Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy gruszki na automatach faktycznie mierzą siłe uderzenia?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_pilidzin_piligo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Czy gruszki na automatach faktycznie mierzą siłe uderzenia?
No właśnie ostatnio byłem w centrum handlowym patrze grucha. 1 zł jedno uderzenie . No to wrzuciłem zeta wale a tam na liczniku 870 . Podchodzi małolat wrzuca 1 zł. wali a tam ................... no właśnie 950.. :oops: uuu łepek niższy o 2 głowy chudszy o jakieś 20-30 kg. Wiem że masa nie bardzo przekłada sie na siłe uderzenia ale w jakimś stopniu na pewno. I co wy na to. Fakt że łepek strzelił z rozbiegu i właściwie było to uderzenie młotkowe a nie sierpowe ale fakt jest faktem. Czy te gruszki odzwierciedlają faktyczną siłe uderzenia? A może jest jakiś patent żeby zamknąć budzik na 999. Znam podstawy boksu, troche męcze worek i normalnie załamka.Co wy na to?
  • 0

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gruszki na automatach faktycznie mierzą siłe uderzenia?
To ja Ci opowiem pewna historie na pocieszenie.
Moj znajomy cwiczacy zapasy, waga jakies conajmniej 100kg, wzrost 192cm conajmniej ( dokladnych danych nie znam, spory chlopak, tak powiem ) mial najsilniejszy cios wlasnie na takiej maszynie w pewnej knajpie.
Pewnego dnia w inny barze zaczely sie szarpanki z takim type - ( znow na oko ) 177, 70 ( max ) wagi.
No i co z tego wyniklo? Koles, ktory mial najlepszy wynik na maszynie i nikt go pobic nie potrafil ( na maszynie ) dostal taki lomot od tego chudego typa... coprawda chudy sie dobrze leje, no ale majac taki cios...
Pozdrawiam :twisted:
  • 0

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gruszki na automatach faktycznie mierzą siłe uderzenia?
Takie male maslo, maslane wyszlo z powyzszego posta, ale chyba da sie zrozumiec.
Pozdrawiam
  • 0

budo_pilidzin_piligo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gruszki na automatach faktycznie mierzą siłe uderzenia?
Nie chodzi mi o bezpośrednie starcie , chociarz historia pocieszająca. Chodzi mo o to czy faktycznie te gruszki odzwierciedlają siłe uderzenia. Pomijam że są to strzały sygnalizowane. w bezpośrednim starciu nie trzeba nawet uderzać nie wiadomo jak mocno. Nie ma rękawic kostki są twarde nawet pozornie lekkie uderzennie może złamać nos i po walce. Więc czy te gruchy pokazują faktyczną siłe uderzenia czy po prostu trzeba mieć jakiś sposób na gruche. (Troche to zamotane fakt ale o co chodzi chyba wiadomo) POZDRO
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gruszki na automatach faktycznie mierzą siłe uderzenia?
Powiem ci jedna tajemnice co do tych gruszek. Widzialem kolesi po okolo 30 -40 lat i nie mogli wyjsci powyzje 600 na takim czyms, a taki koles 18 lat walol sobie tak od niechcenia 1000. i tu sa 3 punkty
a) te maszyny roznia sie od siebie mierzeniem, inne maja wieksze kryteria inne slbsze a niby to samo
B) na tej calej gruszce jest tzw. czuly punkt, jedno miejsce (zaleznie od maszyny) w ktre trzeba trafic zeby miec maksymalny wynik, dalej od tego punktu trudniej zdobyc jakis wysoki wynik. przewaznie jest na srodku ale to tez zalezy
C) wazne jest zeby ta grucha takze bardzo mocno walnela w maszyne, dlatego tu kopy rzadza( chodzi o wstrzas, to taki trik na podwyzszenie ciosu o jakies 100-200, dlatego taki lebek z rozbiegu ma takie wyniki)

Ale porownywanie ze ktos kto ma na takiej maszynie maksymalny wynik i dostaje oklep jest bledne, znalem przypadki ze ktos kto mial 300 wygral z kims kto mial 800,sama szybkoscia.

Trzeba tez zauwazyc ze tak naprawde cios o sile 1000 w realich wcale nie ejst taki super extra mocny i porownanie go do boksera wagi ciezkiej jest smieszne.
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gruszki na automatach faktycznie mierzą siłe uderzenia?
zastanawiałem sięteż kiedys nad tym(w wakacje)....do a i b doszsedłem sam,ale c jest ciekawe....dzięki :D
pozdr.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gruszki na automatach faktycznie mierzą siłe uderzenia?
z tego co wiem to ta grucha nie mierzy tak naprawde sily uderzenia, a szybkosc z jaka grucha "dolatuje"... ja mialem grube wyniki nie przy uderzaniu siłowym, po prostu, energie ładowałem dopiero, gdy dotknąłem gruchy ręką i jak najszybciej "przepychałem" do końca, wyskakiwało 960 jakoś, kiedyś pare razy fulla miałem nawet...
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gruszki na automatach faktycznie mierzą siłe uderzenia?
dokładnie automat mierzy szybkość z jaką grucha uderza w automat. Tyle ze tylko szybkość natomiast siła uderzenia składa się z iloczynu masy i szybkości ( do kwadratu ). Więc nie uwzględnia on 1 z dwoch zmiennych składowych siły uderzenia.
Piotrek
PS. Jak się jebnołem we wzorze na siłę wielkie sory! Ale myśle że jest ok :D
  • 0

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gruszki na automatach faktycznie mierzą siłe uderzenia?

natomiast siła uderzenia składa się z iloczynu masy i szybkości ( do kwadratu ).


Wlasciwie to iloczynu masy i przyspieszenia ( przyspieszenie to predkosc do czasu )
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gruszki na automatach faktycznie mierzą siłe uderzenia?
Dzieki :D wiedza nieuzywana wypada :( ale mysle ze to powinno nam juz wszysto wyjasnic w tej kwestii.

No moze ktos ma sprawdzona technike na to cos??
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gruszki na automatach faktycznie mierzą siłe uderzenia?
W te maszyny trzeba uderzac prostym ciosem. Zeby wektor silu uderzyl w jeden pkt po lini prostej z maksymalna predkoscia.

Moj pierwszy raz byl taki ustawilem sie z boku maszyny i wyplacilem chamskiego, cepa takigo popartego wtedy 137 kg masy. Przesunolem maszyne o pare milimetrow ... ogromny huk ... i 200 wynik :D

Teraz jak uderzam to kontrolny prawy prosty z dojscia i 900 - 999 mam zawsze ... kwestia "techniki" :D


POzdrawiam
  • 0

budo_kamil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3-miasto zawsze i wszedzi

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gruszki na automatach faktycznie mierzą siłe uderzenia?
Waliłem w taką gruche po paru piffkach he i powiem Wam że z bańki miałem lepszy wynik niż z reki . Zato koledzy kładli sie ze śmiechu .pozdro.
  • 0

budo_daric
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gruszki na automatach faktycznie mierzą siłe uderzenia?
W Niemczech podczas testow fizycznych dla bokserow fachowcy ktorzy robili te p[omiary mieli specjalne komputery podlaczone do poduchy poedwieszonej na scianie mowili ktora reka masz uderzac z jaka czestotliwoscia i jak dlugo,serie i pojedyncze ciosy,z wynikow mozna bylo sie dowiedziec jaka sila ciosu ktora reka,jaka szybkosc zadawania ciosu,jak spada sila ciosu w miare uplywu czasu itd... a taka gruszka jest po to by naklepac kabze wlascicielowi. :)
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gruszki na automatach faktycznie mierzą siłe uderzenia?
Masa razy przyspieszenie do kwadratu?! :?: :!: :? Chyba cię coś... Energie kinetyczną liczy się w danym punkcie, czyli dla przykładu ułamek sekundy w którym nasze dwie kostki dotykają powierzchni gruszki. Czyli masa razy prędkość do kwadratu. :-)
  • 0

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gruszki na automatach faktycznie mierzą siłe uderzenia?

Masa razy przyspieszenie do kwadratu?! :?: :!: :? Chyba cię coś... Energie kinetyczną liczy się w danym punkcie, czyli dla przykładu ułamek sekundy w którym nasze dwie kostki dotykają powierzchni gruszki. Czyli masa razy prędkość do kwadratu. :-)


Jezeli napisales to do mnie to juz odpowiadam - ja nigdzie nie napisalem, ze SILA jest rowna masie * przysp. do kwadratu. Sila jest rowna masa*przysp. czyli m*a.
Energia kinetyczna zas mv^2/2 czyli iloczyn masy i kwadratu predkosci podzielony przez 2.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024