Skocz do zawartości


Zdjęcie

kupiłem kawałeczek stali ;-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

kupiłem kawałeczek stali ;-)
coś się nie mogę doczekać na to D2, a piła podłużna jest za cienka (2mm) na moje potrzeby i po za tym już ją rozplanowałem i częściowo pociąłem. A oto mój najnowszy zakup:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
w sumie z 80pln z przesyłką wyjdzie, a to prawie 20kg stali, cena niewiele wyższa od ceny złomu. Teraz tylko zakład który tnie laserem i jedziemy z koksem :twisted: . Ciekawe tylko co żona powie, ale znając życie nie pochwali zakupu :) :) :) .

Pozdrawiam
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: kupiłem kawałeczek stali ;-)
Gustowny drobiazg :wink:

BTW-ciekawe co to za stal, bo grubosc ma to calkiem calkiem...
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kupiłem kawałeczek stali ;-)
No cóż, nie znając z czego to zrobione, możesz się zdziwić, tak jak ja się zdziwiłem. Wyciągnąłem z piwnicy podobną tarczę i kopara mi zjechała, gdy po 1 cm twardej stali, potem była ... miękka i jakaś taka dziwna...
Znajomy dopiero mi uświadomił, że hartowane to było tylko po obwodzie.
Nie znając z czego to było zrobione, piła poszła na śmietnik.
A, no i rdzewna była też paskuda.

Oby Twoja okazała się konkretniejsza!!

Hmm, a czemu laser? To już piłki w rączkę się brać nie chce? 8O :roll:

Leniuszek... :) :)
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kupiłem kawałeczek stali ;-)
wiem, że mogę się zdziwić, ale docelowo mam zamiar to hartować. Bedzie trochę zabawy :twisted: . Myślę że to nie żadna szybkotnąca typu M2 (do drewna chyba nie byłoby sensu), tylko raczej coś w stylu O1 - po prostu jakaś stopówka.
Wiem że takie piły są naprawdę mocne, tną nie tylko drewno, ale też gwoździe, odłamki granatów i inne podobne częśći znajdujące się w drewnie i specjalnie to ich nie rusza... A piły do cięcia poprzecznego, wzdłużnego, twardego drewna, mokrego, itp. różnią się tylko zębami, a stal jest taka sama.

A co do lasera, to fakt, leniuszek jestem :oops: . A jak nie laser to szlifierka kątowa, piłką tego ciąć nie będę, aż takim hobbystą to nie jestem, hehehe. Custom nie oznacza tylko narzędzi ręcznych, elektryczne też można używać :) , prawda? :wink: .

Pozdrawiam
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kupiłem kawałeczek stali ;-)
Ja tam wolę unplugged. :)
  • 0

budo_lokee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Garwolin

Napisano Ponad rok temu

Re: kupiłem kawałeczek stali ;-)
a tutaj akurat popre Piterosa... Unplugged to mozna sie bawic jak sie nie ma rodziny i ma kupe wolnego czasu... Zreszta jestem zwolennikiem maksymalnego upraszczania sobie zycia :)
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kupiłem kawałeczek stali ;-)
Panowie, wszyscy macie rację :D :D
...a do tego każdy ma w domu szlifierkę taśmową, tarczową i piec do hartowania, narzędzia, i ... warsztat na własność, a noże wyrabiacie w przerwie pomiędzy meczem w TV, powrotem z pracy/szkoły a kolacją, bo potem są fajniejsze rzeczy do robienia...

to tak troszkę humorystycznie... ;)

tak naprawdę prawda jak zwykle leży po środku... bez narzędzi i pracy ręcznej się nie obejdzie, a maszynowo oczywiście należy się wspomagać! ot,co... 8)
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kupiłem kawałeczek stali ;-)
piła dotarła do mnie błyskawicznie, w sumie 80zł z przesyłką bezpośrednio pod drzwi (dobrze że nie musiałem 19,5kg z poczty odbierać) ;-)
Dołączona grafika
okazało się, że to rosyjska piła, jeszcze z lat 70-tych. Są na niej sygnatury (dobrze że pamiętam ruskie literki z podstawówki ;-) ) - stal typu 9HFM. Jest to odpowiednik polskiej stali NCV1, z tym że lepszy, bo ma o 0.05% więcej węgla, do 0.35% niklu oraz 0.15-0.25% molibdenu.
Dołączona grafika
Więc myślę że będzie to bardzo dobra stal na hardcorowe noże nie do zajechania, ale niekoniecznie brzytwy...
Policzyłem i jest to ponad 0,5m2 stali, czyli materiał na około 20-30 sporych noży ;-) . Bardzo się cieszę że udało mi się określić rodzaj i skład stali (google rules), dzięki temu będę wiedział jak przeprowadzać hartowanie :idea: .
Na razie się nie zabieram za ten metal, bo robię coś z innego materiału - piła leży na balkonie i czeka na moment natchnienia twórczego :twisted: .

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024