Skocz do zawartości


Zdjęcie

przyszłość boksu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

przyszłość boksu
Witam !
Nie znam się na boksie. Trenuje TaeKwon-do. Ale jak wielu ludzi na globie, lubie ogladac walki bokserskie.

No i coraz częściej przeglądając jakieś highlighty z UFC, PRIDE albo K1 słysze że turnieje Vale Tudo mają najszybciej wzrastająca oglądalność, ze i ich popularność wzrasta bardzo gwałtownie, ze wpompowywana jest w to coraz większa kasa no i w końcu, że wkróte te zawody będą dużo bardziej popularne niż boks.

No i stąd pytania. Czy myślicie ze boks będzie stopniowo odchodził w cień ?
Czy napompowane przez media turnieje Vale Tudo mają szanse wyprzeć pięściarstwo ?
A moze nie ma szans aby coś zagroziło pozycji jaką ma boks wśród sportów walki ??
A może kompletnie was to wali i nie będziecie płakać za boksem bo Vale Tudo jest bardziej widowiskowe ??

Jestem ciekaw waszych odpowiedzi.

Pozdrawiam, DZIK
  • 0

budo_jsobanski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
To moja pierwsza wypowiedź na Budo, więc cześć wszystkim!

Swojego czasu przechodziłem fascynację Vale Tudo, wydawało mi się, że walki MMA są ciekawsze. To było jednak złudzenie, bo raczej wmawiałem sobie, że są ciekawsze, bo jest większy wachlarz technik. Z czasem mi przeszło i teraz uważam, że ciekawsze są walki np. czystego bjj, czystego boksu, niż ich połączenie. Może K-1 zyska na znaczeniu, ale wg. mnie boks pozostanie najbardziej "medialny".
  • 0

budo_mieczit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
Witam. Ja również sądze , że walki w jednym konkretnym stylu są ciekawsze , technika jest doskonalsza i wygląda to przyzwoiciej niż walki Vale Tudo. Nie zmienia to faktu , że MMA są również ma oglądalność , ale brak w nich płynności.

Pozdrawiam
  • 0

budo_pszczóła
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
Ja zgadzam się z kolegami. Boks nie zostanie wyparty przez Vale Tudo, bo jest mniej agresywny. Moi rodzice denerwuja sie jak ogladam K1, ale gdy leci boks (tylko walki polaków) to nawet babcia czasem siądzie przed telewizorem. Wielu starszych ludzi nie lubi oglądać "czegoś innego" niż boks bo wygląda to czasami jak zwyczajna bijatyka. Oglądając boks nigdy nie trafimy na jakieś nieudolne kopnięcie, lub okladanie lezacego przeciwnika :twisted:
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu

Boks nie zostanie wyparty przez Vale Tudo, bo jest mniej agresywny.


To chyba nie chodzi o samą agresywność tylko o przyzwyczajenia. A przyzwyczajenia mogą się zmieniać... :roll:
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
Moim zdaniem tu są dwa problemy.

Pierwszy - czy boks jako dyscyplina stanie sie mniej popularny w mediach ? Cięzko powiedzieć. Jedni wola oglądać tylko boks, inni VT. Mnie osobiście podobają się dobre walki i niekoniecznie musi to być boks czy UFC, ale też np. MT. Ale jeżeli dalej będzie tak silna promocja turnieji MMA to faktycznie boksu w mediach może byc mniej.

Drugi - czy boks odejdzie w cień. Jako pewne umiejętności z pewnością nie. Dlatego, że boks uczy bardzo wielu przydatnych rzeczy typu praca nóg, praca rak, balans itd. Boks będzie ćwiczony.
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
Ja uważam, że MMA jest o wiele ciekawszye od czystego boxu. Nie cierpie oglądać boxu w telewizji i nie cierpieć będe. Jedynie interesujące dla mnie jest box z lat 50, 60, 70. Aczkolwiek jeżeli chodzi o klatki, nie należy zaniedbywać strefy rąk. Mocno się zdziwiłem widzac jak Vitor Belfort wymiata w stójce. Później się dowiedzialem, że trenował, oprócz Bjj, box.
Trzeba być uniwersalnym. :P :-)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
Bylbym spokojny o boks. Ma szalenie proste zasady i stwarza iluzje, ze oto np. walczac o mistrzostwo wagi ciezkiej spotyka sie dwoch najsilniejszych i najgrozniejszych w walce wrecz ludzi swiata. Publicznosc to lubi, zwlaszcza, ze kazdemu "ogladaczowi" wydaje sie, ze doskonale zna sie na tej dyscyplinie sportu, malo tego, ze on to zrobilby lepiej - np. doje... temu "gejowi Salecie", albo "tchorzowi" Golocie, czy "zdrajcy" Michalczewskiemu.
K_P
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
Tak. Albo różnego rodzaju kretyńskie zachowania boxerów. Szczerze mówiąc bardziej mnie rozbawił golas biegający woków stołu i Roni O' Sallivan ze sztucznymi, żółtymi zębami podczas finału w Snoocer' a, niż Tyson prowokujący Bob' a Sapp' a podczas K1. :wink: hy, hy... Ale musicie przyznać. Najlepszy w różnego rodzaju kótniach i prowokacjach był Muhamed Ali. :-)
  • 0

budo_karate kid
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
Ja mam nadzieje, ze mma bedzie coraz bardziej popularne w mediach i z czasem wyprze boks, ktory dla mnie jest po prostu nuzacy. Jednak fakty sa takie, ze boks sie podoba ludziom i jest powszechnie znany, a jesli ktos nie zna takich postaci jak Tyson czy Lewis jest uwazany za kogos nie z tego swiata. Jednak vale tudo ma nieustanna reklame w mediach, niewazne czy pozytywna, czy negatywna, ale ma. Wiec, jak juz powiedzialem, mam nadzieje ze mma bedzie niedlugo bardziej popularne od boksu.
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu

Jednak vale tudo ma nieustanna reklame w mediach, niewazne czy pozytywna, czy negatywna, ale ma


No właśnie. Najstarsze przykazanie showbiznesu. "Jeśli mówią o nas dobrze to dobrze, jeśli mówią źle to jeszcze lepiej". Im wiece będzie kontrowersji wogół Vale Tudo, tym mocniejszą bedzie zdobywało pozycje na rynku.

Co do boksu to kiedyś uważałem go za sport walki mało ciekawy, ograniczony i niekompletny. Od kiedy chodze na TKD uczą nas bokserskiej gardy, sierpów i haków. Sparujemy na zasadach walki bokserskiej. I im wiecej wiem o boksie tym bardziej mnie pociąga. Im więcej z tego rozumiem tym lepiej ogląda się zawodowców. Teraz już wiem że to o wiele więcej niż trzy techniki na krzyż. Niechciałbym żeby ta dyscyplina traciła na znaczeniu.

Ale myśle ze to moze sie juz niedługo stać. Chociaż z drugiej strony, boks przetrwał boom na-kung fu, karate, wojowników ninja i inne takie. Moze uda mu się wyjść bez szwanku z rozpoczynającej sie, fascynacji opinii publicznej Vale Tudo.

pozdrawiam, DZIK
  • 0

budo_karate kid
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu

No właśnie. Najstarsze przykazanie showbiznesu. "Jeśli mówią o nas dobrze to dobrze, jeśli mówią źle to jeszcze lepiej". Im wiece będzie kontrowersji wogół Vale Tudo, tym mocniejszą bedzie zdobywało pozycje na rynku.

8)

Ale myśle ze to moze sie juz niedługo stać. Chociaż z drugiej strony, boks przetrwał boom na-kung fu, karate, wojowników ninja i inne takie. Moze uda mu się wyjść bez szwanku z rozpoczynającej sie, fascynacji opinii publicznej Vale Tudo.


:nie:
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
Boks w telewizji publicznej póki co i tak będzie przodował..
vale tudo dla ludzi obytych ze sztukami walki bedzie ciekawsze ze wzgledu na szerszy wachlarz technik,jednakze dla laików będzie to zwykła bijatyka,bo oni nie dojrzą w niej wszystkich niuansów technicznych...
co do boksu- ja lubie sobie od czasu do czasu poboksować , ot tak dla urozmaicenia treningu i pracy nad technikami ręcznymi,jednakże nigdy nie trenowałbym samego boksu..
rei all
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
Boks przetrwa, jak najbardziej. Zadne tam Vale tudo czy inne K1 nie jest w stanie tego zmienic. Ja osobiscie wole obejrzec zawodowy boks na najwyzszym poziomie niz MMA na najwyzszym poziomie. Jak ktos mowi ze boks jest nuzacy i niedzisiejszy to po prostu malo widzial i nie wie co mowi 8) ... bez obrazy :D
  • 0

budo_anochi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
Jak mówi stare porzekadło pożyjemy zobaczymy... Jednak wydaje mi się, że Vale Tudo jest ciekawsze, ba nawet K1 jest ciekawszy od boksu. Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że wkrótce VT... no właśnie nie wiadomo :)
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
Tylko krowa nie zmiena poglądów :)

Temat mnie bardzo zaciekawił wiec sie wypowiem 8)

Zgóry prosze o niekomentowanie tej wypowiedzi, nie interesuje mnie, ze to jest forum :evil:

Fakt turnieje typu K1 czy VT zyskuję odziwo publikę. Odziwo dlatego,ze tego typu zawody powinny być z góry skazane na porazke lub popularne w bardzą wąskich kregach, niestety tak nie jest. Sport z załozęnia powinnien mieć zasady, a nie byc samowolka. Przciez chodzi o to, zeby walczyc z zasadami!

Co do mojego ukochanego boksu...

...to czarno widze. Nie obawiam sie zagrozenia ze strony VT czy innego MMA, tylko ze strony "sportów walki" :nie: . Jak patrze na te tłumy wysrostków ciagnacych licznie na karate :lol: czy inne kug-fu :rofl: to mi sie przykro robi, naprawde.Prawdziwy meski sport jakim jest niewątpliwe boks odchodzi do lamusa, przerazajace. Teraz jest moda na bezproduktywne kopanki rodem z filmów z Brucem Lee.... :lol: . Kiedys jakiejś 10 letnie gnojki udawały sie na trening ju-jitsu 8O :lol: podszedłem do jedengo z nich i pytam "A czemu nie chodzisz na boks?" a on do mnie "Bo to jest fajniejsze". 8O 8O 8O I ja sie zatanwiam skad takie opinie? He??? Ma dosć tej całej filozofii ducha w tym czyms z Japonii, ma dosc :blus: "japonskich słowek"!!! Boks to jest to, "kształtowanie chrakteru poprzez ring". To jest prawdziwy sport walki, nie jakies markowane ciosy(pozdrawiam trenujacych TKD, nie wspominajc o karate czy aikido), czy 2 metrowe wyskoki aby kopnać deseczke (ciekawe po co im ta umiejetnosc w walce :?: :!: :?: ).

Niektórzy uzywaja załosnych argumentów w stylu "boks jest ubogi w techniki"... .
1.Technik recznych jest bardzo wiele...

2. Heee, w karate jest kopanie, a TKD też jest i czy to pomogłoby ich zawodnikom w walce pozadnym bokserem? Watpie.... .

Jak juz pisałem, bezproduktywne machnie.

Jak patrze na te pokazy pakerów z "SW" juz pomijając łamanie deseczek :lol: :) , ale ta niby "walka realna " pokazywana przez TKD w Lublinie. Tak przeżucie sie po asfalcie, kpnie np. skina w twarz i kacje wykona efektowymym przeżutem...samego siebie 8O :lol: ...juz to widze. Ja bym bardoz chciał aby mój przeciwnik robił fikłki na betonie, nawet bym go bic nie musiał.... .

Poządne sztuki walki to:
-boks
-MT
-kick

Ewentualnie shootokan....

Reszta to kicha!!!!
  • 0

budo_jarząbek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
wos-boks jest właśnie sportem walki a karate czy kung fu to sztuka walki.
  • 0

budo_jarząbek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
boks napewno nie odejdzie w zapommnienie.za duza tam siedzi kasa (chodzi mi o media).Jeżeli chodzi o samo trenowanie to boks przetrwa bo kazdy wie że najważniejsze w walce są ręce.
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
ŁO FUCK !! 8O

przeprasam Cię wos, ale chyba jednak skomentuje. (Nie interesuje mnie ze ci sie to nie podoba :) ).

najpierw odnośnie TKD i boksu.

Po pierwsze:
Kiedy przyszedłem na pierwszy trening Taekwon-do, trener pokazał nam prawidłową garde i zaczynał nam pokazywać jak się poprawnie wykonuje lewy prosty. Zaraz po tym powiedział nam, że człowiek nie wymyślił jeszcze lepszego sposobu na wykorzystanie rąk w walce niż boks (mowie o stójce of kozz). I dlatego właśnie u nas w klubie, i z tego co wiem w bardzo wielu innych klubach, techniki ręczne, garda i bardzo wiele innych rzeczy pożyczonych jest z boksu. Bo TaeKwon-do to system który ma braki. Trenerzy o tym wiedzą, ulepszają go, dodając (w granicach zdrowego rozsadku) techniki z innych styli. Cały czas mając TKD jako system bazowy.


piszesz wos :

Heee, w karate jest kopanie, a TKD też jest i czy to pomogłoby ich zawodnikom w walce pozadnym bokserem? Watpie.... .

a nastepnie:

Sport z załozęnia powinnien mieć zasady, a nie byc samowolka. Przciez chodzi o to, zeby walczyc z zasadami!


Skoro taką wage przywiązujesz do zasad to zastanów sie czy bokser wygrałby z zawodnikiem Taekwon-do na zasadach TKD. Szczerze wątpie.

na zasadach Vale Tudo, TKD pewnie miałoby problemy.

Nie wiem czy wiesz, ale próbuje sie juz w TKD wprowadzać sierpy i haki. Pewnie zwiekszy to skuteczność stylu, ale ja nie jestem zadowolony z tego bo pewnie ograniczy to bogactwo technik nożnych. No i własnie. Nie dla wszystkich absolutnym priorytetem jest skuteczność. Gdybym chciał naprawde skutecznie walczyć pewnie bym skorzystał z usług jednej z krakowiski szkół Muay thai, albo wybrałbym własnie boks. Ale ja tego nie potrzebuje. Może mam paskudną morde, a moze jestem pewny siebie, ale po prostu nikt mnie nie zaczepia. Nie potrzebuje tego co najskuteczniejsze. TKD mi wystarcza, a dodatkowo moge sobie kopać te wszystkie wykręcone kopniecia i walce sportowej używac niesmowitego bogactwa technik. I moze właśnie dlatego: "tłumy wysrostków ciagną licznie na karate czy inne kug-fu"

przepraszam za Off Topic (popuściłem)

Co do bosku i Vale Tudo

Nie obawiam sie zagrozenia ze strony VT czy innego MMA, tylko ze strony "sportów walki" . Jak patrze na te tłumy wysrostków ciagnacych licznie na karate czy inne kug-fu


no chyba czasy świetnośi karate, kung-fu, bruca lee i mnichów z Shaolin juz minęły. Teraz własnie przecietny wyrostek wie, że żeby komuś dojebać trzeba iść na Thaia, Kicka względnie Kravke. To jest teraz na topie

pozdrawiam, DZIK[/b]
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
Co to za bez sensu rozroznienie "sport walki - sztuka walki" ?
Jesli czlowiek uprawiajacy sporty walki pokona czlowieka cwiczacego sztuke walki to co to oznacza ?
1. ze nie byla to zadna sztuka tylko przecietne rzemioslo
2. ze sport moze sie okazac sztuka a sztuka sportem
3. ze byl to zupelny przypadek i nalezy powtorzyc walke w celu przywrocenia wlasciwego podzialu i harmonii w przyrodzie :wink: :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024