Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_greenhorn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praga Pld

Napisano Ponad rok temu

Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+
heh, pierwszy post.. witam wszystkich, greenhorn jestem :-)

Pod wrazeniem stronki Combata i kilku zamieszczonych tu opisów użycia postanowilem zaopatrzyc sie w teleskopka i nauczyc sie nim walczyć.
I teraz problem co i gdzie kupic. Wiem, ze niesztywne odpadaja i raczej nie chce kupowac jakiegos uzywanego na bazarze (bo pewnie jak bedzie potrzebny to sie nie np. rozlozy). Wszyscy pisza, ze na pozadnego teleskopa trzeba wydac >500 zeta. Dlaczego??? Co jest zlego w tych za 170 zeta, ktorych pelno na allegro i w sklepach internetowych?
I jesli juz chcialbym wydac te >500 zeta, to jak kupic np ASP?
pozdrawiam
-- greenhorn
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+
Witaj

Znawca tematu nie jestem, ale zdaje sie ze dawno temu bylo podobne pytanie (sprawdz moze znajdziesz w czelusciach ;) ) Z tego co pamietam ludzie ktorzy sie tym interesuja radzili nie kupowac najtanszych (co nie znaczy ze odrazu za 500 zl) bo sie szybko psuja i zacinaja. Ale niech jakis znawca sie wypowie

Pozdrawiam
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+
dożywotnia gwarancja.
(serio :wink: )
  • 0

budo_greenhorn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praga Pld

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+
czelusci przejrzalem starannie... Chodzi mi o to, zeby kupic teraz niezawodna, w miare pozadna pale, a jesli sie wkrece w treningi i nie daj boze jej uzyje to dopiero wtedy bede kupowal "docelowy" sprzet. Co wybrac i skad?
Napiszcie tez w jaki sposob dokonac zakupu, bo to chyba dosc problematyczne... aha i jesli znajduje oferty dlugich batonow za 170 zeta, to czy cos z nimi jest nie tak??
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+
Dobre palki sa w sklepie z nozami na dworcu centralnym (od strony mariotu). Jednak ich cena wacha sie w granicach 600zl wzwyz :/ .
Mowiac o tanich palkach pewnie masz na mysli to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .....nie polecam , rozleci ci sie po pierwszym mocniejszym urzyciu , jest ciezka i ma kiepska blokade .
Jesli juz kupowac to wlasnie np. ASP....leciutenka...swietne materialy no i blokada .
Temat przewijal sie juz w paru tematach :
http://budo.net.pl/v... ka teleskopowa
http://budo.net.pl/v... ka teleskopowa
http://budo.net.pl/v... ka teleskopowa
  • 0

budo_greenhorn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praga Pld

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+

Mowiac o tanich palkach pewnie masz na mysli to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .....nie polecam , rozleci ci sie po pierwszym mocniejszym urzyciu , jest ciezka i ma kiepska blokade .


Palka ktora zamiescil kane to wlasnie cos co najprawdopodobniej bede kupowal. Dlaczego? Dlatego, ze bede jej przeznaczeniem bedzie tylko trening, oswajanie sie i PIERWSZE UZYCIE. Jesli sie sprawdzi w realu kupie sobie drozsza i lepsza. Problem jest teraz taki - jak duza jest szansa, ze zniszcze takiego taniego teleskopka w czasie treningu, albo ze ZAWIEDZIE MNIE W CZASIE REALNEJ WALKI (co nie zdarzyloby sie np z ASP)?

Dzieki za opinie kane, chcialbym jeszcze poznac oinie innych uzytownikow.
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+

Mowiac o tanich palkach pewnie masz na mysli to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .....nie polecam , rozleci ci sie po pierwszym mocniejszym urzyciu , jest ciezka i ma kiepska blokade .

Dlatego, ze bede jej przeznaczeniem bedzie tylko trening, oswajanie sie i PIERWSZE UZYCIE. Jesli sie sprawdzi w realu kupie sobie drozsza i lepsza.

No to ja ci juz z gory moge powiedziec ,ze sie nie sprawdzi . Jesli juz kupowac to cos dobrzego....
  • 0

budo_wardog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+
Ja od ponad roku mam dokładnie taką, jak na zdjęciu (kupiłem na MSPO 2002 za 120zł) i nie mam z nią najmniejszych problemów. Nie bardzo widzę, co ma się w niej rozlecieć, czy zepsuć. Blokuje się bardzo pewnie, żadnych luzów, ani razu nie zdarzyło mi się, żeby się sama złożyła. Fakt, jest ciężka. Wydaje mi się, że na początek do jak napisałeś "pierwszego użycia" nadaj się w 100%.
Nie miałem styczności z teleskopami z górnej półki, więc nie mogę ich porównać.
Krótko mówiąc, ja na początek wbrew powyższym opiniom polecam.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+
Zaczynalem tez od tanich teleskopow. Niby sa takie jak te dobre, ale... Sluza przez rok, czasem i dwa, by w pewnym momencie rozkladania poleciala w kosmos jego np. trzecia czesc, albo druga i trzecia liczca od rekojesci. To stozek zrobiony ze slabego materialu rozkalibrowal sie.
A czeskie palki np. giely sie po trafienu w cos twardszego niz powietrze.

Oczywiscie wg mnie nie mozna swojego bezpieczenstwa powierzyc takiej broni. Uzywam teraz ASP, ktora jest wykuta z metalu o odpowiednich paramatrach i wiem, ze mimo wielu powtorzen rozkladania i skladania - zawsze bede w mial w reku kiedy trzeba narzedzie w jednym kawalku.
Pozdrawiam
K_P
PS. Ja mam moja palke (ASP) chyba ze dwa lata, ale Seiken ma swoja - jak gdzies tu wspominal - 10 lat i nadal sluzy bez zarzutu.
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+
miałem czeską 16" , nosiłem w kieszeni na wszelki wypadek, nigdy nie musiałem jej wyjąć, uważałem że dla własnego dobrego samopoczycia wystarczy, ala mój kolega ze swoją czeską 21" chadzał na spacery z psem i w czasie tych spacerów napierniczał w drzewa, no i się popsuła, wyjął przy znajomych by się pochwalić , machnął a ona rozsypała się po pokoju, teraz wymieniłem swoją czeską na Monadnock'a, tak samo noszę w kieszeni ale samopoczucie mam jeszcze lepsze :D
  • 0

budo_sicc-lc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+
ludzie ale gdzie kupic w polsce ASP czy Manadnock'a? Podajcie jakies linki czy cos...przeszukalem cale forum.... znalazlem tylko pare sklepow ....ale w wieszkosci nie posiadajacych juz tych batonow w swoim asortymencie....Czy moze ktos zajmuje sie sprowadzaniem tych palek.....ktos rzetelny oczywiesnie (lvm kp seiken,,,,,,,?)
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+

Ja od ponad roku mam dokładnie taką, jak na zdjęciu (kupiłem na MSPO 2002 za 120zł) i nie mam z nią najmniejszych problemów. Nie bardzo widzę, co ma się w niej rozlecieć, czy zepsuć. Blokuje się bardzo pewnie, żadnych luzów, ani razu nie zdarzyło mi się, żeby się sama złożyła. Fakt, jest ciężka. Wydaje mi się, że na początek do jak napisałeś "pierwszego użycia" nadaj się w 100%.
Nie miałem styczności z teleskopami z górnej półki, więc nie mogę ich porównać.
Krótko mówiąc, ja na początek wbrew powyższym opiniom polecam.

Jesli nie miales kontaktu z lepszymi palkami to masz prawo tak myslec....ale wez do reki takiego asp to poczujesz roznice.......a tak wogule to urzywales jej ? Bo z samego wygladu to sie nie ocenia palek :wink:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+
Ho ho ... temat nie tyle się przewijał, co był intensywnie wałkowany. Ale to będzie pewnie dalej niż rok temu.

Takiego taniego (~170PLN) teleskopa miałem, i przestałem go mieć kiedy puknąłem - nawet niespecjalnie mocno - w drzewo żeby sprawdzić jak się takie uderzenie przenosi na rękę. Sprawdziłem - mocno się przenosi ;) Przy okazji teleskopa **uj strzelił, i po teleskopie. Lekko się wygiął, ale to lekko było w strategicznym miejscu.

Aktualnie na stałe rozłożony jeździ u mnie w samochodzie pomiędzy moim fotelem a (cholera, jak się nazywa ten kawałek, w którym jest osadzona dźwignia zmiany biegów?!?)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+
No ja moge powiedziec, ze mam pewne porownanie.
Bedac u AdamaD w domu widzialem tegoz teleskopa ;-)
Co pozostalo w mej pamieci?
To, iz mielismy pewne problemy ze zlozeniem go do postaci pierwotnej (czytaj zlozonej).
Pozniej po krotkiej prywatnej korespondencji z Kubusiem zdecydowalem sie na 16" ASP. Wydalem ponad 300 zl, ale warto. Jest leciutki, w przedniej kieszeni polaczony razem z gazem jest praktycznie niewidoczny, bo ksztalt palki rozklada sie na jedna plaska powierzchnie.
Zasieg nie jest zbyt duzy (dystansu zbytnio duzego nie da sie zachowac :? ) , ale jak ktos podejdzie i przypierd.... to boli i tak ma byc :)
Co do tego u kogo bylo zakupione, to nie wiem czy moge napisac?
Ale jesli moge to to byl WAR :)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+
Nie wiem, czy wlasciwym pomyslem na test - jest walenie palka nawet "profesjonana" w drzewo. Ja osobiscie balbym sie. Przeciez nie do tego zostala przeznaczona i zaprojektowana. Wg mnie lepiej pouderzac sobie np. w worek bokserski - bardziej zblizone do rzeczywistosci.
K_P
  • 0

budo_wardog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+

Jesli nie miales kontaktu z lepszymi palkami to masz prawo tak myslec....ale wez do reki takiego asp to poczujesz roznice.......a tak wogule to urzywales jej ? Bo z samego wygladu to sie nie ocenia palek :wink:

Wiesz, z reguły jak się kupuje takie rzeczy, to nie po to, żeby powiesić nad łóżkiem... Tak więc używałem jej i moja ocena nie polega tylko na ocenie wizualnej.
Ale jak pisałem, to nawet w ręce nie trzymałem "firmowego" teleskopa.

Jak sensownie zauważył Kubuś, to pałki te nie są tworzone do walenia po drzewach.

Generalnie w poprzednim poście miałem na myśli to, że jeżeli ktoś chce najpierw spróbować teleskopa, nie wiedząc, czy mu podejdzie, to zakup sprzętu za 500-600zł wg mnie lekko mija się z celem.
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+
Dla mnie jest nielogiczne kupowanie teleskopa za 300 zł i w górę do jednego użycia. Mówie o jednym użyciu bo po akcji na ulicy takiego teleskopa bym wywalił albo zakopał w ogódku. Powodem może być taka sprawa jak to że nawet jesli potłuczesz kolesi tym i zwiejesz zawsze ejst chociażby 1% szansy że jakimiś dziwnymi ścieżkami losu polcija i poszkodowani cie znajdą. Pamientam jak znajoma mi opweidizałą jak jej kumpel dostał 2 lata za to że sie bronił. Znaczy się...kupił nielegalną broń palną(jakiś pistolecik)a że był idiotą nosił go wszędzie ze sobą. Pewnego razu dopadli go jacyś łysi albo kto i facet wyciagnoł pistolet i ich psotraszył. Tamci zwiali...na komisariat...A akurat kawałek gliwic na którym rozgrywał się ten wypadek był monitorowany...
  • 0

budo_domr
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+
Ja od ponad trzech lat używam czeskiego teleskopa (hardened police baton :) ). Oficjalny back-up czeskiej policji oprócz standardowej tonfy. Najpierw miałem wersję 16, a teraz 21 calową. Żeby sprawdzić, co czeska pałka warta i czy nie rozpadnie mi się w rękach w najmniej spodziewanym momencie, waliłem obiema pałkami we wszystko, co możliwe: drzewa, słupy telegraficzne (słup lekko wgnieciony, pałka 100% zdrowa 8O ), worek bokserski oczywiście, itp. NIGDY nie miałem z tymi pałkami ŻADNYCH problemów, składały się i blokowały normalnie, a zdarzyło się, że ze 2 razy uratowały mi dupę (raz przed ząbkami psa). Krótsza wersja kosztowała mnie 160, a dłuższa 210 zł. Po tym, co doświadczyłem, po prostu nie mam na razie zamiaru wymieniać czeskiego batona na Monadnocka czy Casco, chociaż M. strasznie mi się podoba.

Ergo, wydaje mi się, że jeżeli nie kupuje się tajwana za 40 zł, a pałkę za około 250 (czeską lub niemiecką), to przy odpowiednim przetestowaniu nie ma się co obawiać, że zawiedzie nas w potrzebie. Chyba, że trafimy na wadliwy egzemplarz, ale to wyjdzie w testach :) Moje dwa do takich nie należały: krótsza dostała się ojcu i jest bardzo zadowolony. Sprzęt funkcjonuje bez zarzutu. Nadal.

pozdrawiam,
DomR
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rózni teleskop za 180 zeta od takiego za 500+
Pojecie "czeska" palka jest dosyc pojemne. U nas "czeska" mozna bylo kupic za 80 zl. Wygladaly profesjonalnie. Tylko mialy jedna wade - po jednokrotnym trafieniu napastnika wyginely sie jak luki.
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024