Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powazny problem :/


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/

Od sztuk walki oczekuje jednoczesnie i jak najwiekszej skutecznosci, no i troche ladnie wygladających technik tez nie zaszkodzi.Chce rowniez zwiekszac swoją ogolną sile i sprawnosc Ale raczej nie chce uprawiac stylu chwytanego typu judo i boksu. Cena do 70-80zl maks. Pewnie ze sam pochodze po szkolkach i popatrze na treningi, ale wiem ze wy jestescie bardziej doswiadczeni i poradzicie co wybrac najlepiej. (a poza tym narazie leze chory na swinke :cry: )


skuteczność - pewnie najlepszy box, itp., ale dobrze przeprowadzony trening kyokushin nie zaszkodzi.
techniki - jeśli ma być i skuteczny i ładny to z tych wymienionych - chyba tylko kyokushin....(jak coś przeoczyłem - poprawić mnie :) )
cena - za karate coś w tych okolicach pewnie
siła i sprawność - oj, wzmocnisz se na kyoku i siłę, i sprawność, jeszcze ci te pompki itp. będą bokiem wyłazić, jako że to z założenia pełnokontaktowe, "twarde" karate, siłowe.

wiem, że ten mój ranking taki stronniczy, ale co zrobić - zakochany jestem w tym stylu chyba już.

PZDR ALL
  • 0

budo_--siwy--
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/
opisz mi te karate kyokushin na czym polega itd.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/

wybór sztuki walki to nie jest kupienie płyty w sklepie czy dobrej książki.
"poradźcie mi coś, mam ochotę coś potrenować"
wobec tego polecam siłownię, też służy, na pewno się przyda.
sztuki walki wybiera się samemu i samemu podejmuje decyzję - ewentualnie jeśli stwierdzisz że to nie to, dasz sobie spokój.
ale wybierz sam, poczytaj o tym, popytaj ludzi, pójdź na treningi o zobacz jak to wygląda. czasami warto czegoś poszukać, bo może się okazać że "to jest to",a z reguły szukanie sztuk walki przez internet szybko się kończy.

no przeciez chlopak wlasnie slucha twojej rady, czemu sie czepiasz?
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/
Boks jest stylem chwytanym? :P Mniejsz... Aikido odpada, bo... Mniejsza, nie chcę obrażać ludzi na forum, ale mi się po prostu wydaje nieco fantastyczny. :wink: A jestem sceptykiem, więc szczególnie w fantastyczne rzeczy nie wierzę. :P Jak dla mnie najlepsze jest z wymienionych Judo, Box, Kickboxing. A propo... Nie ma tam sekcji Zapasów? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. :wink: Jeżeli to pożądna sekcja, a nie umiem tego stwierdzić, to zapasy to jest to. :P
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/

Boks jest stylem chwytanym? :P Mniejsz... Aikido odpada, bo... Mniejsza, nie chcę obrażać ludzi na forum, ale mi się po prostu wydaje nieco fantastyczny. :wink: A jestem sceptykiem, więc szczególnie w fantastyczne rzeczy nie wierzę. :P Jak dla mnie najlepsze jest z wymienionych Judo, Box, Kickboxing. A propo... Nie ma tam sekcji Zapasów? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. :wink: Jeżeli to pożądna sekcja, a nie umiem tego stwierdzić, to zapasy to jest to. :P


Z tym boxem to o co chodzi, bo nie zajarzyłem??

OK ale kickboxa tam nie ma w Rzeszowie, z rtego co wypisali wcześniej.
Aikido odpada (skuteczność i chwytany (?)), Judo, zapasy itp. również (chwytane)



--SiWy--
Jeśli chodzi o kyokushin to najlepiej na forum KARATE lub zapytaj Liczmistrza, on tam jest mastach i w ogóle (i mój ziomek :P :P :P :P ),
bo tak to za dużo tłumaczyć



PZDR 600 :)
  • 0

budo_--siwy--
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/

Od sztuk walki oczekuje jednoczesnie i jak najwiekszej skutecznosci, no i troche ladnie wygladających technik tez nie zaszkodzi.Chce rowniez zwiekszac swoją ogolną sile i sprawnosc Ale raczej nie chce uprawiac stylu chwytanego typu judo i boksu. Cena do 70-80zl maks. Pewnie ze sam pochodze po szkolkach i popatrze na treningi, ale wiem ze wy jestescie bardziej doswiadczeni i poradzicie co wybrac najlepiej. (a poza tym narazie leze chory na swinke :cry: )


Jakbym sugerowal ze boks to styl chwytany(no nie wiem jak to okreslic taki w stylu zapasów) to bym w tym zdaniu napisal judo i boks
A poza tym na boks tez bede chodzil w ramach uzupelnienia do drugiego cwiczonego stylu, tylko ze jeszcze nie wiem jakiego :)
Pozdro :)
  • 0

budo_--siwy--
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/
Co to jest PASZW???? I co myslicie o kung fu??? czy nadaje sie do realnej walki????
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/
NIE DO PASZW :!: 8O
Wiesz jeśli chodzi o kung-fu to słyszałem ,że jakiś chłop ,który trenował 5 lat choy lee fut obronił się przed 3 chłopami :D Dla przykładu qmpel ,który ma 20 lat i od 8 r. życia trenuje box nie dał rady 3 :/.
Te przykłady to mogą być wyjątki ,ale ja tylko to słyszałem .
Inny przykład na treningach taiji w moim mieście koleś na treningu (uczeń z którym trenowałem) kazał się złapać za ręce i utrzymać w miejscu ... latałem z tymi rękami jak szmaciana lalka 8O (183cm , 70kg - troche siły mam ,a on był mniejszy ...)
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/
Jak chcesz bic 3 kolesi to kup gaz i pocwicz beiganie, pochodz do swieta na boks moze byc lepiej niz co kolwiek innego trenowanego prze xx lat....
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/

Kurva mać... Przestań pierdolić te swoje brednie. :X Przecież chłopak napisał, że nie wie na czym polegają wymionine style. A my mamy mu to wyjaśnić i wrazie czego polecić, którąś z tych szkół. Gadki typu "przejdź się sam" możesz zostawić dla swojego pieska jak ci się nie chce dupy ruszyć i przespacerować z nim. :X Ja jakoś znalazłem swój klub w net' cie i jestem bardzo zadowolony. :-)



Kazdemu nowemu userowi bedziesz to tlumaczyl?
Bez sensu.
  • 0

budo_--siwy--
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/
Bo chce trenowac kung fu od wrzesnia i rownolegle chodzic na boks.
Dobre bedzie cos takiego??
Boks bede mial w poniedzialki, srody i piatki, a kung fu we wtorki i czwartki :)
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/
A nie lepiej Judo zamiast Kung Fu? Bo to kijowo trenować swa uderzane na raz. Chyba, że chcesz później wymiatać w strefie rąk na mistrzostwach Kung Fu. :wink:
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/

Bo chce trenowac kung fu od wrzesnia i rownolegle chodzic na boks.
Dobre bedzie cos takiego??
Boks bede mial w poniedzialki, srody i piatki, a kung fu we wtorki i czwartki :)

Bardzo dobre tylko cwiczyc trzeba a nie gadac :) tak jak ja
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/
A ja ci bardzo polecam idokan z jiu jitsu, z tym że pojęcia niemam kto tam tego uczy i jak.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/
ale co to za szkoła Kung-fu ? to jest szkoła Nan-bei ? bo podobno 98% k-f w polsce do ściema :?
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/

A ja ci bardzo polecam idokan z jiu jitsu, z tym że pojęcia niemam kto tam tego uczy i jak.


Wojciech Cynarski(6dan jujutsu, 4dan Zendo-Karate, 3dan iaido, 3dan kobudo), sala tam jest strasznie mala.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - cos o szkole ale text chyab troch"Jasne, formy (kata) są niezwykle piękne, ale wystarczy pomyśleć, jak wyglądałoby ich zastosowanie w walce, by mieć pojęcie o potędze stylu."

NA stronie chow garu masz duzo info an temat tego stylu, fotki animacje.
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/

text chyab troch


tekst troche przebajerowany...
  • 0

budo_--siwy--
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/

ale co to za szkoła Kung-fu ? to jest szkoła Nan-bei ? bo podobno 98% k-f w polsce do ściema :?

Tak to jest szkola Nanbei. Mozna na niej polegac???
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/
Nan bei to chyba wu-shu, ja juz bym polecal bardziej isc na chow-gar, a jesli koniecznie chcesz cos z tradycjami (tak wywnioskowalem) i skutecznego idz na jj + boks.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Powazny problem :/
No Nan-bei to dobra szkoła ,ale chyba nie do walki :? o szkołe kung-gu/wushu popytaj na forum o kung-fu :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024