Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smoki w Warszawie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
W sumie ja jestem poza sprawa ale czytałem Twoje artykuły w KARATE/KUNG FU i pisałeś tam o WENG CZUN oraz odpowiedziałeś artykułem na temat technik parterowych w tym stylu. Zawsze nurtowało mnie to zwłaszcza te techniki w parterze i te sparingi Hoffmana z Ricksonem po których dostał czarny pas w bjj. Jak to było, Hoffman to oszust a z Gracie to ściema czy te artykuły ktoś na Tobie wymusił a może to wszystko prawda?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
Fajnie, ze o to pytasz i mimo ze jestes poza sprawa, odpowiadam.

Zawsze nurtowało mnie to zwłaszcza te techniki w parterze...

jest to czesc systemu Weng Chun i tak jest. Na ten temat pisalem juz nie raz na forum. Kto nie wierzy - jego sprawa. Nikogo na sile nie przekonuje

... i te sparingi Hoffmana z Ricksonem po których dostał czarny pas w bjj. Jak to było, Hoffman to oszust a z Gracie to ściema czy te artykuły ktoś na Tobie wymusił a może to wszystko prawda?

troche to skomplikowana historia ale postaram sie opowiedziec:

Hoffmann i jego propaganda na temat stylu i parteru to przede wszystkim sprawa rynku niemieckiego. On ma tam silna konkurencje Kernsprechta.

Nawiazal wspolprace z Gracie z dwoch powodow:

1- Gracie weszli na rynek ze swoim parterem w sposob przebojowy. W stylu Weng Chun parter byl zawsze ale bardzo trudno bylo to udowodnic i zmienic sposob myslenia tradycjonalistow, dlatego Hoffmann chcial poprzez nich pokazac, ze styl ktory reprezentuje ma te same zasady i techniki walki wykorzystywane rowniez w parterze co BJJ. Chcial albo nawet musial sie skumplowac ze Gracie'mi bo byli najlepsi na fali i jak wiadomo lepiej trzymac z silnymi. Hoffmann, swego czasu, dostawal od Tingowcow listy z pogrozkami, ze go zabija i spala mu szkole jak nie przestanie nauczac.(Oni robia takie numery: wynajmuja skinow zakladaja im koszulki Tinga i jada do szkol i robia demolke nagrywaja to potem na video i posylaja do innych szkol chwalac sie, ze pokonali mistrzow ze tylko ich metoda jest najlepsza) Widzialem taka kasete dot. innego niemieckiego nauczyciela stylu Yong Chun. Hoffman ma rodzine i dom z sala w jednym miejscu wiec sie obawial, dlatego dla bezpieczenstwa nawiazal kontakt z Gracie i od tego czasu listy z pogrozkami przestaly przychodzic. Jest to rowniez czesc polityki i propagandy bo chodzi tez oczywiscie o kase.

2 - co do artykulu o walce ich obu napisalem tak jak opowiedzial mi sam Hoffmann. Nikt mnie do niczego nie zmuszal. Nic nie dodalem i nic nie ujalem. Calosc ukazala sie w magazynie "Karate K-fu" i wywolala wielka burze w srodowisku. Niestety niezrozumienie, przekrecenie faktow oraz donosy 'zyczliwych' spowodowaly, ze miedzy innymi z tego powodu poklocilem sie z Hoffmannem.

ocene osoby Hoffmanna i calej tej sytuacji pozostawiam czytelnikom
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
Dzieki, temat właściwie juz z brodą ale jak miałem okazję...
Tak to jest jak kasa kręci wszystkim wokół nas, szkoda że dla pieniędzy ludzie tak się "oszałamiają".
Ostatnio gdzieś czytałem, że jeszcze jeden system posiada "ograniczone" techniki w parterze, ale nie moge sobie przypomniec gdzie.(pozdrawiam Andrzej :wink: )
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
Tia widzę, że dyskusja z tobą nie ma sensu, ponieważ bawisz się w słowne gierki i omijasz szerokim łukiem fakty.
Autentyczne gong fu poznaję po...........................wieloletniej praktyce przy prawdziwych nauczycielach i Mistrzu! (czego i tobie życzę ) oraz moich pobytach w chinach.
Jak będziesz kiedyś w kraju to zpraszam , będziesz mógł zobaczyć mnie i moje gong fu i pokrytykować :) jeśli uznasz że to lipa :) pa pa bo temat zamykam :twisted:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie

Tia widzę, że dyskusja z tobą nie ma sensu, ponieważ bawisz się w słowne gierki i omijasz szerokim łukiem fakty.

Hehehe, lubie rozmawiac z ludzmi na rozne tematy nawet wtedy gdy sa to nieporozumienia ale tylko wtedy gdy rozmowca przedstawia konkretne argumenty. Rozmowa o gdybaniu nie ma sensu tak jak to ma sie w Twoim przypadku.

Autentyczne gong fu poznaję po..................... wieloletniej praktyce przy prawdziwych nauczycielach i Mistrzu!

A co to jest i jak wyglada autentyczne gong fu wg ciebie, ha? Co oznacza termin prawdziwego nauczyciela kungfu? Mnie nic nie jest w stanie zadziwic juz na tyle by pasc na kolana stad moje odpowiedzi na temat tych rzekomych Smokow, ty jak widze tego nierozumiesz wiec sie przyjebales do mnie. Skoro tak, to wiedz o tym ze ja na kazdy atak odpowiadam

(czego i tobie życzę)

dzidek, to co mialem udowodnic komus - juz dawno udowodnilem, to co mialem udowodnic sobie rowniez udowodnilem wiec CWICZ DALEJ bo widze ze masz jeszcze wiele do udowodnienia

...oraz moich pobytach w chinach.

phi, nastepny... nie czaruj bo to tymbardziej nie robi na mnie zadnego wrazenia. Ja mieszkam w ChinaTown i jakie ma to znaczenie?

Jak będziesz kiedyś w kraju to zpraszam , będziesz mógł zobaczyć mnie i moje gong fu i pokrytykować :) jeśli uznasz że to lipa :) pa pa bo temat zamykam :twisted:

z przyjemnoscia skorzystam z zaproszenia, ale zanim co, dalej nalegam bys udostepnil jakies materialy w sieci.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
MYSLĘ,że VingDragon chyba ostatnim postem troszkę Cie znockoutował :)
powinieneś zamieścic cosik w siesi.inaczej wyjdziesz na kolejnego wirtualnego wojownika tudzież mnicha w tym wypadku :)
krytykuja zazwyczaj Ci którzy sami nie mają nic do zaprezentowania...
rei all
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
Miałem zakończyć temat ale...........twój brak kultury sprawia, że jeszcze raz coś powiem.
Nie przy.......... się do ciebie tylko do twojego mniemania o sobie i o tym co robisz :wink:
Wyobraź sobie, że nie mam kompleksów, i nic do udowadniania sobie, ponieważ ten etap mam już dawno za sobą, autentyczne gong fu czytaj - dzikie do walki , można zobaczyć jeszcze tylko w chinach (u siebie tego nie zobaczysz :) )
Wracając do pokazu to w prosty sposób można odróżnić ściemniaczy od zawodowców czyż nie :wink:
Pisząc miałem na myśli JAKOŚĆ tego co się robi, ale widać nie kumasz, szkoda.
Nie jestem internetowym wojownikiem, więc nie wpadam w samozachwyt i nie nagrywam materiałów z moimi wyczynami :) wolę realną walkę. I nie kreuj się więcej na wielkiego eksperta, bo jesteś tylko zadufanym w sobie ignorantem! który niewiele widział!
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
:splat: virtual fighter :rofl:
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
Chciałbyś aby tak było, oj chciałbyś, ale niestety tak nie jest :nie:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
widzisz, zeby sie ze mna porownywac musisz miec cos od siebie do pokazania i troche szersze horyzonty myslenia, jak widac masz 'tradycyjne klapy na oczach' :|

PS. a ja oraz inni uzytkownicy w dalszym ciagu czekamy na twoje videoklipy :wink:
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
Chiba Cię jednak zaskoczę......jestem naprawdę otwarty na wszystko i wszystkich ( jeśli robią coś sensownie).
Co do moich klipów to już ci napisałem jaki mam stosunek do tego.
Każdy kto chce zobaczyć co robię może napisać na priv i umówić się na poćwiczenie.
Miłego dnia :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
bajki i opowiesci i mistrzach i podrozach do chin opowiadac moze kazdy. chetnie z toba pocwicze gdy nadarzy sie ku temu okazja ale przypomne, ze skoro podejmujesz sie rozmow na forum publicznym to badz tak laskaw i zamieszczaj tez swoje argumenty w postaci zdjec, klipow itp

w dalszym ciagu 'nie wierny' VingDragon :)
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
no nareszcie, :) tylko podpowiedz gdzie i kim jest wu xia?
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
Ving nio pomyśl chwilkę :wink:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
:wink: i wszystko jasne :lol:
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
nio :)
dziś muszę już spadać :peace:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
a ja siedze wlasnie przy kompie i bawie sie w renderowanie i montaz starych tasm video z pokazami mojej ekipy. jak skoncze to wrzuce kilka zdjec na forum ku uciesze uzytkownikow. moze jakies pliki wideo tez... (moja strona www nie dziala :( wiec nie mam jak narazie gdzie zamiescic) moze ktos udostepni kawalek miejsca na serwerze?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
zgodnie z obietnica oto kilka fotek z naszych pokazow. material pochodzi z ostatniego naszego publicznego wystepu z okazji Bytomskich Dni Promocji Zdrowia w 1998 roku

instr. A.Golisz - twardy chikung
Dołączona grafika
wlocznia na krtani
Dołączona grafika
plyta granitowa + wlocznia
Dołączona grafika
rozbijanie mlotem
Dołączona grafika
Dołączona grafika
VingDragon na scenie
Dołączona grafika
pod ciezarem
Dołączona grafika
rozbijanie plyty granitowej na szkle
Dołączona grafika
reszta materialu w archiwum video.

PS. czy ma ktos jakies watpliwosci co do autentycznosci pokazu?
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smoki w Warszawie
Pokaz ciekawy, ale w sumie co ma pokazać kładzenie się na szkle i rozbijanie kamieni młotem oraz przykładanie włóczni do szyi?

To nie jest złośliwe, tylko pytam z czystej ciekawości, kierowany niewiedzą.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024