Skocz do zawartości


Zdjęcie

kravmaga czy bjj ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

budo_stylista
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
SinglauB- dokładnie wiem o co chodzi, znam paru takich nawiedzeńców, mam nawet paru takich na sekscji KM u siebie. Ale im to nic nie zmieni światopoglądu- nawet to, że obrywają ode mnie w 30 sekund. Bez przesadyzmu teraz piszę.

Gość do mnie- ale to nie jest realna walka, bo nie ma palców do oczu.

A ja- no to zdzieraj rękawice, zakładaj trepy idziemy na ulicę. Dostaniesz low-kicka z blachą to Ci się odechce wszystkiego i pamiętaj, że ja też Ci będę wkładał palce w oczy.

A gościu- a skąd wiesz, że Ty też nie dostaniesz ode mnie.

Ja- bo mam takie niejasne wrażenie, że jeśli tu mi do pięt nie dosrastasz, to na ulicy będziesz zgubiony w parę sekund.

Gość patrzy na mnie, głupio się uśmiecha, macha ręką i odchodzi. I co ja mam niby myśleć? Że mi życie darował, właśnie przed chwilą? Nie mam siły i nie zamierzam żadnych rambo do niczego przekonywać na siłę
  • 0

budo_jan smuga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
ąby porównać km vs bjj nalezy najpierw rozroznić pojęcia samoobrony i walki.km byla stworzona jako system ktory mial byc max szybko przyswojony przez trenujacych i max latwo zastosowany w stresujacej sytuacji zagrozenia.nie bylo zalozenia w km aby rozwijac dlugotrwale w nauce i zastosowaniu -strategie dluzszej walki z przeciwnikiem jak to ma miejsce w przypadku bjj,gdzie zawężono techniki głownie do walki w parterze w 80,90%.10,20% to rzuty i obalenia.a zatem wąska specjalizacja bjj sprawila ,ze jest to system bardzo dobry w tym jednym aspekcie(walka w parterze).samoobrona w bjj jest dosc skomplikowana i dlugotrwala w przyswojeniu(np. rzuty przez biodro)co moze zaowocowac tym ,ze w przypadku starcia ulicznego -adept bjj nie bedzie w stanie zastosować dość sprawnie technik samoobrony bjj(co niejednokrotnie mialo miejsce nawet wsrod uzytkownikow tego forum trenujacych bjj ( Mesjasz).wychwalane i osławione wejscie w nogi nie jest -jak twierdzi wielu fascynatów bjj aż tak super-skuteczne,zwłaszcza przeciw zawodnikowi ktory juz sie spotkal z tą techniką i moze sie jej spodziewać. jesli ktos ma wątpliwosci odnosnie samoobrony bjj -moze zobaczyć filmy szkoleniowe graciech lub innych znanych specjalistow bjj:samoobrona bjj nie jest jakąś rewelacją i jest dość skomplikowana i trzeba dlugiego czasu na opanowanie jej.w km -samoobrona jest o wiele prostsza,łatwiejsza do przyswojenia i skuteczniejsza.natomiast walka(dluzsze starcie) w przypadku km nie jest juz tak skuteczna jak w bjj z powodów które powyżej wymieniłem.reasumując:kravmaga nie ma w zalozeniu dłuższego starcia z przeciwnikiem i dlatego wyksztalcila dość skuteczne metody SAMOOBRONY,a słabe WALKI (w ktorej tak naprawdę-jesli ćwiczący km nie trenował kick-boxingu lub boksu to ma marne szanse w rozwiniętej walce(przypominam o rozróżnieniu pomiędzy samoobroną ,a walką) .Bjj ma dość słabe metody(bo w dużej mierze rozbudowane w zastosowaniu) SAMOOBRONY ,ale za to bardzo dobre techniki , koncepcje i stategie WALKI w parterze. trenowalem km ,a obecnie bjj
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
kurde ja mam wrażenie że większość tu ma to samo zdanie tylok inaczej je opowiada.
a co do matadora to szkoda gadać
kurde chłopak sie boi że nas pobije - podziękujmy mu że nam życie uratował.
zwierzu - znaczy nie masz kumpli z netu żadnych ?? jak z kimś gadasz w realu to już nie przez net ?? i vice versa ??
to że shavta widuje raz na kilka tygodni to nie znaczy że w te 2-3 godziny sie nagadamy o wszystkim i nie bedzie juz o czym gadać na forum, mało tego - gaworzymy jeszcze na gg - i nadal jakoś nam sie fajnei gada, imprezuje i wymienia poglądy - ale to chyba nic dziwnego.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
Janie.
Bardzo nam tu ladnie napisales. Zgadzam sie z tym.

Przeciez w KM taka jest zasada- ZAATAKUJ i UCIEKAJ
  • 0

budo_samael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy wiecznych łowów

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?


Ale jak poczytasz parę stron wcześniej to zobaczysz, że niektórzy fascynaci krav magi twierdzą że zawsze sobie poradzą wsadzając palce do oczu albo innymi "sposobikami" które tak naprawdę w realnej walce nic im nie dadzą.I to wszystko :)


Sposobiki??? Z tego co wiem (a chwilę trenuję takie tam rzeczy...) to wygrywa sprytniejszy...Osobiście wolałbym gościa "załatwić" wsadzeniem palca w oko oszczędzając siły być może na resztę przeciwników niż namachać się rękami i nogami...Maximum efektu przy minimum wysiłku.
Od razu do głowy przychodzi mi cytat (sorry, nie pamiętam jak gość się nazywał) "JEŚLI W WALCE NIE MOŻESZ BYĆ LWEM BĄDŹ LISEM".
  • 0

budo_samael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy wiecznych łowów

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

Żyj w świecie marzeń, młody człowieku. Może kiedyś nasze drogi się skrzyżują przy okazji jakiegoś zlotu, seminarium, przypadkowego spotkania we wspólnym gronie.

Ciekawe, czy starczy Ci odwagi żeby przedstawić się swoim nickiem.

Pozdrawiam,
AdamD

Pozamieszceniu zdjęcia mojej osoby na forum to chyba każdy pozna moją zakazaną mordę :)
Pozdro :!:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
Kazdy by wolal. Ja bym wolal w ogole bezkontaktowo. Problem z tymi technikami polega na tym, ze piekielnie rzadko wchodza.
K_P
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

Od razu do głowy przychodzi mi cytat (sorry, nie pamiętam jak gość się nazywał) "JEŚLI W WALCE NIE MOŻESZ BYĆ LWEM BĄDŹ LISEM".


Ja tam w walce wolę być niedźwiedziem :P Takiego Grizzly nikt nie ruszy :lol:
  • 0

budo_samael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy wiecznych łowów

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
Baaaaaa....Techniki można opanować do perfekcji ale sztuką jest je zastosowac...mówię tu o wymuszeniu na przeciwniku pewnych zachowań, sprzyjających wykonaniu techniki którą chcemy wykonać. Dlatego ja trenuję tzry, góra cztery nieskomplikowane a skuteczne techniki - żadnej finezji. I wiecie co? Skuteczniejszych nie znam a widziałem dużo :evil:
Cały spór to: KM vs bjj! Moja odpowiedź brzmi - łącząc oba systemy dostaniemy coś bardzo skutecznego - KM : walka z kilkoma przeciwnikami w stójce a BJJ: gdy zaczyna sie robić "nieświeżo" - czyli leżymy z przeciwnikiem (chociaż w parterku stosuję uciski i uderzenia w miejsca wrażliwe).
KM & BJJ.
  • 0

budo_samael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy wiecznych łowów

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

Od razu do głowy przychodzi mi cytat (sorry, nie pamiętam jak gość się nazywał) "JEŚLI W WALCE NIE MOŻESZ BYĆ LWEM BĄDŹ LISEM".


Ja tam w walce wolę być niedźwiedziem :P Takiego Grizzly nikt nie ruszy :lol:


Zderzyć się z czołgiem też by nikt nie chciał :lol: Wątpliwa przyjemność :)
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
"Jeśli w walce nie możesz być lwem,lisem bądź niedźwiedziem(o kuropatwie nie wspominając 8) ) ,to bądź czołgiem". :twisted: :lol:

*Cytat:seminarium combatu " z kamerą wśród zwierząt".
Prowadzący:czołgista Janek

  • 0

budo_samael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy wiecznych łowów

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :-) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :roll: :-) :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_stylista
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
Dziadzia Mickiewicz to napisał był.
  • 0

budo_samael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy wiecznych łowów

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

Dziadzia Mickiewicz to napisał był.


Eeeeee... To że w Konradzie Wallenrodzie zawarty został ten cytat nie znaczy odrazu że on to wymyślił...Miałem stary tom w/w powieści i tam było ino napisane... :twisted:
  • 0

budo_jan smuga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

Baaaaaa....Techniki można opanować do perfekcji ale sztuką jest je zastosowac...mówię tu o wymuszeniu na przeciwniku pewnych zachowań, sprzyjających wykonaniu techniki którą chcemy wykonać. Dlatego ja trenuję tzry, góra cztery nieskomplikowane a skuteczne techniki - żadnej finezji. I wiecie co? Skuteczniejszych nie znam a widziałem dużo :evil:
Cały spór to: KM vs bjj! Moja odpowiedź brzmi - łącząc oba systemy dostaniemy coś bardzo skutecznego - KM : walka z kilkoma przeciwnikami w stójce a BJJ: gdy zaczyna sie robić "nieświeżo" - czyli leżymy z przeciwnikiem (chociaż w parterku stosuję uciski i uderzenia w miejsca wrażliwe).
KM & BJJ.

tak jak juz napisalem:szybkie,proste i skuteczne techniki samoobrony KM ...........ale także BJJ z rozbudowanymi koncepcjami strategii walki daje w/g mnie niezwykle efektywną całość.pozdrawiam wszystkich!
  • 0

budo_carlao benetto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
Calkowicie zgadzam sie z Janem Smugą.Nawet wybitny ekspert BJJ( a takze JKD) - Roy Harris otwarcie przyznaje,ze techniki i koncepcje samoobrony w kravmaga są zdecydowanie lepsze niz samoobrona w BJJ.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
Ale na co wam samoobrona jak nie będziecie umieli się bić żeby wygrać? :)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

Calkowicie zgadzam sie z Janem Smugą.Nawet wybitny ekspert BJJ( a takze JKD) - Roy Harris otwarcie przyznaje,ze techniki i koncepcje samoobrony w kravmaga są zdecydowanie lepsze niz samoobrona w BJJ.


ehh skoro Km cywilna sluszy do samoobrony to chyba nie dziwne ze techniki te sa w miare rozbudowane i przemyslane...

wiec nie widze tu nic zaskakujacego
  • 0

budo_jan smuga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

Ale na co wam samoobrona jak nie będziecie umieli się bić żeby wygrać? :)

jak widac po treści twoich postów -jesteś jeszcze młodym i głupiutkim chłopaczkiem,któremu wiele spraw tylko się wydaje,że są oczywiste.A jeśli liczysz ,że mnie nakłonisz do dalszej z tobą dyskusji -to się mylisz:nie zniżam się do pewnych poziomów.
  • 0

budo_jan smuga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

Calkowicie zgadzam sie z Janem Smugą.Nawet wybitny ekspert BJJ( a takze JKD) - Roy Harris otwarcie przyznaje,ze techniki i koncepcje samoobrony w kravmaga są zdecydowanie lepsze niz samoobrona w BJJ.


ehh skoro Km cywilna sluszy do samoobrony to chyba nie dziwne ze techniki te sa w miare rozbudowane i przemyslane...

wiec nie widze tu nic zaskakujacego

jedyne co jest zaskakujące to to ,że tak wiele tutaj postów napisano zupełnie pozbawionych sensu....ale jeśli większa część użytkowników to młodzi,napaleni chłopcy to wytłumaczenie będzie jasne
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024