Skocz do zawartości


Zdjęcie

7 kyu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu
jumpingi smierdza :P

jak ja mialem zdawac na 9 to nasz sempai wzial i robil "egazmin probny", bo powiedzial, ze sobie wstydu nie chce robic :wink: i paru osobom powiedzial, zeby sobie darowaly, hehe. no i procz tego, ze egz byl wyczerpujacy fizycznie to rzeczywiscie technicznie byl formalnoscia.

graty :D
  • 0

budo_stormer
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu
Skoro tak tu wszyscy piszą o egzaminach, to i ja coś od siebie dołożę - wczoraj (16.06) zdałem na 8 kyu:):) Bałem się zwłaszcza yoko, ale jakoś poszło:) Sensei tylko raz zwrócił mi uwagę, a z resztą technik poszło nieźle:) Njwiększy hardkor był jednak, jak trzeba było robić drugie kihon - kata, to wtedy robiłem je pierwszy raz w życiu:D:D:D (a umie juz 1 pinian:) ) i tylko musiałem lukać, co inni robią, i jak zajarzyłem na poczatku, to potem już jakoś poszło:D:D:D
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu
Vince gratuluje. Yoko keage czy yoko geri?

Stormer: Gratuluje. Ktore yoko? Kihon sono ni latwe, mozna sciagac w razie gdy sie nie umie. Ja na szczescie nie mam problemu z kata.

Dlaczego wszyscy maja problemy z yoko? Czy tak trudno kopac ponad glowe? :wink:
Jeszcze raz wszystkim gratuluje i pozdrawiam.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu
liczmistrz: yoko keage, a co do trudnosci - trzeba byc po prostu dobrze rozciagnietym.
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu
Dzisiaj jest egzamin w Kielcach egzaminuje sensej Krzysztof Borowiec
Ja niesty nie zdaje na 4 kyo.Mialem przerwe zwiazana z przeciazeniem kolana, ale powalcze z chlopaki ktozy zdaja. Naszczescie kolano jest juz sprawne i moge cwiczyc jak dobrze pojdzie to 14 lipca zdam na 4 kyo.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu
swoja droga masakryczne te walki, ja po 3,5 godzinach egzaminu i tych piekielnych skoczkach ledwo sie do szatni dowloklem i 2 lykami 1 litr wody pochlonalem, a 7-ki jeszcze 10 walk ze swiezymi zielonymi paskami.
  • 0

budo_stormer
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu

Stormer: Gratuluje. Ktore yoko?


yoko - keage,

yoko - geri na chudan juz mi nawet fajnie wchodzi:):)
A przez wakacje to musze sie super rozciagnać do męskiego, cienko z tym u mnie, jak się rozgrzeję porządnie, to tylko trochę ponad wysokość pasa kopnę... Za to do damskiego brakuje mi już tylko góra 5 - 7 centymetrów:):):)
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu

Skoro tak tu wszyscy piszą o egzaminach, to i ja coś od siebie dołożę - wczoraj (16.06) zdałem na 8 kyu:):) Bałem się zwłaszcza yoko, ale jakoś poszło:) Sensei tylko raz zwrócił mi uwagę, a z resztą technik poszło nieźle:) Njwiększy hardkor był jednak, jak trzeba było robić drugie kihon - kata, to wtedy robiłem je pierwszy raz w życiu:D:D:D (a umie juz 1 pinian:) ) i tylko musiałem lukać, co inni robią, i jak zajarzyłem na poczatku, to potem już jakoś poszło:D:D:D

No co ty powiesz, ja tez tak miałem.. Zdawałeś u Gruby?? W Warszawie??


PZDR
  • 0

budo_cooler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Iława

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu


yoko - geri na chudan juz mi nawet fajnie wchodzi:):)
A przez wakacje to musze sie super rozciagnać do męskiego, cienko z tym u mnie, jak się rozgrzeję porządnie, to tylko trochę ponad wysokość pasa kopnę... Za to do damskiego brakuje mi już tylko góra 5 - 7 centymetrów:):):)


hmmmmmmmm

Mi jeszcze troszke do szpagatu brakuje ale z yoko-kage na jodan nie ma problemu, nie mówiąc już o yoko-geri :P :P
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu
Szkoda ze sa takie braki w kata i rozciagnieciu... Musicie popracowac, panowie :)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu
czemu tak wielka wage przykladacie do rozciagniecia czy technika wykonywana na wysoksc pasa ale poprawnie jest zla ja tak nie uwarzam jesli ktos chce sie rozciagac to spoko niech myka szpagaty ale technika to technika i nie musze robic yoko na glowe zeby bylo dobre :twisted:
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu
Jezeli z powodu kiepskiego rozciagniecia nie jestes w stanie kopnac kogos w glowe to stajesz sie duzo latwiejszy do pokonania. Dlatego przywiazuje sie do tego tak duza wage.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu
bardziej chodzilo mi oaspekt techniczny co do wlki masz racje ale spotkalem sie na egzaminach ze nie uznawano jako poprawnej techniki yoko ktore nie bylo kopane na glowe :? a bylo idealne technicznie i mialo taka sile ze hehe no niestety sie do chlopaka czepiali :oops: a ja uwarzam ze yoko to yok a czy na pas czy nie to nie ma znaczenia
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu
Yoko geri jodan to yoko geri jodan. Kopane nizej niz na wysokosc wlasnej glowy to juz nie jodan. To oznacza blad. Takie zycie.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu
nie moge sie zgodzic yoko to yoko a poziom na ktory kopiesz to juz inna sprawa ale to moj punkt widzenia pozdrawiam
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu

nie moge sie zgodzic yoko to yoko a poziom na ktory kopiesz to juz inna sprawa ale to moj punkt widzenia pozdrawiam

Tu nie ma sie z czym zgadzac albo nie. Tak po prostu jest. Jodan to glowa. Yoko geri kopniecie boczne. Yoko geri jodan to kopniecie boczne w glowe. Jezeli jest komenda yoko geri jodan a Ty kopiesz chudan to znaczy ze albo nie rozumiesz, albo nie umiesz czyli nie spelniasz wymagan. W kazdym razie kfalifikuje sie to na blad podczas egzaminu.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu
a zaluzmy ze ktos nie robi szpagatu bo bo ma taka budowe i nigdy nie bedzie kopac na glowe to znaczy ze zle robi yoko geri?i dlatego nie bedzie miec nigdy zielonego pasa ale zgadzam sie yoko jodan to yoko jodan ale kolano i noga ida tak samo jak na inne partie ciala i yoko to yoko pozdrawiam
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu

a zaluzmy ze ktos nie robi szpagatu bo bo ma taka budowe i nigdy nie bedzie kopac na glowe to znaczy ze zle robi yoko geri?i dlatego nie bedzie miec nigdy zielonego pasa ale zgadzam sie yoko jodan to yoko jodan ale kolano i noga ida tak samo jak na inne partie ciala i yoko to yoko pozdrawiam


Ograniczenia co do wykonania szpagatu ze wzgledu na biodra dotycza jedynie "turka" a wcale nie jest konieczne zejscie do tego szpagatu aby wysoko kopac yoko. Przy mocnym skrecie nogi na ktorej stoimy podczas wykonywania yoko angazowane sa okolice miesni dwuglowych (nie wiem czy nie pomieszalem nazewnictwa - chodzi o podudzie). Innymi slowy yoko to jedno, a szpagat drugie.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu
tak wiem ja sam musze tak wrzucac noge bo inaczej nie kopne zakonczmy temat yoko ja wiem swoje i nie musze miec racji ale tego sie bede trzymac :) pozdrawiam
  • 0

budo_mawajo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 7 kyu
1. Każdego bez wyjątku i w dowolnym wieku można rozciągnąć. Jeżeli nie jest jeszcze rozciągnięty, to znaczy, że za mało się rozciąga. 8)

2. Nie trzeba kopać na głowę, żeby wygrać walkę. Ale dlaczego nie kopać, jeżeli można się tego nauczyć i jest to skuteczne ? W kyokushin się nie mówi: nie wysilaj się, zrób w zamian coś łatwiejszego :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024