Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hardcorowy material na noze :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Hardcorowy material na noze :)

Jakis czas temu wspominal o tym bodajze Piteros a i mi chodzilo to po glowie, jako ze mam od czasu do czasu do czynienia ze strugarka.
W koncu udalo mi sie wyzebrac od kumpla noz Globus do strugarki zrobiony ze stali HSS. Noz jest produkcji firmy Wapienica SA specjalizujacej sie w produkcji tego typu rzeczy. Noz to po prostu plaskownik ze szlifem chisel na dluzszym boku, ma wymiary 300x35x3 mm czyli idealny material na 4-5 calowy noz.
Wlazlem wiec na stronke Wapienicy by cos wiecej sie dowiedziec na temat mojego nowego skarbu i co ja widze-noze z HSS maja twardosc w przedziale 62-67 HRC. Wczoraj postanowilem sprawdzic jak to sie da w ogole obrabiac-sciernica ceramiczna to bierze choc nie ma lekko, ale wiercenie to juz MASAKRA-tytan i kobalt prawie wcale tego nie ugryzly, jakies profesjonalne wiertelko troszke, ale z duzym trudem). Na razie wiec sobie odpuscilem obrobke.
Ale Wapienica produkuje tez noze ?Extra Chrom? z innej dobrej stali 100Cr6 (nasza poczciwa LH15) o twardosci 57-59 HRC i te sa chyba jak sadze najbardziej interesujace dla nas. Robia tez noze z NCV1 (50-55 HRC), ale ktos z kolegow na forum, kto pracowal z ta stala niezbyt pozytwynie wypowiadal sie na jej temat.
Tak wiec ogolnie jest to teoretycznie wymarzony polprodukt do naszych zabaw, zwlaszcza ze wybor dlugosci jest calkiem spory. Ograniczeniem moze byc jedynie grubosc 3 mm choc wedlug mnie jest to wystarczajco. W przyszlym tygodniu pewnie bede zamawial w hurtowni te ?Extra Chrom? i zobaczymy z czym to sie je. Ewentualnie moge zamowic wiecej gdyby ktos z Warszawy byl zainteresowany-piszcie na priva.



pozdrawiam
Fred


  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hardcorowy material na noze :)
NCV1 twarda kurwa jest, w obrobce na goraco traci wlasciwosci i lamie sie w dlonia.
  • 0

budo_baca88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Myslowice/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Hardcorowy material na noze :)
Jakiś czas temu zrobilem sobie z HSS takie maleństwo, dziur w tym nie moge nawiercić do dzisiaj :evil: Ale dziś jak produkowałem sobie innego nożyka z tej stali wpadlem na pomysl i bede próbowal zrobić te otworki taką ceramiczną końcówką do szlifowania,może się uda.

Dołączona grafika

pozdrawiam
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hardcorowy material na noze :)
wiertlem diamentowym...
tylko to trza by troche szmalu na pyl diamentowy przeznaczyc...
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hardcorowy material na noze :)
a może spróbować wiertełek do metalu z wlutowanymi wkładkami z weglików spiekanych najlepiej powlekanych ??? stosować emulsję najlepiej, do chłodzenia, jak nie ma to wbrew pozorom mleko jest dobre to bardziej tłuste

pozdro
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hardcorowy material na noze :)
ja nie dlugo bede jechal (moze dzisiaj) do bodajz Mostostalu i kupie kawal D2 i w ogole poszukam roznych ciekawych stali. moze beda SW18 albo SW7M. zapytam moze maja jakis odpowiednik NWV4 :)
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Hardcorowy material na noze :)
jakby ktoś chciał z allegro to proszę bardzo:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
są też inne aukcje tego użytkownika. Gdyby nie to że mam piłe, to pewnie bym nabył...

Pozdrawiam
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hardcorowy material na noze :)
piteros bo te noze to maja oznaczenia chrom vanadium. wiesz co to jest za stal? bo z tej samej stali "Kuźnia" robi klucze, ja jeden noz z tego juz zrobilem ale jeszcze nie sprawdzalem w boju.
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hardcorowy material na noze :)
Widzialem to na Allegro ale nie kupilem bo tez nie wiem co to za stal.
Podejrzewam ze moga to byc te noze "Extra Chrom" ale pewnosci nie mam, a w hurtowni bede konkretnie wiedzial co biore.
Na pewno nie sa to noze z HSS, bo one maja wlasnie napis HSS.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Hardcorowy material na noze :)
ja tez mam dostęp do ładnego płaskownika 300x120x6 (mm) z SW18 czy bedzie sie to nadawało na fixed bo to raczej stal twarda i prawie nie daje sie w niej wiercic ?
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hardcorowy material na noze :)
Nadawalo by sie, tylko ze moze jest zahartowana wiec dobrze byloby ja odpuscic przed obrobka mechaniczna.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024