Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Quest" i kung fu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

"Quest" i kung fu
rei all...
wczoraj kolejny raz widzialem ten film..i za każdym razem postać i sposób walki reprezentanta Chin w tym filmowym turnieju zrobiła na mnie wrażenia..aczkolwiek,że nie trenuje i nigdy nie miałem możliwości trenować kung fu.chciałbym się dowiedzieć czy ten stylista walczy za pomocą jakiś form?układów ?
czy konkretnych technik kf czy jest to tylko walka filmowa ...
pytanie nie wydaje mi się głupie gdyż odniosłem wrazenie że w tym filmie każdy styl szkoła walki mają walcvzyć po " swojemu"..
pozdrawiam i prosze mnie oświecić...
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Quest" i kung fu
Aby sie nikt mni4e nie czepial ze jestem zlosliwy...
KUNG FU to tylko "slogan" nazwa to np. wing tsun kung fu, hung gar kung fu otp...

Filmy to tylko kolejna bajka !!!
  • 0

budo_tomifu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: "Quest" i kung fu

odniosłem wrazenie że w tym filmie każdy styl szkoła walki mają walcvzyć po " swojemu"..

I bardzo słusznie, ale to działa tylko na filmie. Nie spotyka się raczej czysto stylowej walki w realu. Chociaz niektóre szkoły próbują i chwała im za to :)

Aby sie nikt mni4e nie czepial ze jestem zlosliwy...
KUNG FU to tylko "slogan" nazwa to np. wing tsun kung fu, hung gar kung fu otp...

Racje masz bezsprzecznie i zaparcie by krzewić wiedze wśród młodych. Ja się dawno poddałem i jak człowiek pyta o kungfu to i tak wiadomo o co chodzi :)

Tomi Fu
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Quest" i kung fu
swoja droga ktos wie, co znaczy kung fu ?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Quest" i kung fu
Juz ze 100 razy o to tutaj pytano... i ze 100 razy na to odpisywano...
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: "Quest" i kung fu
Waszmośc Moderatorze...wiem,że kung fu dzieli się na różne podstyle..
pytałem o "pokaz" zawodnika Chin w filmie Quest..i chcialem na ten temat opinii , gdyż ja jako laik chińskich stylów nie znam sie na tym a zaciekawiło mnie to..
więc jest jakaś nazwa dla technik(stylu) jakie on stosował?!czy w 100 % to filmowe układy..
acha..nie chodzi mi o jakies realia stylowej walki tylko o to co przedstawiał film...
pozdrawiam...i proszę o nie łapanie mnie za słowek,gdyz ja nie trenuje kf po prostu o cos pytam z ciekawości..
rei all :wink:
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Quest" i kung fu
Słabo pamiętam ten film, ale sposób w jaki walczył przypominał sposób wykonania form z niektórych xiangxingquan - styłów "naśladowczych", bądź form "naśladowczych" niektórych styłów. Tyle tylko, że nikt normalny nie walczy naśladując formy. I to jeszcze w każdej walce posługując się formą innego zwierzęcia i tłukąc dziesiątki ruchów w powietrze, tylko po to, żeby widzom filmu się podobało :) Więc pokazanie walki w tak idiotyczny sposób przyczynia się do popularyzowania błędnych wyobrażeń na temat relacji form do walki w kung-fu.

Natomiast w jakim stopniu ruchy zostały zaczerpnięte z autentycznego stylu/styli i z jakiego/jakich, a w jakim podrasowane choreograficznie nie mam pojęcia. Bo są rożne style opierające się na tym samym zwierzęciu, są rózne style, które zawierają formy wielu zwierząt, w róznych stylach się te zwierzęta częściowo powtarzają, chociaż ruchy mogą być różne, a czasem mimo inspiracji tym samym zwierzęciem mogą być zupełnie odmienne. Dlatego pytanie jest mało sensowne i stąd odpowiedzi jak wyżej.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Quest" i kung fu
A poza tym kung-fu nie dzieli się na żadne podstyle, tylko jest to ogólna nazwa obejmująca setki różnych, niekoniecznie wzajemnie związanych sztuk walki.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: "Quest" i kung fu
jako LAIK serdecznie dziękuje..
choć hmhnm....film i tak mi sie podobał...choć może rzeczywiście z punktu widzenia MA (kf) jest idiotyczny :oops:
pozdrawiam i THX again..
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Quest" i kung fu
Poprostu bardzo często jest tak że aktor który w filmie gra tego z "kung-fu" tak naprawdę nigdy tego nie ćwiczył, a cała reszta to tak jak napisał Dacheng... podrasowane ruchy z jakiś różnych i często nie związanych ze sobą szkół...
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: "Quest" i kung fu
OK juz zrozumiałem(mniej więcej)....
jak pisąłem wyżej spytałem jako laik i fascynat róznych MA, mimo iz trenuje te japońskie :wink:
rei all
"podrasowane ruchy" ciekawy epitet
  • 0

budo_lynx
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grodzisk Maz.

Napisano Ponad rok temu

Re: "Quest" i kung fu
rei

film faktycznie dawno oglądałem, ale musze się zgodzić że 3/4 aktorów grajacych postacie używajace sztuk walki miały z nimi do czynienia tylko na planie, są tam kombinacje różnych styli itp. (według mnie oczywiscie) i wychodzi taka zlepka i niemożna się kapnąć co to jest.... może się myle to moje zdanie, chyba że tak jak na potrzeby trylogii Matrix bohaterowie przechodzili 6 miesięczne szkolenie od jakieś mistrza Kung-fu, wtedy siężuca w oczy że to jest K-F, wprawdzie wspomaga ich technika komputerowa itp. ale coś juz umieją ;)

Pozdro
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Quest" i kung fu
Chińczyk z tego filmu z pewnością ćwiczył jakieś kung-fu. Tyle, że nie da się powiedzieć jakie, ani w jakim stopniu to co pokazywał na ekranie ma się do tego co ćwiczył. Może ćwiczył coś tradycyjnego, a może coś "tradycyjnego", a może to co pokazywał opierało się na standaryzowanych (baletowych) formach tygrysa, małpy itp. Jiba go tam wie.
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: "Quest" i kung fu
Na tyle na ile pamiętam ten film, to konwencja filmowa rozróznia tam "sztuki walki" wg wzorca :
uno - stroju stylizowanego na narodowy, tym samym dając do zrozumienia, kto zacz i jakąż to stylowośc reprezentuje
due - kolor skory i inne atrybuty anatomiczne lub gabarytowe sa także nie bez znaczenia dla powyższego
tre - choreografia walk jest doprecyzowana wg standardowych wyobrażeń przecietnego widza kinowego, któren to uważa, że miłośnik ... wygląda tak ... :wink: (kto swego czasu oglądał - za ich dobrych lat - kabaret OTTO kuma o co biega :wink: )
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: "Quest" i kung fu
film sam w sobie wydaje się jednak być ciekawy prawda?!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024