Skocz do zawartości


Zdjęcie

CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !
Witam,
No wiec w końcu udało się skończyć projektowanego jakieś parę tygodni temu CombatClaw-a. Jak rysowałem w Corelu, niestety nie zdawałem sobie sprawy, iż wycięcia tak skomplikowanego kształtu w stali D2 będzie tak cholernie ciężkie. Potem niestety przyszedł czas na nadanie ostrza, i tu niestety kolejny problem - przy takich kształtach i jedynie domowymi narzędziami - to istny koszmar, ale... jednak udało się!

Poniżej zamieszczam zdjęcie jakie udało mi się zrobić w dniu dzisiejszym już późną porą przy sztucznym oświetleniu, więc nie widać dobrze barwy ostrza, niemniej jak mi się uda zrobić parę zdjęć w dzień jestem przekonany, że lepiej będzie widać powierzchnię.

Tak więc podsumowując projekt zakończył sie sukcesem. Natomiast ostateczny "produkt" pokrywa się z projektem w 98%.

W tym miejscu, chciałbym bardzo gorąco podziękować Jumbo za wsparcie podczas tworzenia noża - na wszystkich jego etapach, oraz za masę bardzo praktycznych rad i pomysłów, których w momentach słabości mi brakowało. Jumbo - specjalnie dla Ciebie - WIELKIE DZIĘKI! poklon

Krótko podsumowujac, nóż wykonany ze stali D2. Całkowicie wycięty, wyszlifowany, wypolerowany i naostrzony ręcznie. Jedynie piaskowanie i hartowanie odbyło się na "zewnątrz". Hartowany próżniowo na twardość 60HRC. Szlif Chisel Grind. Cały nóż jest zmatowiony. Efekt podobny do tego co zrobił ze swojego noża Jumbo (swoją drogą rewelacja!) choć w tym przypadku jest dużo mniejsze "ziarno" po piaskowaniu.

Ostrość? No, coż powiem tak - tak jak pisał Piter na swojej stronie o tym szlifie- "Takie ostrze z pozoru nie sprawia wrażenia bardzo ostrego" - i miał rację, o czym sam się przekonałem - "z pozoru"... 8O Nóż jest ostry, a nawet bardzo ostry. Nie będe się rozpisywał o krojeniu pomidorów, struganiu patyków itp rzeczach, bo w takich ekstremalnych sytuacjach go nie testowałem :) , powiem tylko, że dwoma płynnymi ruchami w standardowym chwycie karambitu potrafi przeciąć na wylot bez najmniejszych problemów gruby brezent wraz z warstwą tektury do której był przyczepiony. Czy to wystarczy? Jak dla mnie aż za nadto. Jeszcze mam dwa plastry na ręku... W chwycie podobnym do Le Griff, uderzenie w drzewo przez ten sam brezent zostawia piękną i idealną "trójkątną" dziurę i wchodzi w drzewko na głębokość około 2cm! ...i też wystarczy. Tak silnie można uderzyć miedzy innymi dlatego, że jest "mini-garda", która naprawdę bardzo dobrze "trzyma" dłoń w bezpiecznej odległości od ostrza!

Na koniec - powłoka niestety okazuje się mało wytrzymała na użytkowanie i nie tyle się ściera, ile bardzo szybko "łapie" brud, rysy itp. Szczególnie gdy poddawałem go testom, więc będzie się trzeba zastanowić na jej zmianą bądź innym wariantem.

Nóż całkowicie praktyczny bez zbednych bajerów. Miał być efektywny, a nie efektowny i taki też jest. :P

Jak uda mi się zrobić parę fotek lepszej jakości - zamieszczę czym prędzej, a póki co pozdrawiam Wszystkich serdecznie licząc jednocześnie, że nie "zawiodłem" tych, którzy z niecierpliwością czekali na efekt końcowy :) teraz czas na Ground Zero, który niestety przeszedł więcej zmian od fazy projektu do realizacji, ale o tym więcej nie w tym poście!

seeya!

Dołączona grafika

PS. Jeszcze jedna rzecz na koniec - ten nóż niech bedzie przykładem dla tych wszystkich, którzy twierdzą, że bez "taśmówki", szlifierek itp narzędzi "profesjonalnych" nie da rady zrobić bardziej skomplikowanego kształtu noża. Można (!) i naprawde nie jest to aż tak trudne, choć z pewnością mozolne... i powolne, ale cierpliwość jak mawiają to cnota i powinna byc z całą pewnością cechą każdego knifemakera :D ...oczywiście moim skromnym zdaniem... :)
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !
Ladnie ladnie.....tylko czemu tak malo zdjec? :(
gratuluje koncowego efetu i wytrwalosci w pracy.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !
Ja, czyli 1szy betatester oficjalny, zapisany juz na liste gratuluje :)
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !

Ladnie ladnie.....tylko czemu tak malo zdjec? :(


...tak jak pisałem - niestety udało się jedynie dzisiaj jedna dobrą fotkę zrobić, ale reszta niebawem... niech tylko wstanie nowy dzień :D
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !
Zdecydowanie ladny :> Czekam na dokladniejsze fotki, kto wie czy nie jest plastikowa sciema :wink:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !
No bardzo fajnie ci to wyszło... no no...

BTW, kto jeszcze nie może spać? :)
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !
Ja nie moge, mysle nad moja jutrzejsza wyprawa po cegly zarowe :)
Zgadnijcie poco mi one :) :):):) [oootak ooootakk wreszcie :D ]



ps. macie jakis pomysl na dysze do butli gazowej? Bo na stronkach o kuzniach nie znalazlem za wiele na ten temat.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !
Piękny i niezwykle oryginalny nóż. W sumie to pierwszy kerambit na forum, zrobiony w warunkach domowych, więc tym bardziej staje się on wyjątkowo unikatowy.

Bardzo precyzyjne wykonanie, dbałość o szczegóły. Nietypowy kształt uzyskany ręcznie jest zaskakujący.

Nóż bardzo wygodny (miałem okazję testować wersję BETA) i zaskakująco paskudnie groźny. Doskonale leży w dłoni, a dobrze dobrane rozmieszczenia otworów pozwalają na swobodne operowanie, zapewniając pewny uchwyt.

Szczerze gratuluję wytrwałości i zaparcia, znając trud pracy. Ciesze się, iż kilka moich zdań pozwoliło na rozwiązanie kilku problemów.

Saber - tak trzymać!!!!!
  • 0

budo_lokee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Garwolin

Napisano Ponad rok temu

Re: CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !
8O poklon :peace:

zastanawiałeś się nad produkcją seryjną?
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !
Jumbo - dzięki za słowa uznania - z Twoich ust to dla mnie duży komplement! :D
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !
Sabertooth, czy możesz powiedzieć coś więcej o cięciu laserowym. Czy znasz gdzieś w bliskiej okolicy warszawy taki zakład i jak to wygląda finansowo?
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !

8O poklon :peace:

zastanawiałeś się nad produkcją seryjną?


...na razie nie, ale jeżeli będzie więcej zainteresowanych, to wtedy myślę, że będę miał parę pomysłów... :D

Tak naprawdę to jak wrzucę trochę więcej fotek, będzie można dobrze ocenić jak wyglada. Atrapa kartonowa to na pewno nie jest - gwarantuję! :)
  • 0

budo_sobota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !
Mmmmm no "w pytę" nożyk!
Mi chodzi po głowie skopiowanie la griffe albo czegoś w tym guście- mój szwagier zachorował na taki :lol: . No to mu spróbuję zrobić :wink: .
Liczę na pomoc bardziej doświadczonych kolegów :oops: .

Pozdrawiam,
sobota
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !
sokół - nie za bardzo mogę powiedzieć coś ciekawego w tym temacie, gdyż ten nóż został wycięty za pomocą wiertarki, brzeszczota a potem obrabiany ręcznie pilnikami, iglakami, papierem ściernym, itd...

przykro mi, może ktoś inny wie więcej na ten temat... :(
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !
chcesz mi powiedzieś, że to jest 100% ręczna robota?
  • 0

budo_da3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !
Mma pytanie jako ze tez robie swoj pierwszy noz unpluged i jestem na etapie nadawania ksztatu ostrza i tu moje pytanie jak to robicie.Najpierw pilnikiem a pozniej papierem sciernym??czy moze jakas inna kolejnosc moze uzywacie jeszcze czegosc??No i drugie pytanie skad mam wiedziec kiedy nalezy przejsc z profilowania ostrza do jego ostrzenia :roll: :D

pozdrawiam
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !
A ja się zapytam technicznie i podchwytliwie:
Jak lub gdzie piaskowałeś nóż, I jaki był koszt?
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !
Dobra robota Sabretooth. Czekam na zdjęcia lepszej jakości, aby móc w pełni podziwiać nóż. Naprawdę ciekawy.
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !
Hej sokół - TAK ZDECYDOWANIE POTWIERDZAM!!!

CAŁY NÓŻ JEST WYKONANY :!: R Ę C Z N I E :!: bez żadnych szlifierek, taśmówek itp rzeczy, a jedyne narzędzie elektryczne to wiertarka!!

Ciężko było, ale widać - udało się! ;)
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CombatClaw - Sabertooth Custom - FINAL !
...piaskowałem tam gdzie harowałem. w zakładzie w Wawie. koszt? myślę, że możecie założyć koszt w okolicy 10-15zł.

tak jak pisałem - samodzielnie temat nie do wykonania, bez urządzenia, a nie będę kupował aparatu do piaskowania gdy potrzebuję go raz na 2 miesiące... :) co chyba jest zrozumiałe...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024