Skocz do zawartości


Zdjęcie

PROCA KLASYCZNA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

PROCA KLASYCZNA
ma ktos z Was proce ? ale taka fachowa.. ostatnio widzialem w sklepie.. kosztowala 70zl.. profilowana raczka, gumy jakies kosmiczne.. no i paczka kulek stalowych..

strzelal ktos? bawicie sie w to?
podobno mozna przebic karoserie samochodu z 50 metrow.. tak przynajmniej mowil sprzedawca..
jakies doswiadczenia ktos z tym ma?
godne uwagi? czy moze zabawka na kilka dni?
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: PROCA KLASYCZNA
kooniu dla zobrazowania efektu dla mojego syna - przestrzelil swoja proca drzwi w swoim mieszkaniu, i z tego co wiem jest hurtowym odbiorcą hartowanych kulek stalowych :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PROCA KLASYCZNA
a moge spytac za ile kooniu robi takie proce ?
  • 0

budo_lucos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PROCA KLASYCZNA
Ja mam własnie taką z profilowaną rączką, ale sie w to juz nie bawię, leży sobie spokojnie na działeczce,z tego co pamiętam to cięzko było z niej w coś(małego) trafić, ale było to spowodowane brakiem umiejetności z mojej strony :)
Jak sie juz trafiło, to rzeczywiście szkody były całkeim całkeim :wink:
  • 0

budo_lucos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PROCA KLASYCZNA
Zapomniałem dodać, że to nie jest proca od Koonia tylko za sklepu sportowgeo, bodajże za 70 zł, te od Koonia to pewnie same trafiają w cel :wink:
  • 0

budo_wojtek_pl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PROCA KLASYCZNA
A ja bym chciał dodać, że to nie jest proca klasyczna, taka z gumkami.
Od wieków były w użyciu proce składające się z kawałków linki / rzemienia i np. skórzanej miseczki na pocisk.
Kręciło się taką, puszczało w odpowiednim momencie jeden kawałek sznurka a pocisk leciał w wybranym kierunku.
Niestety nie umiem się taką posługiwać...
Ma jedną poważną zaletę: nie potrzeba gumek, które się zużywają a których dawniej nie było.

Pytanie inne:
Co ma większą siłę uderzenia: proca klasyczna czy proca z gumkami?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PROCA KLASYCZNA
Zeby sie nie wdawac w dyskusje nad tym, co to jest "sila uderzenia" i jak ja definiowac, to napisze, ze nie wiem.

Ale jak mialem jakie 13-14 lat, to troche sie bawilismy z kolegami takimi "klasycznymi" procami. Dwa sznurki, kawalek szmaty...

To zdaje sie wakacje byly, bo pamietam, ze troche ta zabawa trwala - jakies dwa tygodnie, moze trzy...

Po tym czasie bylismy w wiekszosci w stanie raz na trzy "strzaly" tluc butelki po piwie i winie, ktore sobie plywaly w okolicznych stawikach. +- z 15-20 metrow, na ile to moge ocenic. Na wieksze odleglosci to juz roznie bylo.


Jak poszukasz na jakichs stronach typu "primitive weapons", ktore tu juz byly wiele razy linkowane, to pewnie znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie.

Podstawowa roznica miedzy nimi pod wzgledem potencjalnej "mocy obalajacej" jest IMO taka, ze proca "gumowa" raczej bedzie lepsza z kulkami z lozyska, podczas, gdy taka "prawdziwa" proca by David (ten, co ustrzelil Goliata) dziala wysmienicie z cwiartka cegly, choc oczywiscie bedziesz potrzebowal do rzutu "na serio" wiecej sily, niz do naciagniecia gumy.

No i "okres treningu" tez sie bedzie roznil, tak jak przy luku i kuszy.

Co moze zrobic wieksze "kuku"...? Zabic mozesz z obydwu Dołączona grafika

A jak sobie poogladasz jakies wiadomosci ze Strefy Gazy, to zobaczysz, ze Palestynczycy, zwlaszcza mlodsi, niezle sobie z tymi "procami Davida" radza.
Przy tym nie rzucaja tylko kamieniami - widzialem juz przy jakies okazji fruwajace butelki z benzyna.
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: PROCA KLASYCZNA
hejka wszystkim

moja proca jest zrobiona z rekojesci kijka narciarskiego(ma fajnie profilowana rękojeść) i stalowego drutu wszystko poklejone distalem no i dopasowana do mojej reki ze własciwie nikt inny z niej nie strzeli . gumuy kupuje ale zakładałem tez cewniki, stazy i sa niezłe. a ammo najlepsza to stalowe śruty 10 mm (kiedyś odlewałem takie z ołowiu z antymonem ale mi sie forma wykończyła )

jesli chodzi o celnosc to sylwetka jest spoko do osiagnięcia na jakies 100 m przy czym na 80 m nie biore poprawki na wysokosc -strzelam bezpośrednim
a jesli chodzi o przerbijalnosć to 1cm szkła nie jest przeszkodą, czaszkę konia też przestrzeliłem;) (oczywiście nie zywego!!!!!) za to blacha to nioe takie easy - robi się wgłebienie ale nie dziurka( 1mm jest nieprzebijany) za to drzwi do mieszkania to zaden problem (+ szyba po drugiej stronie jako bonus :twisted: )

zabawka fajna a i broń caaaałkiem niezła -palestyńczycy takiej również uzywają :wink:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PROCA KLASYCZNA

za to drzwi do mieszkania to zaden problem (+ szyba po drugiej stronie jako bonus :twisted: )

A wrzucilbys jakies fotki tych drzwi? :roll:

;)
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PROCA KLASYCZNA
amunicja do procy? skuteczność? podobno jak antyglobaliści bawili w Pradze to przygotowane mieli stalowe sześcianiki, bok 1 cm, i tym grzali z proc, po parominutowym ostrzale ulica wyglądała jak w Bejrucie, ci co widzieli twierdzą że i kevlarowe chełmy nie były zabezpieczeniem
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: PROCA KLASYCZNA
wiesz moze to jest pomysł!!! okragły srut swietnie zachowóje się w locie ale przy trafieniu już nie-przy małej (stosunkowo) prędkosci dobre jest ostre zakończenie -myslałem o uzywaniu takich mini dysków tylko skąd je wziąść??? ma ktos jakiś pomysł????
aaa kiedyś strzelałem lotkami do dartów -całkiem niezła sprawa :twisted:
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: PROCA KLASYCZNA
Ja tam strzelałem jak byłem mały z kulek od łożysk ( rózny kaliber i różna siła niszczenia ) A proce to można sobie kupić w sklepie wędkarskim.

A minidyski sądze ze z procy raczej by nie lataly za dobrze, bo w takim przypadku takie cos chyba trzeba wystrzelic idealnie poziono
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: PROCA KLASYCZNA
nie do końca tak -jesli miałby powiedzmy 1.5 cm srednicy a 1 cm grubosci to nie zakręcałby (zawsze mogłby mieć dziurke w srodku celem wyrównania ciśnień po obu stronach) zrobienie jednego nie jest problemem szukam pomysłu czyli .... skąd wziąść cos takiego w ilości powiedzmy 500 sztuk:))
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: PROCA KLASYCZNA
Idz do jakiegos zakladu gdzie maja tokarke, daj kolesiowi na flaszke i bediesz mial:) cala prawda o polsce
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PROCA KLASYCZNA
Gdzies widzialem - ale chyba w ksiazce, nie w necie, chociaz, jesli sie ktos wysili... - pociski do greckich, albo rzymskich zdaje sie proc z jakichs wykopalisk.

Oczywiscie nie do takich "na gumke" ;)

Byly raczej cylindryczne, niz okragle, niektore nawet "bardzo cylindryczne", bez otworow - ale obie proce maja troche inna balistyke.
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: PROCA KLASYCZNA
zdecydowanie inną -wspólna maja wyłacznie nazwę :wink: to zupełnie inna broń, począwszy od kinetyki , zasady działania budowy a skończywaszy na amunicji -to jak katapulta i arkebalista
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PROCA KLASYCZNA
Przypomnieliście mi, że onegdaj z procy pykałem no i wygrzebałem w lamusie, proca firmy Barnett model Cobra, nakrętki wywalają dziury w samochodowej blasze 0,8 mm.

Dołączona grafika
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: PROCA KLASYCZNA
moja jest bardziej zgrzebna :wink: ale to ta sama bajka :twisted: :twisted:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PROCA KLASYCZNA

Przypomnieliście mi, że onegdaj z procy pykałem no i wygrzebałem w lamusie, proca firmy Barnett model Cobra, nakrętki wywalają dziury w samochodowej blasze 0,8 mm.

A jak "leca"?

Prosto?
Czy do tej odleglosci, do ktorej jeszcze moga zrobic te dziury, nie widac "wplywu ksztaltu" na tor lotu?

Jaki jest rozmiar tych nakretek?
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: PROCA KLASYCZNA

Jaki jest rozmiar tych nakretek?


Jak widac: M8 :) :D :)

KKamiLL
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024