Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konfrontacja i Capoeira


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira

na konfrontacji podobał mi sie pokaz capoeiry...

dzieki :)
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira
Capoeira-super fajnie wyglada można poogladać te wirujące kopnięcia ale dla mnie to tylko inny rodzaj gimnastyki!!!!!!
W prawdziwej walce podczes konfrontacji 2-ch fighterów mówie o człowieku trenujacym jakaś praktyczna sztuke walki a gosciem z capoeiy hmmmmm to wiadome co by było.
Jak mówiłem fajna sprawa ale żeby pooglądać i popisać się przed dziewczyna? 8)
Pozdrawiam.
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira
No bo lubimy trenowac tance godowe kapajera, nawet gdy robimy salto to zatrzymujemy sie w powietrzu by nie zrobic krzywdy drugiej osobie, nawet jesli stara sie nam podlozyc do uderzenia...
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira
Nie bede piasł drugi ras tego samego? :evil:
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira
kazama san wyluzuj bo jak ci fikne saltem przed nosem... :wink:
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira
boohahaha..........


Ale fakt ,fatem ze laicy zawsze tak samo do Capo podchodza... Chyba zreszta ,kazdy z nas tak na poczatku do capo podchodzil..."Fajnie to to wyglada,ale tylko to"....Ewentualnie jeszcze " Tam w Kapojrze to jest cos takiego ze robisz 2 salta i kopiesz w potylice...."

:wink:
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira

boohahaha..........


Ale fakt ,fatem ze laicy zawsze tak samo do Capo podchodza... Chyba zreszta ,kazdy z nas tak na poczatku do capo podchodzil..."Fajnie to to wyglada,ale tylko to"....Ewentualnie jeszcze " Tam w Kapojrze to jest cos takiego ze robisz 2 salta i kopiesz w potylice...."

:wink:


Tak owszem wszystko jesne lecz w walce nie ma czsu na salta no chyba ,że jakaś dziewczyna jest która ci sie podoba obok :wink:
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira

kazama san wyluzuj bo jak ci fikne saltem przed nosem... :wink:



A co do tego fikania to hmmmm.........
Bes komentarza to zostawmy!!!
Do kapo nic nie mam ale do realnej walki to sie nie nadaje i już!!!!!!!! 8)
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira

Tak owszem wszystko jesne lecz w walce nie ma czsu na salta no chyba ,że jakaś dziewczyna jest która ci sie podoba obok :wink:


A niech Cie, dopiero teraz mi to mowisz???? A ja zawsze jak na solowki chodzilem to zaczynalem od potrojnego fiflaka, a potem 3 salt...
fuck, ale wtopa
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira
Ten pan pewnie trenuje nowy swietny system walki - DUPA (Dwa Uderzenia Powalą Arnolda) :P Zrozumcie go :P Ma prawo smiac sie z przydatnosci capo bo sam potrafi rozbroic kilkunastu terrorystow w minute :P Wszystkie grupy specjalne sie o niego zabijaja... :P
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira
Czy wy tylko morzecie reagować arogancją?
Macie w Capo jakieś zawody nie widziałem takowych!
A walki czy na filmikach czy na pokazach tylko latają gościa i skaczą jak na gimnastyce.
Gimnastyke mam na studiach a wlczyć sie ucze w Dojo!
8)
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira

Czy wy tylko morzecie reagować arogancją?
Macie w Capo jakieś zawody nie widziałem takowych!
A walki czy na filmikach czy na pokazach tylko latają gościa i skaczą jak na gimnastyce.
8)

a jak mamy reagowac jak nam tutaj taki ignorant wbija i "sorry ale capo jest nieskuteczne i ble."?
zawody są ale nie w polszy.
co do filmikow to mało jeszcze widziałeś.
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira
WOW!!! A na filmach z Jetem Li zawsze jest czas podczas walki na salto!!! A tu kolega takie herezje gada...
Może by tak... zamknąć??? Ot taka moja sugestia...
Za niedługo znowu jakaś osoba ze stylu X powie że niewidzi capo w konfrontacji, i znowu się zacznie dyskusja od nowa. Tylko po co?!?
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira

WOW!!! A na filmach z Jetem Li zawsze jest czas podczas walki na salto!!! A tu kolega takie herezje gada...
Może by tak... zamknąć??? Ot taka moja sugestia...
Za niedługo znowu jakaś osoba ze stylu X powie że niewidzi capo w konfrontacji, i znowu się zacznie dyskusja od nowa. Tylko po co?!?


Chodzi mi o filmiki amatorskie takie w, których różni waszmoście pokazuja co i jak i co się nauczyli?

Capo to bardziej taniec a nie sztuka walki, w koncu zaczeło się od tańca.
W innych sztukach zaczeło od tego iż osoba x wali w nos osobe y , osoba y zaś myśli (cholera trzeba coś wymiślić żeby to się nie powtarzło, i co wtedy robi napewno nie zaczyna tańczyć?????)

Jak mówiłem Capo jest O. K ale do walki to się zbytnio nie nadaje-oczywiście mam tu na myśli czyste Capo w swojej formie jeśli chodzi o walke.
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira

Czy wy tylko morzecie reagować arogancją?
Macie w Capo jakieś zawody nie widziałem takowych!
A walki czy na filmikach czy na pokazach tylko latają gościa i skaczą jak na gimnastyce.
8)

a jak mamy reagowac jak nam tutaj taki ignorant wbija i "sorry ale capo jest nieskuteczne i ble."?
zawody są ale nie w polszy.
co do filmikow to mało jeszcze widziałeś.



Wiec mnie oświec udowodnij mi że jestem w błedzie?
Ja nie mówie ot tak sobie capo jest ble i już-to by było "nie smaczne"
Ja poprostu mowie to co widze i z własnych doświadczen wyciągam wnioski!!!!!

Ale jasne jest ,że każdy swoje chwali(taka mała aluzja, w polsce to niezawsze?) 8)
  • 0

budo_boogie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira
Czy wy też to czujecie? Już wiem! Swąd odgrzewanego kotleta! :roll:

Stary wybacz, może i jesteś równym gościem, ale poruszasz temat, który był wałkowany tysiące razy. Chcesz się dowiedzieć tego i owego, wykorzystaj wyszukiwarkę, a potem zadaj te pytania, na które jeszcze nie padła odpowiedź... Nie dziw się, że wszyscy trochę, ekhm, cynicznie cię potraktowali (BTW ironia to nie arogancja), ale przyznaj - niewiele wiesz o capo (tak nie wiele, że aż napisałeś, że wzięła sie z tańca - skąd masz tak pewne informacje?), a wydajesz sądy jak największy autorytet. :nie:


Goddammit, czy ja uczę karateków, jak robić uraken sayu-uchi, albo naśmiewam się, że kata jest nieprzydatna do niczego? Nie, brzmi odpowiedź, albowiem karate widziałem na paru pokazach, filmikach z internetu i w kilku, pożal się Boże, filmach akcji. Czyli o karate wiem tyle, co wesoły kot napłakał. Tymczasem z jakiegoś powodu wszyscy sądzą, że po jednym pokazie i dwóch mpegach wiedzą o capo wszystko... Ech.
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira
[quote name="budo_boogie"] Czy wy też to czujecie? Już wiem! Swąd odgrzewanego kotleta! :roll: [/quote]

Tu mnie rozwaliles :D

[quote name="budo_boogie"]Goddammit, czy ja uczę karateków, jak robić uraken sayu-uchi, albo naśmiewam się, że kata jest nieprzydatna do niczego? Nie, brzmi odpowiedź, albowiem karate widziałem na paru pokazach, filmikach z internetu i w kilku, pożal się Boże, filmach akcji. Czyli o karate wiem tyle, co wesoły kot napłakał. Tymczasem z jakiegoś powodu wszyscy sądzą, że po jednym pokazie i dwóch mpegach wiedzą o capo wszystko... Ech.[/quote]

Swieta racja!

BTW walka pod przykrywka tanca to nie to samo co taniec... :/[/quote]
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira

Czy wy też to czujecie? Już wiem! Swąd odgrzewanego kotleta! :roll:

Stary wybacz, może i jesteś równym gościem, ale poruszasz temat, który był wałkowany tysiące razy. Chcesz się dowiedzieć tego i owego, wykorzystaj wyszukiwarkę, a potem zadaj te pytania, na które jeszcze nie padła odpowiedź... Nie dziw się, że wszyscy trochę, ekhm, cynicznie cię potraktowali (BTW ironia to nie arogancja), ale przyznaj - niewiele wiesz o capo (tak nie wiele, że aż napisałeś, że wzięła sie z tańca - skąd masz tak pewne informacje?), a wydajesz sądy jak największy autorytet. :nie:


Goddammit, czy ja uczę karateków, jak robić uraken sayu-uchi, albo naśmiewam się, że kata jest nieprzydatna do niczego? Nie, brzmi odpowiedź, albowiem karate widziałem na paru pokazach, filmikach z internetu i w kilku, pożal się Boże, filmach akcji. Czyli o karate wiem tyle, co wesoły kot napłakał. Tymczasem z jakiegoś powodu wszyscy sądzą, że po jednym pokazie i dwóch mpegach wiedzą o capo wszystko... Ech.



Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam :roll:
Ale teras postaram się wyindywidualizować z zaistniałej głupiej sytuacji!
Twierdzenia jeśli chodzi o kapo nie zmnienie, nadal uważam ,że to taniec z paroma kopnieciami!
Wywodzi się z tańca-to twierdzenie oparłem na podstawie programiu wyemitowanego discowery, który leciał czas jakowyś temu(program głownie o kapo tradycyjnym zapomniałem nazwy)

Jeśli nie zajrzałem do archiwum to mi wybaczcie, lecz jestem tu nowy!!!


Dziwna to ironia, że wszyscy z kapo starają się udowodnić, że to sztuka walki, hmmmm ja nie musze tego mudowadniać

Pozdrawiam 8)
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira

Capo to bardziej taniec a nie sztuka walki, w koncu zaczeło się od tańca.

ale pomyśl o okolicznościach, w których była kamuflowana jako taniec!
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja i Capoeira

Capo to bardziej taniec a nie sztuka walki, w koncu zaczeło się od tańca.

ale pomyśl o okolicznościach, w których była kamuflowana jako taniec!


Tak w pewnym względzie lecz jak jeden z tych mistrzów Campo tradycyjnego się wypowiadał głównie to miało zachowadz kulture afrykańska. Chodz jakaś nutka walki pod presją zniewolenia też była
:wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024