Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nadawanie szlifu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_lucos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nadawanie szlifu
Ojciec dał mi fragment starej piły firmy Globus. Fragment ma ponad 20 lat a sama piła była podobno używana do cięcia betonu.
Jest qrewsko twarda, ale udało mi się wyciąć kształt o jaki mi chodziło.
Ale jak i czym nadać szlif?
Pilniki odpadają :wink:
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadawanie szlifu
gumowka (szlifierka katowa) + tarcze listkowe.
  • 0

budo_kamil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3-miasto zawsze i wszedzi

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadawanie szlifu

gumowka (szlifierka katowa) + tarcze listkowe.

Nie!!! gumówka jest fatalnym narzędziem do profilowania ostrza noża : rotacja , wilbracje , zmiany w pochyleniu płaszczyzny tarczy , " zbyt agresywne wejście " , szybkie przegrzanie materiału....lepsza szlifierka stołowa z podpórką i tarczami różnej granulacji + pojemnik z wodą do chłodzenia + okulary ochronne.Oprócz tego [ niekoniecznie (ful wypas 8) :D ) -taśmówka] , wałek z filcu osadzony na trzpieniu w "szybkiej" wiertarce + pasta polerska .pozdro.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadawanie szlifu
Wow, kamil też coś dłubiesz? Pokaż, pochwal się!!
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadawanie szlifu
kamil ale bosch ma 6 stopniowa skale predkosci, jak bedziesz mial pewna reke to tarcza listkowa piekne ostrze wyprofilujesz. kwestia reki, treningu i dobrych narzedzi.
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadawanie szlifu
Jak nie masz wibvracji na tarczy i metal w imagle to wszystko zrobisz :)
Tyulko faktycznie jezeli nie masz regulacji obrotow [ja nie mam] to trzeba uwazac zeby nie zjarac materialu. Ja uzywam i katowki i stolowej. Katowka szybciej zbiera [brak regulacji obrotow- dziendobry..]. Stolowa mam na 2 tarcze jest dosyc precyzyjna, ale tez szybko nagrzewa. Dlatego - pilnik w dlon :) Ostatnio wujek kupil zajebisty pilnik - bierze jak szalony :)
  • 0

budo_lucos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadawanie szlifu
Niestety mam gumówke bez regulacji obrotów i bardzo szybko nagrzewa ona stal :?
Chciałbym to zrobić w miarę dokłądnie i dlatego gumówka się raczej nie nadaje (przynajmniej ta moja :wink: )
Chyba jednak bedę musiał zrobic to pilnikiem.
Gab3d wiesz gdzie mozna kupic jakiś naprawdę dobry pilnik? Praca moim pilnikiem to poprostu masakra.
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadawanie szlifu
Nie gdzie ale raczej za ile. Ten ktorym robie kosztowal 40zl, ale wystarczy przejechac po nim reka zeby poczuc ze to jest to. W kazdym sklepie z narzedziami powinni miec jakies pozadne pilniki. Wszystko jest kwestai ceny.
  • 0

budo_lucos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadawanie szlifu
Ja za swój dałem 20, jest o klasę albo i dwie lepszy od Topexa ale i tak nie jest wystarczająco dobry :?
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadawanie szlifu
kamil szlifierka stołowa z możliwie najmniejszymi obrotami najlepiej poniżej 2000.
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadawanie szlifu
Może żaden ze mnie knifemaker ale ja robię to szlifierką taśmową
papier gradacji 80......stal właściwie jest prawie nie nagrzana...
Zastosowałem patent z triangla , ustawiłem szlifierkę na kąt zadany i starczyło trzymać przyszły nóż w pionie....oczywiście należy zwrócić uwagę na kierunek posuwu płótna....
Ale jak wspomniałem fachowiec ze mnie żaden
:)
  • 0

budo_renegade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadawanie szlifu
Raffii mam pyatnko jakiej szlifierki uzywasz? Zastanawiam sie nad kupnem takiego sprzetu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale nie wiem czy sie nada, z tego co widze na zdjeciach roznych nozorobow to maja tam troche inne tasmowki :?:
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadawanie szlifu

Zastanawiam sie nad kupnem takiego sprzetu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale nie wiem czy sie nada, z tego co widze na zdjeciach roznych nozorobow to maja tam troche inne tasmowki :?:

już lepiej coś takiego - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Ja używam też kamieni szlifierskich podłączonych do wiertary - zbiera całkiem ładnie. No i pilniki oczywiście :lol:
Chociaż może raffii wymyślił jakiś zmyślny patent z taką taśmówką - prosimy o fotki :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_sobota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadawanie szlifu
Dokładnie! Sam mam ochote na taką :wink: .
Zresztą pisałem już o niej :lol: . No właśnie, ma ktoś taką, używał?

Pozdrawiam,
sobota
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadawanie szlifu
Tyle tylko ze ta stacjonarna to strasznie slaba. Nie uzuwalem ale 210W mocy to bardzo malo dla obrobki metalu-przycisniesz mocniej i przyblokujesz tasme, jak dla mnie 600W to byloby minimum. Do drewna to i moze sie nadaje. Moim zdaniem lepiej zainwestowac w mocna szlifierke stolowa z blatem. Przy odrobinie treningu mozna wyprowadzac calkiem przyzwoicie szlify, a nawet pokusic sie o szlif wklesly (wlasnie ucze sie, jak sie taki robi).

pozdrawiam
Fred
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadawanie szlifu
w ciastoramie na targówku widziałem całkiem sporą szlifirkę taśmową, KINZO, bodaj 800 W, pas szeroki na jakieś 75 mm a między rolkami jakieś pół metra, do tego tarcza jak na jednym ze zdjęć Seikena ze stolikiem o nastawnym kącie, no ale nie wciągnąłem się na tyle żeby inwestować prawie 500 zł...
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadawanie szlifu
Ja używam stołowej, która ma jeden kamień szybkoobrotowy a drugi wolnoobrotowy zanurzony w wanience z wodą, wygląda to tak:
Dołączona grafika

I jak narazie to stale wychodzi mi coś podobnego do 0 grind, co mnie zdecydowanie nie zadowala, bo później podostrzyć to na osełce to jeszcze lepsza zabawa :wink: ...
Pozdrawiam

PS
Lubomir - widziałem tą szlifierka taśmowa na targówku. Jest pięęękna :oops: , ale niestety droga :roll: ...
  • 0

budo_renegade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadawanie szlifu
A nie wiecie moze czy mozna kupic sama przystawke do tasmowki ? Bo silnik odpowiedniej mocy juz mam 8)
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadawanie szlifu
ja akurat myślę o zakupie dwóch kółek do paleciaka w funkcji rolek, nie jest to drogie, bo ogumowane bez łożysk widziałem już za dwie dychy
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadawanie szlifu

Ja używam stołowej, która ma jeden kamień szybkoobrotowy a drugi wolnoobrotowy zanurzony w wanience z wodą, wygląda to tak:
Dołączona grafika

I jak narazie to stale wychodzi mi coś podobnego do 0 grind, co mnie zdecydowanie nie zadowala, bo później podostrzyć to na osełce to jeszcze lepsza zabawa :wink: ...
Pozdrawiam

PS
Lubomir - widziałem tą szlifierka taśmowa na targówku. Jest pięęękna :oops: , ale niestety droga :roll: ...


Ostrzyłeś może coś na tej wolno obrotowej? Bo zastanawaiałem sie właśnie nad jej zakupem jako maszynki do ostrzenia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024