Skocz do zawartości


Zdjęcie

jaki powinien być kąt szlifu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

jaki powinien być kąt szlifu ?
mam pytanie dla osób, które robiły lub wiedzą jaki powinien być kąt szlifu ostrza dwustronnego ? Szykuje się do nadania szlifu mojemu "customowi" i nie wiem jak to zrobić :( aby wyszło równo. WIEM, że sama krawędz tnąca ma mniejszy kąt szlifu niż reszta ostrza, ale jaka powinna być różnica ? np. jeśli zamierzam naostrzyć nóż na 25 stopni na stronę to jaki powinien być kąt szlifu całego ostrza - 35, 40 ? nie wiem czy dobrze wyraziłem o co mi chodzi, ale może ktoś się połapie :)
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki powinien być kąt szlifu ?
chodzi Ci o kat pierwszego, glownego szlifu? na pewno mniejszy niz kat drugiego szlifu. krawedz jest ostrzona na 20-25 stopni, a glowny szlif ma o wiele mniej. ja robilem na oko - grubosc 5mm, szerokosc iles tam, wiec szlifowalem dopoki bylo trzeba - na krawedzi ok 1.5 mm stali, na osci pelna grubosc - to mozna sobie policzyc, jesli trzeba. nie wiem jaki powinien byc, a raczej powinien byc taki, jaki chcesz zeby byl ;)
pozdrawiam
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki powinien być kąt szlifu ?
mój błąd masz rację :) kąt pierwszego szlifu powinien być mniejszy od kąta szlifu krawędzi tnącej, ale czy są jakieś zasady, wytuczne ( różnica w stopniach aby przejście było w miarę płynne) ? czy tylko od nas zależy no i od szerokości głowni? niechciałbym zrobić czegoś wygladającego jak siekiera :) stal 4mm, a szlif na wysokość około 20mm więc może się okazać że wyjdzie mi szlif krawędzi 30 stopni :? zobaczymy w praktyce co wyjdzie...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024