Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przyznać się kto to zrobił????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Przyznać się kto to zrobił????
jak w temacie 8)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a tak na marginesie ta stal rzeczuwyście jest taka dobra czyściema sprzedającego?
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyznać się kto to zrobił????
Przecież to moje. Testuję sobie jak coś takiego ludzie widzą.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyznać się kto to zrobił????
gdybym najpierw zobaczyl to na allegro...oj padaka

ale jak najpierw zobaczylem to na budo...
z opisem i z txtami kolegi Jumbo, wyglada on duzo lepiej...

jakos tak w sprzedazy, zwlaszcza przez allegro traci on dla mnie swa magie...


dobrze, ze nie zagladam tam za czesto i noz nadal dla mnie jest boski.


ja rozumiem ze ty badasz rynek itp.

ale rob to tak zebysmy my wrazliwi na piekno nie widzieli:)

pozdrawiam
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyznać się kto to zrobił????
No chciałem zobaczyć, na ile to ludziska wycenią. Kolega Tlim wystawił swoje noże, więc ja też sobie sprobowałem. Ale widać, iż popularnością się nie cieszą. Ot dostałem odpowiedź na pytanie, czy da się na tym zarobić w ten sposób. Jak widać, nie.... samo życie.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyznać się kto to zrobił????
da da:)
ale nie przez allegro:)
sa sklepy w ktorych mozesz pogadac itp
fortuny i tak niestety nie zbijesz.

poprostu rob dalej te noze i wiedz ze masz za saoba cala grupke zapalencow dla ktorych to cos znaczy:)


powodzonka
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyznać się kto to zrobił????
Jumbo a ja bym chetnie przeczytal jak piaskowales klinge ... DOmowe sposoby czy jakos w zakladach ? Bo wyszlo naprawde super ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyznać się kto to zrobił????
Dzięki za miłe słowa!

Powiem szczerze, że przy zalewie chińskich produkcji nie liczyłem na wielkie zainteresowanie moim nożem. Cóż, chciałem mieć czarno na białym. Na tą chwilę rozmawiam z jednym miłym klientem, który ma do mnie jutro przyjechać i obejrzeć nóż, a jeżeli się spodoba, będzie chciał go kupić.

Kochani, tak według Was, ile taki nóż może być warty?
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyznać się kto to zrobił????
Ja wzialem sie ostro do licytacji (moj nick gzybek), bo noz jest wlasnie taki jakie lubie najbardziej - czyli w klimacie Stridera. Ciekawi mnie jaka jest cena minimalna - niestety jestem w dolku finansowym i duzo za niego dac nie moge. A co do wyceny to ja osobiscie bylbym w stanie (jakbym nie byl w dolku) dac za niego cos kolo 150 zl. Zdaje sobie sprawe ile zrobienie takiego cuda wymagalo pracy (sam zaczynam zabawe w knifemaking i zdazylem juz zrozumiec jakie to trudne i czasochlonne) no ale wiecej jednak bym za niego niedal (obawiam sie przede wszystkim o trzymanie ostrza w tej stali).

Pozdrawiam
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyznać się kto to zrobił????
Jeśli chcesz wystawię go na swojej stronie :)
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyznać się kto to zrobił????
Zobaczymy wszystko jak pójdzie jutrzejsze spotkanie z zainteresowanym klientem. Jeżeli go kupi, odwołam aukcję na Allegro, a tutaj podam ile dostałem za niego.
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyznać się kto to zrobił????

Przecież to moje. Testuję sobie jak coś takiego ludzie widzą.


a faktycznie - teraz widzę - masz reklamę gratis

no jak osiągniesz cenę MFS to pamiętaj o prowizji dla mnie :lol:
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyznać się kto to zrobił????
Myśle, że gdybyś oplótł go paracordem i załatwił kydexową pochewkę to wart byłby on coś pomiędzy 250-350zł...

Natomiast ja mam pytanie co do ostrza - jak się zmieniły jego własności po piaskowaniu? Wydaje mi się, że ma ono teraz coś pokroju micro-serrations tylko trochę większe(tak przynajmniej wnioskuję ze zdjęć)... :roll:
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyznać się kto to zrobił????
Po pierwszym ostrzeniu ciał papier spokojnie i golił. Gdy wypiaskowany został drugi raz, nie goli już, ale nadal jest ostry chociaż już nie aż tak bardzo. Faktycznie, pojawiło się coś jak micro-serrations, ale w sumie wypiaskowałem go po to, by ewentualny nabywca mógł sam podjąć decyzję. W sumie minuta osiem i można podostrzyć.
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyznać się kto to zrobił????
A tak apropo Jumbo to moze rozwiejesz moej watpliwosci i napiszesz jak to jest z trzymaniem ostrza w 4H13?. I skoro i tak chcesz ujawnic cene za ktora sprzedaz noz to moze podasz cene minimalna z allegro? (chcialbym wiedziec czy kombinowac kase i walczyc czy niedam rady go nabyc tak czy siak).

Pozdrawiam
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyznać się kto to zrobił????

Ja wzialem sie ostro do licytacji (moj nick gzybek),


mój się kończy na 23 8)

ale możesz sie nie rozpędzac ja bańkę przebiłem a minimalnej dalej nie ma - wyzej nie jadę bo go ostrzyc trzeba - a ja od dwóch miesięcy próbuje dwie sztuki (jedna to mk3 mod 0) na brzytwę wyostrzyć i jedyne co osiągnąłem to szok teściowej - zagląda do pokoju a ja siedze(druga w nocy :) ) i kosę ostrzę 8)
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyznać się kto to zrobił????
Cena minimalna to 120 zł.

Stal 4H13 została przeze mnie wybrana z kilku powodów.

Przede wszystkim, szukałem stali która będzie się ładnie obrabiać, będzie nierdzewna no i będzie po hartowaniu twarda i zarazem sprężysta.
Po iluś tam rozmowach ze specem od stali, wybrałem 4H13.

Nóż zanim został wypiaskowany, został naotrzony i bawiłem się nim troszkę. Cięcie linek, drewna, jedzenia. Do tego kilka kontrolnych upadków na ziemię, wyginanie w imadle. Jasne, nie katowałem go na maxa, bo żal by mi było jakbym go złamał... Po tych testach, nóż nie był już tak hiperostry, ale obranie pomidorka ze skórki nie było problemem. Używanie dalsze stępiło go na tyle, że kartkę darł, a warzywa bardziej rozpruwał niż ciął. Znów ostrzenie i wrócił do normy.

Powiem szczerze, nie mam doświadczenia z innymi nożami na tyle, by móc przyrównać jego właściwości do konkretnej stali. Na pewno nie będzie to doskonałość typu S30V, czy też ATS-34, ale jednak totalne padło to nie jest.

Człowiek który ma do mnie jutro wpaść go obejrzeć, jest typem człowieka co to nie oszczędza noża i na pewno zda mi relację po pewnym okresie użytkowania, a ja ją oczywiście wpiszę zaraz tutaj.

Nie ukrywam, iż dla mnie ta aukcja to stres, bo strach, iż kupujacy zawiedzie się na tym nożu paraliżuje mnie i negatywna opinia podetnie mi dopiero co wyrastajace skrzydła....
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyznać się kto to zrobił????
miejmy nadzieje, że kupującym nie jest Kedryk :) ale w sumie jaja wyszły by niezłe... :wink:
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyznać się kto to zrobił????
Jumbo - przypominasz sobie mojego maila na priva w kwestii allegro... :( :( :( no comment...
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyznać się kto to zrobił????
rozumiem cię Jumbo doskonale bo z jednej strony warto wejść na szeroki rynek (są tam ludzie kturzy budo nie czytaja) z drugiej jest to trochę skomercjonalizowanie się :( a z trzeciej jakiś grosz jest potrzebny -sam mam zamiar wystawić cos na allegro (nie noze, te sam wiem ze nie sa "komercyjnie poprawne" :twisted: ) i mam równie mieszane uczucia
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyznać się kto to zrobił????
Jumbo nie przejmuj się. Poza tym powinieneś go wystawić tu u nas na aukcji a nie na allegro. Ludziska nie mają pojęcia o czymś katim jak nożomania a już nie wspominam o controwersyjnym pojęciu Custom.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024