Skocz do zawartości


Zdjęcie

Peperball


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Peperball
Witam mam nadziej ze tego jeszce nei było natomiast niedawno dowiedziałem się o istnieniu spzrętu rodem z U.s.a produkowanego w polsce w naszym kochanym rodzimym uczniku jest to jak by broń paintbalowa która w polsce moze meić każdy bez zezwolenia tylko zamiast kulek z farba sa kulki z pieprzem (ppowinni zastosować cs) . Gaz peiprzowy lub cs można meic w polsce bez zezwolenie . Nie jest to broń gazowa według mojej tezy myślenia bo gaz nei jest w kryształakch i nei ejst odpalany za pomocą ładunku prochowego czyli mozłiwosć poparzenia napastnika lub zrobienia mu krzywdy zostało wykluczone co istniało przy broni gazowej konwencjonalnej . Brak ąłdunku prochowego ma następujacą zalete że nienarobisz furory lub neiobudzisz i nieprzyspozysz o zawął serca osób postronnych broniać się przed bandą debili .WIEM też ze istnieje meijsza wersja tego co na stronce którą zaraz podam .Moje osądzenei ejst takie nei bede tu przedłużał powinni wprowadzic to jak najszybciej na rynek cywilny w polsce ps ten meiszy pistolet bo była stronka na google to ejst wielkosci miejszego markera do paintballa , fak faktem nawet te meijsze markery do paintbala są duzo wieksze od pistoletów gazowych np z kalsy wielkosci walther ppk 9mm pak cs .ale ogułęm sądze ze ten peprball by był wyśmienita bronią w zależnosci ile by kosztował .Napewno polskeimu łucznikowi neizaszkodziło by ich sprzedawać cywilą by meili wiekszy rynek zbytu i sytuacja firmy by sie polepszyła .dobra dosć gadania daje link [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] kliknać wyroby i potem peperball a właśnei przepraszma za błąd zdjecie miejszego pistoletu też tam jest ale ja gapa. Przepraszma ejszcze za błędy wszelkeigo rodzaju
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Peperball
Mały bła to sie nazywa peperball ze mozna wejsć na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i poszukać wiecej informacji ale bynajmiej macie do poczytania ciekawostke jak ktoś chce
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Peperball
lol jeszcze kulki z neurotoksynami paralizujacymi czasowo i mam cyberpunk
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Peperball
No to jeszcze ja, gwoli wyjaśnienia kwestii posiadania pepperballa przez cywili. Nie jestem do końca pewien ,ale wydaje mi się, że energia początkowa tej kulki będzie wynosiła powyżej 17J, co kwalifikuje go jako broń pneumatyczną, więc w WOLNEJ sprzedaży raczej nie będzie...
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Peperball
Paintbal jest w wolnej sprzedaży a to działa na tej samej zasadzie i niemusi mieć wiekszej energi niż paintbal aby kulka sie rozprysła , ja tak myśle ze nasze rodzime zakąłdy zbrojeniowe sie nie starają by miały duzy rynek zbytu.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Peperball
No fektycznie, trudno powiedzieć jak byłoby to zakwalifikowane prawnie. Rzeczywiście wydaje się być sensowną bronią "nieletalną". I te różne rodzje kulek. Niedawno widziałem w tv program o amerykańskim więziennictwie (na którymś Discovery chyba), było też trochę o pepperballu. Była nagrana prawdziwa akcja użycia. Więzień stał na środku celi i nie reagował na polecenia strażników, po prostu ich prowokował. Drzwi były przezroczyste, klawisze otworzyli tylko okienko do podawania posiłów, wsunęli przez nie lufę miotacza i dalej w niego kulkami... Efekt był taki, że figurant po otrzymaniu pierwszego uderzenia dał nogę i schował się w kiblu, tamci jeszcze kilka razy strzelili w załom muru obok niego, kulki rozbijały się o ścianę uwalniając gaz pieprzowy, a oni zaraz wpadli do środka i go "dokończyli". W tej akcji skuteczność 100%. Zresztą samo uderzenie jest bolesne, te twardsze kulki z kilkunastu metrów przebijają skórę, jak klient nie jest grubo ubrany.
A co do Łucznika (czy jego sukcesora) - w pełni się zgadzam. Nigdy nie dbali o swoje interesy. Owszem zrobili przyzwoity pistolet - MAG, ale co z tego... Z przyczyn formalnych nie trafił do naszej armii, za to trafił WIST robiony przez prywaciarzy i podobno g***o warty...
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Peperball
Zgadzam sie z toba ze wszystkim , ale te kulki zwykęł z pieprzem skury nie przebiją napewno peintbal też jest bolesny ale jeszcze niko nie zranił . A o łuczniku to słyszałem ze niezbyt jest w budzecie powinni zacząć produkować wiatrówki na rynek cywilny z konkretnej stali nie takie jak tego umarexa neimieckiego a by zdobyli wielu klijentów cywili , no i peperballa zrobić tylko atest ze to nei broń to peintball tylko zamiast kulek z farbą uzywa kulek z substancią drażniącą legalną . I oby to kosztowąło dość tanio to ten miejszy bym kupił sam bo nei bede biegał z wielkim markerem paintbalowym . Kurcze niepomyślałem wystarczy pistolet paintbalowy tylko trzasnać skąś kulki z gazem i mamy peperbal :) . A odnośnei łucznika to wystarczyło by zeby pomyśleli i z ich jakościa by mogli podbić rynek wiem że maja dobrą jakość po mamy maszynie do szycia :)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Peperball
No i jest w wolnej sprzedaży ten mniejszy pepperball na portalu bron.pl. I bardzo fajnie, tyle że kosztuje prawie 3 tysiące....
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Peperball
Widze właśnie tam zajżałem ale za tą sume to pomażyć sobie tylko można :D w chwili obecnej to mei nawet nie stać na RMG zwykły :)
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Peperball
Witam, z tego co wiem z dobrze poinformowanego źródła, dystrybutorem produktów firmy pepperball z USA jest Firma KOLTER z Częstochowy. Oni obsługują sprzedaż rynku cywilnego (w tym agencje ochrony) w Polsce. Łucznik dostarcza ten sprzęt służbom mundurowym. Energia kinetyczna pocisku, nie przekracza 17 Jouli, dlatego nie podlega ustawie o broni i amunicji. Dane producenta mówią o energii kinetycznej około 15 Jouli. Dostanie taką kulką może zaboleć, przy czym uwalnia się jeszcze chmurka gazu pieprzowego. Prawdziwą armatą jest TAC 700. To pełny automat 700 kulek pieprzowych na minutę! To może powstrzymać stado dzikich kibiców, bez czynienia im większej szkody. Może to się okazać przydatną zabawką. Co wy na to?
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Peperball
To bez wątpienia jest dobra zabawka moze powstrzymać armie osiedlowych bandytów tak stwierdziłęm czytając o tym jak jeszce nie było dostępne , Obezwładnia skutecznie bandytów jak i broniacego się choćby rachunkiem za amunicje 1 sztuka 10 zł . a cena sprzętu jest piorunująca .
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Peperball
No tak naprawde to chyba żaden model pepperballa nie jest adresowany do cywili. No może ktoś tam kupi, ale za takie pieniądze... Nawet ten najmniejszy jast za duży do noszenia, ewentualnie nadaje się do obrony domu. Ogólnie uważam to za dobry patent, ale raczej dla służb mundurowych (ale którą polską służbę będzie na to stać?), może dla niektórych agencji chrony...
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Peperball
Mam pewien pomysł moze i lipny ale sie neiśmiejcie ani za bardzo mei nei zjeźdzajcie bo może jest durny . Ma on nazwe Peperball dla ubogich kupujemy kulki z pieprzem wiem ze drogie jak holera i niewiem czy to serio to o czym myśle drogei sa ale codziennei chyba nei bedziecie szcelać chyba odpukać te sytuacje neibezpieczne nei zdażaja sie chiper często ze neizbankrutujem na amunicji jeszce dużo musze poczytać bo w takich zabakach jak paintball jestem zielony moze ktoś ma pojecie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] bo to byłby nasz peperbal dla ubogich ale nie pisze kalibru a to dla srednio zamoznych [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] nawet podobny do orginału troche każdy chyba domyśla sie o co chodzi mi . Jak ktoś ma pojecie o paintbalowym sprzęcie to niech da znać bo ja prubuje go w głwoie przerobić na peperbala dla ubogich poszukam jeszce parametrów .
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Peperball
Jak paintball ma kaliber 68. to ten pomysł moze wypalić chyba zadncyh praw opatentowania produktu nie łamiemy 0.68 cala (17,2 mm) to parametry kulki peperbala jak te same ma paintabal to to przejdzie. Dobra a wiec potrzebna nam bedzie kulka paintbalowa suwmiarka (grać w paintabal tu nie zameirzamy chodzi o jej kaliber ) .Przydałby sie jakis paintbalowiec to coś opatentujemy tutaj moze .
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Peperball
Jeszcze raz przepraszam wszystkich za błedy ortograficzne i ewentualnei za zła teze jestem w trakcie ustalania kalibru kuki paintbalowej .
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Peperball
dobra jak nic nikt nie pisze to powiem że wersja peeperbala dla biednych została opatentowana . Nie no ludzie jak bedziecie koło demobilu czy w jakimś sklepie to poproście zeby wam pokazano paczke kulek do pajntballa tam musi pisać ich kaliber . A tak wogule to koszt jednej kulki to 20 groszy ze można nawet kupić i zmierzyć suwmiarką średnice . Ja jestem beidny ale 20 groszy to już bym nie poskąpił dla szlachetnego celu .
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Peperball
Kojarzy mi się to z tymi pociskami, które ninja mieli nieraz przy sobie.

Mówię tu o takim jajowatym pojemniku, w którym był pieprz i parę innych przypraw i gdy takim czymś się rzuciło w oczy to to się rozpryskiwało i na stałe uszkadzało wzrok...
  • 0

budo_margi
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Peperball
z tego co wyczytałem tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
kulki do paintballa mają średnicę 0,68 cala.więc pomysł z pepperballem dla ubogich powinien przejść
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Peperball
Dziękuje bardzo , ufff choć dzisiaj coś pozytywnego żuciła mie dzięwczyna ale opatentowałem peeper bal dla ubogich :) Przepraszam ze pisze o sprawach prywatnych
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Peperball
Nie martw się gościu84, jak będzie już prototyp PB dla ubogich, to przetestujesz na swojej byłej dziewczynie :)
A ja niedawno emailowałem do bron.pl, czy mają w sprzedaży albo zamierzają mieć RMG pieprzowe firmy Pepperball. Ale na razie zero odpowiedzi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024