Skocz do zawartości


Zdjęcie

instruktor karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

instruktor karate
Mam pytanie kumpel zrobil sobie instruktora Oyama Karate .
czy ktos wie na jakich zasadach to jest robione, mianowicie czy jest to zatwierdzone przez ministerstwo edukacji. Jesli tak to jakie warunki trzeba spelnic zeby miec instruktora stylowego . I czy taka sytuacja jest tylko w Oyama Karate czy w innych organizacjach tez macie stylowych instruktorow :?:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor karate
1. pełnoletniość i dobry stan zdrowia,
2. średnie wykształcenie,
3. ukończenie kursu instruktora sportu:
- część ogólna (interdyscyplinarna),
- część specjalistyczna (w danej dyscyplinie sportu) zwykle obwarowana dodatkowymi wymogami typu odpowiedni stopień w danym stylu
4. odebranie legitymacji.

Tylko (aż?) tyle :)

Gizmo
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor karate
no i zapłacić trzeba :-)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor karate
Tak ja to wiem tylko chodzi mi jak Oyama Karate zdobylo mozliwosc nadawania specjializacji bo z tego co widzialem u kumpla to on nie moze prowadzic nic innego poza Oyama i to nie jest kurs instruktora Karate tylko Instruktora Oyama karate. Zaluzmy ze ja mam jakis tam styl i tez chce miec instruktorow tylko mojego stylu to co musze sie kontaktowac z MEN :?: czy sam sobie nadaje ? oto mi chodzi
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor karate
sam sobie raczej niz nadac nie mozesz chyba ze sie nazywasz Murat
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor karate
Nie o to mi chodzi pytam na jakiej zasadzie nadaje takie uprawnienia Oyama czy ma podpisane cos z MEN :?:
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor karate

Nie o to mi chodzi pytam na jakiej zasadzie nadaje takie uprawnienia Oyama czy ma podpisane cos z MEN :?:


Jesli to kumpel to zapytaj go czy ma legitymacje wydana przez konfederacje sportu. Tu nie chodzi o podpisanie czegos z ministerstwem ale dzialanie zgodnie z obowiazujacym prawem w RP. A ze oyama jest organizacja nie mala to pewnie nie ma w tym zadnego przekretu :)

--
Washi
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor karate
teraz akurat to kumpel jest w angli ale jak wroci to spytam. Tylko nie wiem dlaczego to nie jest organizowane jako instruktor karate tylko instruktor Oyama karate i nie mozesz nic innego prowadzic no ale coz jakos trzeba ludzi trzymac. :)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor karate

...


A moze wiesz gdzie robil ten kurs?? To wtedy wystarczyloby sie skontaktowac z klubem ktory organizowal i wypytac. A tak na marginesie, zalozmy ze rownolegle trenujesz kyokushin i chcialbys prowadzic sekcje wlasnie kyoka, to niech jakis urzednik przyjdzie na sale i Ci udowodni ze to co robisz to nie jest oyama :D


--
Washi
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor karate
Tak wiem o tym ze ci nic nie udowodni a kumpel robil w Krakowie na stalowym u pana Dyducha i ten mu nie chce wydac papierow bo mowi ze tamten mu ucieknie > a historia sie zaczyna ze kumpel cwiczyl z nami ale nam sie sekcja rozpadla wiec moj sensei zeby kumpel dalej cwiczyl to zapisal go do swego kolegi pana D i okazalo sie ze kumpel jest dobry i wygrywa zawody i teraz go nigdzie nie chca puscic :) :)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor karate

Tak wiem o tym ze ci nic nie udowodni a kumpel robil w Krakowie na stalowym u pana Dyducha i ten mu nie chce wydac papierow bo mowi ze tamten mu ucieknie....


No to taka sytuacja pachnie mi prokuratura. Bo legitymacje wydaje Polska Konfederacja Sportu a klub powinien byc tylko posrednikiem. No chyba ze Dyduch finansowal Twojemu koledze ten kurs i on w zamian ma teraz przez jakis okres prowadzic jakas sekcje. Ale musieli sie umowic chyba jak dlugo itd., a jesli nie to mu mozna wspolczuc.


--
Washi
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor karate
nie sam sobie placil i mnie tez sie to niepodob podejr zane to :evil:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor karate
Niektóre związki mają swoje wewnętrzne szkolenia instruktorskie, które z prawnego punktu widzenia nie są potrzebne do prowadzenia zajęć. Mają one jedynie znaczenie w danym związku (wiadomo o co chodzi :wink: ). Może takie szkolenie robił?
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor karate
z tego co wiem robil kurs ogolny i specjalistyczny tylko ze specja;lnosc Oyamam Karate :) musial bym sprawdzic na jego ksiazeczce ale on jest do wrzesnia w angli :)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor karate

Niektóre związki mają swoje wewnętrzne szkolenia instruktorskie, które z prawnego punktu widzenia nie są potrzebne do prowadzenia zajęć.


A wiesz moze jak to sie ma do ustawy o kulturze fizycznej??


--
Washi
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor karate
o mlodziezy;
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 12 listopada 2002 r.

w sprawie uprawiania dalekowschodnich sportów i sztuk walki oraz kick-boxingu

(Dz. U. z 2003 r. Nr 6, poz. 66)


Na podstawie art. 53 ust. 2 ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej (Dz. U. z 2001 r. Nr 81, poz. 889 i Nr 102, poz. 1115 oraz z 2002 r. Nr 4, poz. 31, Nr 25, poz. 253, Nr 74, poz. 676, Nr 93, poz. 820, Nr 130, poz. 1112 i Nr 207, poz. 1752) zarządza się, co następuje:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor karate

Niektóre związki mają swoje wewnętrzne szkolenia instruktorskie, które z prawnego punktu widzenia nie są potrzebne do prowadzenia zajęć.


A wiesz moze jak to sie ma do ustawy o kulturze fizycznej??

Nijak. Oznacza to tyle, że dany instruktor ma poparcie danego związku.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor karate

Niektóre związki mają swoje wewnętrzne szkolenia instruktorskie, które z prawnego punktu widzenia nie są potrzebne do prowadzenia zajęć.


A wiesz moze jak to sie ma do ustawy o kulturze fizycznej??

Nijak. Oznacza to tyle, że dany instruktor ma poparcie danego związku.


Ale nie zawsze takie dokumenty sa zgodne z prawem,gdyz legitymacje wydaje tylko MEN i S.

Ostatnio widzialem goscia ,ktory mial zaswiadczenie na ksero ,ze jest isntruktorem karate wydane przez goscia z Austarlii- totoalny meksyk :)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor karate

Nijak. Oznacza to tyle, że dany instruktor ma poparcie danego związku.


Cos mi to brzydko pachnie, co mu z poparcia jakiejkolwiek organizacji, skoro nie moze prowadzic treningow zgodnie z prawem??


--
Washi
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor karate


Nijak. Oznacza to tyle, że dany instruktor ma poparcie danego związku.


Cos mi to brzydko pachnie, co mu z poparcia jakiejkolwiek organizacji, skoro nie moze prowadzic treningow zgodnie z prawem??

To zależy czy oprócz tego ma normalne papiery instruktora. Jeśli związek nie wymaga takich papierów od swoich instruktorów, to wnioski nasuwają się same.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024