Skocz do zawartości


Zdjęcie

ile za treningi??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

budo_yanoosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice, Warszawa, Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??
Czytam i zazdroszcze. Dla niektórych 50zł to dużo. Co my mamy powiedzieć? Stolica jest potwornie droga. Co roku sale drożeją, nieraz nawet o 100% A składki w takim samym stosunku nie podniesiemy, bo w klubie nikt nie zostanie. Wiem, bo sam prowadze treningi i jakbym nie nalezał do klubu tylko na własną rękę działał, to musiałbym czasem dołożyć... Jako instruktor zarobiłem w zeszłym roku na nowe kimono. Szef klubu dorzucił mi kurtkę klubową jako bonus.

No niestsyt, w Warszawie sale sa dość drogie. U nas w Gosoku, dwa pierwsze miesiące 100 zł, potem 90.


Sprostowanie. w tym roku 120 za pierwszy miesiąc, później 100.
W każdej sekcji treningi są 2xtydzień. Sekcji jest 6, więc jest w czym wybierać, a płaci się oczywiście tylko raz. W soboty kobudo za frajer.
  • 0

budo_pro8e
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??
NO ja tez jestem z Gosoku Ryu i jak patrze na podawane przez was ceny to mnie sciska... Tylko ze w naszym klubie mozna (teoretycznie) chodzic na wszystkie sekcje i na wszystkie grupy. Ponadto W naszym klubie cwiczymy tez Battodo i jak ktos sobie zyczy moze dodatkowo zajac sobie 1,5 godz we wtorek i 2 godz. w piatek. jakby sie uprzec w naszym klubie mozna trenowac codziennie od 17.30 do 21.00 a w sobote Kobudo o 10, jakies 1,5 godz... Ale cena i tak jest strasznie wysoka :?
  • 0

budo_reed_88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??
20 zł od osoby pszyczym jak jest np 4 osoby z jednej rodziny to tak jak za jedną.
2x w tygodniu po 1,5 godziny grupa zaawansowana i 1 godzina grupa początkująca.
  • 0

budo_highwind
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??
Ja place okolo 20 euro za miesiac , cwiczac Kyokushin IFK ( juz niedlugo powrot do IKO ) w Irlandii w Dublinie. Strasznie tanio porownujac z cenami jakie placilem w stanach.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??

Ja place okolo 20 euro za miesiac , cwiczac Kyokushin IFK ( juz niedlugo powrot do IKO ) w Irlandii w Dublinie. Strasznie tanio porownujac z cenami jakie placilem w stanach.


highwind napisz u kogo z IFK cwiczysz? na co kłada najwiekszy nacisk na treningach?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??
Ogólnie składka się dzieli na wiele innych rzeczy, jak to pisał karateka1 na początku. Sala to w warszawie od 300 do 800 zł.
Więc żeby za to zapłacić i żeby coś jeszcze zostało to cena za treningi musi oscylowac w okolicach 100 zł. Nie ma siły, szczególnie że klubów jest dużo i konkurencja równierz, co powoduje niską frekwencje na treningach. Teraz jest moda na kravke, aikido, moda na karate troszkę ucichła ale myślę że wróci.
  • 0

budo_highwind
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??
Maniak

Cwicze u Peter'a English'a . Dosc mlody facet ( patrz jakies 29-30 lat ) z 2 Danem. Z tego co wiem dalej startuje w turniejach ifk w anglii.
Jesli chodzi o to jak prowadzi treningi, to straszny z niego technik. Duzy nacisk kladzien na kata ( przywala sie strasznie do szczegolow ). Jesli chodzi o walki, to z nim jeszcze nie mialem okazji powalczyc, ale jest miskowaty ( lubi piwo ) i bardzo malo rozciagniety. Poziom nie jest wysoki. Bardzo malo ludzi uczeszcza na treningi, ale mam przynajmniej pewnosc ze nadzoruje mnie trener i poprawia.
Najwiekszy nacisk jest na kata.
Generalnie nie widze zadnej roznicy w materiale iko i ifk , ale i tak za rok firma mnie przerzuca albo do Anglii, albo Kanady do miast gdzie jest IKO. Wiec nie moge sie juz doczekac.
Nara, pora pracowac
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??
oyama karate jelenia góra 50 pln/2 treningi w tyg i 60 /3 treningi w tyg
  • 0

budo_shido-fighter
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łask

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??
Shidokan Karate, 30zl na miesiac, 2x w tygodniu po 2h ;-)
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??

Nie ma siły, szczególnie że klubów jest dużo i konkurencja równierz, co powoduje niską frekwencje na treningach.


Czlowieku... Niska frekwencja nie wynika z tego ze jest duzo klubow. Powiem inaczej, klubow karate w porownaniu do zagranicznych miast mamy bardzo malo. To ze ludzie nie chodza na treningi (nie tylko karate) to znaczniej powazniejsza sprawa...

Osobna sprawa jest ze jest multum styli i przecietny czlowiek nie wie co jest co. Pojdzie na trening, powiedzmy, Oyama karate i na tej podstwaie robi sobie wyobrazenie o calej reszczie. Albo pojdzie do paru sekcji gdzie treningi prowadza dzieci ( doslownie!) nie majace zadnych uprawnien i pojecia o prowadzeniu treningow, ale coz co kraj to obyczaj :)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??

Maniak

Cwicze u Peter'a English'a .


Dzieki za odpowiedz .

pzdr.
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??
U nas 40 zł miech, a treningi są 5 razy w tygodniu, chociasz ja mogę chodzić i co codziennie bo jak chce to mam wstęp zawsze. Do tego niewielka siłownia ale można sobie poźwiczyć, worki itd. A co do tych 40 zł to ostatnio sostała mi obniżona stawka do 30 zł,
bo byłem winny za dwa miechy więc sensu powiedział 60 zł. Troche mi wstyd tak zalegać
z kasą :oops: Ale cóż takie życie, jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :) ale napewno ureguluje!
  • 0

budo_highwind
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??
Maniak
A znasz go moze, bo sansei English'a cos mi opowiadal o jakis zawodach w polsce i ze znal polakow co startowali w ifk zawodach na terenie anglii ?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??

Czlowieku... Niska frekwencja nie wynika z tego ze jest duzo klubow. Powiem inaczej, klubow karate w porownaniu do zagranicznych miast mamy bardzo malo. To ze ludzie nie chodza na treningi (nie tylko karate) to znaczniej powazniejsza sprawa...


hmmm, to jak wytłumaczysz że kravka, thaj, czy aikido zawsze mają full wypchane sale?
Mi się widzi że jednak moda taka i tyle. Jak by nie mieli gdzie chodzić to by chodzili do ciebie, a to że mało ludzi ogólnie ćwiczy to co innego, fakt.

Osobna sprawa jest ze jest multum styli i przecietny czlowiek nie wie co jest co. Pojdzie na trening, powiedzmy, Oyama karate i na tej podstwaie robi sobie wyobrazenie o calej reszczie. Albo pojdzie do paru sekcji gdzie treningi prowadza dzieci ( doslownie!) nie majace zadnych uprawnien i pojecia o prowadzeniu treningow, ale coz co kraj to obyczaj :)


dzieci? hmmm, tu masz racje, to się chyba faktycznie zdarza.
  • 0

budo_highwind
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??
Wracajac do krav, thaiboxu, czy aikido.
zgodze sie ze stwierdzerniem ze tu chodzi o mode. Ludzie szukaja magicznej pigulki , co z mlodego dziobaka w okularach ,zrobi Pako_Maszyne_Smierci.
Zauwazcie ze takie sekcje sa przepelnione, ale juz pod koniec kwietnia prawie nikogo na nich nie ma. Wiekszosc ludzi nie lubi sie meczyc, ale przyciaga ich ladny plakat, lub ze cos uslyszeli od jakiegos kolegi.
Moim zdaniem nie powinno byc szkoda pieniedzy na konkretna sekcje, z konkretnym poziomem. Chodzi tez glownie o to aby wiedziec na co sie zapysujesz.

To tak jak bycie ksiedzem, trzeba miec powolanie w pewnym sensie, bo nic inaczej z tego nie wyjdzie.
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??

Witam i o finanse pytam :D

Ile placicie/ placi sie za treningi w klubie w ktorym trenujecie/prowadzicie treningi. Ile treningow oplata obejmuje??




--
Washi

Ja płace ...... tylko 10zł(chłopaki 20zł)a jesli ktos chodzi razem z bratem lub siostrzyczka to płaci też 10 zł za miesiac 2 razy w tyg. po1,5 h. dlaczego tak tanio,bo mój Sensei powiedział,że nie bierze od nas pieniedzy dla siebie tylko po to,aby opłacić sale i jemu na paliwo,bo dojezdza na treningi.Co za wspaniały człowiek!!!!!

"Nawet dla człowieka uprawiającego sztuki walki pozycja pieniędzy nie może być ignorowana. Jednak należy się wystrzegać przywiązania do nich."
Masutatsu Oyama
  • 0

budo_mistake
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??
wow ja to płace 100 zeta za miesiąc 2 razy w tygodniu po 1.5 godziny :)
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??

hmmm, to jak wytłumaczysz że kravka, thaj, czy aikido zawsze mają full wypchane sale?
Mi się widzi że jednak moda taka i tyle. Jak by nie mieli gdzie chodzić to by chodzili do ciebie, a to że mało ludzi ogólnie ćwiczy to co innego, fakt.


Powiem tak: u nas w sekcji w pierwszych miesacach roku szkolnego sa zawsze full wypchane sale ( na grupach poczatkujacych). W tym roku jedynie na karate bylo malo osob (tzn. ok. 20, ale z tego co widzialem w innych sekcjach to u nas byly tlumy;) ). Gdy tylko robi sie cieplo na podworku, ludzie przestaja chodzic na treningi, a w piatki w ogole malo kto przychodzi... By bylo jeszcze smieszniej najczesciej na treningi nie chodza ludzie z grup zaawansowanych.

Wiec moze byles na treningu kravki, thaja czy aikido w pierwszcyh miesiacach roku szkolnego, bo generalnie jak rozmawiam z ludzmi od kravki, aikido czy innych SW to wcale nie maja wypchanych sal. Zreszta, moim zdaniem, aikido, czy thaj to nie jest konkurencja dla karate. Wszystkie sie czym innym charakteryzuja, wiec tak naprawde konkurencja w samym karate w warszawie jest mierna; takich klubow co sie mocno reklamuja to sa moze cztery. I z tych klubow kazdy uczy innego stylu: shotokanu, KK, shorin-ryu i gosoku-ryu.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??

Maniak
A znasz go moze, bo sansei English'a cos mi opowiadal o jakis zawodach w polsce i ze znal polakow co startowali w ifk zawodach na terenie anglii ?


Niestety nie znam go.

Moze mu chodziło o Welsh Open(kilku Polakow startowało) lub o Walie - I Mistrzostwa Europy IFK z 1995 roku( Piotr Szeligowski zstał Mistrzem Starego kontynentu).
W IFK czesto startują Oyama Karate obok polskiego IFK (głowna siedziba IFK w Polsce to Śląsk).
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: ile za treningi??

Ja płace ...... tylko 10zł(chłopaki 20zł)a jesli ktos chodzi razem z bratem lub siostrzyczka to płaci też 10 zł za miesiac 2 razy w tyg. po1,5 h. dlaczego tak tanio,bo mój Sensei powiedział,że nie bierze od nas pieniedzy dla siebie tylko po to,aby opłacić sale i jemu na paliwo,bo dojezdza na treningi.Co za wspaniały człowiek!!!!!


to tak jak mój trener od zapasów, tez symboliczna 10 za trzy treningi w tygodniu (swoja drogą dzieciaki i ich rodzice i tak wolą wydawać po 60 PLN na oyama karate lub inne tego typu zajęcia gdzie sale w miesiacach naboru pekaja w szwach a na zapasy to chodzi 5-10 osóB).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024