Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krótka charakterystyka SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_murky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrowiec Św.

Napisano Ponad rok temu

Krótka charakterystyka SW
Czy możecie mi podać cechy charakterystyczne i wyróżniające poszczególnych sztuk walki (tych najpopularniejszych)? SW zajmje się od niedawna i jeszcze nigdzie się nie zapisałem. Jestem pewny, że jakieś różnice i cechy szczególne są bo wtedy nie byłoby aż tylu rodzai SW. Być może już gdzieś coś takiego jest (więc podajcie mi linka jeśli możecie tylko).

Pozdrawiam
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka charakterystyka SW
Brak umiejetności radzenia sobie to duuuuży minus ; )

Wejdz sobie na każde z forum poczytaj poszperaj po stronkach internet jest wieeeeeeeeeelki ; )

idz tam gdzie sie trenuje jakies SW i pogadaj z ludzmi

proste? czy może zatrudne?

Koniec.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka charakterystyka SW
po to jest to forum by sobie trzoszkę poczytać....jak widzisz jeest teego spoooro...zresztą na pewno ktoś z twoich kolegów coś trenuję labo trenowął i cosik ci powie..jest prasa..jest internet.są książki..źródeł wiadomości i potancjalnej wiedzy jest mase..
szukaj a znajdzisz..
pozdrawiam
  • 0

budo_shin0bi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka charakterystyka SW
Dobra, napisze cos, ale zobaczysz - zaraz mnie zlinczuja :>
Po 1. - oprocz oczywistych typow SW: np. Karate, Kung Fu (itd.), kazde z nich ma poszczegolne style (np. Oyama Karate, Kyokushin Kai albo Choy Lee Fut Kung Fu, Shaolin Kung Fu, Kung Fu Modliszki itd.). W praktyce te "starsze" sztuki walki w wiekszosci maja poczatek w Chinach. Ich odmiany powstawaly w prosty sposob: zlozmy ze byl sobie koles ktory byle trenowany przez swojego ojca (ktory uczyl go np. tradycyjnego Kung Fu) i innego, ktory nauczyl go Dlugiej Piesci. On sam nauczyl sie 2 styli, z mieszal je i stworzyl wlasny. Tak powstala czesc styli.

Dalej idac, roznice miedzy niektorymi stylami nie sa az tak wielkie, zaryzykuje nawet stwierdzenie ze karate nie dbiega az tak bardzo od Kung Fu (nie bijcie! aaa!). Oczywiscie duza roznica kulturowa (chiny-japonia), ogolnie nazwy, pozycje, historia. Jednak w praktyce tehcniki sa podobne, mimo ze w jednym stylu wazniejsze jest co innego niz w drugiej.

Istnieja tez nowsze sztuki walki:

BJJ z brazyli, swietne w K1
Krav Maga z Izraela, niezly system militarny - swietna samoobrona
Combat (odmiany), system militarny
Capoeira (brazylijski taniec, akrobatyka, bo walki to tu nie ma :P )
Vale Tudo - walki bez regol
Aikido - na ulice to raczej nie, duzo rzutow i chwytow, troche broni, kenjutsu
Kendo i Iaido - nauka walki mieczem japonskim
Judo - w zasadzie same rzuty i przechwyty
Taekwondo - glownie kopniecia
Muay Thai (Boks Tajski) - fajny kickboxik, tylko ze z Tajlandi :P

Upraszczajac: kazda sztuka walki ci cos daje, ale nie wszystko co wymienlem to sztukiw alki, niektore to tylko systemy. Zaraz spotka mnie tragiczna krytyka, bo nie cwiczylem wszystkich tych systemow, wiec moge sie tutaj mylic :D
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka charakterystyka SW
Jest jedna duża różnic miedzy karate a kung-fu jeden z tych styli to styl twardy(karate) a drugi miękki(kung-fu) i to jest duża zasadnicza różnica i nie można ich przyrównać do jednej szóflatki. Karate i Taekwon-do tak bo te style oba są twarde i są bardzo podobne, ale kung-fu i karete nigdy w życiu nie można ich porównywać równożędnie ze soba i mówić że są podobne. :2gunfire:
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka charakterystyka SW
I sie mylisz w wielu punktach, ale szkoda mi klawiatury...
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka charakterystyka SW
Ej sorki Nishruu to było do mnie czy do kolegi ShinObi
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka charakterystyka SW
To ja poproszę o listę twardych bloków z Goju ryu. To karate jakby się ktoś pytał.
  • 0

budo_vaio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka charakterystyka SW
Czasami-mylisz sie bardzo.Jest wiele odmian karate,co takie Shidokan ma wspolnego z TKD?Takze porownujac TKD(zwlaszcza WTF) z Kyokushin,gdzie walkii odbywaja sie bez ochraniaczy mowienie o "twardosci"jest nie na miejscu.
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka charakterystyka SW

BJJ z brazyli, swietne w K1


BJJ w K1?? Hmmm...coś mi tu nie pasuje....
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka charakterystyka SW
mnie tez coś w tym niepasuje 8O :?
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka charakterystyka SW

BJJ z brazyli, swietne w K1
Combat (odmiany), system militarny
Muay Thai (Boks Tajski) - fajny kickboxik, tylko ze z Tajlandi :P

OMG 8O Shinobi ty już lepiej nic nie mow...
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka charakterystyka SW
Shin0bi:
Swietna charakterystyka nic tylko pogratulaować :? świetnej znajomości SW

Murky:
Lepiej zrobisz jak poczytasz sobie fora tematyczne tak będzie (wbrew pozorom) najszybciej a z pewnością wiadomości będziesz miał pewniejsze
  • 0

budo_shin0bi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka charakterystyka SW
Nie pamietaj z jakiej strony to wyczytalem, ale gdzies to bylo, ze Freestyle BJJ jest skuteczne w K1. Widzialem nawet gdzie statystyki.

A co do sztuk walki to nie jestem znawca ani mistrzem. Moja wiedza jest plytka, nie mam doswiadczenia, co usilowalem zaznaczyc.
  • 0

budo_barth.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka charakterystyka SW
czasami: "Jest jedna duża różnic miedzy karate a kung-fu jeden z tych styli to styl twardy(karate) a drugi miękki(kung-fu)"

Ciekaw jestem czy widziałeś kiedyś hung gar kung fu :twisted:
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka charakterystyka SW

Nie pamietaj z jakiej strony to wyczytalem, ale gdzies to bylo, ze Freestyle BJJ jest skuteczne w K1. Widzialem nawet gdzie statystyki.

A co do sztuk walki to nie jestem znawca ani mistrzem. Moja wiedza jest plytka, nie mam doswiadczenia, co usilowalem zaznaczyc.

Jeśli się na czyms nie znasz to nie powinieneś odpowiadać komuś na pytania związane z daną dziedziną wiedzy,nie uważasz?
K1 to turniej uderzaczy-zawodnicy maja na rękach rekawice bokserskie,nie mozna stosowac chwytów...Bjj-owiec zdziałałby tam tyle co czysty uderzacz w Vale Tudo...albo jeszcze mniej.Te statystyki które widziałeś musiały dotyczyć Pride'a,UFC,albo ogólnie zawodów NHB.Dlatego tekst o tym że bjj jest świetne w K1 był po prostu rozbrajający :lol:

Combat (odmiany), system militarny .

Combat to ogólne określenie systemów militarnych pewnie Ci chodziło o Combat 56...

Muay Thai (Boks Tajski) - fajny kickboxik, tylko ze z Tajlandi .

tiaaa...a karate to fajny kickboksik tylko że z japoni
o kung-fu i karate się nie wypowiadam bo się na tym nie znampolecałbym Ci podobne odruchy :wink:
  • 0

budo_shin0bi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka charakterystyka SW
Ninja opuszcza glowe pod konstruktywna krytyka ;) . Ninjak mi sie nie zgodzic z tym co powiedziales i glupio zrobilem starajac sie opisywac majac mala wiedze o niektorych systemach. A co do statystyk: faktycznie dotyczyly UFC, ale dla kogos kto malo w tym siedzi jest to podobne. TYlko mnie nie bijcie znowu, heh ;]
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka charakterystyka SW
bić?!
nie tylko soie troszkę hmhm jakby ci to powiedziec..... :?: :!:
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka charakterystyka SW
Z tym stylem twardy i miękkim to nie oto mi chodziło że w jednym sie mniej leje czy może słabiej wiesz taki podział SW usłyszałem i zapozyczyłem z jakiegoś programu o SW na Discavery. Chodszi w tym o to że w Kung-Fu cisy są takie jak by ktoś udeżał z "bicza". A w sportach takich jak TKD i Karate używa się takzawnych "betonowych technik" i o to mi chosdziło bo tak nazwali ten podział na Discovery a ja go tylko póściłem dalej w obieg i tylko i wyłącznie o to mi chodziło. W tym programie było pokazane że żeby udeżac mocno w kung-fu nie trzeba mieć aż tak dużej siły mięśni. A w TKD i Krate tak musi być pokazane to było na bazie 2 mistrzów z dwoch styli jednego z karate a drugiego kung-fu którzy już byli w podeszłym wieku koło 80 i sprawdzali na urzadzeniach siłe ich uderzeń. I było pokazane że na starośc lepsze jest kung-fu bo nie trzeba mieć tak dużej siły mięsni żeby mocno uderzać. Uderzenie gościa z kung-fu było oczywiście mocniejsze.
  • 0

budo_fafar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka charakterystyka SW
Discovery nie jest dobrym zródłem. Widziałeś może kata w Uechi-Ryu ? Bardziej "chińskie" niż w niektórych stylach kung-fu ;)
I proszę, nie mówcie, że karate jest z Japonii. Jest z Okinawy. Nie dosyć, że je w Japonii pozmieniano mocno, to jeszcze religię dodano :evil:
Ponadto już wiele razy mówiono : głównie liczy się człowiek, a nie styl. Więc takie programy oglądam tak, jak pokaz zespołu "Mazowsze", muszę miec niezły nastrój :drinking:
I nie bijcie mnie, proszę poklon
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024