Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rodzaje treningów (nie SW)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)
Jak to mowi moj przyjaciel:

"Nie ma sensu w gownie rzezbic" :D

2 sprawa wszystko zalezy od predyspozycji, genetyki itp. duzo mozna by dyskutowac. Jeszcze zalezy co sie chce osiagnac itp.
  • 0

budo_majster2003
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)
Zdjecia pokazuja o co chodzi:D No ale załozmy ze ktos nie chce zostawac kulturysta a po prostu niezle wygladac to sadze, ze jak sobie bedzie machal serie w gornych granicach zalecanych na mase, oraz dobra dietka (bez deficytu kalorycznego,odpowiednia ilosc bialka tylko zeby sie nie roztyc jak ci panowie ze zdjec "na masie") do tego dobry plan i bedzie dobrze (zwlaszcza jak ktos zaczyna, bo wtedy [prawie] zawsze sa najwieksze efekty)
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)
Powinno byc OK. Drugi sposob to nie robic wogle typowej masy, tylko skoncentrowac sie na w miare dobrym wygladzie, a w czasie zblizania sie np. wakacji lekko dorzucic cwiczen aerobowych zwiekszyc podaz bialka i rowniez powinno byc OK. Przeciez nie jestesmy zawodowcami. Jednakze wszystko zalezy od genetyki i typu sylwetki...
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)
Nie wiem czemu, ale jakos tak czytajac te wasze posty zaswitala mi w glowce postac Bruca Lee i jego rzezba, ktora wcale nie byla poprzedzona masowka :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)

Nie wiem czemu, ale jakos tak czytajac te wasze posty zaswitala mi w glowce postac Bruca Lee i jego rzezba, ktora wcale nie byla poprzedzona masowka :)


Mówił ci o tym? A widziałeś ćwiczenia wykonywane przez tych niemasowych chłopców? Otóż częstokroć ćwiczą dużym obciążeniem (dobrze używane własne ciało jest często aż za dużym obciążeniem). Poza tym ćwiczy się wiele godzin dziennie. Mało kto może sobie współcześnie na to pozwolić.
  • 0

budo_sakul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)

trening na mase to spore ciezary (takie aby liczba powtorzen w serii liczyla od 6 do 12),Trening na sile - Bardzo duze obciazenia (takie zeby z 3 razy machnac w serii)


Czyli jak będę robił 4 powtórzenia to mase też pójdzie trochę. Nie wierzę że trening na siłę nie podnosi masy. Taki strongmen powinien pakować na siłę a przecierz ich masa nie pozostawia wiele do życzenia.
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)

trening na mase to spore ciezary (takie aby liczba powtorzen w serii liczyla od 6 do 12),Trening na sile - Bardzo duze obciazenia (takie zeby z 3 razy machnac w serii)


Czyli jak będę robił 4 powtórzenia to mase też pójdzie trochę. Nie wierzę że trening na siłę nie podnosi masy. Taki strongmen powinien pakować na siłę a przecierz ich masa nie pozostawia wiele do życzenia.

widze ze nie jesteś obeznany w temacie. Strongmeni cwiczą na siłowni normalny masowy trening oraz cwiczą takze na specjalnej hali z sprzętem dla strongmenów.
  • 0

budo_majster2003
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)

Czyli jak będę robił 4 powtórzenia to mase też pójdzie trochę. Nie wierzę że trening na siłę nie podnosi masy. Taki strongmen powinien pakować na siłę a przecierz ich masa nie pozostawia wiele do życzenia.


po pierwsze to nie jestem pewien ale podejzewam ze z racji typow konkurencji wktorych startuja strongmeni to ich trening raczej sie rozni od takiego typowo silowego.
A po drugie-popatrz na wiekszosc strongmanow -owszem mase maja ale chyba nie o takie cos Ci chodzi???
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)
Do Słoniak: mowil mi :lol:
Tak swoja droga czy plywanie lepiej rzezbi cala sylwetke, anizeli rower gorski i jazda po gorzystym terenie?
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)
Ja powiedzial bym ze nawet gorzej ... Dlaczego ? Bo trening aerobowy musi miec stala intensywnosc ... A przy plywaniu trudno zachowac ja przez te 30-40 minut ... Inna sprawa, ze przy plywaniu pracuje wieksza ilosc grup miesniowych ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_sakul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)

A po drugie-popatrz na wiekszosc strongmanow -owszem mase maja ale chyba nie o takie cos Ci chodzi???


Jasne, że nie oto mi chodzi bo to jest obrzydliwe. Ja poprostu chce mieć silne, małe, ładne mięśnie. Jak jakiś przystojny aktor, a nie być górą mięśni.
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)

Do Słoniak: mowil mi :lol:
Tak swoja droga czy plywanie lepiej rzezbi cala sylwetke, anizeli rower gorski i jazda po gorzystym terenie?


Zeby wejsc w faze treningu aerobowego musisz spelnic pare warunkow:

- odpowiednie tetno 220 - wiek x 65% - 85% = wlasciwe tetno ukierunkowwane na spalanie tk. tluszczowej
- pusty zoladek najlepiej nadczczo ew. po treningu
- min. 20 min. wysilku w miare mozliwosci kondycyjnych dodajemy kolejne 5 min az osiagniemy ok. 45 min.
- stale rowne tempo pozwalajace nam mowic (bez zadyszki)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)
Prostym i skutecznym systemem jest 3x30x130, czyli 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut z tętnem ok.130/min. I pamiętamy o oddychaniu.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)
Ja teraz aktualnie biegam okolo 50 minut 3 x w tygodniu po lesie ze srednia predkoscia. Fakt faktem, ze na kondycje to dziala cudownie, jednak nadal nie moge pozbyc sie swojego najwiekszego miesniaka piwnego :oops: Zastanawiam sie ile czasu potrzeba na to....Pozatym 3 x w tygodniu robie z rana w tym samym czasie sprint na rowerze gorskim na zamek Książ 8) Do tego dochodza codzienne pompki i rozciaganie. Mysle nad brzuszkami jeszcze....ale narazie tylko mysle :lol:
Trenuje juz tak 3 tygodnie i w sumie efekty sa zauwazalne, ale nadal to malo, zeby wyparowal tluszczyk z brzucha.
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)
Sluchaj jezeli prawidlowo wykonujesz aeroby, problem moze lezec w diecie, poprostu mimo tego wysilku dalej nie uzyskujesz deficytu kalorycznego, sprawdz swoj jadlospis i wylicz sobie ile spozywasz kcal itp.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)
Tłuszcz z brzucha spala się powoli i niechętnie. Po trzech tygodniach trudno oczekiwać zaskakujących efektów. Utzrymaj tempo i pochwal się efektami za trzy miesiące :)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)
Narazie trzymam sie systematycznie treningu: 3 x w tygodniu sprint na rowerze - 50 min., 3 x bieganie - 50 min., do tego codziennie pompeczki i brzuszki. Jak wytrzymam 3 miechy to napewno sie wam pochwale czy byly efekty :wink:
Coz diety to raczej nie przestrzegam, chociaz ostatnio ograniczylem tluste miecho, chociaz bylo okrutnie ciezko, bo jestem czlekiem miesozernym.
pozdrowionka
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)
Wg. mnie problem w takim razie lezy w diecie.
  • 0

budo_sakul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)
Nie wiem czy to prawda, ale tak dedukuje. Jeśli będe robił trening na siłę to będe silniejszy żeby wyciskać więcej na mase i szybciej osiągne efekty. Prawda czy fałsz, jeśli fałsz proszę o poprawienie mnie.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodzaje treningów (nie SW)
To zalezy jaki mamy okres czasu w planach treningowych .. jezeli prowadzisz trening cykliczny roczny to rzeczywiscie najpierw robi sie sile potem mase a na koncu przed wakacjami rzezbe ...

feniks: problem tkwi w diecie u ciebie na 90%. Pozatym patrzac na liczbe aerobow niemoge oprzec sie wrazeniu ze sie przetrenowujesz ... Chociaz nie znam twoich mozliwosci i jak to wytrzymasz to nawet bez diety pewnie spalisz co masz spalic :]

Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024