie noga o ziemie zapieral porobily sie dziury i wszystko trzeba bylo od poczatku robic. Pianta to nie jest zbyt trwaly material i przy iderzeniach bedzie sie chyba wginala. Ainteresowal mnie ten temat i bardzo chetnie sie podziele wszelkimi doswiadczeniami i wchlone nowe pomysly.

Fajnie by bylo zeby ten temat nie umarl smiercia naturalna.
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na matę ??
Pianka to nie jest zbyt trwaly


tak mialo byc, przepraszan za podwojny post ale mogl sie ktos pomylic i zle zrozumiec.
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na matę ??
Pianka się nie nadaje......
Filc jest fajną sprawą ale jest cholernie drogi.
Ja swoja małą salkę sprzętową wylożyłem przyklejoną do podłogi karimatą na którą jest znów naklejona karimata.
Jest tego okolo 2- 2,5 cm grubości.
A gdyby było cos taniego to i pod tą karimatke mozna wyłożyć żeby można było pady robić na luzie.
Ale wata się zbije i będzie twarda poza tym kosztuje sporo.
Karimaty takie liche można kupić w jakimś tesco czy cuś po 10 czy 15 zł.
Wszystko zależy ILE tej maty chcesz mieć bo jak 10 na 10 to moze lepiej kupic oryginał bo dłuzej wytrzyma
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024