Skocz do zawartości


Zdjęcie

SILVER MAMBA Jumbo Custom


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

SILVER MAMBA Jumbo Custom
No i kolejne ostrze zeszło z mojego warsztatu. W sumie to może nie tyle zeszło, co prawie zostało wyrwane z ręki, ale po kolei...

Jeden z moich znajomych przyszedł do mnie z niemcem o polskich korzeniach, który chciał bym zrobił dla niego nóż. Odpaliłem Corela, zaczeliśmy rysować kształt i wybrany został jeden z zaproponowanych. Niemiec chciał, żeby nóż miał charakter bojowy, ale zarazem był ładny. Nie podobał mu się mój GREY ICE, bo jak stwierdził, wygląda za bardzo jak na produkt z fabryki, a nie ręczną robotę.
No i pojawiły się dylematy. Jak zrobić nóż, żeby z jednej strony był lużytkowy i ładny, z drugiej widać było, iż wykonany jest ręcznie...
Zrobiłem kilka podejść i ostatetcznie wyszło coś z tego. Niemiec miał okazję widzieć ostatnie godziny pracy i był zszokowany jak to się robi powoli. Efekt był taki, że jak zacząłem solidnie polerować ostrze, wyrwał mi nóż z ręki i stwierdził, iż nie mam polerować, tylko założyć rękojeści na to co jest... hmm, chciał ostrze nie do końca polerowane - cóż, jego sprawa. Założyłem zatem okładziny, piny, przeszlifowałem, zaimpregnowałem drewno i praktycznie nóż został mi siłą wyjęty z imadła. Gość zapłacić mi za pracę, podziękował i był bardzo zadowolony. Z rozmowy z nim dowiedziałem się, iż on lubi gdy jego rzeczy z kolekcji broni białej są wyraźnie zaznaczone, iż były robione ręcznie. Ma w kolekcji ponoć jakiś miecz z Japonii, gdzie prosił jego wykonawcę o zeszlifowanie polerki...
Na koniec poprosił o napisanie iż nóż zrobiony został ręcznie i złożenie podpisu. Potem uparł się jak osioł, bym na poczekaniu wymyślił sobie jakąś nazwę i zrobił mu logo niby mojej firmy... no to Photoshop i jazda.
Ostatecznie, wszyscy byli zadowoleni. Dobrze, że się zgodził na zrobienie zdjeć.
W związku z wydarzeniem, od dzisiaj jestem HOUSE OF STEEL.... :) (nie śmiejcie się...)

Nóż nazwany został Silver Mamba. Silver, bo srebrny (stalowy), Mamba od węży z Afryki, które były bardzo paskudne, jak ten nóż...

Stal 4H13. Długość całości 23 cm.
Narzędzia te same co zawsze.


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ech, dziwny ten nóż jak smok...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SILVER MAMBA Jumbo Custom
No na pierwszy rzut oka to wygląda (na tych fotach przynajmniej) jak taki trochę przechodzony nóż kuchenny ;)

Coś w nim jednak jest takiego, co to ja tego nie umiem nazwać. Może to dlatego tak coś "drażni" że kuchenne noże nie mają false edge? :lol:

Nawiedzony ten niemiec, co?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SILVER MAMBA Jumbo Custom
No dziwny.

Taki podobny kiedys mialem do chleba ;)

Tak serio, to sie klaniam w pas przed robota, ale design mi sie nie podoba.
I drewniane rekojesci tez mi srednio podchodza.

A "nozorobstwo" to najwyrazniej tutaj dosc popularna zabawa, w ostatnim numerze Messer Magazin jest konkurs - cos ze 140 (tak, stu czterdziestu), albo "tylko" 120 MoSow ;) zrobilo bowie, w magazynie sa ich fotki.

Czytelnicy maja wybrac "najladniejsze" i za jakis tam czas, jak konkurs bedzie rozwiazany, to i MoS, tworca noza i czytelnicy, dostana jakies nagrody.

Moze sie zalapiesz na nastepny taki konkurs?

Pozdrawiam
__________
* MoS - Master of Steel ;)
  • 0

budo_lokee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Garwolin

Napisano Ponad rok temu

Re: SILVER MAMBA Jumbo Custom
hmmm...
jak by tu powiedziec...
no...
srednio mi sie podoba :oops:
troche dziwny kształt ostrza - taki nie wiadomo czy kuchenny, czy bojowy...
za to piny mi sie podobaja :D
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: SILVER MAMBA Jumbo Custom
Tak, piny są fajne.
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: SILVER MAMBA Jumbo Custom
Do tego noża pasowałby jeszcze jelec, sam wygląd trochę mało bojowy ale piny super :D
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SILVER MAMBA Jumbo Custom
jumbo ales sie rozkrecil :)

Jak zwykle respect poklon Podoba mi sie fals edge, szlif nadal 0 grind ?

choc tym razem musze przyznac ze noz sprawia wrazenie wykonanego z mniejsza dbaloscia, niz poprzednie.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: SILVER MAMBA Jumbo Custom

choc tym razem musze przyznac ze noz sprawia wrazenie wykonanego z mniejsza dbaloscia, niz poprzednie.


bo na szybko i nie dla siebie to olal sprawe :)

A tak na serio bardzo mi sie podoba. Jeszcze troche by podszlifowac mozna i bowie by wyszedl.
Aha, a jeszcze bardziej by mi sie podobal gdyby mial plaski szlif (ale wiem ze to kuuuupa roboty).

Podziwiam naszych nozorobow za wytrwalosc

KKamiLL
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SILVER MAMBA Jumbo Custom
O gustach sie nie dyskutuje wiec nie bede komentowal designu ... Mam tylko jedna uwage ktora chyba w kazdym nozu z pinami u ciebie widzialem ... Sa one jakos "malo zeszlifowane" na oko ... najlepiej by sie prezentowaly jak by podazaly za ksztaltem rekojesci ... Czyli po prostu wyszlifowac je razem z rekojescia ...

A co do wygladu kuchennego to moim zdaniem powoduje ten efekt nie potrzebna wkleslosc na gorze klingi, oraz plynne przejscia miedzy szlifami ... Plynne przejscia to normalne przy recznej robocie, z czasem troche sie to niweluje, ale zawsze jednak bedzie to gorzej wygladac niz tasmowka ...

Ehh musze w koncu znalesc troche czasu i samemu cosik znowu zmajstrowac bo glupio tak tylko komentowac :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SILVER MAMBA Jumbo Custom
Hej ludziska - przecież wszyscy wiemy że gust to temat bardzo subiektywny, lecz nie wyciągajcie wniosków zbyt szybko!
Bardzo często jeżeli robi się nóż "na zamówienie" to niestety zamiast patrzeć czy WAM się on podoba, robicie tak JAK ŻYCZY sobie klient! Być może gość był nie tylko w gorącej wodzie kąpany (ten klient) a może właśnie zażyczł sobie odmianę pseudo-bojową noża kuchennego, a może właśnie taki mu się akurat podobał. Natomiast nie oceniajcie wykonawcy - olał (bo nie dla siebie robi) czy nie olał - tego nam raczej nie wiadomo na pewno a po co spekulować? :D :peace:

Osobiście uważam, że bez względu na to czy nóż sie może podobać, czy nie - bo to juz kazdy oceni - widać kunszt Jumbo w robieniu noży! Oczywiście fantastyczne nity to tylko ozdoba, ale dlaczego nikt nie przyjrzał sie na szlif ? Co z tego że 0-grind, jak wykonany bez żadnych taśmówek! Nie twierdzę, że jak się nie zrobi noża "ręcznie" to dyshonor, ale jezeli akurat nie ma sie dostępu do takich narzędzi (a jestem także zwolennikiem ułatwiania sobie życia) - to niestety trzeba robić tak jak pozwalają na to warunki! I właśnie ze względu na ten fakt - uważam, że prezentowany noż - zresztą jak i więkoszość pozostałych prac Jumbo - zasługuje na ogromne słowa uznania! :!: poklon

Tak naprawdę panowie, to zobaczcie na ludzi, którzy poza pisaniem, że robią - wogóle COKOLWIEK pokazali? Pomijam Pitera :) to jak na razie na Naszym Forum niestety jest BARDZO MAŁO PRAC, a jedynie dużo CHĘCI! Kochani - weźmy się wszyscy do pracy i zacznijmy w końcu ze sobą "rywalizować" - oczywiście pozytywnie :lol: ...bo to jest najlepszym motorem napędowym nowych pomysłów, chęci do pracy itd... Tak naprawdę uwierzcie mi, że skończyłem mojego CombatClawa przede wszystkim dlatego, że Jumbo pokazał swoje cudeńko - czyli Grey Ice! Tak, tak... poprostu krew mnie zalała jak zdałem sobie sprawę, że się opier....m przez czas jakiś, zakasałem rękawki i do roboty. Dzisiaj jestem mu cholernie wdzięczny za to, że to ON mnie zmobilizował - choć sam sobie z tego nie zdawał zapewne sprawy! :) Wielkie Dzięki JUMBO!!! :) poklon

Nóż naprawdę jest bardzo ładnie technicznie wykonany, choć jak sam autor powiedział - niewykończony tak jak powinien - ale akurat Jumbo nie brak chęci do ""wykańczania" własnych prac - więc możemy spokojnie przyjąć za pewnik, że to było odstępstwo od reguły! :(

Tak czy inaczej - Jumbo - naprawdę fajny nożyk. A na drugi raz nie oddawaj "nie skończonych prac", bo bedzie to za Tobą w przyszłości "chodziło"... :( a po co Ci to, skoro masz cholerny talent w rękach...jak mawiał mój ojciec - "życie i nazwisko ma się jedno" - i trzeba o te dwie rzeczy dbać! :)

FULL RESPECT 4U :D

pozdro
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: SILVER MAMBA Jumbo Custom
Dobra to ja troche rozładuje ten ton gratulacji i zadam pytanie techniczne. Jeśli chodzi o grubość ostrza to starać się nie przekraczać 5 mm? pytanie do Jumbo i sabertootha.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SILVER MAMBA Jumbo Custom
A jaki duży ma być nóż?

Pokaż projekt!!
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SILVER MAMBA Jumbo Custom
dokładnie tak jak mówi Jumbo - to wszystko zależy od tego jak duży jest nóż i do czego ma służyć...

...bo zakładam, że nóż do filetowania rybek nie ma sensu by mial 5mm grubości :) a z kolei nóż do rąbania drewna na ognisko 1,5mm

choć kurczę jak czytam forum, to często mam wrażenie że noże bojowe jak CRK GB czy Busee służą jedynie do obierania ziemniaków, strugania patyków na ognisko czy krojenia pomidorów... zwariowany jest ten świat.. :) :)
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: SILVER MAMBA Jumbo Custom
całkowita 25cm ostrze 11cm.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SILVER MAMBA Jumbo Custom
Zastosowanie?
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: SILVER MAMBA Jumbo Custom
edc ale tak lekko w strone forsowania ale bez przegjęć.
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: SILVER MAMBA Jumbo Custom
ale napewno nie rombanie dzungli
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SILVER MAMBA Jumbo Custom
To na mój gust, 4 do 5 milimetrów starczą, żeby Ci to paska nie obciążało. W końcu to masz nosić?

Pokaż projekt, na maila mi puść!!
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: SILVER MAMBA Jumbo Custom
czekaj cykne fote. Bo wyznaje zasade najpierw rys a potem comp.
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SILVER MAMBA Jumbo Custom
no zakładam Jumbo, że ziemniaków nie będzie obierał 11 cm ostrzem :) choć kto wie...? :)

Powiem tak - moim zdaniem 4mm to full wypas na takiej długości nóż, choć powinniśmy jeszcze spytać a co ze szlifem bo od tego też DUŻO zależy. Im grubszy dasz przekrój noża, tym więcej się będziesz musiał bawić z nadaniem mu DOBREGO szlifu a potem naostrzeniem... kłania sie najprostsza geometria... :)

Twój wybór - ja stawiam na 4mm - bo mój Ground Zero ma b.podobne wymiary i 4mm w zupełności wystarcza!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024