Skocz do zawartości


Zdjęcie

GREY ICE JUMBO CUSTOM


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
No kurde gdyby nie oplot i brak pochwy z kydexu pomyślałbym że to jakiś firmowy high-end 8O ... zajebisty jednym słowem :D :D
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
Wypas nozyk poklon !
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
Wymien sznurek Jumbo na paracord i powiedz ile za niego chcesz ;)
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
Jumbo...ha! co ja Ci będę pisał - szkoda słów... robota iście fantastyczna! Ale co najważniejsze - ideał jeżeli chodzi o wykończenie! Poprostu rewelacja...

brak słów. i tyle.

w moim mniemaniu nóż numer 1 custom wśród adeptów Masters of Steeel.

Full Respect & no comment - przecież wiesz... poklon poklon poklon
mam nadzieję, że swoimi rękodziełami choć w połowie Ci dorównam!

Przekonany jestem, że zdedcydowanie wart więcej niż paredziesiąt złociszy - tym już wiesz o co chodzi. :D :D
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
W odpowiedzi na pytania zawarte w temacie:

A stal była zahartowana, czy na miękkiej pracowałeś?

Tradycyjnie, dostałem zahartowany kawałek blachy.



A o push daggerach nie myslales? Np. o takim wzorowanym na Merc Worx Saraphym?

Push daggery są śliczniutkie i może kiedyś coś pokombinuję. Merc Worx Seraphym jest cudowny, ale nie mając dokładnych wymiarów za diabła nie wiem jak to w ręku leży.




Jumbo....a nie myslales nad jakas lekka anodyzacja?

W sumie myślałem, ale jakoś te przebarwienia na ostrzach mi się nie podobają. A jak chodzi o uzyskanie Tiger Stripe, to można to zrobić, tylko domową robotą to kupa pracy jest niestety.



Jak to cudo wypiaskowałeś?

Pistolet do piaskowania, agregat i komora. Nie powiem, radocha na maxa. Co prawda najpierw kilka nieudanych prób na jakiś odpadach, drewnie, ale potem już jakoś szło. Poza piaskowaniem jest jeszcze tzw. szkiełkowanie. Daje ciekawy efekt, bo powierzchnia stali jest bardziej świecąca.



Swoja droga Jumbo widze ze na nozu zastosowales 0 grind, jak z ostroscia noza?

Nóż jest ostry. Tnie bez problemów papier w powietrzu i goli włosy. Nie goli włosów w powietrzu. Myślę, że muszę nadrobić zaległości z ostrzenia...
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
po raz kolejny spowodowales u mnie odpadniecie szczeki...nie wiem co powiedziec - Ty i Tlim rzadzicie! :)
  • 0

budo_sobota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
Baaardzo ładny!!!
Wykończenie rewelacyjne- piaskowanie rulez :wink:

Pozdrawiam,
sobota
  • 0

budo_kamil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3-miasto zawsze i wszedzi

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
Jumbo jesteś artysta -- nożyk piękny -- :D zgrabne zdjątka ... szkło...inne maleństwa.... robi wrażenie dobra robota :!: .... 8) .pozdro.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
moze swiat nozy zechce go wystawic na sprzedaz:)) ;0 :)
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
Jumbo a ja myślałem...
A nie ja już nic nie myśle czad, jesteś MoS. poklon
Ludzie ale wy sie rozkręcacie. Musze szybko gonić bo zostane w tyle bez szans. :D
  • 0

budo_fire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zamosc

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
Widze ze nie ginie w narodzie duch zrobienia czegos na poziomie...
Naprawde jest ladny :)
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
Szacunek
8)
  • 0

budo_kedryk
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
witam wszystkich...

hmmm jakby to powiedziec, od pewnego czasu przegladam to forum i postanowilem dodac swoj komentarz... od razu mowie, nie jestem zadnym nożorobem, mam tylko iluśtamletnie doswiadczenie slusarskie, ponadto pare lat pracowalem w pracowni konserwacji zabytkow - na kuzni. Nie raz mialem okazje pomagac w kuciu białej broni, ale uczciwie mówie -stale sie tym nie zajmowalem . Jednak te wszystkie doswiadczenia pozwalaja mi wypowiedziec sie w miare obiektywnie...tyle wstepu.

Jumbo, widzisz. albo robisz z kolegów na forum jaja, albo masz ich za kretynów... albo jestes geniuszem. Tą trzecią ewentualnosc odrzucmy ze względu na rachunek prawdopodobienstwa.

A teraz trzeba udowodnic dwie pozostałe...

Piszesz ze wykonałes zaprezentowany tutaj model recznie za pomoca pilników, brzeszczotów za 1 zl w stali HARTOWANEJ, po czym tniesz w powietrzu kartki papieru. Bajki mój młody kolego..... bajki...... predzej popuscisz w spodnie niz zrobisz w takiej technice takie ostrze. Kto ma jakiekolwiek pojecie o robocie ze stalą wie o czym mówie.

Ja nie twierdze ze to w ogóle niemozliwe... ktos kto ma duzo cierpliwosci i MISTRZOWSKIE umiejętnosci/ no i brzeszczot ciut lepszy niz te za 1zł/ da rade.

Ale ty raczej nie. Skąd ta pewnosc? bo po pierwsze pleciesz bzdury , po drugie ten noz nijak nie przystaje do twych pozostalych produkcji. /zeby oddac ci sprawiedliwosc sa poprawne./ Mysle ze szczytem twych umiejętnisci na dzien dzisiejszy jest Mamba ktora pokazales nam w innym miejscu. Byc moze jesli przepracujesz jeszcze pare trysiecy godzin....

Więc co to jest za noz ktory nam pokazłeś? mozliwosci sa dwie, albo material ktory nam opisales jest "ciut" inny, /ale przy tych umiejetnosciach nawet to bylo by za trudne/ albo- co bardziej prawdopodobne- podparłeś sie troszke CNC... i dam sobie ogolic conieco ze tak wlasnie bylo. A "custom" w tym wypadku jest tak na miejscu jak to logo ktore wypociłes w corelu.

bez urazy, rób dalej noze a nie jaja z kolegów.

ps. a Mamba podoba mi sie.

Kedryk
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
do Kedryk:
ja myślę tak: że rzeczywiście nie jest to kwestia brzeszczota za 1zł tylko trochę więcej, Jumbo szlifierki kątowej też używał, ale robi noże chyba bez pomocy CNC :wink: . Z mojej strony trzymam stronę Jumbo - może właśnie jest geniuszem...
Poza tym sam szlifierką i plinikiem osiągam już niezłe efekty na hartowanej stali :twisted: , więc może ci ślusarze zajmowali się innego rodzaju obróbką, hehehe :)
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
Moim skromym zdaiem - po sporej liczbie godizjn z pilnikami i szlifierka mowie : pilnikiem i szliwfierka mozna zrobic praktycznie wszystko. Wiec jak najbardziej jestem po str. Jumbo. Dotego jeszcze piaskowanie dodaje duzo efektu wiec moze byc troche mylace. Bardzo pozytywnie, ale jednak : ten noz tak naprawde jest dosyc prosty [takie wlsanie lubie!].
Pozdr, Jumbo!


i reszta :wink:
  • 0

budo_kedryk
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
Jezu czy wy nie czytacie??? To NIE JA twierdze ze ta kosa byla wykonana BEZ PRADU... tylko AUTOR... ja mowie ze tu kątowka aż sie grzala, a byc moze i spalila... a CNC to tylko taka przenosnia.
  • 0

budo_kedryk
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
zeby zakonczyc/ a niestety nie ma edycji swoich postow wiec sory za spam/

cytuje.
Wykonany przy pomocy piłki do metalu, pilników, papieru ściernego i pilników iglakowych. Wygładzony i polerowany na gumie polerskiej i paście z filcem.
Wykonanie noża zajęło mi trochę czasu, gdyż ręczne szlifowanie kąta ostrza było mozolne, wymagając precyzji i dokładności.

koniec cytatu

to do wszystkich którzy odpowiedzą że owszem i "kątowka była ale i tak są po stronie Jumbo..."

Na boga, to nie chodzi zeby ktoś był po czyjejs stronie...tu nie ma strony. tylko blaga i wciskanie kitu. no i ulubiona na tym forum idiotykonka poklon

ale jak ktos lubi ....
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
podpieranie się CNC nie jest wcale beszczeszczące dla customów. CNC to takie samo nażędzie jak szlifierka i pilnik. A co do pracy JUMBO to moim zdaniem jest to zwykła praca domowa bez żadnych laserów itp. Swoją drogą nawet widać kilka małych wad które mogły powstać tylko po przez ręczne wykonanie tego nożą. Jak je znajdziesz to wtedy pogadamy. Pozatym też masz jaja tak zaczynać działalność na Budo.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
Drogi Kedryku!!

Rozgryzłeś mnie!

Mam wielki zakład nawalony obrabiarkami CNC i nimi robię każdy nóż. Nawet żyletki sobie robię na CNC i ołówki ostrzę w ten sposób.

Grey Ice to w rzeczywistości prawdziwy STRIDER MFS, tylko go trochę obciąłem z przodu, z tyłu i wypiaskowałem, żeby nie było tiger stripe widać. Pochwę uszył za mnie uliczny krawiec za flaszkę. A sznurek jest z wojskowej snopowiązałki.

Fajnie, że ten nóż nie przystaje do innych moich produkcji. Znać rękę firmy STRIDER.

W sumie to pilnika w ręku nie miałem, bo boje się sobie ałka zrobić. W ogóle to mam dwie lewe ręce. Wszystko kupuje gotowe i podpisuje moim nickiem.

To cudownie, że pozwoliło Ci to nabrać wiedzy i doświadczenia. Dzięki temu moje pozostałem produkcje są poprawne jak napisałeś. Chylę czoła i dziekuję za słowo uznania od specjalisty.

Tak, popuściłem w spodnie i to ile razy. Przecież praca pilnikiem nie tylko musi krople potu powodować.

Tysiące godzin.... nie, wolę na CNC sobie coś wyciąć. Łatwiej i szybciej przecież.

A wstępną obróbkę następnego noża wygryzłem zębami ze stali 4 mm. Szybciej niż piłką!!

Kątówką zaś przycinałem sobie paznokcie. To moje hobby!!

Hmmm, targa Tobą jakiś kompleks niespełnionego specjalisty ślusarza? Wydajesz bezczelne osądy nie pytając nawet ile czasu mi zajęło zrobienie tego ostrza? No tak, przecież Ty się znasz, bo masz doświadczenie. No mistrz jesteś.

Dziękuję serdecznie i pozdrawiam!
  • 0

budo_kedryk
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GREY ICE JUMBO CUSTOM
Sokól- jaja mam od urodzenia.

Jumbo- caly problem z toba jest taki ze cieszysz sie jak dziecko jak ci bija pokłony i udajesz gracza z gornej półki co to sie predzej powiesi niz przyzna ze widział kiedys szlifierke... a jak ktos skrytykuje to robisz gesty obrażonego smarkacza
to co zacytowalem to twoja własna wypowiedz... nawet ci co stoja za toba/ co chwali im sie skadinad/ przyznaja ze kątówka to nic złego i ze prawdopodobnie robiłes nią... ja nie mam zadnego kompleksu slusarskiego, ja pisalem ze nozy nie wykonuje, ja nie musze udawac ze robie cos w jakis specjalny sposób zeby podniesc wartosc tej pracy.... po cholere piszesz takie pierdoły? czy ubyło by ci chwaly gdybys napisal- wstepnie wyciołem kształt katowka? nie...
ale gdzie tam... ty nawet jak pokazales gdzies na fofum swoj warsztat to ani sladu narzedzi elektrycznych... tylko nie mow ze nie masz... ludzie? a jak dziure musisz zrobic to czym? aha, ręczną... w stali koniecznie zahartowanej...

daj sobie troche wiecej wyrozumiałosci - to zaden wstyd przyznac sie do posiadania elektronarzedzia. to nie rzerzączka.

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024