Skocz do zawartości


Zdjęcie

przyszłość boksu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_karate kid
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu

Jak ktos mowi ze boks jest nuzacy i niedzisiejszy to po prostu malo widzial i nie wie co mowi


Napisalem ze dla mnie jest nuzacy :?

A co do wypowiedzi Wosa: stary, walka nie konczy sie na samym boksie :!: Sa jeszcze nogi, lokcie, kolana i oczywiscie PARTER :!: Ale skoro nie chcesz tego przyjac do wiadomoscie, to juz twoja sprawa.
  • 0

budo_anochi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
Poządne sztuki walki to:
-boks
-MT
-kick

:roll: Chyba żartujesz :roll:
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
boks zawodowy bez problemu przetrwa wszystko...kilka lat temu ( a może kilkanaście) był ogromny bum na kickboxing zawodowy( całą masa gali zawodowych w TV polsat , wielu mistrzów z naszego kraju) , i co??? bum minął ,gwiazdy przeminęły a boks zawodowy jest dalej. myśle że z K1 Pride UFC itp będzie tak samo jak z kickiem zawodowym -jeszcze 5 może 10 lat i nikt nie będzie o tym pamiętał ( takie jest moje zdanie) zresztą już dziś najlepsi z K1 uciekają ( choćby Cro Cop)a młodzi zawodnicy to już nie to samo :(
  • 0

budo_jarząbek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
telex te dwa różne terminy sie różnią.napisałem to jako ciekawostkę.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
Karate Kid:
a ja napisalem

... bez obrazy :D

moze sie jeszcze przekonasz do boksu... moze jakbys zobaczyl Foremana na treningu z gosciem z publicznosci, nie bokserem... naprawde kapitalna sprawa, wrecz komediowa, facet nie mogl go trafic, nie mogl sie zblizyc, nic nie mogl... prawie sie zabil o wlasne nogi, jak w smiechu warte.

Jarzabek:
Wlasnie dla mnie sporty walki a sztuki walki sie nie roznia, ale ok, to nie ten temat.
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
Wos. :? Normalnie wypisz, wymaluj mój kolega- boxer. Tak jak było w wypowiedziach powyżej. Zależy na jakich zasadach dwójka przciiwnikow się ściera. Na UFC I boxer dostał wpierdy od zawodnika Bjj. I co na to powiesz? Jakoś nie widzę Bjj na liście najpotężniejszych według ciebie styli. Ech... Najlepszy jest cross trening, a taki gwarantuja kluby Vale Tudo na przykład. U mnie w klubie znajdziesz prawie wszystko co do szczęścia potrzebne: Bjj, box, zapasy... A od września Muay thai. Heh... Poza tym nie nabijaj się zbytnio z Bruca Lee. Prawda, że filmy mocno nierealistyczne, no ale... Bruce wielkim wojownikiem był. Poczytaj jego książki a zrozumiesz. Inni wielcy zawodnicy UFC także grają w filmach, jak choćby Oleg Taktarov, Bas Rutten, czy raz Fran Shamrock. Nom... Ale ogólnbie życze powodzenia na ringu. :wink:
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu

myśle że z K1 Pride UFC itp będzie tak samo jak z kickiem zawodowym -jeszcze 5 może 10 lat i nikt nie będzie o tym pamiętał ( takie jest moje zdanie) zresztą już dziś najlepsi z K1 uciekają ( choćby Cro Cop)a młodzi zawodnicy to już nie to samo :(

A ja myslę że się mylisz.Cro Cop nie "uciekł" z K! tylko zaczął się bawić w MMA.To raz.Dwa,boks,oprocz prawdziwych fanow,przyciąga ludzi ktorzy chca zobaczyć "prawdziwą walke",oglądnąć pojedynek "najgroźnijszych ludzi na tej planecie" :roll: etc.Myśle że powoli zawody MMA bedą przejmowały tę rolę i przyciągały takiego widza.Gdy bokserą odbierze się etykietkę "niepokonanych wojowników"(a wierze ze MMA predzej czy pozniej do tego doprowadzi) to myśle że wielu niedzielnych fanów boksu zwróci sie w strone walk ludzi do których ta definicja bardziej pasuje.Co nie znaczy że boks się skończy,ma,jak wszystkie sporty walki,swoich wiernych fanów ktorzy przy nim zostaną.Nie zmienia to jednak faktu że,moim zdaniem, za kilka latek zawodowi bokserzy przestana zarabiać jak gwiazdy filmowe...
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
MMA zyskuje popularność. Czy wyprze boks? Niewiem, ale napewno stanie sie bardzo popularne. Boks jest bardzo stary, każdy go zna a powiedzcie mi ilu ludzi wie co to MMA?
Aby MMA się podobało, a szczególnie walka w parterze ludzie muszą wiedzieć również o co chodzi. Co on mu robi, czemu on sie dusi :wink:
To nie tylko widowiskowosć będzie wpływała na zainteresowanie ale również sama konfrontacja indywidualności wywodzących się z różnych styli.(MMA to przeciez nie styl, aczkolwiek ludzie ćwiczą pod ta formułe)


Temat mnie bardzo zaciekawił wiec sie wypowiem 8)


To szkoda bo z tego co wiem to nigdy nic nie cwiczyłeś

Zgóry prosze o niekomentowanie tej wypowiedzi, nie interesuje mnie, ze to jest forum :evil:


To sie tu nie wypowiadaj ^^

Fakt turnieje typu K1 czy VT zyskuję odziwo publikę. Odziwo dlatego,ze tego typu zawody powinny być z góry skazane na porazke lub popularne w bardzą wąskich kregach, niestety tak nie jest. Sport z załozęnia powinnien mieć zasady, a nie byc samowolka. Przciez chodzi o to, zeby walczyc z zasadami!


Jak to miło posłuchać jak ktoś pier**** głupoty :) W MMA nie ma zasad? Jak to "samowolka"? Nasłuchałeś sie smerfie że to "walka bez zasad" i tyle


Oglądając boks nigdy nie trafimy na jakieś nieudolne kopnięcie, lub okladanie lezacego przeciwnika :twisted:


To nie okładanie leżącego przeciwnika tylko walka w parterze.

pozdro
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
Dołączona grafika

Niemogę uwierzyć w to, aby ten człowiek musiał zmienić "profesję". Tak samo jak każda dyscyplina sportu boks ma swoich "wyznawców", a już ludzie tacy jak Don King będa się starali aby było ich jak najwiecej.
  • 0

budo_pszczóła
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu

Oglądając boks nigdy nie trafimy na jakieś nieudolne kopnięcie, lub okladanie lezacego przeciwnika :twisted:


To nie okładanie leżącego przeciwnika tylko walka w parterze.

pozdro

8O
Dziękuję ci saku ze mnie oswieciles. Zawsze sie zastanawialem o co w tym chodzi :oops:

Jakbyś chcial wiedziec, to ja to pisalem z punktu widzenia moich rodziców oglądających VT. A oni nie lubią ogladac takiej walki.

pozdro
  • 0

budo_karate kid
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu

Karate Kid:
a ja napisalem

... bez obrazy :D

moze sie jeszcze przekonasz do boksu... moze jakbys zobaczyl Foremana na treningu z gosciem z publicznosci, nie bokserem... naprawde kapitalna sprawa, wrecz komediowa, facet nie mogl go trafic, nie mogl sie zblizyc, nic nie mogl... prawie sie zabil o wlasne nogi, jak w smiechu warte.

Jarzabek:
Wlasnie dla mnie sporty walki a sztuki walki sie nie roznia, ale ok, to nie ten temat.


Ja doskonale wiem, ze boksu nie mozna lekcewazyc. W zasadzie ja sam w jakims stopniu trenuje boks, jednak walki na zasadch bokserskich sa dla mnie malo ciekawe. Ale moze, kiedys...
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
Dla mnie nużące są ciągłe klincze w boxie, oraz zakaz bicia w potylice. W Vale Tudo, czy K1 podczas klinczu można już zdziałać sporo. Piękne było na przykład nokautujące kolano Ignashova, z którym Petas nie miał szans. A to, że niektórzy boxerzy wykorzystują zakaz bicia w tył głowy( patrz Byrd podczas walki z Gołotą) przypomina mi sytsem obrony zapaśników poprzez położenie się na brzuchu. Na Vale Tudo coś takiego nie przejdzie. :-)
  • 0

budo_karate kid
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu

Dla mnie nużące są ciągłe klincze w boxie, oraz zakaz bicia w potylice. W Vale Tudo, czy K1 podczas klinczu można już zdziałać sporo. Piękne było na przykład nokautujące kolano Ignashova, z którym Petas nie miał szans. A to, że niektórzy boxerzy wykorzystują zakaz bicia w tył głowy( patrz Byrd podczas walki z Gołotą) przypomina mi sytsem obrony zapaśników poprzez położenie się na brzuchu. Na Vale Tudo coś takiego nie przejdzie. :-)


:twisted:
  • 0

budo_piwosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
W konfrontacji medialnej MMA nie mają zadnych szans z boksem. Za bardzo boks przeniknął w naszą kulturę. To ze coraz wiecej osób ćwiczy MMA nie ma żadnego znaczenia. W latch osiemdziesiątych 70 % chłopców ćwiczyło karate albo kung-fu. I co? I nic, w ogóle się to nie przełożyło na popularność tych dyscyplin dla kibiców.
MMA sa sportem niszowym. Nie przenikaja poza środwisko w którym je sie ćwiczy. Jak ktoś nie wierzy to niech czyta ostatnie strony dzienników ogólnopolskich (dla niezorientowanych strony sportu). I niech czyta jakie sporty walki tam się opisuje. To daje do myślenia jak mocna jest pozycja boksu w naszej kulturze. MMA interesują sie głownie ludzie młodzi którym z czasem to przechodzi.

Oczywiście boks ma także zalety wynikajace nie tylko z tego ze jest wrośnięty w naszą kulturę. Ciągle ma przewagę wynikającą z tego, ze jego zasady są proste, jest bardzo widowiskowy i ma wysoki poziom (czego się o K1 absolutnie nie da powiedzieć).
Boks sprawia wrazenie bardzo profesjonalnej dyscypliny (a nie zabawy dla dzieciaków) co jest całkowitą prawdą . Proszę zauważyć ile boks wniósł do karate, taekwondo, kick-boxingu (który zaczynał jako wszechstylowe karate). Nie tylko chodzi o technikę ale także o metodykę treningu. A co wniosły dalekowschodnie MA do boksu? Nic.
Ten profesjonalizm dodaje smaczku pojedynkom. Sprawia ze są one odbierane jako walki "prawdziwych gladiatorów ringu" a nie amatorów machajacych nogami bez sensu i krzyczącyh w dziwnym języku :D .

Po drugie boks ciągle generuje gigantyczne pieniądze. MMA fascynują sie głównie dzieciaki (co można łatwo stwierdzić bywając na tym forum i na innym zajmującym suie boksem jaki jest przekrój wieku), które nie zapłacą kilkudziesięciu dolarów za możliwość oglądania walki w sytemie pay per view. I te pieniądze napedzają boks

Te pieniądze również wysysają najlepszych kickbokserów i innych uderzaczy i przychodza oni do boksu.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu

W konfrontacji medialnej MMA nie mają zadnych szans z boksem. Za bardzo boks przeniknął w naszą kulturę. To ze coraz wiecej osób ćwiczy MMA nie ma żadnego znaczenia. W latch osiemdziesiątych 70 % chłopców ćwiczyło karate albo kung-fu. I co? I nic, w ogóle się to nie przełożyło na popularność tych dyscyplin dla kibiców.
MMA sa sportem niszowym. Nie przenikaja poza środwisko w którym je sie ćwiczy. Jak ktoś nie wierzy to niech czyta ostatnie strony dzienników ogólnopolskich (dla niezorientowanych strony sportu). I niech czyta jakie sporty walki tam się opisuje. To daje do myślenia jak mocna jest pozycja boksu w naszej kulturze. MMA interesują sie głownie ludzie młodzi którym z czasem to przechodzi.

Oczywiście boks ma także zalety wynikajace nie tylko z tego ze jest wrośnięty w naszą kulturę. Ciągle ma przewagę wynikającą z tego, ze jego zasady są proste, jest bardzo widowiskowy i ma wysoki poziom (czego się o K1 absolutnie nie da powiedzieć).
Boks sprawia wrazenie bardzo profesjonalnej dyscypliny (a nie zabawy dla dzieciaków) co jest całkowitą prawdą . Proszę zauważyć ile boks wniósł do karate, taekwondo, kick-boxingu (który zaczynał jako wszechstylowe karate). Nie tylko chodzi o technikę ale także o metodykę treningu. A co wniosły dalekowschodnie MA do boksu? Nic.
Ten profesjonalizm dodaje smaczku pojedynkom. Sprawia ze są one odbierane jako walki "prawdziwych gladiatorów ringu" a nie amatorów machajacych nogami bez sensu i krzyczącyh w dziwnym języku :D .

Po drugie boks ciągle generuje gigantyczne pieniądze. MMA fascynują sie głównie dzieciaki (co można łatwo stwierdzić bywając na tym forum i na innym zajmującym suie boksem jaki jest przekrój wieku), które nie zapłacą kilkudziesięciu dolarów za możliwość oglądania walki w sytemie pay per view. I te pieniądze napedzają boks

Te pieniądze również wysysają najlepszych kickbokserów i innych uderzaczy i przychodza oni do boksu.


Po co to pisałeś? Każdy wie jak jest. Tematem jest przyszłość

ps.

MMA interesują sie głownie ludzie młodzi którym z czasem to przechodzi.


moglbys to rozwinac?

pzdr.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu


MMA interesują sie głownie ludzie młodzi którym z czasem to przechodzi.


moglbys to rozwinac?


Co tu rozwijac ? Wszystko jasno opowiedziane.
Trenujac wschodnie sztuki walki boks sie zaczyna doceniac nieco w pozniejszym wieku. Ilosc technik do wykorzystania jakos tak samoczynnie sie kurczy, czlowiek dochodzi do wniosku ze bez sensu udawac wiatrak z nogami nad glowa, tarzac sie po ziemi, czy przepychac z jakims 100 kg miskiem w zapasniczych usciskach.
Zaczyna doceniac piekno pozornej prostoty boksu, tak jest od lat. Raczej sie to nie zmieni, powody dobrze argumentowal Piwosz, zgadzam sie calkowicie.
  • 0

budo_jsobanski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
Dostrzegam 2 powody, dla których fani MMA uważają swoje widowiska za ciekawsze - brutalność i bogactwo technik. Myślę, że bogactwo technik nie czyni walki ciekawszą. Postaciom w MMA brakuje wyraźnego zarysu charakteru. Na pewno mają mocne i specyficzne charaktery, jednak duża gama technik to przesłania. Przykład: boję się kogoś, bo dobrze uderza, to dążę do parteru, boję się chwytacza - unikam zwarcia. Bogactwo technik pozwala nadrobić/zasłonić braki w charakterze. W boksie ktoś da się w walce zastraszyć, to pięknie widać w walce. Widoczna jest psychologia walki i to mi się bardzo podoba. Jeszcze dobrym przykładem, że w mediach przetrwa prostsza walka, są zapasy. Chociaż w starożytności znali MMA, to zapasy ostały się do dziś w silniejszej formie niż pankration.

A w ogóle kłotnie, w stylu "zawodnik bjj pokonałby boksera" są dziecinne "mój tata jest silniejszy od Twojego" %-). Jestem pewien, że istnieją takie style A, B, C, że dla zawodników tej samej klasy zachodzi: A bije B, B bije C, C bije A.
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu

A w ogóle kłotnie, w stylu "zawodnik bjj pokonałby boksera" są dziecinne "mój tata jest silniejszy od Twojego" %-). Jestem pewien, że istnieją takie style A, B, C, że dla zawodników tej samej klasy zachodzi: A bije B, B bije C, C bije A.

Moim zdaniem nie są ani trochę dziecinne...jak już pisałem jeśli ktoś jest prawdziwym fanem boksu to go żadne MMA i Bjj nie obchodzą,cieszy go piękno boksu,technika etc.Ale jest mnośtwo ludzi ktorzy interesuja sie boksem bo chca zobaczyć w walce "niepokonanych wojowników" ludzi którym nikt nie dorowna nie tylko na ringu ale i w walce ulicznej, vide "rocky" i inne takie produkty.Bokserzy tylko,mimo całego mojego szacunku dla tego sportu,tylko na takich pozuj...>Chyba nikt normalny i w miare znajacy sie na SW w dzisijszych czasach nie stwwierdziłby że "czysty" bokser pokonałby np. BJJ-owca
  • 0

budo_jsobanski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
To ja się nie zgodzę. Jak się nie uda sprowadzić do parteru, to nie uda się wygrać walki. Są bokserzy o tak pięknej pracy nóg, że doprowadzenie ich do parteru zajęłoby na tyle dużo czasu, że zdążyło by się wyłapać nokautujący cios (albo podczas samego wejścia w nogi). Z tym wejściem w nogi to jest trochę totolotek (chociaż z dużą szansą na powodzenie), jeśli uda się wejść - to się wygra, jak nie uda się wejść lub podczas wejścia załapie się na kolano - to się przegra. Większe szanse ma zapaśnik, bo lepiej sprowadza do parteru, a w parterze bokserowi wszystko jedno, czy ma za przeciwnika bjj-owca czy zapaśnika czy co tam jeszcze chwytanego, i tak przegra.

Bjj nie jest lekarstwem na wszystko, wszechwalką i największym odkryciem ostatnich czasów. Trochę więcej krytyki i mniej filimików z legendami UFC, no i w ogóle Internetu, bo to głównie w necie bjj ma promocję.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: przyszłość boksu
jsobanski a tak w ogole co chciales powiedziec? Np. ze nie znasz zadnej z wymienionych przez Ciebie systemow? To widac od pierwszego zdania (na boksie tez sie nie znasz, bo bys wiedzial, ze np. walki miedzy wybitnymi bokserami co chwila maja swoje przerwy w klinczu).
Pozdrawiam
K_P
PS. Nie dywaguj, trenuj!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024