Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kata z Kataną????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kata z Kataną????
Czy może ma ktoś filmiki z kataną? kata lub jakies podstawy
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata z Kataną????
wpisz iaido clips w google'a albo iaido kata itp... co do kwestii katany, to z tym jest cięzko, bo nie widzisz na filmiku czy mają tam katanę czy iaito, ale sa filmiki gdzie pan tnie ostrym mieczem, ja takie mam u siebie.


ostatnio w Szczecin City był pokaz tameshigiri pana Lukaszczyka, też bede miał z niego filmik, ale ne wiem czy to Cie zainteresuje
  • 0

budo_gorg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata z Kataną????

kata lub jakies podstawy

Jakie kata? Jakie podstawy? I o co chodzi? :roll: :)
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata z Kataną????
No poprostu jakieś cięcia itp. no bo na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] są jakies podstawy i ja juz to umiem i nie mam w tej chwili żadnych materiałów :?
  • 0

budo_iai
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata z Kataną????
poszukaj "seitei gata" lub "seitei kata"
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata z Kataną????
iai dzieki :) fajne zdjecia znalazłęm super kata stokrotne dzieki :P a moze jeszcze ktos podstawy walki z Kamą? bo mam kamę tylko materiałów brak do nauki :cry:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata z Kataną????
Dudek,
ty musisz sobie najpierw znalesc instruktora ktory by cie uczyl. Sam nie tylko nic sie nie nauczysz, ale jeszcze potem bedziesz musial sie oduczac roznych blednych nawykow co zajmie wiecej czasu niz jakbys sie od poczatku porzadnie uczyl.
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata z Kataną????
hmm... Szczepan ,ale w moim mieście wątpie abym znalazł instruktora. Ale nunchaku dobrze opanowałem bez zadnych złych nawyków. Od września mam zamiar zapisać sie na karate kyokushin mój brat w tej chwili chodzi i razem się uczyliśmy nunchaku SAMI ... moze nie uwierzycie ,ale z filmików ściągniętych przez neta ... mój brat kilka dni temu wystapił na pokazie i sensei wogule był zaskoczony 8O no bo tam nie uczą ich technik nunchaku. Tak samo tam 9 latki trenują kijami SAMI bez zadnego instruktora. Więc tyle mam do powiedzenia. Proszę o jakieś wsparcie z tymi podstawami i jak ktos ma z kamą bo nigdzie nie moge znaleść :(
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata z Kataną????
Dudek,
ja nie mam pojecia o nunczaku, ale o mieczu mam. Nigdy nie nauczysz sie miecza z video czy ksiazek. To moze byc dodatkowy material, ale nie glowny. Musisz jechac do w-wy, tam paru ludzi cwiczy miecz, np iaido. Mozesz np. jezdzic do instruktora raz w tyg, a potem cwiczyc w domu codziennie to ma sens. On na biezaco bedzi korygowal twoje bledy. Inaczej umarles w butach wierz mi. :wink:
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata z Kataną????
hmm.... no ale ja do warszawy nie bede dojezdzał to jest bankowe po 1 . brak czasu po 2 to troche za daleko po 3 to kosztuje :) ale ja Szczepan spróbuje to jak masz moze jakies podstawy ? uparty jestem ale trudno nie dam za wygraną co w tej chwili umiem to ... to umiem idealnie :P
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata z Kataną????

hmm.... no ale ja do warszawy nie bede dojezdzał to jest bankowe po 1 . brak czasu po 2 to troche za daleko po 3 to kosztuje ale ja Szczepan spróbuje to jak masz moze jakies podstawy ? uparty jestem ale trudno nie dam za wygraną co w tej chwili umiem to ... to umiem idealnie


nie nauczysz się niczego z mieczem z filmików z netu, a jak zobaczysz te wszystkie subtelne ruchy towarzyszące szermierce, to nie boks. jest mnóstwo szczegółów, bez znajomosci których, Twoje machanie pozostaje tylko machaniem - co z oddechem, wiesz kiedy i jak wydychać powietrze, postawa - faceci mają hakamy, rozdzielczośc wiekszosci filkimów pozostawie wiele do życzenia, nie bedziesz widział ważnych szczegółów, których nauczy Cie trener. Samo cięcie na filmikach to jest tylko machnięcie, a wiesz w ogółe ile w tym wszystkim jest szczegółów, wierz mi że cholernie dużo. Kolejny problem jest taki, że na wiekszosci filmików panowie, rzadziej panie odwalają fuszerkę, czyli to co robią jest do dupy niepodobne. Inny problem to szkoła, której filmik oglądasz, każda szkóła macha nieco inaczej, różnice te nieraz są tak znaczne, że to co jedni uważają za własciwe, to inni traktują jako błąd.

W kwestii, nunczo. mma kumpla, który trenoiwal taekwondo, nunchako ćwiczył na treningach i w domu, ale powiedział mi tak, że nunczo mozna się nuczyć machac i to ładnie, ale jest aerobik, a można się tez nauczyć walczyc, wtedy to już nie jest takie ładne.

Z filmików nie nauczysz sie nic istotnego, żeby machnąc mieczem do przodu, nie potrzeba internetowych filmików. proponuję ci jeździj od czasu do czasu na seminaria, nauczysz się czegoś i bedziesz to szlifował w chacie.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata z Kataną????

uparty jestem ale trudno nie dam za wygraną co w tej chwili umiem to ... to umiem idealnie :P


a ja nic nie umiem idealnie, a cwiczę już co nieco, moi znajomi tez nie umieją nic idealnie, pewnie dlatego dalej ćwiczą
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata z Kataną????
"proponuję ci jeździj od czasu do czasu na seminaria," hmm ... tylko gdzie i jak ile płaci sie ?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata z Kataną????
info masz na vortalu w dziale co gdzie kiedy, dalej info są stroanch poszczewgólnych sekcji, łatwo znaleźć. nie daj się prowadzić jak pijane dziecko we mgle.
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata z Kataną????
ale ja to jestem koleś ... IAI napisał ,aby w wyszukiwarcen wpisać seitei gata lub seitei kata wczesniej szybko znalazłem a teraz coś nie moge ponieważ dysk sie rozleciał więc ... :cry:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024