Skocz do zawartości


Zdjęcie

tlim - custom - next :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

tlim - custom - next :)
Next :wink:
Poprostu czułem potrzebę zrobienia następnego :)
Więcej fotek na mojej stronie.

Dołączona grafika
  • 0

budo_gregorj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CHOJNA

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - custom - next :)
poklon poklon poklon poklon
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - custom - next :)
jestem pod wieeeelkim wrazeniem Tlim!!! odwiedzilem własnie twoja stronkę i dopiero tam (jak są wszystkie naraz ) widać to ze masz świetna łapę, pomysły a co najważniejsze swój niepowtarzalny styl!!!! tak trzymaj, :wink:

z mejkerskim pozdrowieniem :wink: kooniu
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - custom - next :)
Dzięki, dzięki, będę się starał dalej :)

Next :wink: Dzisiejsze dzieło :)
Więcej fotek na stronie.
Dołączona grafika
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - custom - next :)
Fajne fajne... martwią mnie tylko te opisy, wyraźnie mówiące że noże są OZDOBNE :? Jest w planach coś do używania?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - custom - next :)
Ozdobne/używalne. To jest tak że ostrza z damastu nie mają zbyt dobrych parametrów tnących/trzymających ostrze, pozostałe noże są jak najbardziej używalne, część nie ostrze bo poprostu nie mam jeszcze sprzętu którym mógłbym to szybko i dobrze zrobić.
  • 0

budo_bayer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - custom - next :)
Tlim jedno pytanko: Zajmujesz się tym zawodowo?
Jeżeli tak tylko od czasu do czasu to rzuć dotychczasową pracę i załóż jakiś TLIM INC. czy coś w tym stylu. Stary masz talent poklon poklon !!!
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - custom - next :)
Bayer, nie zawodowo, poprostu zacząłem sprzedawać noże bo cholernie dużo środków zżera ta zabawa :cry:
No a poddawać się nie można :)
Co do noży nie mam więcej, pozbyłem się, w końcu lubię robić a nie kolekcjonować :)
Jak będą jakieś nowe to będę tu ładował jedną fotkę a reszta będzie na mojej stronie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrowienia dla wszystkich nożomaniaków :)
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - custom - next :)
tlim wrote:
Ozdobne/używalne. To jest tak że ostrza z damastu nie mają zbyt dobrych parametrów tnących/trzymających ostrze, pozostałe noże są jak najbardziej używalne, część nie ostrze bo poprostu nie mam jeszcze sprzętu którym mógłbym to szybko i dobrze zrobić.



??? to ja przepraszam ale jako laik w kwesti wyrobu kucia itd zadam pytanie :

na czym polegal fenomen szabli wykonanej z damastu jesli wedlug ciebie totylko ladnie wglada ?
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - custom - next :)
po co kiedys w takim razie skuwano tak wiele warstw.........


chyba nie dla efektow wizualnych raczej ......
  • 0

budo_dagorn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - custom - next :)

po co kiedys w takim razie skuwano tak wiele warstw.........
chyba nie dla efektow wizualnych raczej ......


Między innymi dlatego, że wtedy nie można było wybrać się do hurtowni i dobrać sobie płaskowniczek pod względem wymiarów oraz - co chyba najważniejsze - gatunku stali.
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - custom - next :)

tlim wrote:
Ozdobne/używalne. To jest tak że ostrza z damastu nie mają zbyt dobrych parametrów tnących/trzymających ostrze, pozostałe noże są jak najbardziej używalne, część nie ostrze bo poprostu nie mam jeszcze sprzętu którym mógłbym to szybko i dobrze zrobić.

??? to ja przepraszam ale jako laik w kwesti wyrobu kucia itd zadam pytanie :

na czym polegal fenomen szabli wykonanej z damastu jesli wedlug ciebie totylko ladnie wglada ?


Zaszło małe nieporozumienie, zabrakło jednego wyrazu "tego" damastu, ten damast który wówczas zrobiłem powstał, podczas jednej z pierwszych moich prób, przez co nie ma jeszcze takich parametrów jakie chciałbym osiągnąć.

Poprostu damast damastowi nie równy.
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - custom - next :)
Nowy nóż, nowa stal, mam nadzieję że się spodoba :)
Wiecej w galeryjce na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozd.
Dołączona grafika
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - custom - next :)
Monotematyczne.

A kiedy obiecany jakiś tutorial?
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - custom - next :)
Może i monotematyczne, ale sztylety poprostu mi się podobają. Po zatym teraz skupiam się głównie na jakości ostrzy i szlifowaniu więc wykończenie jest jakie jest i wygląda podobnie.

Tutorial - jeszcze trochę.

Podrawiam :)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - custom - next :)
stal damasceńska kiedys miala rewelacyjne wlasciwosci i do tej pory ma ale damast damastowi nie rowny (wiem ze powtarzam) to jest damast ozdobny, damast uzytkowy to inna bajka - no ale weźcie pod uwage ze kiedy całe zycie koleś kuł miecze i zajmowal sie tylko tym a wiedza byla przekazywana prze pokolenia, wiec nie ma co porownywac - pomijam fakt ze dla mnie damast jest magiczny
po prostu odkad pierwszy raz zobaczylem i wziolem do reki nóż z damastu - tego ozdobnego to sie zakochalem w wygladzie i w duszy tej stali
po prostu miłość panowie, znajomy kowal robi damast ale jeszcze o srednich paramatrach uzytkowych ale ma zamiar niedlugo kupic nowy piec i inaczej je hartowac - jak sie poprawia wlasciwosci pewnie cos zamowie - jakis sztyle/fighter - wtedy jak kogos takim "ożenie" to powinien podziekowac ze dostal kosą z damastu a nie byle jakim kuchenniakiem :)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - custom - next :)
Male sprostowanie ... Jakis czas temu gadalem z kowalem i jakos tak zeszlo na stal damascenska ... No i wychodzi z tego, ze ta stal nei jest damascenska tylko pakietowa ...

Stal damascenska nie byla skuwana z warstw, a jej wzor powstawal poprzez odkladanie sie siakiegos skladnika stali we wzorki ... Nie pamietam dokladnie jakiego ... Parametry tej stali byly naprawde wysmienite i stad jej slawa ... Z tego co wiem chyba nikt nie umie zrobic orginalnego damastu (wiedza z siakiejs ksiazki rowniez owego kowala, niewiem na ile aktualna).

Stal pakietowa za to jest to wlasnie stal wykonana poprzez skuwanie/skrecanie warstw stali ...

Jakos stali pakietowej zalezy od doboru stali skladowych, ilosci warstw, jakosci skucia tych warstw i tak dalej ... Czynnikow jest wiele a za tym idzie roznica w jakosci ...

Sztylety sliczne, nie ma co (rekojesci tylko jakos tak niezbyt dopracowane na moje oko)... Powiedz z czego korzystasz przy tworzeniu ... Jakie narzedzia itp .. Wygladaja one na cos robionego na maszynie znaczy sie tasmowce itp ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - custom - next :)
Gubrin, zgadza się, taśmówka, do tego kontówka, pilniki, papiery itp. Niedługo zrobie coś a'la tutorial to będzie widać czego dokładnie używam.
Pozdrawiam :)
  • 0

budo_mort2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skarżysko

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - custom - next :)
Bo stal damasceńska to tak naprawdę dwa terminy:
-damast skuwany czyli dziwer, polegający na złożeniu razem kilkjunastu płatków stali i skuciu ich razem w jeden o lepszych właściwościach, np. miecze rzymskie(gladiusy) czy katany
-damast krystaliczny czyli właściwy, powstawał poprzez wylanie na płaszczyznę kropli surówki która tworzyła kształ takiego stożka, z uwagi na to stygła w różnym tempie, najszybciej stygły krawędzie i tam tworzyły się najtwardsze kryształy(martenzyt, czasem perlit) dodatkowo skierowane do krawędzi. Kiedy całkiem toto ostygło wycinało się środek i kawałek okręgu a resztę wykuwało na kształt takiej szabli i w ten sposób uzyskiwało się kawałek stali o fenomenalnych parametrach w nieco prostszy sposób(dodam że nawet dziś trudno dostać taką stal, zwracam uwagę że w obrębie jednego kawałka ma ona różną budowe krystaliczną)
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - custom - next :)
To ja umieszczę mojego customa :) Estetyka podobna, drewniana rękojeść :)

Dołączona grafika

To oczywiście żart... patrzcie co lata w kuchni wyprawiają z ostrzem :P Chciałem jeszcze zrobić zdjęcie krawędzi tnącej, ale jest ona niewidzialna dla mojego aparatu :) Dodam, że jest on niesamowicie ostry, ale jak trzyma ostrze widać po wyglądzie :)


Pozdrawiam, Aviator
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024