Skocz do zawartości


Zdjęcie

Punkty nacisku ???????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Punkty nacisku ???????
Co do ukladu krwionosnego - nie wiecie jak to dokladnie jest z uciskiem na tetnice szyjne ?? Przytrzymalem kiedys kolesia okolo 15 sekund w chinskim krawacie, przedramie na lewej biceps na prawej tetnicy. jak go puscilem mial problemy z rownowaga i orientacja przestrzenna, oprzytomnial po okolo minucie. Opowiadal potem ze widzial podwojnie. Zastanawia mnie jak dlugo mozna tak kogos trzymac zanim nastapia uszkodzenia w mozgu. Wiem ze to zalezy od organizmu i pobudzenia, ale jaki jest minimalny bezpieczny czas ?? Bo juz slyszalem teorie od 30 do 240 sekund.
  • 0

budo_tachi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Punkty nacisku ???????
4 minuty dla mozgu bez tlenu=odkorowanie- nigdy taki osobnik nie odzyska swiadomosci, zycie jego sprowadzac sie bedzie do lezenia, oddychania, bezwiednego oddawania moczu/kalu, a kiedy przyczepi sie jakas infekcja , organizm umrze.
  • 0

budo_streeter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzie diabeł mówi dobranoc

Napisano Ponad rok temu

Re: Punkty nacisku ???????
może te klepnięcia sa skuteczne a może nie. jedno jest pewne znajomość anatomii człowieka znacznie ułatwia sprawe a jesli dojdzie do jakiegoś zwarcia zawsze te punkty można wykorzystac chociąz uderzenie w potylice byłoby troche trudne w takiej sytuacji. osobiscie jestem zwolenniekiem atakowania: oczu, wyrostka sutkowego no i bardzo przydatne w zwarciu tetnica barkowa czy obojczykowa nie wiem dokładnie jak sie nazywa łatwo ja zachaczyć a ból jak cholera!!!!
a jesli chodzi o pytanie maddrajwera udusic kogos mozna w kilkanascie sekund, jesli twój partner miał juz po krótkim czasie takie objawy a powiedzmy sobie, że nie ciagnąłeś duszenia z całą siłą.
ja kiedys kumplowi na treningu przywaliłem w krtań oczywiscie tez nie z całej siły ale mimo to go zatkało.
  • 0

budo_louis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Punkty nacisku ???????

Bo juz slyszalem teorie od 30 do 240 sekund.


Duszenie na amen... :(
  • 0

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Punkty nacisku ???????
Temat z krtani tez mi sie juz zdazyl. Srednio silny prosty zeslizgnal mi sie po klatce partnera i lekko zawadzil o krtan wlasnie. Efekt podobny do opisanego - dlawienie. Ale mi chodzi raczej o odciecie doplywu krwi do mozgu. A co do punktow nacisku w zwarciu dozucilbym jescze slinianki przyuszne.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Punkty nacisku ???????

. A co do punktow nacisku w zwarciu dozucilbym jescze slinianki przyuszne.

to jest dobry tzw. szoker..potem każda technika powinna wejść, np. rzut biodrowy czy jakies obalenie..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024