Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak się ma karate do walki na ulicy ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_gozer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak się ma karate do walki na ulicy ??
CZy uczą wan na treningach panowania nad swoimi emocjami ??
Każdy się boi ale czy da się wyćwiczyć umysł tak aby nie odczuywać strachu lub strach zmiejszyć do minimum jeśli tak prosze napisac jakie ćwiczenia do tego służą

Tak naprawde technika ma większe znaczenie od siły i od szybkości ale nawet jeśli wszystkie te elementy opanujemy do perfekcji pozsotaje jakże ważny czynnik psychiki na treningu wszystko może wychodzić bo wiemy że jak bedziemy leżeć to nik nam na głowe nie skoczy a na ulicy nie ma nic pewnego a więc moim zdaniem psychika odgrywa bardzo ważną role ...
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się ma karate do walki na ulicy ??

CZy uczą wan na treningach panowania nad swoimi emocjami ??
Każdy się boi ale czy da się wyćwiczyć umysł tak aby nie odczuywać strachu lub strach zmiejszyć do minimum jeśli tak prosze napisac jakie ćwiczenia do tego służą


Moim zdaniem pewność siebie przychodzi z czasem i rodzi się głównie podczas sparingów.

Tak naprawde technika ma większe znaczenie od siły i od szybkości


bzdura. Z prawidłowej techniki rodzi się siła uderzenia, ale jeśli niebędzie odpowiednio szybka to popchniesz przeciwnika a nie uderzysz go. Wszystkie elementy są ważne. Jak będziesz chuhro to choćbym niewiem jak dobrą będziesz miał technike też krzywdy przeciwnikowi nie zrobisz.

ale nawet jeśli wszystkie te elementy opanujemy do perfekcji pozsotaje jakże ważny czynnik psychiki na treningu wszystko może wychodzić bo wiemy że jak bedziemy leżeć to nik nam na głowe nie skoczy a na ulicy nie ma nic pewnego a więc moim zdaniem psychika odgrywa bardzo ważną role ...


Oczywiścei że odgrywa, polecam niezły artykol w ostatnim budokanie na temat psychiki fightera. Inna sprawa to taka że niektórzy mają z natury że idą w ogień boju, a innych to paraliżuje.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się ma karate do walki na ulicy ??
Jeżeli się nie mylę to na treningach takich rzeczy nie ma, są ew. porady jak postępować, a jedyny sposób to po prostu dać sie trochę oklepać i sparingi jak napisało już to nieraz wielu forumowiczów.

Taka mała ciekawostka sporo część początkujących w karate (np. shotokan) ma nadmierny przyrost ambicji co do swych realnych umiejętności (wiara w techniki i ich siłę) w wyniku czego osobnik taki oczywiście prawdopodobnie przegra walkę z silniejszym ale bynajmiej w większości wypadków strach go nie sparaliżuje :wink: wiem że to oszukiwanie samego siebie ale teoria całkiem realna.

PS. Ja mam coś takiego że jak ktoś przedobrzy (tu naprawdę trzeba sie długo starać, albo i nie wystarczy zaatakować kogoś mi bliskiego) to dostaję czegoś w rodzaju furi i nie reaguję na ból prawie oraz dostaje niezłego powera (adrenalinka) bo na ogół to ja bardzo spokojny jestem :)
  • 0

budo_stalin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się ma karate do walki na ulicy ??

Moim zdaniem pewność siebie przychodzi z czasem i rodzi się głównie podczas sparingów.


dokładnie. a że ten czas jest całkiem długi, to już inna sprawa :-) ...
  • 0

budo_gozer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się ma karate do walki na ulicy ??
że w trakcie walki na ulicy kiedy stajesz przed przeciwnikiem-ami to najważniejsze żebyś wiedział czy chcesz walczyć czy uciekać bo najgorszym stanem jest niepewnosć wtedy twój umysł jest rozproszony i myśli tylko co robić dalej sam miałem taką sytuacje ale oni mieli zdecydowaną przewage liczebną nas było 3 a ich około 7-8 no i tak wyszło że podjeliśmy walke dostałem z jakieś rurki metalowej zaczeliśmy uciekać ale byłem taki zły zatrzymałem się podbiegł taki jeden z nich i dostał z mawaszi (sorka nie wiem jak to się pisze) no ale na drugi dzień cały obolały byłem ... jednym słowem przegraliśmy po 1 daliśmy się w to wciągnąc a to już jest przegrana powinno sie walczyć wtedy gdy nie ma wyboru a nie wtedy gdy urażą twoją dume lub coś podobnego odradzam taki walk ... Dam wam rade jeżeli bronicie swojego życia lub życia innych nie ma co się pierdziulić żeby komuśc krzywdy nie zrobić
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się ma karate do walki na ulicy ??
zgadzam się w 100%
  • 0

budo_miszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WARSZAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się ma karate do walki na ulicy ??
Boze! Jezeli istniejesz do daj mi znak i zablokuj ten #$%@(&(@^&^% :evil: temat... Czy te debile pytania sie kiedys skoncza? Czy kolejny Twoj syn musi umrzec na krzyzu za tych nic nie wartch maluczkich?


ps Z gory dziekuje panie Radliński - NIE pomylka chodzilo oczywiscie o pana BOGA!!!
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się ma karate do walki na ulicy ??

Boze! Jezeli istniejesz do daj mi znak i zablokuj ten #$%@(&(@^&^% temat... Czy te debile pytania sie kiedys skoncza? Czy kolejny Twoj syn musi umrzec na krzyzu za tych nic nie wartch maluczkich?


ps Z gory dziekuje panie Radliński - NIE pomylka chodzilo oczywiscie o pana BOGA!!!


Wyluzuj stary :wink: w końcu niek tu nie pisze o niebywałej skuteczności czegoś tam itp. bzdór, a kto pyta nie błądzi (z tym że na pytania tego typu nie ma jednoznaczynych wyczerpujących odpowiedzi ale to nie oznacza że jakakolwiek odpowiedź na nie jest zła).
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się ma karate do walki na ulicy ??
karate nie uczy walki na ulicy jedyne co to instruktor moze podpowiedziec jakie schematy mozna wykorzystac na ulicy (bynajmniej u mnie tak jest) aaale co do sparingow macie racje :P u nas sensei powtarza "kazdy cwiczacy kyokushin musi miec silnego ducha walki - nawet jak bedzie obrywal i czul ze juz nie moze - bedzie dalej walczyl" :P by rozwijac tego ducha walki np bierze goscia 185cm 70 kg do sparingu z 193 cm 105 kg 8O (powaga - sam doswiadczam tego na kazdym treningu- naprawe uczy to koncentracji i skupienia podczas walki by czasem nie zalapac poteznego ushiro geri od takiego kolosa po czym walka zazwyczaj sie konczy) korzyscia jest w/w koncentracja i skupienie podczas walki - i teraz naprawde jest bardzo malo rzeczy ktorych sie boje :twisted:
  • 0

budo_stalin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się ma karate do walki na ulicy ??

u nas sensei powtarza "kazdy cwiczacy kyokushin musi miec silnego ducha walki - nawet jak bedzie obrywal i czul ze juz nie moze - bedzie dalej walczyl" :P by rozwijac tego ducha walki np bierze goscia 185cm 70 kg do sparingu z 193 cm 105 kg 8O (powaga - sam doswiadczam tego na kazdym treningu- naprawe uczy to koncentracji i skupienia podczas walki by czasem nie zalapac poteznego ushiro geri od takiego kolosa po czym walka zazwyczaj sie konczy)


hmm, u mne często jest prawie bliźniacza sytuacja: z jednym wyjątkiem - lżejszy koleś ma 183 cm a nie 185 :D
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się ma karate do walki na ulicy ??

bierze goscia 185cm 70 kg

O kur...de... A skad macie takiego tasiemca? 8O
  • 0

budo_stalin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się ma karate do walki na ulicy ??

bierze goscia 185cm 70 kg

O kur...de... A skad macie takiego tasiemca? 8O


haha, a cos taki zszokowany? mój sensei ma podobne wymiary :D
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się ma karate do walki na ulicy ??

bierze goscia 185cm 70 kg

O kur...de... A skad macie takiego tasiemca? 8O


haha, a cos taki zszokowany? mój sensei ma podobne wymiary :D

A bo nie znam nikogo, kto cos cwiczy i ma powyzej 180 cm i ponizej 80 kg
  • 0

budo_stalin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się ma karate do walki na ulicy ??

bierze goscia 185cm 70 kg

O kur...de... A skad macie takiego tasiemca? 8O


haha, a cos taki zszokowany? mój sensei ma podobne wymiary :D

A bo nie znam nikogo, kto cos cwiczy i ma powyzej 180 cm i ponizej 80 kg


no widzisz, a jednak :wink:
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się ma karate do walki na ulicy ??
też mam powyżej 180(no niewiele bo chyba z 2 cm)i waże poniżej 80...jak trenowałem"normalnie"to ważyłem 76-74,jak zacząłem ntensywniej(przy tej samej "dawce"jedzenia)to spadłem do 68....teraz nie wiem ile waże,ale na jesieni zamierzam wracac do wagi,a moze troche przybrac(tak do 84kg)...
pozdr.

p.s.jak widzisz to nie takie dziwne..... :wink:
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się ma karate do walki na ulicy ??
Wysiadziecie jak wam powiem o jednym gosciu z mojej sekcji. 17 lat, ok 180cm wzrostu i 63 kg wagi! Pusty w srodku!
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się ma karate do walki na ulicy ??

Wysiadziecie jak wam powiem o jednym gosciu z mojej sekcji. 17 lat, ok 180cm wzrostu i 63 kg wagi! Pusty w srodku!

No i co tu dziwnego? Rozumiem, że facet 180/63 to dość szczupły, ale chłopak 17 lat. 8O
Syn kumpeli w podobnym wieku (16l) przy 187cm waży 66kg. Za 10 lat na pewno dojdzie do 80-85kg.
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się ma karate do walki na ulicy ??
No fakt, moze ja znam po prostu za starych ludzi jak na taka wage :)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się ma karate do walki na ulicy ??

bierze goscia 185cm 70 kg

O kur...de... A skad macie takiego tasiemca? 8O


Ja też miałem takie wymiary jak sie pół roku temu u pielęgniarki ważyłem, dziś mam chyba trochę więcej (mam nadzieję :) ) pozatem obejżyj sobie K1 do 70kg może będzie powtórka :)
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się ma karate do walki na ulicy ??

pozatem obejżyj sobie K1 do 70kg może będzie powtórka :)

Widzialem, ale tam rzadko sie zdarzaja tacy od 180 cm.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024