Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metodyka treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_triceps
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce pod Bodzentynem

Napisano Ponad rok temu

Metodyka treningu
Co przeważnie robicie na treningach? Czy przykładacie tam wagę do kata, realnego kumite, kombinacji na tarcze, w powietrze czy też wasz trening wygląda jak taki przeciętny wf (kondycyjne rzeczy itp.). U mnie jest duzo kumite i tarcz, no chyba że jest przygotowanie do egzaminu to wtedy chodzimy w zenkutsu dachi i wykonujemy techniki, robimy kata itp.

No a jak jest u was?

P.S. Wcześniej występowałem na tym forum jako Biceps, ale mój nick został zablokowany (nie wiem dlaczego). Więc jeśli to kogoś obchodzi to jest to mój pierwszy post pod postacią Tricepsa!
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu
U mnie sa treningi przekrojowe.
W sprawie nicka zwroc sie do Fiodora.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu
u mnie duze nastawienie na technike i w kihon i z partnerem , duzo sparingow i kondycji :)
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu
Poza odpowiednią rozgrzewką :
bunkai+kata (lub odwrotnie,ale nierozerwalnie)
raz w tygodniu solidne hojo undo (trening siłowy ze specjalnymi przyrządami) + ude tanren
troszkę kihonu
kakie
elementy iri kumi lub iri kumi
zawsze Sanchin Kata
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu
u mnie codziennie tensho 2 razy kondycha co dziennie kihon i (3 razy silownia prywatnie ) sparingi durzo cwiczen w parach i ja prywatnie jeszcze zapasy 2 razy w tygodniu :twisted:
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu
Jak się chodzi regularnie to treningi są czasowo - przekrojowe... wszystko co trzeba jest i to w swoim czasie...
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu
U mnie treninigi prowadzone są głównie pod kątem walki. Taktyka walki, tarcze.... Sparringi są w piątki (co by przez weekend ludzie doszli do siebie :wink: ). Raz na jakiś czas trener stwierdza, że trzeba się "odchamić po tym ciągłym morbdobiciu" - i szlifujemy kata. Oczywiście jeśli ktoś się przygotowuje do egzaminów to ma dodatkowe zajęcia z kata. Zawodnicy przygotowujący się do zawodów są brani w kierat: dodatkowe treningi, wyjazdy w góry, dla chętnych - siłownia.
Jeśli ktoś chce to może chodzić na grupę trenującą w formule face contact nie ponosząc dodatkowych kosztów. Grupa fc ma osobne treningi.

Wszsytko świetnie - tylko zaczyna mnie powoli denerwować tak duży nacis na walkę sportową :?
  • 0

budo_stalin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu
sporo technik w powietrze, duzo ćwiczeń z partnerem (tarcze itp), a na koniec treningu prawie zawsze kata. w sumie przekrojowo.
  • 0

budo_hadwao
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu
A u nas w zaleznosci od pory roku :-) W okresie jesienno - zimowym cwiczymy z naciskiem na kata (i praktycznie tylko kata czasem troche silowki). W okresie wiosenno - letnim walki, silowka i wytrzymalosciowka (oczywiscie przed kazdym treningiem kazdy robi ''swoje" ulubione kata minimum 3 razy-to warunek rozpoczecia treningu). I to tyle.. Jak dla mnie swietne rozwiazanie w porownaniu z "rutyna" treningow w klubie, w ktorym trenowalem kilka lat wczesniej (nie powiem w jakim;-)).

pozdrawiam, H2O
  • 0

budo_iskierka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu
Treningi w zależności od tego w jakiej fazie makro- mezo-, mikro- cyklu sie znajdujemy powinny cechować sie innym obciążeniem. W zależności do jakich zawodów sie przygotowujemy kumite czy kata powinno sie więcej czasu poświęcać na przygotownie specjalne.
Wszystko jest w gestii treniera i od niego zależy ile czasu na treningu poświęci na przygotowanie ogólne, ile na przygotowanie specjalne, ile na pracę na przyrządach, ile na taktykę a ile na zawody czyli sparingi.
Swoją drogą ciekawe jest ilu z uczestników formu jest świadomych tego co np. powinno sie dziać w fazie BPS-u albo ile powinien trwać książkowy mezocykli jak powinien wyglądać?

Całkowicie zgadzam sie z przedmówcą: kata trzeba zrobić conajmiej 3 razy zeby przyniosło to jakiś efekt w przyszłości.
  • 0

budo_o.g.r.k.d
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu
oczywisciew tygodniu nie moze zabraknąc.kihon,sanchin,kakie,hoju undo,ude tanren.makiwara,kata,bunkaj,kumite,m i inne .haahhaa czyli wszystko czego jestesmy uczeni lub bylismy ..o niczym nie zapominamy i naic nie jest wazniejsze .to wszystko buduje fundament
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024