Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co "do filmow".


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co "do filmow".
Od dluzszego czasu rozgladam sie za jakims stylem, lecz w gaszczu styli i szczatkowych informacjach na stronach polskich trudno jest znalesc ten najlepszy ... Na zagranicznych stronach rowniez szukalem, lecz tam jest jeszcze wiekszy metlik ;) I tu moja prosba byscie cos doradzili ...

Zaczac trzeba chyba od okreslenia "wymagan" dla danego stylu ... Chcialbym by dany styl laczyl elementy walki bronia (raczej kij, nunchaku, kama ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) itp. niz miecze, wlocznie itp.) z walka wrecz ... Jezeli chodzi o specyfike walki i poruszania sie to raczej dynamiczne, plynne niz powolne, miekkie ... Elementy akrobatyki rowniez mile widziane, lecz nie do przesady (stawy jednak swoje lubie ;) ). Styl ten powinien bardziej byc efektowny niz efektywny ... Nie zalezy mi na obronie wlasnej chociaz nie obraze sie jak styl dany cos wniesie do moich umiejetnosci obrony wlasnej (ale jak juz mowilem nie zaleszy mi na tym) ...

Dlaczego nie zalezy mi na skutecznosci ? Ano dlatego, ze bronic sie umiem bez tego, a pozatym chce zaczac cwiczyc dany styl "do filmow" ... Powaznie brzmi nie ? :P Ale chodzi o amatorskie produkcje w gronie znajomych (jezeli wszystko pojdzie dobrze) ... Dotychczasowe style raczej malo nadaja sie "na ekran" (capoeira, aikido, judo), a pozatym nie jest to ciagle to czego chce od sztuk walki ...

A wiec moze ktos poleci cos podchodzacego pod ten schemat ? :] Z tego co sie orientuje to sportowe wushu a dokladnie changquan (dluga piesc) podchodzi pod ten schemat. Ale moze inne style rowniez ?

Pozdrawiam.
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co "do filmow".
Może Karate Tsunami ?? :)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co "do filmow".
Walki lopata nie przewidujemy w filmach :P Wiec odpada ;) Co prawda perspektywa 10 dana za promocje Tsunamowcow kusi, ale jednak nie :P Ale koniec juz oftopicow bo temat jest o czyms innym :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Co "do filmow".
a moze karate kobudo ? ;d
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co "do filmow".
Hm... no chyba sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie... :) Sportowe WuShu idealnie podchodzi pod te wymagania.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co "do filmow".
Chyba na tym sie skonczy :] Karate Kobudo jest bardzo fajne (szczegolnie, ze wystepuje w nim kama, ktora w kung-fu raczej sie nie znajdzie), ale karate kojarzy mi sie z stabilnymi sztywnymi pozycjami, twarde bloki itp. Bynajmniej z takim karate mialem do czynienia . W wushu obawiam sie czy nie bedzie za duzo akrobatyki, ale chyba nic lepszego nie znajde :/

Coz teraz tylko musze poszukac dobrej szkoly sportowego wushu w Olsztynie :] No chyba, ze ktos ma lepszy pomysl odnosnie stylu wiec walcie smialo :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_scourge
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co "do filmow".
Czy Ty Gubrin przypadkiem nie chcesz kolaborowac z ekipa Forza Team z Olsztyna, huh? :-)
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Co "do filmow".
gubrin w ju-jitsu jest kilka filnowych technik...
kami basami( nożyce kraba) robia wrażenie... np..
a z innej beczki..mozę kolegów z forum zaprosisz do współpracy?!?!
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co "do filmow".
scourge: chwilowo nie mam pojecia co to za ekipa :] Nigdy nie slyszalem ... Jak mozesz to rzuc jakims linkiem czy cos :]

wodnik szuwarek: jezeli wszystko pojdzie dobrze to nie widze przeszkod coby porobic cos razem ... Narazie jeszcze ludzie (ktorzy sie deklarowali jakis czas temu) sa niezdecydowani zbytnio i dopiero sie wyjasnia co i jak ...

Sztuke walki i tak chce zmienic bo capoeira mimo, iz fajna nie daje mi tego czego szukam w SW wiec nawet jak nic nie wypali z "planow filmowych" to i tak chce zmienic na cos podobnego jak napisalem.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_scourge
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co "do filmow".
A prosze bardzo: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Z tego co wiem, przynajmniej wiekszosc z tej ekipy cos trenuje i wykorzystuje swoje umiejetnosci w amatorskich filmach.

Skoro trenowales, to pewnie wiesz lepiej, ale... dlaczego capoeira wydaje Ci sie malo filmowa? Jest przeciez efektowna. A co do kung fu - zgadzam sie, nadaje sie do filmow, ale podoba mi sie glownie w wykonaniu zoltych aktorow - biali maja troche inna motoryke (no i sa wieksi) i im nie wychodzi tak zgrabnie.
Ogolnie - jesli ma sie pomysly, lubi sie temat, widzialo sie sporo filmow - mordobic i jest sie odrobine "obcykanym" w sztukach walki, mozna wiele z choreografii powymyslac samemu i niekoniecznie musza to byc techniki zywcem z konkretnych sztuk. Wazne, by aktor byl w miare wysportowany i trenowal cos jakis dluzszy czas - wtedy ma pewna kontrole nad swoim cialem, co widac na ekranie, ciosy wychodza ladniej niz przecietnemu "zjadaczowi chleba" :wink: (nawet te bardziej improwizowane) no i ukladow sie uczysz szybciej.

Tej zimy troche z kumplami pokrecilismy. Co prawda malo u nas trenujacych, ale zabawa przednia. Film jest w trakcie montazu... :-)

Generalnie jesli chodzi o krecenie filmu-mordobicia, to zdania sa podzielone. Jedni twierdza, ze najwazniejszy jest warsztat operatorski (czy tez ogolnie - artystyczny), inni - ze kluczem jest aktor-wymiatacz. Moim zdaniem prawda jak zwykle lezy posrodku - jak nie umiesz montowac to nie pomoze Ci Jackie Chan, ale jesli jestes wirtuozem obiektywu ktory bije jak panienka, to tez wyjdzie lipa.

Pozdrawiam wszystkich Van Dammow :wink:
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co "do filmow".
Stronke znalazlem samemu z ciekawosci i calkiem fajnie to wyglada ale dzieki za checi :]

Co do capoeiry to owszem jest efektowna, ale po pierwsze chce zmienic i tak styl, a po drugie niezbyt mi podchodzi podejscie do treningu, pozatym takie dodatki jak ginga (to charakterystyczne poruszanie sie), spiew, gra na instrumentach to wszystko nie jest potrzebne (mimo, ze tworzy naprawde wspaniala atmosfere) i mozna by poswiecic ten czas na cos innego ... No i chcialbym jakas walke bronia jak juz pisalem ;)

Aha capoeira ma duzo charakterystycznych kopniec czy uderzen, ktore niestety wygladaja troche komicznie przez ich "kaskaderstwo", no i uderzen rekami nie ma prawie wogle (a raczej nei sa cwiczone) ...

Ano moze aktorzy z nas nie okarza sie przedni, ale zabaqwy napewno bedzie od metra :] No chyba, ze znowu nic nie wypali :/

Co do filmow to liczy sie efekt koncowy ... Nie wazne jak osiagniety ... Czy to przez montarz i FX czy przez gre aktorska :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Co "do filmow".
tal czy siak..
musisz swój produkt zaprezentować po końcowym etapie kolegom forumowiczom..
pozdrawiam..
i brawa dla rezysera :)
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Co "do filmow".
forze team sobie obejrzałem..
mają chłopaki zajawkę na kręcenie filmów i chyba hopla na punkcie mortal kombat!!
hehehehe i jest OK
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024