Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto z Was włada kamami?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_rachciachciach
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Kto z Was włada kamami?
Cześć. Mam małe pytanko, a mianowicie: kto z Was potrafi władać kamami? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdro,
Rachciachciach
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto z Was włada kamami?
To ja sie dopisze coby od razu podawano style walki gdzie tego ucza :] Niestety wszedzie gdzie wiem jest to daleki stopeien wtajemniczenia ze tak to ujme i trzeba przejsc przez miecze kije nunchaka tonfy itp ... :/

Pozdrawiam.
  • 0

budo_rachciachciach
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto z Was włada kamami?
Zgadzam się z Tobą. Sam trenuje posługiwanie się nunchaku.

Pozdro,
Rachciachciach
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto z Was włada kamami?
Ehh no wlasnie i to jest bol ... Kamy jako takie podobaja mi sie strasznie, lecz perspektywa czekania kilka lat na trening nimi jest troche nizbyt :/ Wogle nie rozumiem dlaczego nie mozna wybierac czym chce sie walczyc na poczatku ... Chyba z lenistwa trenerow :/

Pozdrawiam.
  • 0

budo_rachciachciach
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto z Was włada kamami?
Hmm... no cóż, sądząc po ilości odpowiedzi raczej bardzo mało Forumowiczów potrafi "ciachać" :wink: kamami.

Pozdro,
Rachciachciach
  • 0

budo_orochimaru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto z Was włada kamami?

To ja sie dopisze coby od razu podawano style walki gdzie tego ucza :] Niestety wszedzie gdzie wiem jest to daleki stopeien wtajemniczenia ze tak to ujme i trzeba przejsc przez miecze kije nunchaka tonfy itp ... :/


no wiec w nin-jutsu tego ucza... ale tez trzeba przejsc przez miecz kij i tak dalej :]
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto z Was włada kamami?

Ehh no wlasnie i to jest bol ... Kamy jako takie podobaja mi sie strasznie, lecz perspektywa czekania kilka lat na trening nimi jest troche nizbyt :/ Wogle nie rozumiem dlaczego nie mozna wybierac czym chce sie walczyc na poczatku ... Chyba z lenistwa trenerow :/

Z rozsądku? Spróbuj opanować najpierw kij, a zobaczysz że nie jest łatwo. Kij i inne bronie daje pewne podstawy, koordynację ruchów, orientację w przestrzeni. Jest to szczególnie ważne w przypadku niewielkich broni, jak nunchaku no i kama, których używa sie zwykle w parze.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto z Was włada kamami?
Umiem wladac kijem to jedna sprawa ... Druga, ze moim zdaniem najlepsza nauka toi praktyka ... Obycia z bronia bo chyba o tym mowicie rownie dobrze mozna nauczyc sie przy kamach od razu ... A do tego koordynacje ruchow bedizemy mieli pod dwie bronie, a nie pod jeden dlugi kij ... A to roznica niestety dosc znaczna ...

Inna sprawa, ze dane systemu sa oparte na pewnych tradycjach i po prostu tych tradycji sie ludzie trzymaja przy treningach ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_rachciachciach
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto z Was włada kamami?
Nie zawsze się zaczyna od kija. Jeżeli ktoś zaczął od "trudniejszej" broni będzie umiał także władać kijem (nie mówię tu o nie wiadomo jakim poziomie), także będzie miał podstawy...

Rachciachciach
  • 0

budo_rachciachciach
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto z Was włada kamami?
Zgadzam się z Tobą Gubrin, kij jest jeden a kamy dwie.

Rachciachciach
  • 0

budo_bayer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto z Was włada kamami?
Sam chętnie pobawiłbym się kamami ale to naprawdę broń o klasę wyżej niż kij i nunchaku. Poza tym porównanie kija do kamy wg mnie to trochę lewe, bo nawet gdybyś chciał to kijem ręki nie przetniesz, a kamą i owszem (nawet dwie naraz :twisted: ). Najważniejsze jest obycie z bronią. Trzeba długo trenować żeby potrafić "wywijać" takim sprzętem. Poza tym to o wiele trudniejsze niż zwykły kij, choćby pod względem kształtu i sposobu posługiwania się samą bronią. :?
  • 0

budo_rachciachciach
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto z Was włada kamami?
Ogólnego poziomu trudności co do KAM, czy NUNCHAKU nie da się ocenić. Wszystko zależy od umiejętności ćwiczącego... A dla mnie władanie kamami nie jest trudniejsze od nunchaku.

Rachciachciach
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024