Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smoki w Warszawie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Smoki w Warszawie
Było o tym,? Chyba nie...
Jeśli było, to proszę skasować niniejszy post.

Smoki nadchodzą

Wirują w powietrzu niczym bohaterowie filmu "Przyczajony tygrys, ukryty smok". Głowami rozbijają marmurowe płyty. Mnisi z klasztoru Shaolin dadzą pokaz w Warszawie.

Aż dwudziestu pięciu najlepszych chińskich ekspertów wushu przyjedzie do Warszawy na Wielki Międzynarodowy Festiwal Wushu. Między 2 a 4 lipca trzykrotnie wystąpią przed polską publicznością w hali przy ulicy Obozowej. To wydarzenie niezwykłe z wielu powodów. Nad Wisłą pojawi się najsłynniejsza grupa pokazowa wushu. Nad choreografią ich występów czuwają eksperci z Chin. Wu Bin, jeden z trenerów grupy, jest opiekunem Jeta Li, znanego polskim widzom z takich hollywoodzkich filmów, jak "Zabójcza broń 4", "Romeo musi umrzeć" i ostatniej chińskiej superprodukcji "Hero".

National Wushu Performing & Art Troupe, bo tak nazywa się zespół, doradzał producentom słynnego filmu "Przyczajony tygrys, ukryty smok". - Za komercyjny występ biorą dziesiątki tysięcy dolarów. W Polsce wystąpią jednak za darmo. Od wielu lat współpracujemy z Chińczykami i to jest forma prezentu od światowej federacji. Trzy ich występy to niezwykłe wydarzenie. Przeważnie robią jeden show. Potrafią przyciągnąć i po kilkanaście tysięcy widzów. Tak było choćby przed rokiem w paryskiej hali Bercy. Mamy już imienny skład ekipy. Nie znamy jeszcze jednak scenariusza ich przedstawienia. Poprosiliśmy, by ułożyli na każdy dzień inny program - tłumaczy Andrzej Braksal, prezes Polskiego Związku Wushu. Braksal, posiadacz stopnia 6 duan, także pobierał nauki u Wu Bina, w Pekińskim Instytucie Wushu. Wielokrotnie obserwował popisy słynnej chińskiej grupy.

- Demonstrują fantastyczną sprawność, szybkość, siłę. Cały pokaz to pasjonujące widowisko, drobiazgowo przygotowane - opowiada. Do legendy przeszły ich testy wytrzymałości (ćwiczenia twardego chi kung), w których rozbijają głowami granitowe płyty, zamieniają w pył gołymi rękoma cegły i kładą się na ostrych mieczach, nie robiąc sobie krzywdy. W ich arsenale znajdują się włócznie, halabardy, potrójne cepy, łańcuchy. Prezentują mrożące krew w żyłach walki niebezpieczną bronią. Podczas jednego z pokazów w hali Bercy zdeterminowany mnich dotąd uderzał głową w kilkanaście, trzymanych przez partnerów, cegieł, aż rozbił wszystkie. Okupił to ranami głowy, ale zadanie wykonał.

- Samych mnichów przyjedzie kilku, wspierać ich będą jednak mistrzowie świata z Państwa Środka, którzy swe umiejętności także rozwijają w przyklasztornych szkołach w pobliżu Shaolin. Grupą pokieruje sam prezydent Chińskiego Stowarzyszenia Wushu Wang Xiaolin - dodaje Braksal. Pokazy uświetnią III Mistrzostwa Świata Hung Gar, VIII Mistrzostwa Świata Chin Woo oraz X Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Wushu, którym patronuje Życie Warszawy.

Oskar Berezowski
Życie Warszawy


Pozdr.,
M.
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
[
- Demonstrują fantastyczną sprawność, szybkość, siłę. Cały pokaz to pasjonujące widowisko, drobiazgowo przygotowane - opowiada. Do legendy przeszły ich testy wytrzymałości (ćwiczenia twardego chi kung), w których rozbijają głowami granitowe płyty, zamieniają w pył gołymi rękoma cegły i kładą się na ostrych mieczach, nie robiąc sobie krzywdy.

Chetnie sie przejde o ile ceny beda w miare.
Ale nie bylbym soba jak bym kogos nie zdraznil, wiec czemu nie zademonstruja tej determinacji i umiejetnosci w walce ?Niech zamiast granitowej plyty rozbija twarz Silvy albo Tito Ortiza bedzie to o wiele bardziej pasjonujacy pokaz, dalbym 200 zlociszy za bilet na taki pokaz :wink:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
Smoki? a co w nich takiego Smoczego? Ja z moja ekipa robilismy takie spektakularne pokazy juz 10 lat temu, wiec nie ma sie co napalac. :wink:
  • 0

budo_piwosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
[quote name="JarozwierzAle nie bylbym soba jak bym kogos nie zdraznil, wiec czemu nie zademonstruja tej determinacji i umiejetnosci w walce ?Niech zamiast granitowej plyty rozbija twarz Silvy albo Tito Ortiza bedzie to o wiele bardziej pasjonujacy pokaz, dalbym 200 zlociszy za bilet na taki pokaz ]

200 złociszy za 10 sekund walki? Nie opyla sie. :D
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
200 złociszy za 10 sekund walki? Nie opyla sie. :D [/quote]

Dlaczego by nie ? Chciałbym zobaczyc jak zdetrminowany mnich w bardzo sprawny i wymagajacy lata treningu (mentalnego) sposób, dostaje w maske, po czym wypada z ringu i rozbija głową płytę. Shaolin was wyzwoli ;)
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
Strzałka ja daję 10000000000000zł aby to zobaczyć i stawiam na................ :box: nie cyrkowców ale prawdziwych mnichów :) bo i tacy istnieją choc mało kto o tym wie :P
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
Ving Dragonie ( ależ to brzmi dumnie) widziałem twoje kasety , które wysłałeś p. Adamowskiemu (swego czasu) i wybacz ale ..........twój cyrk jest do d.................... :blus: już naprawdę wolę popatrzeć na profesjonalnych cyrkowców! :D
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
stary, nie widziales wszystkich kaset i innych pokazow wiec nic nie mow. Bullshit jaki sprzedaja pseudo-mnisi z #### Shao-Lin mnie nie bawi. Kto chce niech oglada. Ja kitow nie wciskam

BTW, who the #### is that guy A?
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
Mnie też nie bawią takie pokazy, ale lubię popatrzeć na JAKOŚĆ :) a tej troszku ci brakuje :twisted:
P.A ? (oj któtką masz pamięć) jest jednym z najlepszych i najbardziej znanych kaskaderów w Polsce! :paker: Ćwicz ciężko i uczciwie a może przez pracę zbliżysz się choć trochę do jakości chińskich pseudomnichów. :wink:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
wiesz, z checia zobaczylbym pokazy w twoim wykonaniu. pokazy ktore robilem z moja ekipa zaczely sie juz na przelomie latach 80/90-tych i jak na tamte czasy kazdy pokaz wywolywal sensacje, bo nikt ze znanych liderow szkol kungfu niczego takiego nie widzial a tymbardziej nie wykonywal publicznie - wiec prosze... nie pieprz :evil:

PS. nie wiem jaki ma zwiazek kaskader z pokazami twardego chikung w wykonaniu praktykow kungfu wiec mnie oswiec i nie zaslaniaj sie znajomoscia z kims z zupelnie innego srodowiska bo rozsmieszyles mnie tym okropnie :rofl:
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
Tia ależ ty masz mniemanie o sobie - moje gratulacje:) Ja nie wypisuję bzdur, a kaseta którą widziałem miała być wizytówką ciebie i twojej szkoły, więc to ty nie pieprz :twisted:
Co do środowiska to znam je bardzo dobrze i wiem jak wygląda autentyczne gong fu i po czym poznać ściemniaczy :P
Nic nie napisałeś o jakości twoich pokazów- czemu?
Co do moich pokazów to jak na razie jestem z nich zadowolony bo nie wciskam kitu i nie odwalam ściemy pod publiczkę :drinking:
życzę nadal dobrego samopoczucia i mniemania o sobie :P
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
bo i tacy istnieją choc mało kto o tym wie :P

No przynajmniej ci co mnie znaja wiedzą, że pradziwi mnisi istnieją,
zwłaszcza drynken mnisi
Jarek- známého též jako "železny brovarnik" - experta na akrobatický styl používané brovarka na zemi

Ahoj!
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
Jarozwierz czy ty dziś :drinking: Pozdrawiam serdecznie. Odezwij się przed moim wyjazdem :P
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie

Jarozwierz czy ty dziś :drinking: Pozdrawiam serdecznie. Odezwij się przed moim wyjazdem :P


Przeciez ja nie pije :wink: taaaak o czym to ja...
No własnie musze wreszcie plytki oddac i wogole pogadac, napisz tylko mi na prywatne kiedy wyjeżdżasz to zobaczysz mnie i plytki przed wyjazdem-słowo prawdziwego brovarnika :) a jak nie napiszesz to i tak zadzwonie w sobote(12.04.03) i sie jakos umowimy, sorry ale ostatnio troche zarobiony bylem-szkola,praca itd.
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
Shit!
sobota jutro czyli dzis a data 12.06.04 - ja nic nie pilem !
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
Nie piłeś powiadasz :wink: tio musisz być w pracusi :) Trzym sie i wytrzymaj do rana! czeka na tel!
Poadrófka :peace:
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
i walić oszołomów :) :) :)
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie

i walić oszołomów :) :) :)


Ano, chociaż ostatnio sie starzeje i z wiekiem cos mi drazliwosc przechodzi.
Sluszna dedukcja, siedze w robocie i oczekuje na jakies sytuacje alarmowe coby moc obywatelom tego miasta ukojenie z ramienia kochanej firmy przysporzyc :wink: za godziwa pensje oczywiscie.
No to jak troche do siebie dojde zadzwonie na kom. i ustalimy warunki-na ubitej ziemi Ty szabla ja gwiazdki ninja, zrobi sie z tego jakis pokaz:)
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
Wchodzę w to :) :) :) i czekam na kontakt :wink:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie

Tia ależ ty masz mniemanie o sobie - moje gratulacje:)

Owszem mam, bo znam swoja wartosc i wiem co moge a czego nie

Ja nie wypisuję bzdur,

owszem wypisujesz

a kaseta którą widziałem miała być wizytówką ciebie i twojej szkoły,

o ktorej kasecie opowiadasz i gdzie to niby mialo byc napisane ze wizytowka?

Co do środowiska to znam je bardzo dobrze i wiem jak wygląda autentyczne gong fu i po czym poznać ściemniaczy :P

o tak? po czym?

Nic nie napisałeś o jakości twoich pokazów- czemu?

cokolwiek bym napisal to i tak spotkalbym sie z krytyka zazdrosnikow lub nadetych bufonow

Co do moich pokazów to jak na razie jestem z nich zadowolony

dlatego ja chetnie je obejrze i osobiscie skrytykuje. udostepnij - wtedy pogadamy
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024