Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak nosicie teleskop?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Jak nosicie teleskop?
No właśnie... wbrew pozorom pałka 21" po złożeniu wcale mała ani lekka nie jest.
Codzienne noszenie w kieszeni spodni czy kurtki praktycznie odpada - przynajmniej z mojego doświadczenia. Jedyny wyjątek jaki widzę to kieszeń bojówek, ale i tak nie jest to komfortowe.
Macie na to jakieś patenty?

Ciekawe rozwiązanie znalazłem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], ale zakup tego odpada (koszty transportu - 50$ przestraszony ). Muszę chyba pomyśleć nad samodzielnym zrobieniem czegoś takiego.

A jak jest z tym u Was?
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosicie teleskop?
ten link który podałeś to po prostu firmowe batony - ASP. Jest jeszcze Monadnock i inne. W Polsce chyba z 500pln sztuka. Poszukaj na forum, sporo o tym było.

Pozdrawiam
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosicie teleskop?
Ale, Mr Piteros, nie pytam się jaki tylko jak nosicie.
A w podanym wyżej linku jest oferowany (pod nazwą Concealed Horizontal Mount Belt Holster) taki oto patent:


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Do noszenia z tyłu na pasku.
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosicie teleskop?
to jest po prostu Ukrywalna Pionowego Mocowania Paskowa Kabura :) . Czyli kawałek Cordury lub czegoś podobnego do noszenia pionowo na pasku - najlepiej zrób sam, wyjdzie z 5 zł za materiał, 2 zł za rzepy :wink: . No i masz custom holster 8) .

Pozdrawiam
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosicie teleskop?

Ukrywalna Pionowego Mocowania Paskowa Kabura

Nie pionowego tylko poziomego :-)


Dobra, tyle było gadania o teleskopach na forum, a nikt tego na co dzień nie nosi?
  • 0

budo_bayer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosicie teleskop?
Mam ten sam problem, przymierzam się do batona ale nijak nie widzę możliwości schowania go w kieszeni czy ewentualnie marynarce.
Może jakieś szelki taktyczne ?? Ale w lecie raczej to odpada. Pozioma kabura to chyba najlepszy sposób.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosicie teleskop?
jo,

ja swój nosze w pokrowcu. zapinany jest klipsem ALICE, wejdzie i na zwykły pasek i do kamizelki taktycznej. POkrowiec firmy Safariland, 13 baksów na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] o ile dobrze pamiętam. bo stamtad też i batona sciągałem. Jest to na tyle wygodne, ze chodze z tym nawet do fryzjera.
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosicie teleskop?
Ściągałeś batona ze stanów? Nie było problemów na cle? Przesyłka doszła bez problemów?

A odnośnie pokrowca - zdaje się że można go montować tylko pionowo. Więc czy przy codziennym ubiorze nie wystaje spod koszulki, bluzy itp?
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosicie teleskop?
nie wystaje mi, bluza mundurowa czy kurtka zakrywa. Jest montowany pionowo i tak mi odpowiada najbardziej.

Na cle nie było zbytnich problemów. Wpisane jako pałka;)
Airmailem przesyłka jakieś 25 baksów. Rozłożylo sie na pare osób i wieksze zamówienie wiec luz.
  • 0

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosicie teleskop?
ASP 16" w kieszeni z przodu spodni. 8)
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosicie teleskop?
No z szesnastką napewno takich problemów nie ma... ale jednak to 5 cali mniej.

5 cali różnicy to dużo mniejsza siła i mniejszy zasięg. Coś za coś.
  • 0

budo_ketaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosicie teleskop?
[quote name="Tarciu"]No właśnie... wbrew pozorom pałka 21" po złożeniu wcale mała ani lekka nie jest.
Codzienne noszenie w kieszeni spodni czy kurtki praktycznie odpada - przynajmniej z mojego doświadczenia. Jedyny wyjątek jaki widzę to kieszeń bojówek, ale i tak nie jest to komfortowe.
Macie na to jakieś patenty?

A to znasz. Palka skosnie wsunieta za spodnie, tak zeby prawie polowa wystawala, nastepnie wyciagamy czesc koszuli ze spodni i przykrywamy nia palke, dalej wkladamy ta czesc do spodni. Palki nie widac, a mozna szyko uzyc. :-)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosicie teleskop?
Mam 21 calowa i 16. Odkad mam 16 calowa, to na to wieksza nawet nie spojrze...
Moj patent na noszenie (jak nosze, bo ostatnio... moja ulubiona bronia jest Impact Kerambit, ktory jest zdecydowanie gorszy od kastetu to niezaprzeczalny fakt, ale po podpieciu malego karabinczyka i zalozeniu na niego (karabinczyka) peku kluczy, jest bronia tak do uderzania jak i smagania. No, i ma jeszcze jedna wlasciwosc - nie kojarzy sie prawie nikomu z bronia! Nawet jak trzymam na biurku, albo w reku. Wszyscy biora go za dziwny brelok)...

Wracam do tematu moj patent: dwie grube i mocne gumki do wlosow, zakladam na pasek i miedzy nie, a pasem w poziomie - montuje batona.
Ale coraz czesciej mysle o patencie zblizonym do "horizontal". Tylko nie mam czasu, zeby samemu robic... Wiec jak ktos bedzie sobie robil, prosze i o sztuke dla mnie.
Choc palki to nadal nie "moja" bron. jak i nadal moim "nozem", jest push dagger.
K_P
PS. Wg mnie 21 calowy to oferta dla sluzb mundurowych. A 16 - jest do skrytego noszenia. A jesli ktos sie nie obroni 16-stka - to znaczy, ze sie niczym nie obroni. Poza tym wole zawsze mlodsze :wink: , mimo, ze starsze (doceniam to) dostraczaj z reguly wiecej wrazen.
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosicie teleskop?
lol - z czymś takim to można wyglądać jak prawdziwy jedi :P
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosicie teleskop?
noo, ja mam 16calówke, a przydało by sie coś dłuższego
MI jednah horizontal zupełnie nie pasuje.
Spójrzcie sobie na rozwiązania kabur pistoletowych firmy FObos. Gdyby tą technikie zastosowali w pokrowcach na baton, to z pionowymi nie byłoby poblemu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024