Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obrona przed nożem?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Obrona przed nożem?
Witam! Duzo sie pisze i mowi o filipinskich metodach poslugiwania sie nozem czy o walce na noze. chcialbym sie dowiedziec czy jest jakas filipinska metoda obrony przed nozownikiem bez uzycia zadnych narzedzi czyli golymi rekami.czy moze wychodzi sie z zalozenia ze nie jest taka obrona mozliwa i w ogole sie tym nie zajmuja.bylbym wdzieczny za odpowiedzi i wskazanie ewentualnych materialow szkoleniowych.pozdrawiam!
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem?
Obrona przed wyszkolonym czlowiekiem jest niemozliwa. Obrona przed zwyklym czlowiekiem trzymajacym noz a chcacym Ci zrobic krzywde jest badzo trudna.
Sa pewne metody minimalizowania strat 8) i proby ujscia z zyciem. Ja znam podejscie STAB - uczone w SBG. Ciekawe i bardzo zblizone do STAB jest Red Zone. Sa to systemy bazujace na kontroli uzbrojonego przeciwnika w zwarciu w oparciu o pozycje 2 na 1.
Co do filipinskich metod to ja na razie nie widzialem skuteczniejszej od wyzej wymienionych nie filipinskich. Co wiecej niektorzy Filipinczycy np. Ray Floro czerpia wlasnie z dwoch wmienionych STAB i RED ZONE i lacza je z wczesniej przez siebie znanymi.
Materialow szkoleniowych, darmowych w sieci nie znajdziesz. Jesli chcesz kupic to wejdz w google i wstukaj RED ZONE albo STAB. Jesli chcesz popraktykowac to przyjedz do mnie do Gdyni w ktorys weekend wakacji.
Pozdrawiam
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem?
niestety! mimo moich wysilkow nic nie moglem znalezc! a wybranie sie na treningi dalej niz w warszawie narazie nie wchodza w gre! a bardzo ciekawy jestem jak wygladaja wspomniane metody STAB i RED ZONE!pozdrawiam!
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem?
Kurde, bo zaczne bluzgac....Spojrz sobie slepoto dwa posty ponizej a znajdziesz link do filmu przedstawiajacego semianrium STAB! :evil:
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem?

Kurde, bo zaczne bluzgac....Spojrz sobie slepoto dwa posty ponizej a znajdziesz link do filmu przedstawiajacego semianrium STAB! :evil:


aaale ten link malutki :wink: (tylko nie bluzgaj)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem?
I nie denerwuj się bo to piękności szkodzi :D
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem?
i gdzie ten link do filmow o STAB??same suche teksty! ....i nie trza sie denerwowac ino medytowac!......to moze pomóc na skołataną duszyczkę i nadszarpnięte nerwy! :lol: czy w JKDi nie ma jakis cwiczen ksztaltujacych samodyscypline i wyciszenie wewnętrzne?! :)
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem?
Może pomogę :?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem?
DZIEKI Punisher! ........ale to tylko byl film o kontroli przeciwnika uzbrojonego w noz.przede wszystkim interesuje mnie jak w STAB czy RED ZONE wyglada reakcja na atak nozownika-zbicia,blokowania reki w trakcie akcji napastnika........ a dopiero potem przechwyt ,kontrola i wykonczenie akcji obronnej.POZDRAWIAM!
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem?
Ototot, doszlismy do sedna? Wlasnie o to chodzi ze w dystansie, przy ataku nozem kogos innego niz Stevea Wondera mozesz blokowac jak chcesz - szanse zablokowania sa takie same - prawie zadne :) Dopiero kiedy przeciwnik sie zblizy lub uda Ci sie przechwycic atak jest sens do dywagowania nad zachowaniem i tutaj STAB ma dobre rozwiazania...
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem?
PS
Skoro miales problem ze znalezieniem linka, Sherloku, mozesz miec powazny problem ze zorientowaniem sie ze nadchodzi atak :)
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem?

PS
Skoro miales problem ze znalezieniem linka, Sherloku, mozesz miec powazny problem ze zorientowaniem sie ze nadchodzi atak :)

zapewne ty nie masz problemow z tym zorientowaniem .... zwlaszcza jesli napastnik atakuje z kilkudziesieciu metrow z uniesionym,dlugim ostrzem i z dzikim okrzykiem :) p.s. gwoli scislosci-powinno byc:Sherlocku :D
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem?

Ototot, doszlismy do sedna? Wlasnie o to chodzi ze w dystansie, przy ataku nozem kogos innego niz Stevea Wondera mozesz blokowac jak chcesz - szanse zablokowania sa takie same - prawie zadne :) Dopiero kiedy przeciwnik sie zblizy lub uda Ci sie przechwycic atak jest sens do dywagowania nad zachowaniem i tutaj STAB ma dobre rozwiazania...

nie doszlismy :lol: do zadnego sedna,niestety! otoz wlasnie-"kiedy przeciwnik sie zblizy" -moze z powodzeniem ciukać nożem ,i mnie interesuje co wtedy ma do zaproponowania STAB i RED ZONE ,a nie wtedy gdy w napastnik jest w dystansie .....bo wtedy jest sie poza zasiegiem noza :lol: .......interesuje mnie tez jak w STAB i RED ZONE sa realizowane przechwycenia....wtedy gdy nozownik wykonuje cięcia ......a nie trzyma nóż nieruchomo.Ale przede wszystkim jestem zainteresowany REAKCJĄ w STAB i RED ZONE czyli ZBICIAMI,BLOKAMI.film niestety nie ukazuje tego...juz pomijając kwestię braku wykończenia po przechwycie.....
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem?
Z całym szacunkiem Kenjiro ale mnie na razie ten filmik nie przekonuje do tych metod. Pokazany sposób bazuje na założeniu dźwigni oraz na zejściu "na zewnątrz przeciwnika" a mnie ta dźwignia w realu wcale nie przekonuje. Dopiero obejrzałem filmik i jeszcze na treningu nie przeanalizowałem tego ale z doświadczenia wiem, że założenie takiej dźwigni bez uprzedniego mocnego "szokera" jest niemal niemozliwe a tu na "szokera" w pierwszej fazie nie ma czasu. Zejście na zewnątrz owszem, koniecznie ale raczej wykańczłbym to w inny sposób. Niemniej jednak popróbuję i tego.
Oczywiście zdaje sobie sprawę, że taki filmik nie wiele mówi o całości metody.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem?
Myslalem ze rozumiesz co to dystans...No ale ok...Atak z dystansu to atak kiedy jestes w zasiegu noza ale nie na tyle blisko aby zlapac, kontrolowac atakujacego. Napisalem Ci takze, ze wszelkiego rodzaju zbicia, bloki i inne wynalazki, jesli atakujacym nie jest Steve Wonder, to loteria i nie jest wazne co zrobisz bo i tak masz szanse marne na cokolwiek...
Te systemy zajmuja sie chwila gdy udalo Ci sie skrocic dystans i masz mozliwosc przejecia kontroli. Jesli jestes dalej to poprostu spierd...aj...8)
Co do wykonczen, udaj sie na szkolenie to Ci instruktor odpowie na Twoje pytania i watpliwosci. Nie nauczysz sie z klipu wideo....
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem?
Powyzsze bylo do kajtka...
Kamagong: tutaj nie chodzi o dzwignie a o kontrole przeciwnika za pomoca 2na1. Dzwignie, jesli sie uda, owszem - jednak to nie jest cel sam w sobie.
STAB zajmuje sie, jeszcze raz powtorze, momentem kiedy atak nastepuje z bliska lub przy szantazu, kiedy nie ma czasu na zejscia, mlynki i aikido :)
Tutaj chodzi o kontrole przeciwnika, zeby nie mial szansy pchnac powtornie, i potem nalepiej dac noge przy pierwszej okazji...
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem?
Jeśli nie uda się założyć dźwigni to w tym momencie masz marną szanse na kotrole przeciwnika, który troche kuma zwarcia a przynajmniej na taką aby ponownie ten nóż ci nie zagroził.
Ale jeszcze raz podkreślam, że komentuje tylko filmik nie metody bo ich nie znam. Jeżeli bedę miał styczność z kimś kto się z tym zetknął to na pewno popytam. Szkoda że internet daje tak małe możliwości :D
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem?

Myslalem ze rozumiesz co to dystans...No ale ok...Atak z dystansu to atak kiedy jestes w zasiegu noza ale nie na tyle blisko aby zlapac, kontrolowac atakujacego. Napisalem Ci takze, ze wszelkiego rodzaju zbicia, bloki i inne wynalazki, jesli atakujacym nie jest Steve Wonder, to loteria i nie jest wazne co zrobisz bo i tak masz szanse marne na cokolwiek...
Te systemy zajmuja sie chwila gdy udalo Ci sie skrocic dystans i masz mozliwosc przejecia kontroli. Jesli jestes dalej to poprostu spierd...aj...8)
Co do wykonczen, udaj sie na szkolenie to Ci instruktor odpowie na Twoje pytania i watpliwosci. Nie nauczysz sie z klipu wideo....

wykonczenia akurat nie sa w tym momencie dla mnie takie istotne bo zaleza one od konkretnego usytuowania oponentow i rodzaju przechwytu.skoro twierdzisz ze systemy STAB i RED ZONE zajmuja sie chwila gdy udalo sie skrocic dystans i przejac kontole to: albo wychodzi sie z zalozenia ze napastnik przylozy nieruchomo noz do ciala napadnietego .......lub uda sie napadnietemu zbic reke z nozem i potem przejac kontrole.Czy to znaczy ze w STAB i RED ZONE nie ma zbic i blokow uzbrojonej w noz reki?..... i wychodzi sie z zlozenia ze nozownik znieruchomieje przed cieciem lub pnieciem? :D .....i kto tu twierdzi ze chce sie uczyc z clipu video?! :) ......ale byloby milo jakbys dal linki lub filmiki w wiekszym zakresie przedstawiajacym REAKCJE w STAB i RED ZONE! .......o ile oczywiscie sa takowe.Bedzie to tez na pewno dobra reklama twoich treningow.POZDROWIONKA!
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem?
No wlasnie, moga byc (z tej pozycji) dwie podstawowe mozliwosci:
albo przelozy noz do drugiej reki albo bedzie bil druga. Na kazda z nich jest odpowiednia reakcja. Tak samo przy pozycjach underhook i za plecami. Takze sa przanalizowane mozliwosci reakcji przeciwnika trzymajacego noz i kontry na to. Wszystko potem laczy sie w jedno poprzez plynne przechodzenie od jednej pozycji kontrolnej do nastepnej i zapetlone. No i oczywiscie dodane kolanka, glowa i armstreching czyli wylamanie lokcia...
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem?
kajtek,
jak dla mnie pas...przeczytaj uwaznie to co napisalem powyzej, potem ogladnij jeszcze raz klip i potem jeszcze raz przeczytaj...i tak do skutku. Jesli nie zrozumiesz to przyjedz do mnie, mam teraz wiele czasu bo jest przerwa wakacyjna w sekcji i wtedy wyjasnie Ci o co biega...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024