Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pistolet vs Nóż w Szczecinie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...


jest stara zasada że w kłótnie rodzinne to sie policja nie wcina i tutaj lepiej by było jakby tak zrobili

abstrahując od innych Twoich wypowiedzi ta jest niedopuszczalna -

myślisz też,że kazirodztwo,znęcanie się nad dziećmi czy zarąbanie siekierą żony, matki albo kochanki to też nie sprawa policji ??? przecież to dzieje się w domu



a co inne też ci się nie podobały? 8)


nie pamiętam innych Twoich wypowiedzi więc ustosunkowuję się tylko do tej jednej

nie wiem w jakim jesteś wieku więc nie wiem czy możesz pamiętać - za Polski ludowej była ogolnie znana zasada: " w kłótnie rodzinne to się nawet milicja nie wtrąca" i ja do niej nawiązałem.
nie oznaczała ona że milicja w ogóle nie reagowała tylko czekała albo na koniec takiej kłótni,albo jak komuś coś się stało i dopiero działała..

jak zarąbią człowieka to my wkroczymy i złapiemy winnego - no pięknie , czyli co - krzyki za ścianą - policja nie wkracza, odgłosy przwracanych mebli - policja nie wkracza, dwie sekundy potem człowiek z nożem w brzuchu [tyle może trwać chwycenie noża i zabicie człowieka] - aaa, to nasza działka - wkraczamy

no pięknie

a co jeszcze jakieś moje wypowiedzi się Koledze nie podobają ? :P


no niestety - jak dla mnie to jeszcze się niczym nie "wyróżniłeś"

ja uznaję po prostu za zasadę - masz zrobić źle nie rób nic!!!!

pewnie , piękna zasada - wypadek na drodze ale przecież nie jesteś lekarzem, lepiej nic nie robić tylko wezwać odpowiednie służby bo przecież coś może pójść ŹLE

uważasz że policjanci nie powinni interweniować bo mogą coś zrobić źle?!

ciekawy jestem tylko czy jak Ci zastrzelą matkę bo będą jakiegoś pijaczka na klatce łapać to też tak ich będziesz bronił ?

nie bardzo widzę związek, jakie łapanie pijaczka, jakie strzelenia do postronnych ludzi ? rozmawiamy o sensowności wkraczania policji w awantury domowe
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...
jak zarąbią człowieka to my wkroczymy i złapiemy winnego - no pięknie , czyli co - krzyki za ścianą - policja nie wkracza, odgłosy przwracanych mebli - policja nie wkracza, dwie sekundy potem człowiek z nożem w brzuchu [tyle może trwać chwycenie noża i zabicie człowieka] - aaa, to nasza działka - wkraczamy

no pięknie

hmm ciekawe gdzie Kolega żyje - odgłos przewracanych mebli i pojawia się policja? - policja to przy dobrym układzie przyjedzie w godzinę od zgłoszenia w 90% przypadków ...


[quote name="budo_Kinkong"]
a co jeszcze jakieś moje wypowiedzi się Koledze nie podobają ? :P
[/quote]
no niestety - jak dla mnie to jeszcze się niczym nie "wyróżniłeś"

ach jestem zawiedziony ? - nie mam to w dupie - tylko z sensu twojego zdania :abstrahując od innych Twoich wypowiedzi... - wynikało dla mnie że odnosisz się także do innych moich wypowiedzi - tak na marginesie przeczytałem 10% Twoich wypowiedzi i są trochę bezbarwne - ale w sumie to przecież nie plebiscyt.
[quote name="budo_Kinkong"]
ja uznaję po prostu za zasadę - masz zrobić źle nie rób nic!!!!
[/quote]
pewnie , piękna zasada - wypadek na drodze ale przecież nie jesteś lekarzem, lepiej nic nie robić tylko wezwać odpowiednie służby bo przecież coś może pójść ŹLE

uważasz że policjanci nie powinni interweniować bo mogą coś zrobić źle?!

TAK!!! uważam że policjanci NIE powinni interweniować gdy mają coś zrobić źle!!!

no powiedz mi co dało strzelanie do tygrysa i zastrzelenie weterynarza,no co??????????
[quote name="budo_Kinkong"]
ciekawy jestem tylko czy jak Ci zastrzelą matkę bo będą jakiegoś pijaczka na klatce łapać to też tak ich będziesz bronił ?
[/quote] nie bardzo widzę związek, jakie łapanie pijaczka, jakie strzelenia do postronnych ludzi ? rozmawiamy o sensowności wkraczania policji w awantury domowe[/quote]

a co nie chciało Ci się poczatku wątka przeczytać?
rozmawiamy o nieudolnym moim zdaniem zachowaniu policjantów w obliczu awantury domowej, i o sytuacji gdy podczas tłumienia awantury domowej u Twojego sąsiada zastrzelą Ci matkę ....czego Ci oczywiście nie życzę tylko ciekawy jestem czy w takiej sytacji jeszcze im podziękujesz?
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...

hmm ciekawe gdzie Kolega żyje - odgłos przewracanych mebli i pojawia się policja? - policja to przy dobrym układzie przyjedzie w godzinę od zgłoszenia w 90% przypadków ...

jeśli to ma być odpowiedź to ...

TAK!!! uważam że policjanci NIE powinni interweniować gdy mają coś zrobić źle!!!

no znowu piękna zasada , tylko muszę zadać Ci jedno zajebiście ważne pytanie:

Skad wiesz czy coś zrobisz źle czy nie ? [masz dar jasnowidzenia? bo jeśli nie to siedzisz w domu i nic nie robisz bo przecież zawsze jest szansa,że coś zrobisz źle]

no powiedz mi co dało strzelanie do tygrysa i zastrzelenie weterynarza,no co??????????

bład jednego człowieka nie oznacza,że policja jako instytucja nie powinna interweniować w takich sprawach
co byś powiedział gdyby ten tygrys zabił kilkoro ludzi?

rozmawiamy o nieudolnym moim zdaniem zachowaniu policjantów w obliczu awantury domowej

nie - rozmawiamy o Twoim stwierdzeniu,że policja nie powinna interweniować w przypadku "kłótni domowych"

i o sytuacji gdy podczas tłumienia awantury domowej u Twojego sąsiada zastrzelą Ci matkę ....czego Ci oczywiście nie życzę tylko ciekawy jestem czy w takiej sytacji jeszcze im podziękujesz?


coś się tak czepił do mojej Mamy? i do strzelania do postronnych ludzi?
Tobie kogoś zastrzelili? [czego Ci oczywiście nie życzę]
BTW normalny człowiek widząc policjanta z wycelowaną bronią conajmniej nieruchomieje
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...
[quote name="budo_Kinkong"]
TAK!!! uważam że policjanci NIE powinni interweniować gdy mają coś zrobić źle!!!
[/quote]
no znowu piękna zasada , tylko muszę zadać Ci jedno zajebiście ważne pytanie:

Skad wiesz czy coś zrobisz źle czy nie ? [masz dar jasnowidzenia? bo jeśli nie to siedzisz w domu i nic nie robisz bo przecież zawsze jest szansa,że coś zrobisz źle]

to proste - są słabo wyszkoleni - dlatego kijowo strzelają - jak nie wierzysz to pooglądaj wiadomości w telewizji

[quote name="budo_Kinkong"]
no powiedz mi co dało strzelanie do tygrysa i zastrzelenie weterynarza,no co??????????
[/quote]
bład jednego człowieka nie oznacza,że policja jako instytucja nie powinna interweniować w takich sprawach
co byś powiedział gdyby ten tygrys zabił kilkoro ludzi?
że należało strzelać do niego ze strzelby?
a poza tym - tylko zabezpieczyć teren i obserwować?

BTW normalny człowiek widząc policjanta z wycelowaną bronią conajmniej nieruchomieje[/quote]

taa ciekawe tylko że jakoś w Parolach czy Magdalence nikt się tak nie zachowywał :?

Tak się zastanawiam skąd u Kolegi taka wiara w policję - ktoś w rodzinie czy sam?
ja pretensje mam tylko o to że zamiast rzeczywistego szkolenia robi się pozorne ruchy a barany z wierchuszki dają sobie medale i udają że wszystko jest Ok.
a przy tragedii to winny obywatel że go zastrzelili


ach i ostatnia rzecz pisałeś że przy wypadku bym stał i nie reagował - tak by było jesli bym uznał że nie UMIEM czegoś zrobić - Aprzypomnę Ci że najwazniejsza zasada lekarzy brzmi :przede wszystkim NIE SZKODZIĆ!!!
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...
za co niby medale temu gliniarzowi? za to ze sie dal ciachnac? to jakis fajtlapa jest, na przeszkolenie go a nie na medale...i strzelac tez nie potrafi...z bliska to mogl po nogach prac.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...

i strzelac tez nie potrafi

strzelaj z nozem w udzie... sam dam ci medal.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...


Skad wiesz czy coś zrobisz źle czy nie ? [masz dar jasnowidzenia? bo jeśli nie to siedzisz w domu i nic nie robisz bo przecież zawsze jest szansa,że coś zrobisz źle]

to proste - są słabo wyszkoleni - dlatego kijowo strzelają - jak nie wierzysz to pooglądaj wiadomości w telewizji

czyli co - skoro nie mamy świetnie wyszkolonych policjantów to wszyscy wypad na posterunki i wypełniać papierki, a do patrolowania weźmy tych lepiej wyszkolonych at i może jeszcze grom, będzie trochę kolejek przy "obsłudze" ale za to wyszkolenie pierwsza klasa

skąd wiesz jak są wyszkoleni, z mediów - a słyszałeś o tym,że "dobra wiadomość to zła wiadomość"?
sam piszesz że spotkałeś dobrze wyszkolonych, strzelają kijowo w porównaniu z kim? z postaciami z filmów co potrafią strzelić w ruchu między oczy z 30 metrów?

dlaczego wyszkolenie oznacza dla Ciebie przede wszystkim umiejętność strzelania ? to nie dziki zachód inne rodzaje działań się nie liczą? może to ,że nie zastrzelili jakiegoś nawalonego gościa z nożem tylko namówili go żeby jednak ten nóż odłożył ,
a media takich "sensacyjnych" wiadomości nie podają, jak by to brzmiało "dwóch policjantów namówiło agresywnego człowieka do odłożenia noża" w porównaniu z "STRZELANINA W ..., NAPASTNIK RANNY W ...."


BTW normalny człowiek widząc policjanta z wycelowaną bronią conajmniej nieruchomieje


taa ciekawe tylko że jakoś w Parolach czy Magdalence nikt się tak nie zachowywał :?

masz chyba problemy z rozumieniem tekstu [z cytowaniem też - muszę robić to za Ciebie :P ]

normalny człowiek widząc policjanta z wycelowaną bronią conajmniej nieruchomieje i wtedy policjant nie strzela , jeśli idzie z nożem na policjanta to nie powinien się oburzać że policjant strzela

Tak się zastanawiam skąd u Kolegi taka wiara w policję - ktoś w rodzinie czy sam?
ja pretensje mam tylko o to że zamiast rzeczywistego szkolenia robi się pozorne ruchy a barany z wierchuszki dają sobie medale i udają że wszystko jest Ok.
a przy tragedii to winny obywatel że go zastrzelili

ciągle nie na temat - napisałeś że policja nie powinna reagować na "kłótnie domowe" [pamiętaj,że zwykle jak pojawia się policja to jest przez kogoś zaniepokojonego wzywana]
a ja się z tym nie zgadzam
nie zmieniłeś zdania?
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...

strzelają kijowo w porównaniu z kim? z postaciami z filmów co potrafią strzelić w ruchu między oczy z 30 metrów?


nie z ludźmi co robią to zawodowo - cały czas piszę że to błąd szkolenia ,i kasa na super samochody dla frajerów z dowództwa KGP i na to by się nakradli a brak np. na szkolenie strzeleckie...
powiedz mi jak strzela policjant - strzelając dwa razy w roku po 15 naboji w porównaniu z osobą ktora strzela codziennie po 50 nabojów ?
a ile w tym strzelaniu jest strzelectwa praktycznego?

dlaczego wyszkolenie oznacza dla Ciebie przede wszystkim umiejętność strzelania ? to nie dziki zachód inne rodzaje działań się nie liczą?


bo szkolenie w innych dziedzinach wg mnie tez jest do kitu - no może poza jak wziąść w łapę i nie dać się złapać ....
ale olejmy to wierzysz w niesamowity poziom wyszkolenia naszej policji - proszę bardzo - Ty chyba nie jesteś policjantem tylko komendantem na komendzie- bo jesteś równie naiwny

normalny człowiek widząc policjanta z wycelowaną bronią conajmniej nieruchomieje i wtedy policjant nie strzela , jeśli idzie z nożem na policjanta to nie powinien się oburzać że policjant strzela

tak a ja przywołałem dwie sytuacje gdzie nikt się temu nie dziwił tylko: planował myślał działał i ..strzelał lepiej od policjantów -także z AT

ciągle nie na temat - napisałeś że policja nie powinna reagować na "kłótnie domowe" [pamiętaj,że zwykle jak pojawia się policja to jest przez kogoś zaniepokojonego wzywana]
a ja się z tym nie zgadzam
nie zmieniłeś zdania?


a dlaczego mam pisać tylko o tym co Ty chcesz? :P

ja napisałem że policja nie powinna wtrącać się w kłótnie domowe -i nadal tak uważam
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...
kapral: a fakt, zapomnialem o tym " szczegole". przy okazji to przecwicze, zeby zobaczyc czy mi celnosc spada :D
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...
nie raz juz trafiono ze 100 metrow i nie raz juz hybiono ze 2.
sadze ze nie ma co tu orderowac, niezaleznie czy z siekiera czy z nozyczkamiw w nodze.
ktos wykonal dobrze swoja robote i powinien wykonywac ja dalej dobrze.

jezeli chodzi o system szkolen..coz CSP zle nie jest, ale po wyjsciu z CSP zaczyna sie juz tylko zapadac we wspomnienia po umiejetnosciach, wiec Kinkong pod tym wzgledem ma racje.

pieniadze nie ida tam gdzie isc powinny i dlatego wyniki tego sa takie jakie sa.

ze dlugo jeszzcze bedziemy sie zachwyacac czyms co dla innych krajow jest normlane, tak jak to ze policji nie myla sie naboje i ze wykonuja dobrze swoja robote.

poza tym bierzmy poprawke..do policji trafiaja rozni ludzi.
ten akurat widac mial charakter:)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...

ja napisałem że policja nie powinna wtrącać się w kłótnie domowe -i nadal tak uważam



Jasne. Co najwyżej na koniec policzyć trupy i równo je ułożyć, żeby się ludzie nie potykali.

Pozostaje życzyć komuś tak myślącemu, żeby mu przyszło mieszkać z kimś dwa razy większym, który go będzie systematycznie i solidnie prał.
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...


Pozostaje życzyć komuś tak myślącemu, żeby mu przyszło mieszkać z kimś dwa razy większym, który go będzie systematycznie i solidnie prał.


ee tam Yeti nie istnieje 8)

a nie wiem kto mógłby mieć 360cm wzrostu i 240kg wagi :lol:


z tym niewtrącaniem się w kłótnie to sądziłem że każdy się kapnie że robię sobie jaja - nie przejmujcie się tym tak bardzo :wink:
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...



ja napisałem że policja nie powinna wtrącać się w kłótnie domowe -i nadal tak uważam



Jasne. Co najwyżej na koniec policzyć trupy i równo je ułożyć, żeby się ludzie nie potykali.

Pozostaje życzyć komuś tak myślącemu, żeby mu przyszło mieszkać z kimś dwa razy większym, który go będzie systematycznie i solidnie prał.


Ta zasada jest słuszna. Tylko, że ona mówi o kłótniach, gdzie nikt nie wzywa pomocy.
  • 0

budo_piotrdg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...

czyli co - skoro nie mamy świetnie wyszkolonych policjantów to wszyscy wypad na posterunki i wypełniać papierki, a do patrolowania weźmy tych lepiej wyszkolonych at i może jeszcze grom, będzie trochę kolejek przy "obsłudze" ale za to wyszkolenie pierwsza klasa

skąd wiesz jak są wyszkoleni, z mediów - a słyszałeś o tym,że "dobra wiadomość to zła wiadomość"?
sam piszesz że spotkałeś dobrze wyszkolonych, strzelają kijowo w porównaniu z kim? z postaciami z filmów co potrafią strzelić w ruchu między oczy z 30 metrów?

dlaczego wyszkolenie oznacza dla Ciebie przede wszystkim umiejętność strzelania ? to nie dziki zachód inne rodzaje działań się nie liczą? może to ,że nie zastrzelili jakiegoś nawalonego gościa z nożem tylko namówili go żeby jednak ten nóż odłożył ,
a media takich "sensacyjnych" wiadomości nie podają, jak by to brzmiało "dwóch policjantów namówiło agresywnego człowieka do odłożenia noża" w porównaniu z "STRZELANINA W ..., NAPASTNIK RANNY W ...."


Odnoszac sie do rzeczy ktore wyroznilem kolorem...
Jesli chodzi o mnie to informacje dotyczace pracy Policji czerpie z nastepujacych zrodel:
1 doswiadczenia wlasne
2 doswiadczenia osob mi znajomych
3 'lektura' policyjnych statystyk (chodzi o statystyki dotyczace wykrywalnosci przestepstw... ktore i tak nie sa miarodajne, bo spory liczba nie jest zglaszana - wiec niska srednia jest de facto jeszcze nizsza! )
Na podstawie tych 3 punktow moge podpisac sie pod tym co Kinkong pisze na temat wyszkolenia Policji.

Pozdr.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...
moja wina - dałem się wciągnąć w dyskusję o skuteczności policji


a zaczeło się od tego że Kinkong napisał,że policja nie powinna interweniować w przypadku "kłótni rodzinnych" ,
ja się z tym nie zgadzam [jakoś nie podjął dyskusji w temacie, czy policja powinna interweniować w razie znęcania się nad dziećmi, kazirodztwa itp.],

więc wracając do tematu

policja powinna interweniować najlepiej jak potrafi w przypadku "kłótni rodzinnych" ?
  • 0

budo_rocky ;)
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KieLce

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...
PoLicjant dobrze zrobił zastrzeLił go nie miał wyboru .No cóż nóżmu nie wystarczył ,a to peszek
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...
Archeolog?
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...
Chyba tak :lol: totalny Old School :wink:
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...
cool


dobrze wiedzieć, że coś się dzieje :D
  • 0

budo_kempex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań miasto doznań:-)
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet vs Nóż w Szczecinie...
Dobrze zrobil ze go zastrzelił, miał nóz i zatakował i sie o to prosił. Brawo dla Policji!! im mniej takich dupków z nożami tym lepiej.

Pozdr 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024